CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fritzer

Kisah Seram - Resort Kini Tertinggal

fritzer replied at 5-4-2021 01:37 AM
(PART-2)
(Semua carekter bukan name sebenar-sekadar nak bg paham cerita.)
Terima kasih kerana me ...

fuhh seram.. ratu tu berbentuk kuda ke camne? i penah tgk paranormal indon - tak sure Sara Wijayanto ke yg Tak Kasat Mata, dorg explore kat 1 bangunan tinggal, ada cam siluman kuda jaga kat situ.. atas bdan manusia (pompuan), bawah dia badan kuda.. mmg seram sgt rupa dia sbb dorg lukis skali. klu duk sorg terbayang siluman camtu mmg keras kejung rasa.

fritzer replied at 5-4-2021 11:49 PM
Sememangnya resort ini sugguh cantik dan menarik. Dengan keindahan alam semulajadi sekeliling yang t ...

aaa ngerrriiiiii.. tu kuntilanak jantan kot. yg merayap terbalik tu.. nie lagi ganas dr yg pompuan klu indon cakapla. sorry i mmg teroverdose indon paranormal channel kt youtube.. balik2 refer sana je. hahahaha. nak wat camne, takut tapi suka layan cite horror lagi2 yg real.

Saya lebih rasa sayang resort ni dah tak ada lagi. Punya la berhalus orang bina tempat tu maintain nature sekeliling. Terbyg2 lalu di kawasan resort ini dulu. Harga kayangan buat saya masa tu. Harapan bila mampu dpt la merasa duduk semalam dua. Sedih tengok keadaannya sekarang. Apatah lagi tt sekeluarga kan.
Tapi seram.tetap seram

Best cuter, seram. Baca mlm2 lg la seram

Dkt area penjara marang? Selalu balik marang dr dungun xperasan resort ni yg mana satu…tp otw tu mmg nmpk la ada bbrp resort yg dah tggl dan lama…

Edited by leanazlea at 12-7-2021 11:06 AM

best ceritanya, kalau masih ada lagi resortnya mesti saya pergi, tenang bangun pagi pagi boleh dengar bunyi alam sekeliling, matahari naik matahari terbenam mesti cantik dekat tempat ni, SubhanAllah kalau bayangkan, best tempat ni.
sayang tak ada pembeli waktu resort masih elok lagi rumah rumahnya,  tukar hak milik sahaja dan maintain/upgrade apa yang dah sedia ada, sayangnya ~  mungkin kerana perkara mistik tu payah orang nak beli dan teruskan

Follow Us
thread yang best. well done TT

Best tt… kalau ada sila sambung lg

Sayangnya resort ni. Kalau dah habis pkp dan boleh rentas negeri mesti ramai pergi. Rindu nak mandi laut. Terima kasih tt. Harap boleh sambung lagi.

MissVixen replied at 5-7-2021 10:52 AM
Mamat yang mati tu ada kisah2 dia ke sebelum meninggal? Tt ada tanya2 orang kampung?
Terima kasih ...

tak pasti la, even mak or ayah pun xtau ape yg berlaku kat dia, tapi yg pastinya diorg2 semua tu tak berjaya pun nak amik bende yg wak tanam tu. So silakan la sape yg ade bran nak explore carik. kui2

Terima kasih kepada pembaca2 Thread ni. Kalau la resort ni masih ada, maybe saya pun teruskan bekerja di sana, banyak sangat kenangan2 kat situ, itu la kampung halaman, walaupun bukan berasal dari terengganu, tapi disitu la zaman kanak-kanak. Mandi sungai, lastik burung, dan sebagainya.

banyak kenangan2.

yang paling tak dilupakan masa tu kira trend la, org kata musim, musim main basikal, xde la basikal lajak, masa tu pemes basikal roda besar, xpun basikal bmx, pasang tanduk la, pasang stand kaki la.

Korang penah main sorok2 pakai basikal ? musti x penah kan,

satu weekend tu, saya, kawan saya, kawan abg saya, ade la dlm berbelas org, kami bosan, lalu main sorok2 di semua area dalam resort. so bygkan la, mmg besar area, sbb tu pakai basikal.

Sorok pulak tak boleh satu tempat, sentiasa kene tukar tempat, kalau tak susah la nak jumpe kan.

kami start main pkul 2 petang, magrib baru siap main, punya la lama, tu pun kira satu round. esok org lain lak carik. paling bahaya tempat sorok is bawah jambatan, or dalam paya. seluar basah sket la, tapi juara selalu duk bawah2 tu. ahahaha.

kalau bab kenangan seram tu, mcm yg cerita-cerita lepas la. Bersepah hantu kat situ. mmg la bende tu jin la kan, cuma senang nak kenal nama hantu la.

dalam cerita part 3 ade saya bgtau yang gangguan mereka2 ni melampau sampai dalam rumah pun ade

Lepas keluarga imran pindah, keluarga en.zuljuga pindah, dan diikuti dengan keluarga saudara saya kerana semuanya dah takmampu bertahan dek gangguan yang dulu hanya diluar rumah, kini sampai didalamrumah pun ada.  

Ada satu kali ni, berlaku dalam rumah, saya tak tau la bende ni ape, masa tu malam, sedang tidur dalam bilik sendiri, yg saya ingt la, masa ni ade adik dengan saya je, kakak and abg2 yg lain-lain berjalan ke kuala lumpur, maklum lah masa tu cuti sekolah.  and diorg dah besar, so leh naik bas sendiri. Dulu ye kami naik bas express je kalau jalan jauh ni.

Malam yang kena tu, adik saya tidur di bilik parent, saya dibilik sendiri la. masa tu dalam pkul 2 or 3 pagi la kot. Tengah syok2 tidur, katil saya rasa mcm bergerak2 smpai terjaga la tidur.

Masa tu bukak mata ni, Dia punye berderau darah, meremang habis sebab buka mata je terus ada mata merahhh menyala pandang saya dari atas almari., muka hitam legam tak nampak apa, mmg nampak kepala je. mmg tak pandang lama la,

apa lagi, saya terus ttp mata, tarik selimut, ambil bantal tutp kepala, buat-buat tidur.  masa tu la saya boleh rasa, mcm budak-budak kecik nain lompat2 dari atas almari ke katil, BERAMAI_RAMAI. mmg rasa katil tu spring, lompat2 atas katil.

Kenapa saya ckp mcm udak kecik, sebab masa tu nekad nak bangn and lari ke bilik ayah, bila bukak mata tu nampak tinggi mcm 1 kaki or 1kali lebih je saiz dia, lompat beramai2 , hitam, ada kaki, ada tangan, tangan panjang smpai kaki. tak pasti la toyol ke hantu ape ke, anak jin ke, tapi itu la.

kira mcm yg besar duduk je atas almari, yg kecik-kecik ni kacau saya lompat2 di katil.

Tetiba rasa tak boleh bangun and gerak, hanya mampu tutup mata je. Bayangkan la, baring tutup mata, dia lombat atas dada, atas kaki, perut, td tepi2 je atas katil.

Saya nak jerit pun xlepas. xtau nak buat ape masa tu. sekali rasa hembusan nafas kat tepi muka. . masa tu la saya mmg cuba betul-betul baca ayat kursi, surah2, mmg boleh baca tadi, tapi mulut x bergerak, suara tak keluar. lepas kene hembus tu la saya cuba lawan dan akhirnya boleh kuar di mulut, baru ayat bertama ayat kursi, terus hilang, senyap sunyi bunyi, cuma dengan bunyi cengkerik je.

Lepas tu saya boleh bangun, terus bgtau ayah masa tu, and ayah tidur skali dlm bilik saya.

tu la salah satu yg berlaku dalam rumah.

Rate

1

Edited by tumpanglalu74 at 20-7-2021 03:38 AM
fritzer replied at 20-7-2021 03:04 AM
Terima kasih kepada pembaca2 Thread ni. Kalau la resort ni masih ada, maybe saya pun teruskan bekerj ...

Last aku dengor pase resort ney was my kazen punye adek-badek cerite chalet2 tu ade banyak roboh kene pukoi ombak.  

Dulu kazen bro aku ponah incaj kompeni gas kat Ganu tu.  Then probably bila dia pon dah stop bisnez situ dia pon dah tak berulang ke Ganu dah.  Resort ney side bisnez dia.  Malangnye wife kesayangannye meninggal sakit kanser 2000 dulu.
Deme ade doter sorang.

Ramei omputih dok resort ney kan?  Memang dia kenei ramei omputih.  Dia pon sakit sekarang ney.  Tapi ade anak2 dengan bini baru.  Ade la orang jage.

Dah takde citer2 lain lagi ke pasal resort ni?

habis dah khatam threaad nie...
memang menarik experience tt..
lama la tak tido hotel/resortt

lps abis pkp ni sure lg byk kisah hotel/resort berhantu agaknya

thanks TT for sharing the story with us…

Bila baca kisah kisah seram tentang resort atau bilik hotel, buat acik seram sejuk je.
Tapi setakat ni tak pernah mengalami sendiri.

Sedih jgk kisah TT ni sebenarnya. Tempat membesar terbiar mcm tu je sbb kes2 gini. Dulu masa kecik2 pernah singgah jgk sana mmg cantik. Kalau perasan dari marang nak ke dungun byk resort dgn dgn homestay tepi pantai and byk jgk yg terbiar. Ada satu kawasan tu mcm kawasan kering ada paya sambung ngan pantai. Katanya kawasan paling panas kat ganu. Semua pokok kuning je kat situ kalau musim panas. Masa kecik berangan kalau buat safari resort cantik ni. Tapi skrg pikir balik ada reason la kot tempat paya atau sungai ni org tak buat. Mmg tempat angker.Thanks TT mcm mengimbau balik memory dulu2. Tengok kt property guru org jual kawasan tu rm25,000,000. Ke sudah takde buyer agknya.

Kadang terpikir tg jara sampai sekarang ada lagi tu pagar mesti kuat. Byk jirat cina area situ dulu. Skrg taktau la ada lagi ke tak. Lama dah tak gi Ganu. Homestay dgn resort kecik pun ssh nak survive musim covid ni. Makin byk yg terbiar lepas ni.

chicmushroomkd replied at 13-4-2021 11:14 AM
Penah baca kat mana ntah, biasanya penanggal ni ada kesan kat leher..tempat kepala dia tercabut na ...

Tshirt turtle neck
Full button shirt

Actually first time dgr penanggal jantan

sranua replied at 14-4-2021 08:26 AM
Rasanya dalam banyak buku seram yg aku baca karya Tok Awang Ngah ke Tok Awang Jambi ke...Alang Bum ...

"sewel.....badan penanggal anak dara...abis dikerjakan...ini memang mental betul ni."

Kt thread penanggal kt melaka nu klu x silap ada yg ltk cover variasi thn 2004 beberapa lelaki melarikan tubuh bdn penanggal utk dikerjakan
Klu btl cerita tu, it happened before