CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

Sharifah Zarina Terpaksa Pakai Turban Je Di Amerika-"Rasa Berdosa Tuhan Je

Muslim kat US lagi kuat kehidupan beragama.. ada yang pakai purdah segala.. tak ada masalah pun nak kekalkan..  Some places komuniti islam lagi hebat dari di Malaysia hingga lahir tokoh2 macam Nouman Ali khan, Omar Suleiman etc dan ada places like Bayyinah Institute yang dakwahnya lagi kuat dari kat Malaysia...

Challenges of course kat mana-mana pun ada, tapi 1 dalam sejuta lah yang mengancam nyawa... alih-alih ada selebriti Malaysia kata deme kena bukak aurat kat sana... dia ingat dia sorang pernah pergi oversea.. apooooo...

Ah sudah la kau. Aku pi San Antonio, Texas 2010 ke 2011 ntah, yang tak ramai Muslim tu pun ok je bertudung. Takde lak kena ketuk ngn parang pun. Pastu transit kat LA, lgla takde issue pun sbb situ banyak Muslim. Antara kau kuat dengan tak je. Tp cuma time aku nak naik flight tu, mmg ada la double standard nya. Aku pi conference ngn kwan Chinese. Tetiba bila nak naik internal flight, dia dok depan, aku dok paling belakang hujung kapal. Pergi balik sama hahaha. Memula aku tak perasan, dh balik Malaysia baru aku terpk kenapa dia assign aku seat jauh ngn member aku padahal kitorg check in sesama hahaha. Lantak la janji kau tak kacau aku.

Saya pernah bekerja di Maryland. Every weekend saya akan merayap naik metro ke Washington DC, naik bas ke New York, Virginia, atau naik Uber pergi Baltimore, Annapolis etc. Naik flight ke Detroit dan Iowa. Tahun 2019 bekerja pula di Atlanta. Semuanya saya pergi kesana sini, seorang diri dan saya berhijab dengan memakai plain bawal kemana-mana. Kerja di bidang professional, perlu present research dan public speaking adalah part of my job. Saya tidak pernah mengalami apa Syarifah Zarina ini rasa, walaupun sekali. Orang putih, black, expatriat, immigrants lain juga Alhamdulillah tidak pernah kuiri tudung saya, apatah lagi berbuat tidak baik. Wallahualam negeri mana dia pergi dan dapat layanan seteruk itu.

Mcm x releven dah as a penyanyi.  Hahaha

FY08 replied at 10-6-2021 06:50 PM
Lps aku tgk youtuber light.km dkt prancis, ada sstgh tmpt dia ckp xblh nk tunjuk dorg bragama apa..  ...

Tak silap tu kat sekolah kan? Budak sekolah kat sana tak boleh tunjuk ape agama dorang. So pi sekolah awam tak boleh bertudung

Ni kene anaknya. Cringey sungguh.

Follow Us
Mengarutlah, NY tu ramai muslims and majority pakai proper hijab takdelah terdesak nak pakai turban. NY is quite progressive and open because their community sendiri is blended from people with different ethnic, cultural and religious background. Lainla kalau dia visit NY/US immediately after 9/11, time tu memang sensitive.

I went to Texas on business trip, meeting & site visits pun pakai normal bokitta takde issue pun, in fact when I bumped into fellow muslims on the street, happy2 je tegur "Assalamu'alaikum". Halal food senang je nak cari guna Yelp.

Taxi drivers black/white happy2 chat tanya pasal Islam and Malaysia, even some of the taxi drivers are middle eastern/ muslims.

bedahmenjuyah replied at 10-6-2021 05:21 PM
Kau ingat kami ni tak pernah sampai amerika ke. Agak2 la nak muhung pun. Lagi nak terasa berdosa bag ...

Kt Malaysia pun pakai tudung mcm terselak dada nengok tu. Tak bersalah ke? Allah ada kt US je ke. Tacodd la

artis kokak mana le dia ni.. aku duduk amarika 4 tahun dh haaaa elok je bertudung.. berbaju kurung di hari raya... eh kalau jumpa kt ny mau kene sagat keluar statement begini.. kesian.. nk bergaya ckp je la acik oiiiii...

yang mangkuk hanyun ni tetiba jer cerita pasal ni apehal
takut org lupa n xkenal ko kan
padahal takdak sapa kisah pun dengan anak dia yang muka tua sebelum usia tu
puiii

mangkuk hayun ni mesti nak berserita supaya org tahu dia pernah pergi amareka kan
dasar pompuan gila

nak bagitahu orang dia pergi amerika

Perginya baru sekali je tp ceritanya mcmlah ddk sana berpuluh tahun..alahai kesian btl dgn makcik langit ke 7 ni..

bila dia pergi. kenapa sekarang baru nak explain?

Ferr_Remy replied at 10-6-2021 04:12 PM
Dulu time aku g America aku tgk diorg friendly nak mampus, antara negara paling friendly pernah aku  ...

Aussie ppl tak suka asian. Itu yang I tau la.

hybridity replied at 10-6-2021 05:22 PM
makcik ni kalau keluar statement tak pernah nampak cerdik

Hahahahahahaha kan. Macam meminta mintaaaaa kena maki

aiyyoo us tu banyak je immigrants yang pakai hijab okayy... kalau dekat san francisco tu lagilah berlambak asians cakap jelah hang nak berturban jekan sebenarnya lahaiii

anak dia takde sorang pun yang menjadi mukanya

try hard cerita dari sini ke situ kena ubah style tudung jd turban,,eh kalau kau xupload xdenya org nk tahu,,,cukup sekadar kau je simpan gmbr turban kau tu,,, utk org lain ko upload gmbr pemandangan pun da cukup da,, dasar attention seekers.