CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bubuk_bearbear

Apa Yang Pelik Sangat? Video Tular Gadis Makan Laksa Pakai Tangan Timbulkan Rasa

dia punya pasal la nk mkn cmne pun
susah hati plak masing2 kenapa

Aku pun baru tahu laksa makan dgn tangan hehe
Tapi dlu aku pernah makan nasi lemak kat kedai
Tetibe tokeh tu datang kt aku dia kata x pernah tengok orang makan nasi lemak guna tangan
Bodoh btul tokeh tu datang dri mana entah

nyampahnya aku budak2 lahir2 terus bersuap guna sudu macam ni la perangai.tak ada jati diri tak tau asal usul.. kalau muka macam korkosen tak apa jugak nak berlagak barat. ni peset je kot makan belacan

Org johor dulu2 bila makan laksa johor memang guna tangan sbb tu original kuah laksa johor mesti pekat bukan cair berlondang. Mkn dgn spaghetti. Spaghetti pulak mesti cap/chap (gulung buat bentuk 8), jadi bila nak amik spaghetti tu senang je. Kemas. Sambal belacan mesti ada. Ulam2 kena ada, antaranya daun kesum, daun selasih, taugeh, limau kasturi, lobak asin (beli je yg siap cincang halus), bawang timun hiris mesti halus. Kalau kasar mmg rasa lain bila mkn tu (bg yg dah biasa mkn laksa johor ori). Tengok cara potongan timun pon boleh tau tukang masak tu ikut resepi johor asli ke bukan. Ada peniaga yg potong subal pakej tak buang kulit lagi.

Tapi zaman dah berubah. Tok nenek moyang kita dulu mkn pisang goreng tak pernah letak cheese coklat bagai. Mesti salah resepi bg dorg agaknya. Skrg dah biasa jumpa. Bila ada resepi atau cara mkn berbeza tu, terpulang. Ikut keselesaan dan tekak yg nak mkn. Tak payahlah nak kutuk2. Cuma jangan mengaku ori kalau bukan ori, lagi2 kalau yg berniaga. Menipu namanya tu. Tak berkat rezeki yg masuk.

kalau mknan berkuah aku x reti pakai tgn
mesti nak guna sudu n garfu
baru puas makan

bakingsoda replied at 25-3-2021 10:56 PM
kat serambi mana ada org makan laksam dgn tangan  laksam tu lemas2 manja dlm kuah kot, pelik je mk ...

Ada, tapi guna laksa. Laksam pun ada yg pakai tangan, nak-nak warga-warga emas. Tapi generasi  terkini lebih suka pakai sudu

Follow Us
yang jenis speechless ni mesti makan pisang goreng cheese   

aotearoa replied at 29-3-2021 04:59 PM
Ada, tapi guna laksa. Laksam pun ada yg pakai tangan, nak-nak warga-warga emas. Tapi generasi  ter ...

nenek aku pon tak guna tangan. serious aku tak penah tgk langsung org makan laksam pakai tangan

family kami org trg ori punye..klu mkn laksa@Laksam pakai sudu mau kene perli
belah pantai timur terutamanya kelantan & trg mostly memang mkn laksa @ laksa pakai tgn..for me sbb dh terbiasa i pakai tgn bile mkn laksa@ laksam kecuali laksa pineng sbb kuah cair ckp...klu pakai sudu xrasa nikmat laksa tu huhuhu...tp tgk tempatlh kalau i pergi kedai luar @ p majlis rasmi idok le nk pakai tgn...

ms sekolah dlu i ade kawan yg bile mkn xkesahlh ape pun mesti nk pakai tgn huhuhu...mee sup pun die bedal pakai tgn sbb katanya family die xbiasa pakai sudu n garfu..so ble mkn mee sup die akan kaut mee tu dgn sudu n die masukkn ke mulut pakai tgn..die pernah ckp ble mkn dgn i je die mkn mee sup sbb die malu..i ok je as long as die xmkn kongsi mee sup tu dgn i

bakingsoda replied at 29-3-2021 07:26 PM
nenek aku pon tak guna tangan. serious aku tak penah tgk langsung org makan laksam pakai tangan

Hehehe..org tua dulu-dulu la..kuah laksam tu kena pekat.Tapi sekarang memang x ada nampak dah. zaman dah berubah

Laksa trganu ada 2, kuah putih (macam laksam) dan kuah masak (merah). Kuahnya banyak ikan, pekat, memang tak payah amik banyak sampai tenggelam laksa pun.

Masa hidang tu biasanya diasingkan setiap jenis ulam, garam, belacan, cili boh, limau - boleh amik ikut citarasa sendiri.

So kalau pakai sudu & garfu mana sedap nak gaul semua tu, pakai tanganlah baru puas hati. Makan terus. Aaa sedapnya laksa kuah masak.  

Pelik aku bila ada org pelik tengok org makan dgn tangan...

pernah nampak mawi af3 mkn laksa johor pakai tangan
so rasa biasa jer sebab dah tahu

https://www.facebook.com/ayexnet ... r/1492774454170222/

laksa johor yg ori memang makan guna tangan...
ni mesti budak lahir zaman 2000an ni..
jakun abes..

Aku p beraya rumah abg ipar aku kat jb.. Kakak ipar aku org Johor srh pakai sudu.. Tp aku x berapa gemar.. Anak sulung aku gemar mkn laksa Johor.

ramai je org tak reti pakai sudu garpu. makan steak pun guna tgn. dekat xxxxxx tu pun akak tutup mata je la tgk yg makan steak pegang daging gigit. kite yg dah biasa ni mmg tak buleh nak terima, nampak mcm tgk documentari denisovan tp sebenornya normal je makan dgn tangan pun. tp kalau berkuah tu mmg i cannot brain la.

Ape pelik plak..Aku mkn laksa dgn tgn....sebba mak Aku org tganu mmg Sana Aku tgk mkn laksa dgn tgn ..

Org Sana kekadang mkn mehun cedok dgn kepok goreng ..ni kalau jadi viral mesti kata jakun

Sebab Tu byk Kan berjalan ..tgk tempat org ..tgk Adat org... ..

walau aku tau mmg ada istilah makan laksa dgn tangan.

untuk benda berkuah, masih janggal di tangan aku.

Laksa johor mmg mkn ngn tgn..kna byk bergaul dgn org baru pham cara dorg..
Laksa lain2 je pkai sudu garpu

Lahai..apa yg peliknya..bg i yg dah bermukim kat mcm2 negeri..penang..perak...sgor..ktan..melaka johor tganu....raikanlah beza budaya termasuk mkan dan cara mkn...i suka mencuba mkan baru kat satu2 tempat..sedap repeat..x sedap..sekali je cuba ...asalkan halal