CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: makiting

Agamawan memukul isteri & Curang - Dari IG Firdaus Wong

midori_katana replied at 8-6-2021 03:56 PM
Akak dengar ceramah ustaz shamsuri ahmad dan ustaz kamilin ja. Cakap pun elok dan  kalau bab ibada ...

Haaa ada jugak yang sebut shamsuri ahmad. Saya mmg dengar ceramah ustaz shamsuri ja kalau dari local. Tu pun stok ceramah dia yg lama lama yang dlm mp3. Now dah jarang cari yg baru.

Ustaz dulu kalau bagi ceramah best.

Lain dari ustaz shamsuri, saya dengar international sheikh.

Sheikh Hamza Yusuf sangat best, geng seangkatan dgn dia pun best. Nasir Jangda, sh. khalid Yasin, Imam Khalid Latif.

Dengar sedap diorang ni bagi tazkirah dan cerita sirah. Lembut terus hati. Paling penting depa takdak nak selit issue politic tempatan. Haha. Kita dengar pun tenang.

annehuda replied at 8-6-2021 02:46 PM
ni mcm kes kt tmpt aku la jugak.  ada sorg pakcik ni ajak adik dia buat rumah kt tanah die, jadi j ...

ada my friend tu, ayah dia bedridden..skrg ni duduk dengan dia kat kampung

dia ada 4 beradik, tapi dia je yg jagakan ayah tu

ada 3 kakak lagi semua dah pencen tapi takmo jagakan ayah sebab suaminya (toklebai belaka) tak bagi jagakan ayah sorang tu

kakak kakak dia cakap, diorg kena dengar cakap suami sbb syurga di tapak kaki suami. suami tak bagi bela so nasibla dia sorang so aje yg kena bela ayah

MelahJanda replied at 8-6-2021 04:35 PM
ada my friend tu, ayah dia bedridden..skrg ni duduk dengan dia kat kampung

dia ada 4 beradik, t ...

tgkla nnt lepas ayah tu takde yg toklebai tu la org pertama suruh bini2 tuntut harta

Ferr_Remy replied at 8-6-2021 02:36 PM
Patutnye die mention je nama dr kasi org berteka sana sini mention org lain yg x brsalah. Entahla  ...

kes belum jalan, mana boleh mention gitu je nama si polan chuolsss
sat g mention nama awal2, kes baru jalan, tetiba si polan jahat tu pulak menang kes (maybe tak cukup bukti or whatever), kang naya kalo si polan tu saman FW balik sebab memfitnah si polan

annehuda replied at 8-6-2021 02:56 PM
i dulu penah kene masa I 16 thn. i pegi kem mane ntah, pastu jemput ustaz. malam tu ustaz tu ajak  ...

U ni misti kategori cun melecun ni ustaz berkenan...i 16thn berkerak x dak org nak...haha

cupu replied at 8-6-2021 03:49 PM
Penat nk gossip bab ni..aku lg tunggu  prof muhaya jelaskan pendirian dia pasal atomy. Diam xberkuti ...

Haha...terus hilang dr kadar

Follow Us
uori replied at 8-6-2021 01:23 PM
aku pun sampai sekarang takleh moveon dari kes tu.

terbayang2 posting terakhir mak budak tu pas ...

me too klu uke ni kluar tv,terus i ttup

Dollyzzzz replied at 8-6-2021 03:48 PM
Chuolls mesti lawo nih.. 16thn dah meletop.. Hehe.. Scary kan mcm tu sbb kita mmg pandang tinggi p ...

Hahaha I rs bukan sb I lawa pun tp sbb i bukak kampung, pegi camp pun pakai tudung sekolah, pastu mak I mmg jenis suka beli baju saiz besar labuh konon nnt kalau I membesar boleh la pakai lg baju tu. Tp siyes la bile bc pengalaman pasal grooming ni baru terfikir eh aku pun penah kene groom jugak ke

mishungu replied at 8-6-2021 04:28 PM
Ya ampunn x sangka pulak... Bini first lawa kot.. Iols igt dia sejenis im asyraf la.. Tp tu la keb ...

Lawa gila kan wife pertama...
Apa ntah tik tok 2ndnwife tu x igt plak tp mmg di usung duka laa beliau... Wedding tu siap Adi Putra pelakon hadir

midori_katana replied at 8-6-2021 03:59 PM
Dulu selalu ikut ceramah ustaz wadi. Masa tu dia selalu ceramah ttg dajjal. Tapai lama2 tak ikut d ...

I think lepas accident dia lain sikit dah...

bawaku_terbang replied at 8-6-2021 12:54 AM
Kaki gosip gak si firdaus wong nih

Bukan gosip tapi ramai mengadu dekat dia..ape la ko nih…

lostnfaun replied at 8-6-2021 04:09 AM
Dok google hint tue sekali terjumpa link nie. Dlm tue ada bgtau pernah pukul isteri jgk.

https: ...

Bipolar ustaz ni

Jiddin replied at 8-6-2021 03:48 PM
Eh....dah ada yg share link kan? Ustaz AM tu kan?

Am tu sape uols

uori replied at 8-6-2021 01:23 PM
aku pun sampai sekarang takleh moveon dari kes tu.

terbayang2 posting terakhir mak budak tu pas ...

Aku pernah dengar dia ceramah kat mana..dia nafikan..aku kesian betul dekat keluarga mangsa x dpt pembelaan kat atas dunia dek org2 mcm ni

Dollyzzzz replied at 8-6-2021 03:44 PM
Oo yg maulana juhari tu tabligh ek.. Dalam ceramah dia xde sebut apa2 bab tabligh.. Tp mmg best..  ...

saya tanya je..kot dia pemimpin jemaah tabligh..

yaa1231 replied at 8-6-2021 01:54 PM
aku dok dengar ceramah ustaz wadi anuar & ustaz auni mohamad ja.. ustaz wadi dia bnyak cerita kisah  ...

Same beb..i pun suka dgr 2 ustaz ni..ustaz auni tu lancar n ingat ye semua..kagum..pastu stp kali dia ajak kite berfikir & decode tu rase teruja nak tau lebih lagi..lebih suke dengar ceramah2 psl sejarah nabi, konspirasi & cerita akhir zaman dr 2 ustaz ni dr ceramah agama ustaz2 lain tu..

KucingBiru replied at 8-6-2021 04:33 PM
Haaa ada jugak yang sebut shamsuri ahmad. Saya mmg dengar ceramah ustaz shamsuri ja kalau dari loc ...

sama lah, iols pun suka dgr penceramah luar dari yg kat msia ni.
lelagi iols lebih pada tafsir quran.. seronok dengar diaorg sbb lain lah range dia compare dgn kita yg mmg dok negara islam ni

lagi satu iols cam tawar hati bila dengar cerita2 dr kawan2 rapat pasal ustaz2 masuk tv ni. ramai kena ngorat dgn ustaz2 ni padahal dah berbini belaka. yg kawin senyap2 2nd wife pastu abaikan pun ada, yg tgh berceramah kat masjid pastu sempat lagi wasap2 girlfriend, yg kasi harapan kat pompuan pastu tinggalkan aje pun ada.  yg gatal2 PM isteri org kat FB sekadar tanya kenapa lama tak dtg class pun ada- cuba bayangkan kalo dilayan.. jadi apa ntah.

besar cabaran jadi glamer, lelagi jadi ustaz, double harapan orang. walaupun diaorg ni manusia yg mmg tak perfect, orang still menaruh harapan kat ustaz2 ni untuk tak buat perangai terutama bab2 berkaitan ngan pompuan. terus mcm cancelled & turn off

Dulu selalu ikut ceramah ustaz wadi. Masa tu dia selalu ceramah ttg dajjal. Tapai lama2 tak ikut d ...

sb .wahabi..mmg terok..
ustaz/ustazah pun ada yg wahabi, j.t, etc..
ada yg kepala munafik pun .. yg sesat dan menyesatkan.. cuma.. kita perlu berhati2.. jgn terlalu obses dgn seseorg hingga jilang pertimbangan akal waras..
sayangi iman sdri..

Yeke..dia perli ape..i tak dengar abis lg semua ceramah dia kt youtube..sbb i selalu search ustaz auni..tp bile search youtube sllu suggest ustaz wadi dr situ i dengar yg ustaz wadi..so far i suke la dengar ulasan dia bab2 akhir zaman tu semua

ciklahcuteII replied at 8-6-2021 06:46 PM
sb .wahabi..mmg terok..
ustaz/ustazah pun ada yg wahabi, j.t, etc..
ada yg kepala munafik pun  ...

Saya tgk ustaz yang dilabel wahabi itu elok ja. Betullah bila mereka kata kita kena siasat dan pastikan dulu apa yang ustaz2 sekarang sampaikan; dari mana datangnya asal hujah amalan yang nak diamalkan tu. sebagai orang biasa bukan lulusan agama saya senang dgn cara ini supaya tidak terpesong dan terpengaruh dgn amalan dan kepercayaan bukan2.

Suami saya masih amalkan baca yasin malam jumaat . Saya ok ja kalau kat rumah mak mentua depa nak baca yassin ramai2 saya pun join juga. Tapi diri sendiri saya usahakan baca al kahfi. Ramai org masih tak boleh terima kalau kita kata amalan mereka selama ini patutnya diganti dgn amalan lain yang lebih afdal sbb nabi buat.  Melenting terus.