CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: notM

Misteri Rumah Kompang

Edited by notM at 12-5-2021 06:34 PM
malaygirl replied at 12-5-2021 03:22 PM
Menarik. Baru tahu psl terenang ni.

Meols pun x tahu...lepas study pasal Seramik baru tahu....tapi Tak mendalam sangat....so meols sebenarnya pergi ke Pahang time PKP tu..sbb nak yang ori dari tanah liat hutan Pahang.

notM replied at 12-5-2021 06:32 PM
Meols pun x tahu...lepas study pasal Seramik baru tahu....tapi Tak mendalam sangat....so meols s ...

Yelah. Something new utk meols yang pure Pahang ni sebenarnya. Serius dari lahir sampai lah sekarang tak pernah tahu pun kewujudan terenang ni. Btw tt bila nak sambung cerita? Syok baca

malaygirl replied at 18-5-2021 03:42 PM
Yelah. Something new utk meols yang pure Pahang ni sebenarnya. Serius dari lahir sampai lah sekara ...

Jap..nanti sambung...telefon rosak pulak time raya2 ni

notM replied at 20-5-2021 12:36 PM
Jap..nanti sambung...telefon rosak pulak time raya2 ni

Okeh. Tak sabar hehehe. Btw selamat hari raya

Kalau korang yang Melayu pun x tahu apa tu Terenang...yang Non-Malay tu lagi lah Tak paham...apa tah lagi Jawa n Bugis tu Kan....

Sebab tu kalau jadi Malay jgn sensetif x tentu pasal

Ya Allah..lame Nye Tak apdet

Follow Us
Edited by notM at 31-5-2021 12:48 AM

So..lepas kejadian dapat tahu Pak Tua nak Kan Terenang ganti tu....Aku terus contact kawan aku...orang Pahang...dia keje Kat Felda Ulu Tekam...tempat NI dalam Daerah tempat buat seramik' tu.

Kawasan asal pembuatan Nye dah pupus...tapi Ada satu tempat tu diorg Cuba hidup Kan balik...

So agak lega la bila tahu ada YG masih buat.

So Masa lebih kurang Bulan 6 gini la tapi last year....time tu Lockdown dah nak abis...so Aku decide tunggu pengumuman Abahcow boleh rentas Negeri ke Tak....so Abahcow kata tunggu kes bawah 30...tunggu punya tunggu state boarder x Buka juga...."Macilaka ko" getus hati aku dalam Bahasa Bugis

Aku terus call kawan Aku Masa tu...by hook or by crook kena rentas negeri juga...nasib baik kawan Aku tu Ada Surat Permit untuk rentas negeri atas urusan keje...so dia datang ambil Aku bawa gi Pahang...bukan ikut highway Karak tu...

Ikut jalan Tapah pergi Raub pastu pergi Jerantut.

Nanti Aku sambung cerita gangguan aku alami semasa Lalu route ni....

Edited by notM at 31-5-2021 12:59 AM

So kawan aku tu sampai...syukur sangat jauh2 dtg sanggup tolong Aku .Aku cerita la dari A-sampai Z...n tunjuk Kat dia anak2 muda yg macam orang sakit mental..dgn x Mandi Nye tu Kan...tapi nasib baik nak makan.

Otw nak pergi tu...Imam Tabligh bagi aku Labu Lepap bakar hitam berisi air jampi...dia kata kalau air dari Labu ni agak2 nak kering jangan Lupe top up...so air tu katanya untuk kitorg minum In case Ada gangguan...dia x citer ape gangguan Nye pulak Kan...Kang Aku minum banyak2, gangguan Nye asyik nak terkencing camne pulak kan

Ni la rupe Labu Lepap tu

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Lepas kawan tu Tido rehat, malam tu kitorg gerak....jangka pagi sampai boleh cari pembuat Terenang tu.

Lagi pun harapan polis Tak kacau konon.

So perjalanan kitorg cam biasa je...kete x banyak sebab Lockdown baru je habis kan...ala2 kemerdekaan Bangsa Malaysia yang bersatu hati melawan Covid sehingga dikagumi seantero dunia...#kitapastimenang...konon gitu

Perjalanan macam biasa walaupun scary Kan...sebab laluan hutan....sesetangah jalan takda lampu...sebab pkp lama kot lampu jalan banyak mati.

So kitorg singgah dulu Kat satu stesen Minyak ni area Tapah sebelum pergi ke Raub.

Beli air mineral sekotak...isi Minyak cukup2...lepastu beli stok makanan iaitu roti sbb kedai makan x Buka lagi at that time

Edited by notM at 31-5-2021 01:31 AM

Disebab Kan Waktu malam baru habis lockdown...jalan memang lengang giler..kawan aku siap drift sambil kitorg menyanyi2 lagu2 dalam YouTube ni..cer teka stesen radio apa

[youtube]FKn7Zv6rtlg[/youtube]

Edited by notM at 31-5-2021 08:38 AM

Tengah happy2 sampai Kat sebatang jalan di Raub tiba2 Kan kete kitorg temperature Naik...Aku Tanya kawan Aku ko x check air karburator ke?

Dia kata dah check semua dah ok...so why panas? Sebab naik Bukit ke?

Agak lama jugak la kitorg duduk dlm kete sementara enjin sejuk..tempat tu atas Bukit...Aku cakap dengan kawan aku jangan biar drive free gear turun ke bawah takut Ada babi Kat belah kaki bukit...better biarkan enjin sejuk Kat situ...Masa lepak Kat dalam kete tu Aku perasan sesuatu Kat lampu jalan...benda tu macam kelawar tapi besar gile...dia tutup lampu jalan..a

Aku tanya kawan Aku...dia tengok n Tanya Aku 'sepanjang jalanntadi benda NI ke yang tutup lampu jalan'...benda tu bukan satu tapi banyak...

Bila enjin dah sejuk...Aku keluar bawa pepper spray

Aku harap xda leaking la...so tambah air dari sebotol air mineral yang kitorg beli sekotak dari stesen Minyak tu.

Time drive turun Bukit tu kitorg nampak macam Ada kampung Kat celah 2 Bukit tu...cahaya terang dan meriah....apa Aku nampak macam orang tengah uli tanah liat....gile la....Aku hampir keluar dari kete sebab nak tengok diorg buat seramik'.

Kawan aku tarik Kate jangan...tu semua perangkap...Kita Kat tengah hutan...Kita belum sampai lagi tempat pembuatan Seramik tu.

Kawasan tu bau wangi bunga Kemuning, melati dan mawar....

Kawan Aku terus drive laju2 mendaki Bukit.

Aku cakap 'Ko ni Tak sporting langsung'

Sabar menanti....

Ya Allah meols dah taip2 tapi x boleh upload...hilang gitu je sambungkan nye

Edited by notM at 3-6-2021 12:52 AM

Untuk pengetahuan korang kawan Aku tu drive memang laju...takut jugak la tiba2 Babi hutan keluar ke apa...takda assalamualaikum langsung memang berdentum jawab Nye...kalau heols break emergency Rasa macam nak keluar isi perut semua ikut mulut.

Aku pun Tak tahu dah sampai mana...nak Tido segan pulak sebab pinjam kete dia...bila Aku drive dia kata slow giler...bukan saja2 nak bawa slow, cuma segan la kan kete orang takkan sesedap hati tekan pedal Minyak, break.

So dipendekkan lagi citer yang rasanya sama je panjang

Temperature kereta kitorg tu Naik lagi....Aku cakap dgn kawan aku...ko asyikd drift ke sampai temperature naik.

Kawan Aku kata ni bukan Aku first time drift naik turun Bukit.

Then kitorg tunggu temperature turun...duduk dalam kete...panas giler Kan...turun la tingkap kete.

Tiba2  terhidu bau wangi....Ya Allah...cepat2 tutup kete...sampai berwap cermin kete...Masa berwap tu nampak macam Ada kesan tapak tangan Kat cermin....jari2 nya runcing giler...tapi tapak tangan gemok giler....

Kawan Aku la yang sedar sambil tunjuk2 pakai mulut...nak jeling tengok pun takut Kan...kawan Aku tutup lampu keta...takut kitorg nampak benda pelik2...just bagi emergency signal je.

Then aku buka Waze....nasib baik Ada line...maybe sebab atas Bukit kot.

aku nampak ada kereta dalam Waze tu...Ada simbol kereta gerak dan pintas kitorg, tapi kereta tu takda pun secara fizikal nya tau.

Aku tunjuk kawan aku...kawan Aku suruh positif...kata tu syntax error atau gps error kot..

Boleh la positif lagi...lepastu tengok kete tu berhenti beberapa meter dr kitorg...kitorg diam sambil tengok Waze tu....

Tiba2 keluar simbol eksiden....dah...

Kawan Aku suruh tutup....GI tolong dia isi air...Aku..kebetulan pegang labu air tu....then Aku cakap guna air dr labu ni...kawan Aku okey je....Aku tuang la...lepastu top up lagi dalam Labu Dan tuang lagi.

Lepastu kitorg masuk kereta.

Tiba2 macam Ada sesuatu tolak kete kitorg...kawan Aku buat bodoh...lepastu tengok la Kat camera belakang...nampak gelap je.....lepastu tiba2 kereta kitorg meluncur laju...kawan Aku x tekan minyak pun..sampai macam terseret2 kereta kitorg...nasib baik kawan Aku  reti drift....rupanya bawah tu Ada gaung...terpusing2 kete kitorg atas jalan....Masa tu kitorg perasan ada kereta2 eksiden tersadai Kat situ...ya Allah kawasan kemalangan Kat situ...mungkin apa kitorg alami sama macam mangsa tu semua

tt sambung lagi,apa kesudahan lps kereta meluncur kena tolak.

Aku rasa Ada kereta sebelum ni yang report Waze sebab nampak kereta tersadai Kat situ...tapi yg pelik kenapa Waze tunjuk kenderaan yang tak wujud...atau ada orang Naik basikal guna Waze...pelik.

Masa eksiden kete kitorg terpusing2..Aku Rasa macam diawangan...dah mati ke apa.

Pucat Muka kitorg....Aku suruh kawan Aku keluar dari situ cepat...banyak Jin ke apa Kat sini

Kawan Aku dah tak berani bawa laju lepastu.

Yang pelik...lampu jalan semua menyala macam biasa Masa kitorg lalu...kereta pun elok tak overheat.

Rasa macam letih sangat masa sampai Kat Ulu Tekam...aku terus Mandi Tido walaupun jam tunjuk dah nak subuh...x larat weyh....

Kawan Aku tu pun aku tengok dah tidur pengsan...nasib baik dia bujang lagi..

Sambung lagi. Lama tunggu sambungan. Sekali buka, banyak post. I very much the looiikeee