CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bubuk_bearbear

[Tempatan] Ini penjelasan mengapa Yusuf Azmi dan Abang Ali "mengamuk" dengan lela

Motif rekod dan share? Dgn xde penjarakan sosial dan face mask, agak2 kena kompaun x nih?

MissYouSayang replied at 4-5-2021 07:10 PM
Abg tu patut join tentera.masuk berperang nanti,habis la musuh kena tanduk dgn abg tu sorg jer.kah ...

Kannn? Abang ni sesuai jadi paskal jadi commando jadi Seal gitu......

puak2 gengster tak kira melayu, cina atau paria ni kebanyakanannya sangat berani bila ada geng saja. kalau sorang2 kunun yg paling gengster ni pijak semut pon tak mati..patethic

kuzaime replied at 4-5-2021 08:15 PM
Masa asben tunjukkan video ni semalam, mmg aku bantai gelak sampai sakit2 perut, aku cakap kenapa  ...

Aku pun gelak besar, sampai 3 orang kena tenangkan abang tu, sampai macam tu skali, aku rasa memang abang tu ada ilmu lawan2 kot.

Skuau replied at 4-5-2021 06:12 PM
sblum ni....selamba jer bangla goncang dlm lrt..pastu cubaan rogol warga emas...bangla berani sb r ...

Tula.. bangla jahat begini elokla dihentak mukanya. Aku rasa kalau jadi dekat puak yg membela ni mesti diorg cool je kan. Sabar je bangla buat apa pun. Anak dara kena bawak lari bangla pun senyum je. Yela anak depa yg gatal. Bangla tak salah. Giteww

cmf_jeangrey replied at 4-5-2021 08:59 PM
Motif rekod dan share? Dgn xde penjarakan sosial dan face mask, agak2 kena kompaun x nih?

Komen fb kata depa punya style buat live fb bila turun padang

Follow Us
slavehunter replied at 4-5-2021 09:08 PM
Aku pun gelak besar, sampai 3 orang kena tenangkan abang tu, sampai macam tu skali, aku rasa meman ...

Dari csi aku, depa ni geng silat. So no wonder la cepat menyirap darah.

Inilah keindahan umat Islam masa memukul sesama Islam pun tak lupa Tuhan. Aku dapat video ni dari group WA cina. Mesti dorang pelik.

Decaffeinated replied at 4-5-2021 10:16 PM
Inilah keindahan umat Islam masa memukul sesama Islam pun tak lupa Tuhan. Aku dapat video ni dari gr ...

Amat memalukan la gangster kurap ni.

MinyakAngin replied at 4-5-2021 09:28 PM
Dari csi aku, depa ni geng silat. So no wonder la cepat menyirap darah.

Panas baran ni takde kena mengena dengan silat. Tak perlu gigih nak justify perbuatan gangster kurap tu.

MinyakAngin replied at 4-5-2021 09:27 PM
Komen fb kata depa punya style buat live fb bila turun padang

Orang nak tengok dia buat macam tu dekat taiko besar. Kalau setakat berani buat dekat bangla baik tak payah.

kuzaime replied at 4-5-2021 04:18 PM
Saka harimau macam tu ehh? Aku ingatkan kena sampuk sawan kerbau @ sawan lembu

Takde saka2 nyelah. Ensen aje tu. Kalau dia tinggi, dia tak perlulah gigih nak eksen secara yang memalukan macam tu.

Babai replied at 4-5-2021 10:43 PM
Panas baran ni takde kena mengena dengan silat. Tak perlu gigih nak justify perbuatan gangster kur ...

Justify amende nya. Bukan aku membolehkan panas baran tu pon. Dah memang puak ni geng silat. Kalau setakat silat olahraga pusing2 tangan sambil terkangkang takde la darah panas. Ni jenis silat tradisional yg jenis ada baca2. Ni setau aku la dulu2 berkawan dgn geng silat.

Babai replied at 4-5-2021 10:44 PM
Orang nak tengok dia buat macam tu dekat taiko besar. Kalau setakat berani buat dekat bangla bai ...

Bukan dia pergi debik terus pun bangla tu. Sebelum tu ada tanya2 tapi bangla tu menipu. Ko faham tak keadaan bila  kebenaran dah terang bersuluh, kita tanya suruh org tu mengaku, dia berani tipu lagi macam kita ni bengap. Tu yg kena sebiji pelempang.

Kalau dgn tauke cina depa pandai ajak duduk cakap2 dulu. So tak sama.

Kenapa la aku gigih mengeksplen kat pembela bangla

MinyakAngin replied at 4-5-2021 10:51 PM
Justify amende nya. Bukan aku membolehkan panas baran tu pon. Dah memang puak ni geng silat. Kalau ...

Aku bukan saje berkawan dengan geng2 silat. Malah aku sendiri adalah pengamal silat sejak di bangku sekolah. Yang aku boleh cakap ialah majority orang silat bukan jenis panas baran sikit2 nak belasah orang. Yang panas baran tu bukan sebab silat, tapi sebab orang tu sendiri.

MinyakAngin replied at 4-5-2021 11:00 PM
Kenapa la aku gigih mengeksplen kat pembela bangla

orang bukan bela bangla la, nyampah samseng taik kuceng ja berani bawa geng. kalau hero pi sorang2 kat bangladesh kita pun tumpang bangga

Babai replied at 4-5-2021 11:05 PM
Aku bukan saje berkawan dengan geng2 silat. Malah aku sendiri adalah pengamal silat sejak di ban ...

Yalah sama aku pengamal silat kuntau jawa. Kalau kau bukan panas baran syukurlah sebab guru kau pandai jaga anak buah. Tak bermaksud yg lain2 sama macam kau. Panas baran kat sini bukan sikit2 nak melenting. Tapi bila sabar dia diuji, susah nak tahan diri dari debik orang tu. Itu la yg jadi kat abang merengus2 tu.

Punat_button replied at 4-5-2021 11:09 PM
orang bukan bela bangla la, nyampah samseng taik kuceng ja berani bawa geng. kalau hero pi sorang2 ...

Oo so maksudnya dalam video tu ramai2 debik bangla la ye. Tengok perangai si usop tu kalau dia pergi sorang2 pun dah tak tahan dia lempang jugak bangla tu. Sama je.

kerabuBiru replied at 4-5-2021 01:31 AM
Ketua polis membuat laporan polis berdasarkan video tular utk buat siasatan polis.
kenapa banyak k ...

Bila polis sendiri yang buat laporan maknanya kes ni serius lah. Implikasi besar.