CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fritzer

Kisah Seram - Resort Kini Tertinggal

Ok sambung.. sorry bizzi sket seminggu dua ni..

Semelum kite ke part 5, dimana kami semua meninggalkan resort ni, aku nak cerita tentang penanggal. yes, ini mmg terjadi.

Semua org tau kan pasal penanggal, tapi masa bende ni terjadi, aku x tau penanggal tu rupa dia mcm mane, lepas dah jumpe and tgk baru la aku tau keseraman nya.

Org tua-tua ckp penanggal ni isap darah org bersalin. katanya la.

ceritanya mcm ni..

Ada jiran aku ni masa tu isteri dia ngandung. masa ni resort still beroperasi lagi, tapi di hujung2 hayat la juga, tgh nyawa-nyawa ikan gitu resortnye.

Mmg jiran sebelah rumah, rumah dekat je, kalau jerit pun dengar la org ckp. Aku paggil kakwan la senang. kakwan ni dia keguguran. lepastu dimasukkan ke hospital ganu. lepas sehari dua , dia balik semula ke rumah. cerita nya bermula bila darah dia tak putus2. org ckp pendarahan mcm beranak ni nanti putus la, disebabkan dia gugur, sama mcm beranak juga la kan, kene pantang jap gitu, tapi masuk minggu ke 2, darah dia masih byk. sampai kakwan ni jadi pucat , lembik, hantar spital check , xde pulak luka or tertggal uri ke ape ke, bersih. tapi balik je rumah darah mengalir balik.

Satu malam ni , aku dgn abg aku balik rumah lambat. dah dalam pkul 11malam masa tu, lalu depan rumah kakwan ni. rumah kami ni bawah rumah mmg ade ruang, dalam 1meter, sebab tu ade tangga. rumah kayu la katakan rumah-rumah staff ni. kalau dari jauh tu kiranya boleh nampak la dari depan sampai ke belakang rumah kalau tgk sebab ruang bawah rumah ni tinggi.

masa lalu tu abg nampak ade org duduk bawah rumah kakwan ni. abg bgtau aku, aku pun tgk, bila amati betul2, mmg ade org bawah rumah. gaya mcm mencangkung sambil mendongak.

Aku dgn abg aku masa tu tak pike pun pape, cuma terlintas mungkin jiran kami ni masuk bawah rumah cari barang jatuh, sebab kami pun kekadang mcm tu. maklumlah lantai kayu, mmg kdg2 barang jatuh tergolek ikut celah-celah papan.

Bila dah makin dekat, makin jelas, dari pandangan aku, bende tu seakan-akan terapung la pulak, bukan mencangkuk. tetiba dgr kakwan ni jerit sakit... kebetulan mmg jiran aku tak tutup pintu, aku tgk dalam mak aku ade dalam tu, aku terus pergi yanya kenapa, mak aku ckp hal org pompuan, xyah sebuk, suruh aku blik. yang aku dengar mak aku ckp kat jiran aku suruh siap2 nak gi spital balik, sebab kuar balik darah byk lak tu. sebabnya menitik2 smpai ke lantai.

Tiba-tiba abg aku ni terus lari masuk rumah jiran aku. tadi kami ni kat luar, dekat tangga. dia masuk terus cakap ada hantu bawah rumah betul-betul bawah katil kakwan ni tadi. Berubah terus muka mak aku, kakwan dgn laki dia, terus mak aku suh laki dia angkat, masuk kereta dan bawak hospital, aku pulak mak aku suh bagitau ayah aku untuk paggil ustaz yg pandai mistik tu datang.

masa diorg dah gerak tu, mmg aku nampak, serius, aku nmpak, ade bende keluar dari bawah rumah tu suppppp terbang ikut blakang kereta. bila kereta mak aku break, lampu belakang menyuluh tepat... Abg aku kat sebelah terus ckp penanggal!!!!. bentuk dia tak sama pulak mcm cerita-cerita seram yg tgk kat tv. sbb yang aku nmpak tu hanyalah kepala terbang!!! xde pulak org ckp perut ke ape ke.. mmg kepala je . lepas tu hilang.

Aku dgn abg aku ni tadi cepat2 panggil ayah aku and kami cerita la semua yg berlaku tadi. dan aku ikut la ayah aku ni g jumpe ustaz tu semua. ustaz minta aku tolong g amik daun yang duri-duri tu, aku x igt la nama ape pokok tu, tapi tepi pantai resort tu mmg byk pokok tu,

aku pergi la amik dgn abg aku, ade la dekat 15 keping mcm tu. mmg tajam-tajam durinya. pastu aku balik, bagi bapak aku daun-daun tu. bapak aku ni dia panjat, dia letak atas atap, abg aku lak letak bawah rumah, aku lak letak je tepi rumah and blakang rumah.

dalam 2 3 pagi tu aku baru nak tido, mak aku smpai dari hospital. kakwan masa tu mmg lembik je, laki dia angkatkan masuk rumah. aku pun ikut skali g rumah jiran tu. tgk dah ade ustaz tu tunggu situ. Ape yang aku igt la, ustaz tu letak kain batik atas kakwan tu, lepas tu dia lurutkan smpai kaki, lepas tu dia ikat kain batik tu. katanya umpamakan ikat mati xnak darah keluar lagi. Lepas dia buat mcm tu, dalam 10 min la mcm tu dengar atas bumbung bunyi mcm org balik batu or bende yag jatuh tergolek2 atas bumbung, kuat la. lepas tu ustaz bukak tingkap, mmg betul-betul semua nampak. kat luar tingkap. ade kepala org , dengan lidah dia panjang, telinga dia mcm gajah. telinga tu la jadi mcm sayap kibar2.

lepas ustaz baca2, hilang la penanggal tu. aku jgn ckp la, budak mentah belasan tahun kan,opkos la aku punye takot tu aku gigil mcm nak demam.
maknanya yang aku dgn abg aku nmpak bawah rumah td adalah penggal tu, tgh korejekan kakwan dari bawah rumah. dia duk minum darah kotor tu.

ustaz ckp, tu penanggal tu. ilmu hitam, sihir. dia ckp ade org kampung sini, blajar ilmu , nak khatam, kene jadi bende2 gitu. org yg jadi penanggal td tu lelaki, muka cukup sifat. beze kat lidah dgn telinga je. ustaz ckp, kalau jumpe org tua ni kat luar, buat tak tau je, tapi baca la pape yg patut, jgn pulak pegi ckp or pergi sergah hoi ko la penanggal tu.. kang jadi lain.

lama gak la aku ni jadi paranoid, g masjid pun paranoid kalau jumpe pakcik iras-iras muka yg aku nampak tu. antara ciri dia yg paling ketara masa nampak kepala dia ni dia ni kenyit2 mata. so kalau jumpe muka lebih kurang, pastu kenyit2 mate je kejenye mmg aku terus avoid, dalam hati aku agaknya itu la penanggal tu.

sebab uztaz tu ckp bende tu org juga, tapi nak khatam ilmu salah, kene jadi gitu. bila hari biasa, dia org biasa la.

Rate

1

iznanaziz replied at 8-4-2021 10:08 AM
MASA ni umur ko dalam belasan tahun ke? atau dlm 20an?

umor 5tahun tgh bukak resort, umor 17 tahun last jejak kaki kat resort

anakkerengga replied at 9-4-2021 11:33 PM
Tau la jg skit2.. sbb mak sedara dulu pernah keje situ... katanya selalu ada yg kena histeria... ...

itu la, masa resort tu bukak, mmg kiranya sekampung dgn kampung pulau kerengge tu, and mmg ramai local jadi staff situ. dan juga mmg kiranya hubungan staff dgn org2 kampung sekeliling tu mmg rapat la, nak-nak depan reort tu de kedai mokde ke mokteh ntah namanya. mmg rapat.

aechae replied at 10-4-2021 10:56 AM
Ok bru tau kewujudan resort ni..sign board tu pn mcm x terperasan plak bila lalu nk blk kg..
Tgk v ...

bab-bab komercial dan pemilikan ni aku pun tak pasti, ape yg aku dgr is ade awal tahun 2006 or 2007 ade yang cuba revivekan, tapi separuh jalan gak, and terus hancus mcm hari ni

sranua replied at 11-4-2021 12:35 PM
Alhamdulillah ada juga cerita yg mmg alami sendiri.....best baca terasa keseraman walaupun baca di s ...

yep, itula, ade la tu perjanjian dgn ratu ke pe ke, tak tahu la detail nya

Ok. yang ni lak cerita salah seorg staff masa tu sembang dekat rumah aku .

Masa dia datang rumah aku tu, tgn dia berbalut kat pergelangan tangan. ayah aku tye dia kenapa,

dia cerita ,smlm dia dgn kawan dia, buat rondaan di resort ni, area tepi pantai. dia nampak ade seorg mamat yg mencurigakan, bila dia jerit nak paggil org tu, org tu lari, dia dgn kawan dia kejar smpai tepi jambatan.

masa dah dapat kejar tu, dia tanye mamat ni buat ape, duk mane semua, mamat ni diam je.
diorg tanye lagi mcm-mcm, pastu mamat ni sengih menyeringai sambil ketawa kecik. staff ni geram and tak tahan terus tumbuk mamat ni.lepas tumbuk ,terus jadi keras mamat tu. bila nak tumbuk lagi skali, tiba-tiba mamat ni meninggi and masa tu staff ni tumbuk kali kedua dan yg dia tumbuk tu bukan mamat tu dah, tapi pokok kelapa.

itu yg berbalut tgn dia tu.  diorg terus balik lari tggalkan tempat tu, esok baru kecoh dia cerita ape yg terjadi.

macam-mcam la boleh jumpe dlm tu, bak aku ckp ritu, yg terbang,yg dlm airnya, yg lompatnye, semua de la. ni kiranya hantu galah la kot.

Follow Us
fritzer replied at 12-4-2021 10:28 PM

kira dah ko dah dewasa la sgt...mesti ingat cerita seram2 tu ek.
Lps ayah dah tak kerja situ, ayat kerja kat mana pulak? sbb resort dah ditutup.

Penah baca kat mana ntah, biasanya penanggal ni ada kesan kat leher..tempat kepala dia tercabut nak terbang umpama drone tu...so biasanya org yg ada ilmu ni, akan cover tempat tuh dgn apa2...kalau pompuan dgn selendang, kalau laki nak cover ngan apa...?huhu

fritzer replied at 12-4-2021 10:45 PM
Ok. yang ni lak cerita salah seorg staff masa tu sembang dekat rumah aku .

Masa dia datang rumah  ...

Time i kecik, rumah uwan di kelilingi pokok2 kelapak. Kalo malam bulan terang, mmg pokok kelapa ni nampak lebih tinggi dr biasa. Kazen i dulu2 sukala ckp psl hantu pokok nyior...

fritzer replied at 6-4-2021 11:17 PM
Ok sambung

Pernah satu hari, masa tu dah pukul dalam10mlm , saya keluar rumah and pergi ke tempat ...

power betul buku besar tu ya?
dengar je buku besar, hantu-hantu tu terus takut.
Bunyi burung tu pernah saya dengar di atas bumbung jiran belakang.
Lepas dengar bunyi tu, dengar pulak macam sayap dikibas-kibas.
Langsuir ke tu?

fritzer replied at 12-4-2021 10:17 PM
Ok sambung.. sorry bizzi sket seminggu dua ni..

Semelum kite ke part 5, dimana kami semua meningg ...

oo mak aih...seram.
Apalah yang orang tua tu nak agaknya ya?
belajar ilmu hitam..jadi penanggal..
tak dak kerja

pokok mengkuang kut yang duri-duri tu. Pokok ni memang banyak tumbuh di kawasan tepi pantai.

fritzer replied at 12-4-2021 10:28 PM

lama jugaklah bertahannya resort tu...
sayangnya lahai, nampak mewah resort tu tapi hardcore sangat gangguan2

Sbngn tt ?

chicmushroomkd replied at 13-4-2021 11:14 AM
Penah baca kat mana ntah, biasanya penanggal ni ada kesan kat leher..tempat kepala dia tercabut na ...

Rasanya dalam banyak buku seram yg aku baca karya Tok Awang Ngah ke Tok Awang Jambi ke...Alang Bumin ke..kebiasaannya perempuan yang jadi penanggal. Sama ada diturunkan oleh tok guru dia untuk jaga diri dan sawah padi..semangat padi atau juga saka turun temurun. Ada juga baca kalau org kampung jumpa badan tanpa kepala tu..terbalikkan supaya penanggal tak masuk balik dalam badan dia...kekallah penanggal jadi hantu.
Kalau ada yg sewel.....badan penanggal anak dara...abis dikerjakan...ini memang mental betul ni.

sranua replied at 14-4-2021 08:26 AM
Rasanya dalam banyak buku seram yg aku baca karya Tok Awang Ngah ke Tok Awang Jambi ke...Alang Bum ...

halamak xseram ke ibarat 'mgerjekan' mayat (yerla xde kepala kan huhuhu)

havovasta replied at 14-4-2021 08:33 AM
halamak xseram ke ibarat 'mgerjekan' mayat (yerla xde kepala kan huhuhu)

Itulah nafsu gila nak mengawan..bukan kira sumer tu..ada baca dalam forum cari ni jugak. Kali ni penulis tu dapat berpuasa bersama keluarga agaknya, senyap takde cerita dah...nak kena cari balik ni.

Bestnya cerita TT ni

Seramnya... Baca siang2 pon terasa keseramannya. Teruskan bercerita lagi tt. Kalau ade gambar mesti lagi syok

Assalam.

Sambungan Final Chapter.

Kini yang tinggal hanyakeluarga saya dan keluarga jaafar(kami tinggal bersebelahan). Kami punsebenarnya sayang untuk tinggalkan resort itu, maklum lah dari ia dibina kamidisitu, umpama kampung halaman kami sendiri..Pada ketika ini, kami sudah putusharapan dan tidak lagi bersungguh-sungguh menjaga resort  tersubut sehingga menjadi sarang maksiat dankegiatan-kegiatan x bermoral.. Keadaan resort pada ketika itu mmg sepertitempat terbiar . penuh daun pokok dan rumput panjang. Hilang segala serinya.Sesiapa yang lalu pun tak nk masuk . lihat saja pintu gerbang hadapan pun dah mcm masuk rumah hantu..  

END PART 4

Penghujung tahun 2002, aku sekeluarga berpindah keluar dari resort tercenta itu. mmg sayu, sedih. masa tu, pindah pun tak la jauh sangat, jadi bila ada masa terluang, kadang2 aku masuk sambil jalan2 di pantainya, lepak2 di depan chaletnya.

Seluruh keluarga aku sebati dengan gangguan2 puaka yang penah kami alami sepanjang duduk di sana, jadi bukannya nak kata berani, tapi ia mengajar aku menjadi kuat semangat. Alim tu xde la alim sgt, tapi ilmu itu berisi dengan pengalaman.

Peristiwa terakhir yang aku akan ceritakan ini adalah peristiwa yang berlaku selepas berpindah keluar.

Satu malam, ada org dtg kerumah kami, masa ni aku cuti SPM, aku igt sebab masa ni aku baru je sampai dirumah dari sekolah asrama aku. Diringkaskan cerita, mamat yang dtg rumah aku ni ex staff dan mmg kami pun kenal. dia datang dengan ada satu hajat. Hajatnya ialah untuk menggali "Penjuru pagar" yang aku ceritakan masa part 1 tu. Pagar yang dibuat oleh seorg WAK .

Dari cerita mamat tu, dia dan ade beberapa kawan yang lain, nekad nak cari and gali untuk dapatkan emas yg ditanam semasa membuat pagar . Masa tu kebetulan yang bapak aku ni tak ada dirumah, masih bekerja, jadi dia tanya mak aku, and mak aku tak tau pasal tu.

Sejujurnya aku pun tak tau pasal tu. tapi hati ini terasa teruja ingin bersama mereka dalam pencarian itu.

Aku pun menawarkan diri untuk ikut sekali. Jadi esok harinya aku pergi bersama mamat dan kawan2 nya.  mmg semuanya pun sudah kenal. bende first yang kami buat is pergi ke rumah yang pernah WAK duduk dulu. Rumah tu, lepas Wak balik ke indon, jadi tempat tinggal geng2 staff bujang. Aku masih igt ade store dekat situ and ade barang-barang WAK yg ditinggalkan, mmg stor tu kira tempat longgok je semua brg2 staff .

Jadi kiranya pendapat kami semua, manelah tau jumpa pape yg boleh bg hint nak g cari emas.
masa tu baru pukul 10 pagi. Kami selongkar2 , jumpa la satu almari lama ni, siap ada fail senarai staff masa mula-mula dibuka resort. Tapi sayang, tak ada apa-apa yg dapat membantu.

kami teruskan juga niat, tempat pertama dituju adalah di hujung sungai resort yang bersambung dengan sungai Alur Toman. Mmg aku pun pasti itu hujung resort. Tapi tak pasti mana penjurunya. Satu di sungai, satu di pantai.

Kalau hujung di bahagian selatan pula, satu di pantai, satu di hutan kecil, betul2 bersambung dengan jambatan pancing di kg Pulau kerengga tu.

jadi, kami teruskan cari disini saja. menurut mamat tu, info yang dia tahu adalah, kalau penjuru didalam sungai, musti ada batu besar berikat tembaga. sebagai tanda, jadi yg tertanam di bawahnya lah yang kami mahukan.

mmg kat situ byk la batu-batu besar. jadi sgt menyukarkan. kami mmg cari di tepi2 sungai je sbb waktu tu mmg air surut.  cari punya cari, dah smpai tengah hari.

mmg kebetulan, waktu tgh hari tu, masa tu la nampak satu batu besar,agak tenggelam, sebesar tempayan tangga, bersinar silau lilitan tembaga kat batu tu. OK , mamat ckp dah jumpa penjuru satu. tapi xboleh nak angkat sekarang, sbb air dah mula naik. kene angkat esok. Aku pun setuju, semantara tu leh cari yg tepi sungai pula. berpandukan batu tadi, kami ke pantai pula, yang ini mmg mustahil la dapat jumpa, kot2 dah tertimbus dalam pantai, sbb persisiran pantai ni mmg berubah habis lepas bertahun2 monsun dan hakisan, dan sebagainya. mmg kene guna pakar atau mereka yang tau cara seperti cara WAK ni.

Lepas rehat , makan semua, kami ke selatan pula, mencari penjuru di hutan kecil. Kat sini mmg seramm.. sebab kene lalu jalan yg dah x serupa jalan, lepastu kene lepas jalan ke jambatan no 3. dihujungnya ada pagar, lepastu kene teruslagi hingga ke pakar kayu yng dah reput usang. yang ni mamat yg bagitau, penghujung resort arah selatan ni mmg sebenarnya jauh sedikit dari pagar resort di jabatan no 3 ni. dan tanda dia adalah pagar asal , pakai kayu.

Agak lama la sbb kami jalan kaki je. Smpai la juga hujungnya . itupun nasib baik kami perasan cebisan dan tinggalan pakar lama tu kat sipi2 hujung. agaknya yg lain2 mmg dah xde dah, reput, musnah. so kami tinjau dan ikut bekas pagar tu untuk cari penjuru nya. mmg susah, dlm hutan and byk pokok2 dan lalang2. hampir giveup la dibuatnya.

Walaupun waktu tu masih terang, rasanya dalam pkul 5 , tapi mmg seram, terasa seperti diperhatikan. aku ajak patah balik, dan esok boleh dtg naik moto, lagipun dah nak senja, kang tak pasal nak jalan jauh jalan kaki dah magrib pulak.

Jadi kami pun patah balik. Masa patah balik ni....... Ada suara panggil dari dlm semak2 tadi, sayuuu je suaranya.. dia berbunyi seperti jampi siam, prongpang prompang.. lepastu bunyi seperti org ckp "sikittttt ja lagi".  MMG Seram masa tu, walaupun masih ada cahaya terik. Aku, mamat dan kawan terus jalan laju, tak lari, tapi laju jalannya. sampai di bagar jambatan no 3 tu baru kami rasa selamat sikit. Dari situ ade shortcut terus keluar di depan kilang ayam, jadi kami terus lalu shortcut tu. Lepas tu, kami semua setuju untuk pulang, and plan untuk ke sungai td esok pagi. dengan bawak brang2 nak pulin batu tu and nak gali kawasan tu.

dan aku pun balik kerumah. Ini yang tak best ni. Ada yang ikut aku balik. kesian mak aku sampai jatuh bilik air, terperanjat ade langsuir bertenggek kat luar dapur. dapur tu ade pintu belakang, betul2 tepi pondok parking. masa tu mak aku nak tutup pintu, lepas kuar dari bilik air, terkejut dia and terjatuh dia.

aku lak masa tu tgk tv kat depan, berlari ke dapur, mak aku tunjuk kat luar, mmg nampak, bertenggek kat atas bumbung pondok parking. Dengan rambut putih2, mata hitam,  sambil badan goyang kiri kanan. Aku azan, pastu ttp pintu. Mmg habis kene sumpah seranah la jawabnya dengan mak aku. Bawak balik tetamu. Lepas dah sembang ape semua dgn mak aku, dah urut kaki bagai, aku pun bukak pintu rumah, kat depan, sambil tu baca la surah2, ayat kursi. lepas tu ludah 3 kali tepi pintu. and masuk balik rumah.

Malam tu mmg kene kacau aku, asik dengar org berjampi-jampi tepi bilik. mcm-mcm aku buat, masih dengar. bunyi loceng la, bunyi kucing la, cakar dinding la, ketuk cermin la.
Mmg rasa menyesal pun ada, balik cuti nak enjoy kata org.

Esoknya pagi-pagi lagi, aku pergi cari mamat and nak bgtau dia aku x join da, sbb mak aku bising da takot jadi lebih parah lak nanti. G rumah dia takde, jumpe kawan dia yg sekali dengan aku smlm, kawan dia ckp semalam, mamat tak sabar-sabar, dia pergi dengan sorang lagi, and bawak bomoh skali, ni tak balik-balik lagi la kot.

Pulak dah.. aku ckp dengan kawan tu, nanti kalau mamat balik, bagi tau aku tak join dah.

Semingu dua lepasti aku dah balik asrama balik. Aku call mak aku dari asrama, mak aku cerita yang mamat tu dah meninggal, tak tau la pasal ape, mak aku pun tak pasti..

aku lak terus kan kehidupan aku, lepas spm, uni, lepas tu parent aku semua pun dah duduk di kampung, so putus segala hubungan dengan MARANG RESORT & SAFARI.

Sekian..

Rate

1

fritzer replied at 5-7-2021 01:22 AM
Assalam.

Sambungan Final Chapter.

Mamat yang mati tu ada kisah2 dia ke sebelum meninggal? Tt ada tanya2 orang kampung?
Terima kasih tt. Best betul cerita ni. Terbayang-bayang suasana resort. Pleaseeee sambung lagi.