CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: haruslah

[Tempatan] [Updated COD]: Atlet Negara Meninggal Dunia. #193

shernazz replied at 14-5-2021 12:34 PM
Ooo..haha
Iols dok.ngorder online jadi igt cod cash of delivery je..

Hahahha tak pe aku faham

Buritan replied at 15-5-2021 05:54 AM
Leh hang explain awat nurse umo 22 tahun kena minor stroke.. first dose dia ckp cantilk.. 2nd dose ...

Iols bknnya doktor dia.
Tapi stakat ni, iols amik, takde pape la. Bkn iols sorang yg amik. Kalau org2 keliling iols kiok, iols akan cuba habaq kat hang, ye.

Utk kes mcm dia, kena selidik. Diagnosis awal mungkin ditulis oleh doktor kecik, bila doktor besaq baca, musti tak masuk akal. Nak kata beksin yg sebabkan, kena ada pengetahuan dan bukti benda tu berlaku. Kita tak voley tgk luaran shj. Utk bg contoh yg senang paham, dolu2 iols ada pernah jln nak balik rumah dr stesen lrt waktu mlm. Ada mamat ni terserempak dan cuba ragut beg iols. Iols jerit dan mamat tu pukul iols sampai pengsan. Ankel dan untie cainis yg kedengaran jeritan iols, tgk dari jauh, ingatkan iols ni gaduh dgn boipren sbb iols pakai tudung dan mamat tu gelap, samada melayu gelap atopon india. Giteww la pandangan cainis terhadap org yg pakai tudung, sumer gaduh sbb boipren.
Natijahnya, hang nampak luaran. Tak tau citer dlm. Iols pun tak tau citer dlm kes misi tu. Kalau nak tau, kena tanya org2 yg jaga dia utk dptkan laporan penuh. Bknnya iols sbb setahu iols, stakat ni takde org iols kenal yg kiok sbb amik beksin pfizer. Kalau mmg betul beksin ni merbahaya, awat depa dan iols sumer terselamat? Adakah kami the chosen pipul giteww???

Buritan replied at 15-5-2021 05:56 AM
Satu lg kes ade sorg frontliner jugak. Mmg aktiflaa peesuade org amik vaksin.. first dose cantik.  ...

Gini la. Kalau hang tak nampak iols dok bergentayangan kat porem CI, iols dah innalillah ler tu.. atopon iols habaq ada kengkawan yg kiok.

Setahu iols, kalau nak ada sakit drp beksin, sumer takut sbb efek alergi shj. Nak tunggu isu sakit jantung, kena la hang tunggu maklumat lagi lanjut. Bkn drp iols...

faraway1 replied at 15-5-2021 09:00 AM
Cepat juga gap between first dose Dengan second, sini 4 bulan gap.

Hang kat US ka UK? Kalau kanada, iols tak tau citer.
Tapi US UK mmg jarakkan sbb depa nak org dpt first dos ramai2.

Apa penyebab sebenarnya kematian arwah ni

Tinot7 replied at 15-5-2021 10:50 AM
Gini la. Kalau hang tak nampak iols dok bergentayangan kat porem CI, iols dah innalillah ler tu..  ...

Alaaaa jgn laa mare.. hang anggap je laa aku mmg tak reti.. sbb tuu aku tanye.. sedih aku dengo hang ckp kalo hang takde kat sini mksdnya dah innalillah.  Tak mo laa mcm tuu.. aku mmg suke hang tau dan forener sini.. byk info aku dpt.. wpun ade yg logik ade yg tak logik tp ujung ujung kita tau kbnrn lps tu.. koh koh

Follow Us
noor2 replied at 15-5-2021 11:06 AM
Apa penyebab sebenarnya kematian arwah ni

Ajal dah sampai....la ngok

selainnya sekadar asbab...yg mana tidak sesekali walau sesaat awal atau lambat ditunda atau diperlambatkan,  apa yg telah tertulis diluth mahfudz...

Buritan replied at 15-5-2021 11:18 AM
Alaaaa jgn laa mare.. hang anggap je laa aku mmg tak reti.. sbb tuu aku tanye.. sedih aku dengo ha ...

Iols nak habq, yg hang baca kat porem ni, ada satu dua, yg ntah2 mmg depa ada sakit yg tak diketahui.
Stakat ni, alhamdulillah, iols takde apa2. Org2 yg amik pon takde apa2. Kalau hang rasa risau, pi la membaca.

Iols tak marah. Kalau iols marah, iols maki2. Dan iols hanya marah kalau ada penindasan yg berlaku. Giteww..

faraway1 replied at 15-5-2021 09:01 AM
Me ambil hpv tapi tiada kesan sampingan apa apa.

Ok bukan tingkatan 1

Kawan i ambik hpv around tahun 2017, separuh mati katanyehhh. Dia kata tu vaksin paling teruk side effect yg dia pernah dapat... Alhamdulillah hidup lagi kawan i tu

stingerhummer replied at 15-5-2021 11:22 AM
Ajal dah sampai....la ngok

selainnya sekadar asbab...yg mana tidak sesekali walau sesaat awal ...

Mesti ada sebab.....

alinone78 replied at 15-5-2021 10:44 AM
Hahahha tak pe aku faham

Hihi
Tq kerana memahami

AL-FATIHAH | Pemergian Haziq Kamaruddin Satu Kehilangan Besar

Apapun selagi tiada pengesahan punca kematian daripada pakar perubatan, semua pihak diharap tidak membuat sebarang spekulasi tidak benar berhubung kematian mengejut Haziq Kamaruddin.

Apatah lagi selepas ujian calitan COVID-19 sebentar tadi, Allahyarham disahkan negatif.

"Saya tahu ada pihak cuba mengaitkan kematian Allahyarham dengan pengambilan vaksin. Ini satu tindakan yang tidak bertanggungjawab. Saya mohon tidak sebarkan berita yang tidak benar.

"Saya serta 242 orang atlet termasuklah Allahyarham Haziq turut mengambil vaksin yang sama," katanya pada maklum balas di media sosial.

Jelasnya, pihak hospital perlu diberi ruang untuk membuat bedah siasat.

"Kita hormati perasaan keluarga Allahyarham juga. Sebarang perkembangan, saya dan KBS akan maklumkan kepada semua," kata Dato’ Seri Reezal Merican Naina Merican, Menteri Belia dan Sukan.

Bagi rakan-rakan seangkatan yang masih berjuang memahat nama dalam peta sukan negara dan antarabangsa, semangat dan pencapaian Allahyarham sebagai seorang wira sukan negara wajar dikenang sebagai panduan.

“Pemergian arwah ini adalah satu kehilangan kepada sukan negara, kerana beliau juga dijadualkan menyertai kejohanan untuk mendapatkan kelayakan ke Sukan Olimpik di Korea. Beliau sudah menyertai dua Sukan Olimpik, satu di Rio, satu di London.

“Saya dah berhubung sendiri dengan Menteri Kesihatan, Dato’ Sri Dr Adham Baba minta supaya proses post-mortem (bedah siasat) dipercepatkan agar urusan pengebumian jenazah dapat dibuat secepat mungkin dan ini pun atas permintaan keluarga” kata Dato’ Seri Reezal Merican Naina Merican, Menteri Belia dan Sukan.

Allahyarham Haziq yang berusia 27 tahun dan berasal dari Johor Bahru itu dikebumikan pada jam 1.40 pagi di Tanah Perkuburan Taman Koperasi, Serkam, Melaka berhampiran kediaman keluarga isterinya.

Terdahulu, jenazah yang selesai dibedah siasat di Hospital Kajang dibawa pulang ke Melaka dan disembahyangkan di Surau al-Taqwa, Taman Koperasi sebelum disemadikan.

miszclassique replied at 15-5-2021 11:42 AM
Kawan i ambik hpv around tahun 2017, separuh mati katanyehhh. Dia kata tu vaksin paling teruk side ...

Anak aku amik hpv awal tahun ni rasa pening sejam 2...lepas bangun ptg, dia ok dah..

Keputusan post morterm

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Blood clot la kiranya kan

Edited by miszclassique at 15-5-2021 12:04 PM

Kalau yg buat facebook and share kt diri sendiri ni kenapa ek pelik2 tul, btw berani makcik ni post

Tinot7 replied at 15-5-2021 10:45 AM
Iols bknnya doktor dia.
Tapi stakat ni, iols amik, takde pape la. Bkn iols sorang yg amik. Kalau  ...

Badan lain2 uol. Ada yg badan dpt terima ada yg tak. Macam iol, boleh terima ubat jenis air masa budak2 dulu..kawan iol tak boleh..dia ambil je..terus demam..muka bengkak2.

Kalau uol dan rakan2 okay je.. Alhamdulillah. Tpi iol yakin kesan sampingan vaksin ni wujud. lagi2 baru je vaksin ni keluar dan news2 luar negara keluar je berita2 yang tak best tentang vaksin ni. Negara kita ja yg kontrol media lebih. Media tak bebas.

Tinot7 replied at 15-5-2021 12:11 AM
Baper ramai frontliners yg mati sbb beksin pfizer?

Iol masuk jenguk2 jugak platform2 antivaksin. Setakat ni iol boleh confirmkan adalah dlm 11 orang. Sekali dgn side effect yg tak best. Yg buta pun ada. Tu mengikut dakwaan dorang. Logik pun logik. Tapi tulah ..kalu betul harap kerajaan telus la bab2 ni. Janganlah sorok2 result. Kesian rakyat

haruslah replied at 15-5-2021 11:52 AM
Keputusan post morterm

Blood clot........

Buritan replied at 15-5-2021 05:56 AM
Satu lg kes ade sorg frontliner jugak. Mmg aktiflaa peesuade org amik vaksin.. first dose cantik.  ...

Frontliner yang mana ni? Kena pastikan dulu kewujudan individu tu. Takut cerita tu hanya rekaan. Memang kita bimbang tentang kesan sampingannya, sebab tu belum bersedia nak ambik buat masa ni, nak tunggu lebih banyak lagi kajian dan statistics dikeluarkan oleh negara2 serata dunia. Tapi janganlah pulak sampai kita jadi terlalu mudah nak percaya bulat2 cerita yang entah dari mana2.