CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Koje

[Cinta] Housemate of opposite gender

sweetpea911 replied at 30-5-2021 12:18 AM
Baru nampak bernas sikit pendapat you ni without being judgemental.. i pun percaya apa tt maksudka ...

TT and some of us here , tak mau tercari2 kasih yang sesuai sepanjang hayat. Bayangkan sepanjang hayat mencari dan tercari2 (dah macam lagu pulak haha)  walaupun dah settle down. I byk jumpa mcm ni. Ibarat hidup sentiasa dalam puzzle padahal hidup tu sebenarnya adalah menyusun puzzle bersama2.

aku assume ko non muslim la ya..

1st, kenapa ko nak susahkan diri dgn perkahwinan kalau nak lifestyle single?
2nd, kalau setakat nak ada org teman kt umah, kenapa xpilih sama jantina? bukan ke lebih selamat?
3rd, ko beli umah pastu ko cari tenant je la sng.. tenant yg boleh sekepala dgn ko. abes cite..

Edited by Koje at 1-6-2021 09:43 PM
Meiizu replied at 1-6-2021 12:55 AM
Apa yg ko pening sgt tt ooii
Ke aku yg pening
Jenuh gak laa ko justify sebab nak kawin tapi tak be ...

Sebab takde orang nak memperisterikan I Ia I cakap macam ni. So I guess I'm not a wife materials type and I terima. I pun bukan materials untuk boleh-dipakai buang dan dinilai mcm tu je.

I offer apa yg ada pada diri I sajalah, a good company and mutual relationship.

I tahu perasaan 'melekat di hati' tu macamana (even the stain still there. Kotoran degil org cakap) hahah.

airmineral replied at 1-6-2021 06:34 PM
aku assume ko non muslim la ya..

1st, kenapa ko nak susahkan diri dgn perkahwinan kalau nak lifes ...

1st, sebab tak menyusahkan I la (dan tak menyusahkan dia juga) I pilih mcmni.
2nd, I pernah je ada housemate sama gender and it's not a good experience. So male or female not an issue as long as he is a good person.
3rd, I still believe man and woman complement one another tak kisahlah jenis relationship apa pun as per your definition

AyaqMeloSuam replied at 28-5-2021 08:03 AM
Ko tau tak TT.. aku slps kgagalan 1st marriage aku mmg bfikiran mcm ko.. aku mmg x dak spark of love ...

Wah, interesting. Thanks for sharing. Saya rasa boleh menghayati apa yg you cerita, the reason u choose this. Semoga kekal berbahagia. Amiin..

Daftpunk_shine replied at 28-5-2021 01:10 PM
Hai TT..setelah memperhalusi masalah tt..aku dapat rumuskan..tt mybe kesunyian. Kesunyian level yg b ...

I don't mind dia tak ikut balik kg sebab dekat kampung I banyak benda nak kena buat. I akan sangat sibuk.

Same goes to him. Mesti dia ada banyak benda nak buat kat rumah parents dia. Dan dia akan sangat sibuk.

If both of our parents tahu kita macamana rasanya diorg okay je kot as long as kita happy.

Kenapa nak kena buat pilihan mcmni?

Boleh je nk tunggu the right person, supaya org tu nk tanggung bagi nafkah mkn kat kita, tunggu dan tunggu
atau
We take care of ourself je. Tak mintak duit dia.

Kalau rasa boleh jaga diri sendiri tak perlu kawin kot?
Fitrah manusia, perlukan companion. Tak kisahlah companion jenis apapun as per your definition.

Follow Us
Koje replied at 1-6-2021 11:04 PM
Wah, interesting. Thanks for sharing. Saya rasa boleh menghayati apa yg you cerita, the reason u c ...

Amin TT.. for me.. i just go for my happiness.. 1st marriage i.. alots bkorban kekonon sharing2... but now i seek for my happiness.

Edited by Naatasha at 2-6-2021 05:53 AM
Koje replied at 27-5-2021 10:25 AM
Saya agama islam. Saya percaya setiap makhluk diciptakan berpasangan. So sy tengah cari pasangan l ...

Payah nak cari lelaki berkualiti mengikut kehendak tt ni. Yang ada mungkin jenis biawak. Biasa jenis ni pengotor pemalas atau dia mungkin akan rogol tt sob sob (kalau tak rela ibarat macam kena rogol la kan even da kawen?).

Lelaki berkualiti, kemas bilik, masak, kemas rumah, hormat ruang tt, hormat privacy tt biasanya jenis yg suka bekerluarga. Diorang x kan terfikir unt hidup dlm keadaan yg tt mahukan tu

tt ni mcm asexual .. tiada sexual attraction kepada sesiapa
jika jumpa  lelaki/perempuan yg asexual jugak.. maka mungkin sesuai lah marriage idea tt ni
sebab seseorang yg punyai nafsu  mesti nak hubungan intim walaupun perkara lain buat hal sendiri
kalau tt ok dgn hubungan intim.. maybe lagi senang cari pasangan. kahwin n hidup bawa arus sendiri.. tapi hubungan intim halal untuk memenuhi keperluan masing2