CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Group parents, PIBGN minta kerajaan tutup SEMUA sekolah vs NUTP: Tutup sekolah a

Sek anak aku 1 je kes, dia punya blow yg kelas2 lain sekalugus, tak salahkan parents mmg ada yg paranoid n k lah entitles to feel insecure , tp pls jangan suruh tutup ek cause parents like me while i blh keep anak kat rumah i chose not to, sbb belajar2 lah idop ngan covid, sampai bilaaaaaa la nak bukak katup bukak katup, sok2 ada vaccine pun sama gak la kisahnya bkn kalis covod, still blh kena so dah vaccine pun akan katup jugak halahaiiiii

misssakura replied at 20-4-2021 07:51 PM
ulang2 gini je la... tak selesai2 masalah. rasanya elok sekarang rombak silibus tu. tak payah panjan ...

I setuju dengan u..baik revise balik syllabus Dan tumpukan pada subjek2 asas n penting sahaja..sekarang sekolah rendah pon bilangan subjek menyalahkan budak U,belum lagi tgk content bagi setiap subjek..KPM ni kena lebih proactive,pertimbangkan semua kekangan yang ada dalam masa Pandemik ni.

ari tu suruh gomen bukak sekolah, katanya cikgu makan gaji buta

Happy cikgu

nasihat anak-anak, masa kat sekolah jangan cabut mask, pakai mask betul-betul. pastu jangan gosok mata dan hidung.

kalau nak gosok gak, kalau gatak sangat..pi basuh tangan dulu, pastu garu lah..pastu basuh tangan balik.

guna hand sanitizer.

kalau ikut amalan tu, insha allah kobit tak hinggap.

Sekolah rendah anak i ada 2 murid positive.. sekolah pagi dan petang. Cikgu2 akan di swab pd 22hb ni. Still kena dtg skola lg utk sistem penggiliran kelas. Tapi I cutikan anak hari ni sampai next week. Risau.. sbb I ada anak kawasaki survivor yg kena check jantung tiap tahun sampai besar. I taknak amek risiko.

Follow Us
iols nk sekolah bukak yg takde kes tu...yg ada kes hanya tutup kelas dah la utk kuarantin budak2 kelas tu.cikgu pun kalau tak serapat 1 meter ngan budak kelas tu takyah la nk kuarantin...peluang nk kena tu sgt pyh sebenarnya kalau chuols jaga jarak dan sentiasa pakai mask dan cuci tgn sblm sentuh muka.

Majlis Permuafakatan Persatuan Ibu Bapa dan Guru Nasional (PIBGN) ni xde mende lain ke nak mintak... majlis ni tau mengajar ke idak.. same baghal cam kupes juge..

tutup yg affected je... mak bapak yg baghal je yg ngok pi hantar anak ke sekolah walau x sihat... yg mak pak yg kene swab test walau belum dpt result pun masih hantar anak pi skolah.. ni lagi baghal... text la cikgu.... cikgu pun paham bila parents gi tau mcm ni...

sampai bila mau TAKUT...sampai bila mau penjarakkan social dlm masjid??? sampai bila tutup sempadan negeri, daerah??? sampai bila ekonomi ditutup??? sampai bila org dikurung??? sampai bila TAKUT???

Tiap kali isu ni timbul mesti orang akan perli cikgu2. Janganla samakan semua guru tu suka pdpr kat rumah.

Aku tak heran orang kutuk2 cikgu makan gaji buta sbb aku tau aku memang mengajar dan buat google meet setiap kali ada kelas.. Bahan latihan pun buat sendiri.

Cuma aku kesian dekat murid yang takde akses internet. Yela kawasan miskin bandar. Duit tu mungkin cukup2 untuk tampung kehidupan harian keluarga. Takde duit nak beli gajet lebih.

Kalau nak ikutkan kes covid sekolah ni pun  memang dah ada kalangan murid2 yang kena dari parents yang bekerja. Kelas pun tutup. Murid dan guru kuarantin. Tapi hanya kalangan cikgu ja yang paham bila kawan2 kena kuarantin sampai 17 orang. Nak ganti masa cikgu tu memang sesak nafas dibuatnya.

Bertabahlah untuk semua! Raya pun takde harapan balik kampung ni

Tolonglah jangan tutup semua sekolah..
tutup sekolah yang ada kes dah ler..
sian anak2 aku.. dorang dah tak sanggup nak hadap pdpr lagi..
aku tanya anak2 aku dorang lebih suka online class or datang sekolah.. dua beradik tu pilih datang sekolah.
sebab bila belajar online, dorang tak berapa nak faham sgt... and budak2 jadi cepat bosan.

misssakura replied at 20-4-2021 07:51 PM
ulang2 gini je la... tak selesai2 masalah. rasanya elok sekarang rombak silibus tu. tak payah panjan ...

Ni aku stuju. Klo math tu..biar tambah tolak dulu utk bdk2 tahun 1,2. Ni abis dilambak ke tahun 2. Tambah tolak darab bahagi pecahan bagai.

sekolah anak aku antara yg affected. Tapi sekolah masih bukak.. semua masih under control. Anak aku gi sekolah.. kena combine kelas.. hehe.. sebab ramai parents cutikan anak sebab bimbang dgn covid.

Ada 1 post dr parents ni buat aku terpikir.. selama ni aku mcm x berapa setuju kalau parents sesikit cutikan anak. Walhal anak dia bukan close contact PUI pon.  Tapi dia post.. dia terpaksa buat mcm tu sebab dia ada family member yg high risk. So dia taknak amik risiko.

Oooo.. barula aku terbukak mata sket.. mcm aku.. aku takleh nak cutikan akan sesuka hati.. anak kt rumah takde sape nk monitor. Nak apply wfh kena ada valid reason. Kalau kena kuarantin ke.. bolehla.. not even category D..  jauh sangat.

sekolah tutup.. nanti parents berkicau pula sapa nak jaga anak kat rumah.
lepas sekolah tutup parents nak request WFH pula ke?

tak payahla nak tutup sek semua bagai..sian kat anak2..anak2 nie insyallah antibody dorg still kuat..kita doa yang baik2 tuk anak2 kita..

tutup sekolah yg terjejas je lah
Covid mmg dh ada dgn kita pun
just live with it
jaga diri sndr & tawakkal
smpai bila semua tak boleh
org dh tepu duduk rumah
nak balik kampung pun kena mintak izin

Tutup sekolah mana yang ada kes tinggi je la.
Dah kenapa nak tutup semua?
Haishh

senang citer tutup je lah semua...pkp balik.. sampai kes 0. bukan kita tak pernah kes 0.  tau kan cemana dpt 0 dulu tu.  bertabah je lah semua.... menyusahkan org betul yg bawa gelombang ke 2 ritu.

kalau kawasan hijau nak tutup buat apa? semua org tahu pdpr tak akan sebagus  pembelajaran bersemuka.. sekolah2 yg tutup tu on je la pdpr.. yg lain2 tu sekolah je la mcm biasa..kita kena biasakan hidup cara ni sebab tak tau lagi covid ni sampai bila.. dah vaccine pun bukan gerenti takkan ada jangkitan atau varian baru..

JANGAN BUAT KERJA GILA LA!!!