CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rizalra75

Siapa 2 selebriti Malaysia yg dikatakan murtad tu??

makkaucun18 replied at 21-4-2021 11:23 PM
Betul. Aku tak tau kenapa ramai laa asyik bash aku cakap liberal konon. Apa aku cakap ini benda be ...

Semua perkara jika di didik drp kecik oleh mak ayah sama ada membuahkan hasil positif atau tidak.Itu saja.Itu yg penting ilmu makrifat mengenal dulu Allah sebelum masuk bab syariat(perbuatan ibadah)..i pun bukan bijak mana bab ni tp itu yg kdg bila paksa2 sgt  ada yg budak2 ponteng kelas agama..tipu gi masjid tp gi lepak..lari drp pondok tahfiz..banyak kes berlaku dpn mata..yg pmpuan pula hanya tutup aurat dpn keluarga sebab terpaksa.Ye la kena bebel sebab free hair.Belakang keluarga..cabut todong sebab rebel..tu psl banyak yg ada anak zina meskipun bertodong litup.Sebab terpaksa ikut ckp keluarga.Jiwa mrk tak nak.Sepatutnyabpakaian tu yg mencengah u buat benda mungkar.Ini zmn sudah tidak lagi..solat pun jika buat krn terpaksa makantiada manisnya krn kamu takut suruhan ibubayah atau terikat dgn peraturan sekolah dan sbg nya.Itu pasal org solat pun tak cegah diri drp kemungkaran sebab jiwanya tak hadir bersama Tuhan.Solat ini sebenarnya indah jika jiwa hadir bersama tuhan yg esa..

kucim replied at 22-4-2021 05:30 AM
I pernah baca 1 ayat pepatah inggeris.Woman give sex to get love.Man give love to get sex ...haa s ...

Bukan ke kalau ada demand baru ada supply? Maksudnya man wanted sex, and woman wanted love, jadi kita saling memberi untuk dapat apa yg kita mahu?

Assalamualaikum semua
Mlm tadi Sharifah murtad message saya beserta memuatkan screenshot soalan saya pada page pertama no 1.

Dia x puas hati sebab saya dedahkan isu ini di forum CARI.
Habis dia gali IG saya.Facebook saya.

Dia cerita lagi isu murtad2. Lama2 saya x nk layan perempuan sewel ni terus saya block dia

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

dia takut ke aper yg msj tu?

rizalra75 replied at 12-7-2021 06:06 AM
Assalamualaikum semua
Mlm tadi Sharifah murtad message saya beserta memuatkan screenshot soalan say ...

wow... mcm bangga aja dia dpt buat mcm tu. moga Allah bagi balasan setimpal utk dia kat dunia & akhirat

bagi aku bab akidah ni kena selalu refresh , baiki .mohon doa pada allah jumpakan guru yg boleh bimbing kita.

Follow Us
Edited by MentariSenja at 12-7-2021 01:07 PM
rizalra75 replied at 12-7-2021 06:06 AM
Assalamualaikum semua
Mlm tadi Sharifah murtad message saya beserta memuatkan screenshot soalan say ...

Syarifah Farl ni bagi meols typical case yg keluar Islam sebab gagal membezakan antara Islam dan Muslim...marahkan muslim, Islam disalahkan. Sebab tu org Islam perlu membaca lebih banyak tentang sejarah, dan tentang agama lain juga. Ni ramai excited nak hafal Quran jer tapi makna tak faham dan mesejnya tak 'dikaji'. To some mak pak dah jadi mcm competition pulak, nak compare anak siapa lagi bagus menghafal. Bila besar ada yg murtad mcm farl ni mereka hairan....aku dah didik dgn ugama dari kecik, tapi kenapa murtad katanya.....ya anak tu mungkin dah dididik bab solat yg perfect, ngaji yg perfect, tapi bab tawhid (the bedrock of Islam) cthnya, derang faham betul2 ke tak? ....farl ni dulu meols ada baca juga kisah dia, bagi meols argument dia kenapa tinggalkan Islam tu sangatlah cetek. Baca utk suka2 boleh lah. Antara point yg dia selalu ungkit (kalau tak silap meols) ialah kononnya Islam berkait dgn keganasan, berbanding kristian yg cakap pasal love shj...dan suka bagi cth sikap buruk muslims. Alahai dlm agama lain pun ramai org jahat..... Mungkin dia ni tak baca habis sejarah zaman crusade kot...she also patut baca (kalau belum) tentang Council of Nicaea dimana manusia berdebat dan mengundi utk tentukan siapa jesus yg sebenar (anak tuhan atau tidak lebih dari messenger tuhan)... read juga buku by Dr Maurice Bucaille..'The Quran, the Bible and Science'. Mungkin lepas baca semua tu boleh ubah sikit cara dia menilai sesuatu. She also boleh look around, USA yg tak habis2 serang negara orang tu, bunuh org sana sini, leaders nya berugama apa ya? No doubt ramai Muslims yg perangai sgt menjelikkan termasuk lah some penceramah celebrity...tapi itu bukan ukuran untuk menghukum agama itu sendiri....kalau nak judge camtu jugak, nampaklah kedangkalannya disitu. Not worth utk dilayan kalau gitu...

rizalra75 replied at 21-4-2021 02:06 AM
Rumilah Marvel dan cici mekbong tu siapa?

X kenal langsung.

Kena mengaji forum cari lagi dekkk utk kenal klu tuuh

Dia ni dah knp sakit gila ke

Kalau dh murtad, buang la nama sharifah tu.
Buh la nama sheeryl la apa ka.
Siap cakap alhamdulillah lagi.
Hekkk..

Peliklah orang yang murtad ni. Dah tukar agama tu dahlah. Yang nak kutuk kutuk agama yang lepas tu kenapa ya. Christianity pun tak ajar memburukkan agama lain kot. Macam bitter semacam.