CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: makiting

Agamawan memukul isteri & Curang - Dari IG Firdaus Wong

Buritan replied at 8-6-2021 10:02 AM
Emm bg aku laa.. ustad tak ustad.. dtg time nafsu .. baran.. abisss.. org kg aku ade satu ustad mm ...

ni mcm kes kt tmpt aku la jugak.  ada sorg pakcik ni ajak adik dia buat rumah kt tanah die, jadi jiran. skali tu pakcik tu dan adik die meninggal, tinggallah bini adik aka makcik duduk situ sorg2. anak pakcik tu ustaz, mmg alim la. bapak meninggal je terus tukar nama atas tanah, pastu gi halau balu tu keluar dari tanah die, hulur RM1000 je.  bg aku la kan pesalahnye makcik tu duk situ, bukannye besar mana pun rumah dia sampai rugi ustaz tu. dahle makcik tu takde anak duduk sebatang kara je pun.  kdg2 harap ilmu agama je tinggi tapi empati tu takde.  

ni ustaz lg sorg dok ceramah kt mak aku, hidup ni kene zuhud bersederhana, duit lebih tu banyakkan sedekah. skali tu mak aku sound, suruh orang lain zuhud yg ustaz tu kumpul rumah kereta banyak2 boleh pulak

RyanaMohainiza replied at 8-6-2021 04:15 AM
Nak tngk gambar korg google lah.. Iols xkenal langsung ustaz ni tapi bila google banyak video cerama ...

Tu la i pun x kenal  Sapa ustaz ni. Huhu x sefamous ustaz yg lain mcm ebit or Kazim

Sape eh ustas yg teori konspirasi yg ala2 memintak sgt kiamat awal sambil menakut2 kan netijen tu?aku lupe nama dia..yg boleh layan ust don imam muda asraf dan ustaz yg ada pangkal tuan tu je,lagi sorg ustaz yg asal sabah tu lupe nama dia ape..the rest is ustaz habib ke ape nama.,namun begitu semoga dijauhkan jodoh dgn laki islamik ustas2..biar dpt half enjoy,half baik…tak paksa bini pakai tudung

ciklahcuteII replied at 8-6-2021 02:35 PM
jemaah tabligh ke?

Bukan lah..

pekanwoohoo replied at 8-6-2021 10:39 AM
Ramai ramai ustaz yang boleh tengok suka tengok Dato Ustaz Badlishah dengan Ustaz Roslan Mohamed je. ...

ustaz mu bodo tu aku tak paham, dulu penah mengelentong org pun masih ada yg percaya jugak. ingat tak yg die kontroversi kantoi dia makan kt mcd, pastu alasan terpaling bodo dia kasi, dlm cawan kopi mcd depan die tu sbnrnye air beli kt tempat lain isi balik dlm cawan mcd tu je. dia bodo bodo kan org sbb tau fans dia memang bodo

Dollyzzzz replied at 8-6-2021 12:36 PM
I percaya je kalau cerita ustaz2 mcm ni sbb penah kena ngorat dengan someone title ulamak.. i blueti ...

i dulu penah kene masa I 16 thn. i pegi kem mane ntah, pastu jemput ustaz. malam tu ustaz tu ajak i dating, i ikut jelah dah die ustaz kan. plak tu mmg ada orang temankan I lg. pastu mintak no telefon, I pun kasi. dah tu ustaz tu sembang punya sembang, dia cakap pulak nak jumpa parents I. I cakap kt mak I, mak I kata lain macam je ustaz tu then bila ustaz tu call balik, mak I jenis direct mmg dia sound tny nak apa dgn anak saya dia baru tingkatan 4.

ni circa 2000-an dulu la, pulak tu zaman tu kan kite naif, tak tau pedo tu ape. bila fikir balik I tgh kene grooming ke ngan ustaz tu nauzubillah la..

Follow Us
KucingBiru replied at 8-6-2021 09:02 AM
Betul. Semangat Ustaz dulu lain, dengan lembut bahasa mereka.. wisdom di wajah masing masing shows ...

Betul, tabik ustaz Ismail Kamus dan ust Haron Din. Saya pun cukup tak berkenan ustaz2 yg berniaga/ berjual dlm ceramah, tambah2 yg jenis angkut brg jualan masuk dlm masjid. Bukan ke dlm agama makruh berjualan dlm masjid?. Tapi dorang langgar juga demi kepentingan sendiri. Biasanya yg jual2 ni ada sekolah sendiri/ persatuan sendiri, tapi tetap pada mata saya ianya tak kena, sbb seolah2 menggunakan agama. Nak berniaga buat cara meniaga betul2, jangan campurkan hal agama. Melainkan betul2 susah, tak apa bgtau saja masa ceramah, tapi cukuplah minta bantuan sekadarnya yg susah tu. Ini ada yg ceramah, minta bantuan itu ini, tapi naik vellfire. Diri sendiri pun tak dpt nak bendung hal dunia.

Jiddin replied at 8-6-2021 11:45 AM
Hmmmm.....meols mcm kureng dgn ustaz ni bila tgk satu kuliah maghrib dia lajak lepas isyak. Dia si ...

Kalau solat isyak tak apa uol dilewatkan.. iol baru tau sbb dlu nenek iol buka ceramah kat radio..dia buka kuat..huhu.. so iol pun dengar lah kat blik sebelah ceramah Tu.

Digalakkn sekiranya tidak memberatkan ummah. Waktunya 1/3 malam. Cuba uol tengok jap penerangannya.. Tula iol faham. Ats sbb mnuntut ilmu tak apa.Wallahualam.

https://m.youtube.com/watch?v=UX07TVLSeiE&feature=youtu.be

ada terlintas sorang ustaz tu, tapi dah lama sgt dia x masuk tv, uishhh.. tak nak la bersangka2..

Imkhai replied at 8-6-2021 12:46 PM
kes tutup dgrnya kabel kuat aku kesian btl flmy bdk ni mmg aku bncii meluat mmg x blh aku tgk muka ...

bukan sorang je mangsa dia
yang come forward kemudian ada 6 orang rasanya
so total 7 orang.
konon nak dakwa orang pitnah skool agama dia
sampai ke tuesday  6 tahun kendian tak naik kes saman

Edited by ciklahcuteII at 8-6-2021 03:01 PM
Dollyzzzz replied at 8-6-2021 02:51 PM
Bukan lah..

biasanya, panggilan maulana ni..utk ustaz dlm jemaah tabligh.
eg. maulana asri, maulana helmi, maulana hidraji, maulana ilyas, maulana yusuf, maulana zakariya..

Imkhai replied at 8-6-2021 12:46 PM
kes tutup dgrnya kabel kuat aku kesian btl flmy bdk ni mmg aku bncii meluat mmg x blh aku tgk muka ...

aku terbaca jugak pasal kes ni.  yg aku ingat masa tarikh perbicaraan tu sua fail kosong kt hakim. bukti2 semua hilang ke camne ntah. sbnrnye kt situ pun dah pelik dah sebab takkan boleh hilang semua bukti, tarikh tu bukannye esok bicara hari ni baru kasi tarikh.  aku mcm nk speku tu pasal senyap je kes saman tu sbb bahan bukti dah hilang

Jap....sapa plak fidaus wong ni hahhhh

annehuda replied at 8-6-2021 02:46 PM
ni mcm kes kt tmpt aku la jugak.  ada sorg pakcik ni ajak adik dia buat rumah kt tanah die, jadi j ...

Seramak tamak aku laaa.. aku bg dia duk dgn perjanjian lopes dia ninggal anak buah ka anak sedara ka anak anglut kaa tak leh nuntut.. biarlaa dia duduk.. ujung ujung mcik tuu nibggal jugak. Satu lg dia dah buat rumah kira rumah aku bayar dgn cara bagi dia duk situ laa..

apedehal replied at 8-6-2021 11:49 AM
Ohyeke...xterlintas lg dgn kuliah yg lmbatkn solat jemaah itu. Pttla ad list google search ustaz t ...

Takpa uol Kalau mntut ilmu.. seandainya tak memberatkan ummah..solat isyak 1/3 Malam..

Ce uol tengok ni..sorry tak biru pulak..kne kopi kat tab baru..hehe. wallauhalam.

https://m.youtube.com/watch?v=wdXJLaMniN8&feature=youtu.be

tukul replied at 8-6-2021 01:50 PM
insofff you.........TQ

Aminnn.. bermanfaat jugak tulisan aku.. koh koh koh

yaa1231 replied at 8-6-2021 01:54 PM
aku dok dengar ceramah ustaz wadi anuar & ustaz auni mohamad ja.. ustaz wadi dia bnyak cerita kisah  ...

Sbb tuu aku suke dgr ceramah yg kaitan nabi ke.. akhlak nabi ke.. kisah nabi kee.. jgn harap aku nak dengo ceramah cara hidup isle.. mulalaa ustat tuu ckp cara hidup dia  yg purfect pdhl.hadooo.koh koh koh.m

Edited by weezerfan at 8-6-2021 03:13 PM

Adakah ostat dr negeri boksit sana.dulu femes dlm negeri je..skang femes dlm negara

Buritan replied at 8-6-2021 03:07 PM
Seramak tamak aku laaa.. aku bg dia duk dgn perjanjian lopes dia ninggal anak buah ka anak sedara  ...

tu la kan? mane empati diorg ni? nama je ustaz tp kalau bab harta wow. ye aku tau dlm islam ni tak digalakkan miskin tp kalau kaya dgn cara caras harta orang tu byk sgt ke pahalanye

nak gossip biarlah banyak sikit clue tu... ni kami dah fitnah ustaz2 lain dalam dok berspeku