CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

Ibu terkilan. Tetamu datang ziarah bayi baru lahir komen anak 'kulit gelap'

Teringat pula dengan my aunty. Dah lah tahan sakit berjam-jam sebelum lahirkan my cousin, bila MIL dia datang melawat, first thing yang MIL dia cakap ialah, Eh mak takde keturunan hitam macam ni. Sampai my cousin dah boleh jadi bapa orang my aunty ingat apa MIL dia cakap tu.

ayat-ayat yang aku pernah dengar bila jumpa baby

jumpa baby putih/cerah
- putihnya dia
- gebunya dia
- besar nanti boleh buat menantu
- [apa-apa pujian berkaitan cantik/handsomenya baby ni]

jumpa baby yg tak berapa putih
- comelnya dia
- gebunya dia
- bestnya bau baby
- [apa-apa pujian yang tak menyentuh warna kulit baby, tak pernah lagi dengar cantik/handsome bila baby tak berapa putih]

not a fan of baby. poke poke dgn jari je kalau ada mood, no dukung no cium. selalu tgk jer, pastu bagi duit. dah.....balik.

baby kdang ade yg msa lahir mmg gelap kulitnya bila dah besar makin putih. Ank sdara i dlu mcm tu jgk punya la gelap kulit dah umur 5 tahun ni dah jd putih ikut fmly.
persetankn ape yg org ckp. ank putih ke hitam ke asl mmbesar jd org bguna dah cukup utk mnyinari & mnggembirakn mak ayh.

akak nak ulang sekali lagi, korang yg obses dgn kulit putih ni bodoh, elok jangan beranak supaya anak korang tak jadi bodoh mcm mak dia.

tu je. thanks.

rogayahtop replied at 12-6-2021 06:20 AM
spesis obses nak kulit putih.

anak kulit gelap pun sentap.  kalau dpt anak OKU dah bunuh diri ag ...

Selagi ada soalan pasal kulit ni selagi tu lah produk putih akan terus laku kat Malaysia ni

Dah selagi tu lah retis2 akan acah jadi founder pakai teknik jijan semang

mulut org kak, bio jelah.

Follow Us
yg sibuk putihkan muka
tangan pulak masih sawo matang

terpaksa la geng timbang kilo
keluarkan produk lain sapu utk lengan pulak

yondu replied at 12-6-2021 08:12 AM
mcm my mil..compare anak2 i dgn cucu kesayangan dia yg kaya raya..memang terasa hati, seminggu dtg r ...

cerita pasal mil ni, teringat mil aku. dia x ckp fizikal anak aku tp pernah dia tegur anak aku pakai baju tidur yg sama je. baju tu aku beli mahal dgn niat nk bg anak pki lama sampai x muat supaya berbaloi laaa sekali dia terus cakap asyik pakai baju sama je. mak aku dgr pulak tu. terus lepas dr tu klu nk balik kg Suami, belikan baju tidur baru untuk anak.

md_nana replied at 13-6-2021 01:58 PM
cerita pasal mil ni, teringat mil aku. dia x ckp fizikal anak aku tp pernah dia tegur anak aku pak ...

weh yg ni kan, dr lahir dia ckp cmni, anak awk ni takde rupa boy (laki aku) kan..mcm lelaki lain..nasib bin boy jd org phm tu anak dia..
Sbb anak sulung i cm cina ikut atok dia aka bapak i. kpala hotak dia ckp bnda mnyakitkan ati psl anak2 i..belum lagi compare2 dgn sepupu sepapat yg konon kaya sbb dok kondo je. sian anak iolss baru 3tahun x phm pape bila nenek dia ckp sindir2..

iols sndiri ajar anak jangan banding2, dgn adik bradik pn x blh banding2 kulit ke rupa ke.Semua sama je cantik,comel,ensem,baik kt mata i ni ha.org keliling je mulut cm bontot kambing menganga je komplen org

fairy_fairy replied at 12-6-2021 04:51 PM
Teringat pula dengan my aunty. Dah lah tahan sakit berjam-jam sebelum lahirkan my cousin, bila MIL d ...

seee nampak x kadang2 ayat org yg kita anggap rapat@fmly sebenarnya lebih bnyk melukakan hati. iolss da 6 tahun pun masih x boleh lupa, dr baru kawen smpai ada anak smpai dpt adik lagi ha, smpai da pkp 3x pun masih simpan rs sakit hati

VitchyPinkVitch replied at 12-6-2021 11:20 AM
Lepastu bila i dah ada anak sendiri, anak i sorg pun tak ikut muka atau skin color i. Biras i kan, e ...

hahaha kita sama.kadang2 rs lega pkp ni dibuat, sbb org2 toksik camni x kn dtg ruma ckp benda bukan2 psl anak kita. bila blh je rentas negeri mula la i rs mcm hmm mesti org tua ni nk dtg uma kang, dtg sbb nak ckp bkn2 dkt anak2 i, nk gl, nk duit je. baik x pyh dtg langsung

Edited by fairy_fairy at 16-8-2021 05:11 PM
yondu replied at 13-6-2021 02:12 PM
seee nampak x kadang2 ayat org yg kita anggap rapat@fmly sebenarnya lebih bnyk melukakan hati. iol ...

My cousin tu kulit jer ikut granduncle sebelah my aunty. Tingginya, handsomenya, tegapnya semua ikut side husband MIL aka FIL my aunty. But yalah, pasal warna kulit jer dia kena cakap gitu. Padahal my cousin tu kulit tanned Melayu. Cuma MIL ada campuran Belanda so cucu lain putih-putih ler...

Sy penh jumpe.. baby bru lahir tu berkulit gelap..dan mengerutu.. tapi xde la vodoh sgt nk komen dpn org ramai.. ckp dlm hati aje la..kesiannye baby tu.  Ok ke x.. sebb kulit die mengerutu mcm tebl..

Mak bpk dua2 putih.. sorg chinese look.. tapi lama2 baby tu putih sndiri.. n kulit mengerutu tu hilang..comelblotey dh sekrng...  

Ikut article..adalah kejam ye kwan comment kt gmba cakp bapak lain ke.. tu dh mcm memfitnah org melakukan zina..

X paham mentaliti orang yg komen psl warna kulit baby
Bukan baby tu boleh tentukan dia nak kulit color apa time dlm perut maknye tu
Kalau anak orang tu OKU, dok condemn apa pulak lagi orang2 mulut celaka ni
Aku pun benci jugak orang yg mulut mcm bontot babun dok kutuk2 anak orang ni. Boleh tahu hati budi dia camne

Ex MIL ai dulu kata anak ai bukan cucu dia padahal cucu dia tu muka sebijik anak lelaki dia...... dah bercerai sekarang, alhamdulillah

Yang bercakap tu sama je macam mengutuk ciptaan tuhan lupa dosa kot

naina replied at 12-6-2021 09:40 AM
Alah aku banyak kali kena dengan anak yang sulung. Kesian dia. Aku dah rasa kebal dah. Tapi anak aku ...

umo 7 tahun mmg tak reti nak menjawab...
tak baik dia pi tanya depan2 org lain.. mcm takde keje lain nak buat..

yondu replied at 12-6-2021 12:12 AM
mcm my mil..compare anak2 i dgn cucu kesayangan dia yg kaya raya..memang terasa hati, seminggu dtg r ...

iols pelik eh usia emas mcm tu pun still tak ingat kubur kan? kenapa lah nak menyakitkan hati anak menantu. kang mati dlm tido baru makcik tu tahu. saba eh chuols.

tp iols teringat jua ayat2 forumer time ctdk lahirkan aafiyah dulu. mulut memasing, nauzubillah. udah2 lah compare babies. ingat senang ke nak dpt anak.

naina replied at 12-6-2021 01:40 AM
Alah aku banyak kali kena dengan anak yang sulung. Kesian dia. Aku dah rasa kebal dah. Tapi anak aku ...

iols terhibur. hahaha! kdg2 mmg patut kena menjawab dah org tua biadap mcm tu. bodyshaming in our malay culture ni dah jd mcm common, menyakitkan hati sbnrnye.