CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

[Jenayah] Jiran gaduh sebab tanam pokok kat rumah org lain n masalah parkir kenderaan

pyropura replied at 13-6-2021 05:31 AM
Gadoh dgn.pompuan pun sampai bawak senjata gitu? Bangsa kotey kecik nan kepam memang gitu ekk?? :lau ...

Indon berkata-kata

sengsaranya dgr klu berjiran dgn org mcm ni.  Tak kiralah bangsa apa pun mmg ada je prangai yg dot dot dot.  Yg mn rajin menanam tu ada baiknya g la duk umah lot kt kg nun, semak pulak rasenya bila dpn2 umah tepi gate pun nk berkebun dah satu hal pulak susah nk parking.
Yg aci kt video ni pun agak2 la kot tu tepi umah org lain, xkesah la tanah rizab ke hape, aci tanam la kat tepi umah sendiri sudah la. Hadoiii.

Mcm aku ckp.. Aku meme serik nak berjiran ngan india.. Aku lakgi suka berjiran ngan cina
.. Mcm kes blok aku pukul1 pagi baling mercun bola.. Ada sampai jiran blok bawak cina penuh tatu badan g, sound india nie.. Aku siap bukak pintu tgk.. Dgr la dia ckp u jgn main main sama sy ya.. Terus esok nyer india hanat tue pindah.. Aku siap tunjuk bagus kt brother cina nie.. Kitaorg dah lama sabar.. Nasib baik la keli tue dah blah..

Kicap vs.kepam

sejenis bangsa yang suka ckp kuat2, parking tgh2 jalan, berhenti terus tarik handbrek tutup enjin..bukan rasis tau tapi perhatikan la mmg gitu kebanyakkannya.

kucingitam replied at 14-6-2021 11:41 AM
sejenis bangsa yang suka ckp kuat2, parking tgh2 jalan, berhenti terus tarik handbrek tutup enjin..b ...

Drive proton buruk dia punye eksen mcm

drive x70 lg satu tebiat spesis

keling2 nih @pyropura

Follow Us
dalam satu lorong perumahan ada satu rumah bangsa ni pun dah cukup azab

Aku selalu dgr org taknak sewakan rumah kat bangsa ni
So camne ehh diorang survive
Tu ke punca diorang duduk ramai2 serumah

naina replied at 13-6-2021 11:05 AM
Beli la Malay reserve. Make sure la rumah baru. Biasanya orang yang mampu lepas loan beli rumah ba ...

thanks for the tips.

clarizsa replied at 13-6-2021 07:05 PM
Beli tanah dulu
Apa2 jadi tanah ada

Thanks for the tips ya.

tagas replied at 14-6-2021 02:29 PM
Drive proton buruk dia punye eksen mcm

drive x70 lg satu tebiat spesis

betul..

kaya sikit, ek habis...

tapi ada je yang  aku kenal yg kaya perangai baik, walau ckp besar tu ada juga tapi adab sopan no 1.

Susah juga dapat jiran takda common sense ni. Adoiii

kes aku baru2 ni.. ngan India la jugak.. aku dok rumah tepi, so byk la space.. laki aku bukak la khemah, buat campfire ngan anak2, sbb anak aku dah tepu dok umah, PKP kan... boleh lak India ni pukul 9 mlm cmtu mai melawat kawan dia (jiran aku) and park sebelah rumah, laki aku sound la, pi park kat rumah kawan hang boleh tak? dia tya balik, pasaipa? tk boleh park sini? aku sound balik, kami ni buat campfire, nak ka keta hang kena sambaq api? (pagaq kami jenis anti climb tu ja) padahal sbnrnya kami dah fedup depa ni dok mai, park kt tepi rumah kami sbb nak cover depa mai berkumpul masa PKP.. since PKP 1 buat perangai... last2, aku habaq, kalau hang park kat sini lagi, aku pggil polis, ampa lggar pkp..  geram okeh... aku mmg berjiran ngan india, tapi mmg depa ni kdg kita kena buat kuang ajaq ja... kalau tk naik lemak.. mula2 amek parking(1 rumah -6 biji keta) ni pun laki aku sound pas semak sgt depa dok park kat rumah kami, pastu bini dia mai jemuq kain buruk kat pagaq kami-aku kutip pastu buang,tapi tak cakap apa.. mcm silent warning la, pastu taik anjing basuh2 buang kat reserve sungai sebelah rumah aku, yang ni aku sound direct.. padahal rumah depa sebelah reserve sungai, tapi takmau rumah busuk taik, buang kat tmpat org.. lepas kami dok buat tegas2 tu, mmg aman2 hidup aku.. hahahaha.. lantakla ampa nak mengata aku, tapi jgn kacau hidup aku sudah..