CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

[Jenayah] Jiran gaduh sebab tanam pokok kat rumah org lain n masalah parkir kenderaan

Banyak kali aku pesan dlm ni ada duit lebih invest beli rumah mahal. Kereta/motor beli yang murah atau second pun takpa. Lifestyle biasa2 je pun ok. Asalkan dapat beli rumah yang selesa untuk didiami dan tinggal untuk jangkamasa lama. Tak perlu pun nak terikut2 orang pegi makan tempat mewah, beli barang branded, bercuti sana sini. Takda faedah pun.

adm7 replied at 13-6-2021 09:27 AM
Banyak kali aku pesan dlm ni ada duit lebih invest beli rumah mahal. Kereta/motor beli yang murah at ...

Geng2 gaji kecik jer sebenarnya yang suka melaram tak tentu pasal nak tunjuk diri macam berduit ni.

pyropura replied at 13-6-2021 05:31 AM
Gadoh dgn.pompuan pun sampai bawak senjata gitu? Bangsa kotey kecik nan kepam memang gitu ekk?? :lau ...

Nasib baiklaaa kote kande beso.. puas ati sggh... wpun rentung.. koh koh

sarah82 replied at 13-6-2021 09:06 AM
Kwsn taman arwah tok aku.. X ada bangsa ni..

Harus bersukur, bontot kuali ni jika dia masuk ospital nurse dan dr dh keriau. naik flt krew dah gelabah.
semua tempatlah kedatangan mereka ini -amat2 tidak disenangi. jika mereka masuk restaurant pelangan akan hilang sbb cakap mcm orang pekak.

meteorspeed replied at 13-6-2021 01:48 AM
Jenis suka carik pasal..
Bangsa nie kan meme gitu

tak perlu kot kau serkap jarang semua kaum. tapi dalam kes ni memang nampaklah macam india tu yang banyak buat masalah dengan jiran.

mzzenma replied at 13-6-2021 01:19 AM
Tu belum lagi dia buat ritual dia.. libas kepala kambing dengan parang, tergedik2 binatang tu lambat ...

Seremnya sis... mujur dah pindah, biar deme duduk sesame deme je la kalau gini

Follow Us
Edited by olaklempit at 13-6-2021 09:47 AM

Puak ni memang kalau boleh jangan berjiran dengan dia orang. Banyak problem boleh timbul. Pokok orang pokok mereka habis dipatah ambik daun kari. Tepi rumah orang pun rumah mereka. Beringatlah. Lupa asal usul agaknya ni. Hidup aman aman tak boleh?

adm7 replied at 13-6-2021 01:27 AM
Banyak kali aku pesan dlm ni ada duit lebih invest beli rumah mahal. Kereta/motor beli yang murah at ...

Kt tmpat aku dorang je pakai kereta kecil tp belum mampu2 lh nk bina rumah.. tknk beli, nk bina atas tnh. Tknk hutang.. maka kena la berusaha lg menabung dgn mngekalkan kereta kecil yg comel itu w.pun ht mbuak2 nk ambik kereta besar 1..

TOPwind replied at 13-6-2021 09:31 AM
Harus bersukur, bontot kuali ni jika dia masuk ospital nurse dan dr dh keriau. naik flt krew dah g ...

Muahahah.. Tapi ada juga yg ok.. Rasanya yg taraf kasta tinggi la kot.

meteorspeed replied at 13-6-2021 01:45 AM
Nah iols tepek dr fb.. Patutt la brader tue hangin
(mcm mana, nak, buat jadik beso ek)

Klik button untuk edit tu.
Bila keluar post, klik kat gambar dan nanti akan nampak coding automatic appear kat dalam post. Klik save.

Edited by AyaqMeloSuam at 13-6-2021 10:31 AM

Sma cm jiran sblh aku. Koliang. Dia keja law firm jah. Mxm dia lawyer. Tua ganyut dh, hari2 sapu laman pakai baju maxi x pakai bra.. lanyut tbuai2. Geli mata aku. Awai2 aku beli umh ni siap warned aku mcm2. Aku buat simen car park naik tembok. Dia siap panggil mpsj. Last2 mpsj kata x ada masalah sb kompoun aku sdri. Msa tu dia siap ckp bapak aku stupid. Kurang ajaq. Aku mmg kluaq maki. Jiran2 aku semua kluaq tgk. Mmg dia jenis kurang ajaq. Abis repot2 jiran aku semua mcm dia aja betoi. Dia ni siap bila sapu pasir2 depan umah dia buang kt laman aku. Stray cats lalu depan umah dia, dia repot mpsj kata kucing aku. Sdgkn semua kucing aku indoor. Siap repot kata kucing2 aku besar2 mcm rimau. Dia takut. Cibai la..  Aku amik petisyen semua jiran2 keliling. Naik repot muka dia kt balai polis. Padan muka hg. Aku muda lg time tu bru 26. Hg igt apa.. umah aku ni hg bayaq ka. Muda x muda. Cuba mai la , mmg aku maki. Sentot trus dia. Smpi lani x brani cari pasal tp still kaki merepot. Aritu siap ada dia ckp kt aku ada org repot mpsj ( org smbelih ayam buang kpala ayam blakang umh dia) mpsj dtg rumah dia. Tp bukan dia repot mpsj ( katanya la..) aku ckp trus tepat muka dia.. bukan u mmg suka repot2 ka ? Trus blain air muka.. dia kata bukan dia, dia x pernah buat ini mcm. Msa tu dia ckp BI ngn aku, alih2 ank dia kata - amma ckp BM la.. takut dia x paham.. hahhahahaaa.. dia x tau aku master apa.. pandang rendah betoi dia kt org melayu eh..  

Jiran hindu lama aku siap msk leher dlm umah time aku shopping. Nk check apa yg aku beli. Korg rase?

Babai replied at 13-6-2021 09:29 AM
Geng2 gaji kecik jer sebenarnya yang suka melaram tak tentu pasal nak tunjuk diri macam berduit ni ...

Betul. Itu la realitinya. Tapi masing2 taknak mengaku. Bila lagi nak merasa, mati esok orang lain yang enjoy duit, duit aku suka aku nak spend Ni antara ayat2 nak menutup kejahilan masing2.
Yang tak boleh tahan ayat nak bantu ekonomi negara, ekonomi peniaga.  Tapi ekonomi sendiri pun tak mampu nak bantu

korang buat aku takut nak beli rumah, pasal banyak jiran cilaka.

pearl.silver replied at 13-6-2021 07:26 AM
Kereta buruk dan reban tu dah ada org report. So reban dah alih ke taman permainan. Lol.
Kereta b ...

kalau rumah2 teres ni, pantang nampak ada tanah secoet kosong sikit, mulalah buat mcm2 binaan, buat garaj la, buat reban la, sangkar kucing la,

rumah lama parents aku, jenis teres kos rendah, seberang jalan tu tanah kosong, then mcm berbukit sikit, ada sorg jiran ni siap buat garaj dgn letak kipas siling lagi dlm tu... mnyakitkan mata je.... seberang taman sebelah, kalau yg ada taman permainan dpn rumah tu lagilah hazab, dah dibuatnya taman permainan tu mcm lot ke-2 rumah diorg... budak2 nak bermain pun menganggu...

bila majlis dtg roboh, mula meraung2 mintak simpati

kalau bab tanam sayur tu aku boleh terima lagi,  at least ada la berbakti pada tanah... cuma jgn la sampai ke tahap diorg ni anggap tempat sayur diorg tu hakmilik freehold diorg...

TOPwind replied at 13-6-2021 09:31 AM
Harus bersukur, bontot kuali ni jika dia masuk ospital nurse dan dr dh keriau. naik flt krew dah g ...

Ats bas blik perak 4 jam
Spnjg2 tu duk bercakap

sarah82 replied at 13-6-2021 09:49 AM
Muahahah.. Tapi ada juga yg ok.. Rasanya yg taraf kasta tinggi la kot.

Kan
Ade je yg baik
Bangsa ape jgk
X leh nafi yg tu

Babai replied at 13-6-2021 07:14 AM
Celaka punya pakcik. Boleh dia cakap macam tu kat korang laki bini.

Aku belum pindah sana lg
Kalau dah pindah nnt kita tengok cemana

Asyik berkurung jadi mental gini le

edee_91 replied at 13-6-2021 10:29 AM
korang buat aku takut nak beli rumah, pasal banyak jiran cilaka.

I rasa duk kejiranan C ok sikit dr kejiranan K
Jiran C wat hal sendiri xkacau org..

So far yg i tgk dah 3 kejiranan mcm tu..