CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 21539|Reply: 155

"Saya Keluar Daripada Agama Islam, Itu Lebih Afdal," -Sajat Cari Pasal

Sajat masih menjadi buruan pihak berkuasa dan sekali lagi dia nampaknya dia sengaja mencari pasal.

Tak dapat dipastikan bila video tersebut dimuat naik namun kali ini ia memaparkan pengakuan pemilik nama Muhammad Sajjad Kamaruzzaman ini seolah-olah bernat menukar agama.

Menurut Harian Mtero, ini adalah salinan penuh daripada perkataan yang diluahkannya dalam sebuah video berdurasi  1 minit 48 saat itu.

"Saya baca, tak salah kita buat research (kajian) agama lain kan? Sebab kita tak ada buat apa-apa, lepas itu orang nak salahkan kita teruk.

"Lepas Jais (Jabatan Agama Islam Selangor) keluarkan statement (kenyataan) itu, saya dah malas nak fikir.

"Saya cakap ini bukan saya nak mengugut ke tak. Secara sumpah demi nama saya, nama ayah saya, nama mak ayah saya, saya dah taknak menjadi orang Islam (sambil menggelengkan kepalanya dalam klip video itu).

"Saya keluar daripada agama Islam. Itu lebih afdal. Saya tak main-main, saya cakap betul.

"Mereka yang buat saya jadi saya nak keluar daripada Islam. Saya tak main-main, saya cakap betul.

"Mereka yang buat saya nak keluar daripada Islam. Mereka buat saya lebih jauh daripada Islam...dengan benda yang macam ini, dorang (mereka) buat saya, mungkin dorang (mereka) ingat dorang (mereka) boleh bagi iktibar...bukan.

"Saya lebih takut dan saya rasa lebih baik keluar daripada agama ini. Sebab saya lahir pun dalam Islam dan saya ikut sahaja apa yang mak saya ajar, saya buat. Rupa-rupanya...tak tahulah."

Foto: IG

Sebelum ini Pemangku Ketua Polis Selangor, Datuk Arjunaidi Mohamed dilaporkan berkata, "olis sentiasa bersedia untuk membantu Jais mengesan Nur Sajat."

Pada 23 Februari lepas, penyanyi Bobo Di Mana itu dikenakan waran tangkap oleh Mahkamah Tinggi Syariah Shah Alam kerana tidak hadir sebutan semula kes berhubung menghina Islam.

Sajat dipercayai bersembunyi dan cuba melarikan diri dari dikesan.

Namun menurut sumber, kemungkinan dia masih berada di kawasan Lembah Klang. -CARI

Rate

1

kau boleh operate sana sini demi menyerupai perempuan.. tapi ingat, ego kau tetap ego lelaki wahai muhammad sajjad

Attention seeker

aduh....semoga mak ayah dia dapat pujuk dia balik

bile dia ckp mcm tu bukan da jatuh murtad ke .... sorry seingat ak mase belajar dulu ada ckp...ke aku salah

asas agama dia ni lemah betul.

Yang pudin tu walapun huru hara celaru kejap insaf kejap buat balik kejap pompuan kejap laki kejap pompuan balik tapi dia mcm tahu juga asas agama dia. Just dia yg  cari penyakit buat main2

Tapi ye la spm pudin pun straight A, pandai jugak la nak banding sejat ni. Walaupun pandai tak janjikan apa2, ilmu tu lekat la jugak somewhere dalam otak pudin.

Follow Us
Kuat berdrama la ko ......nak muntah...

So announces sane sini nk murtad sajat rase lbih tenang ke cmne...

Haa elok la tu, nabinpun tak mahu mengaku umat. Manusia lgbt yg tak boleh terima kejadian asal mereka seperti sajat ni dilaknat Allah dan RasulNya. Ingat tu Bang Jat, orang ramai tegur sebab sayang dekat ko sebagai saudara seagama, bukan sebab benci. Lepas ni kau nak hanyut nak mampus kena hiv ke, lantak kau la.

Ramai murtad sbb frust dgn sistem mcm ni..rigid ... Hmmm jgn ckp diorg ni asas lemah la apa lah ..ada yg hebat dr kita.
Aku ade kenal sorang budak ni ...bakal cikgu..pendidikn islam  ... Apoo kt fb dok dedah pasal hukum hakam..ada cikgu ni pn terang2 murtad tp g sekola cover gila2 .

Patut dari dulu lagi kena ambil tindakan sepatutnya kat bang jat ni. Dia ni pun boleh jadi punca makin menjadi2 kelompok hina LGBT makin berleluasa.

play victim card buat kali ke seratus ribu juta lemon
lepas tu salahkan orang tu, lepas tu salahkan orang ni

keluar Islam konon..
tapi tang raya, baju raya  ko berpasang-pasang, open house 60 hari
lepas tu keluar statement budak twitter murtad lain,
"Raya ni perayaan bangsa. bukan perayaan agama."
aaaaa starlight dahi tu sekali. baru padan muka

Selama hari ni pun dia memperlekehkan Islam mana ada ikut cara islam...agama sendiri dipersendakan..sekarang tepuk dada tanya selera...

"Saya baca, tak salah kita buat research (kajian) agama lain kan? Sebab kita tak ada buat apa-apa, lepas itu orang nak salahkan kita teruk.

Blh lg dia ckp dia xbuat apa2 eh...ko biar betul jat..islam tercalar teruk dgn ko memondan dkt mekah.

Dah murtad la tu dah berikrar gituh...uhuks...moga Allah kurniakan hidayah pada sajad

bila dia dah murtad jangan kutuk2 dia lagi ye

Kalau setakat gosip memondan okay lagik.
Tapi ni dah sentuh bab agama yer. Intense!!
Semoga diberi hidayah sebelum terlambat.

mampuih la ko sana sajat!!!

Nak lari mana..lambat laun. Harap yg tolong subahat sorokkan sajat ni diambil tindakan undang undang..

jika di Acheh ni mmg mati lah kau kena henyak nok