CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

[Tempatan] Aliff Ahmad III kata Kerajaan Taja Belajar Sampai Luar Negara. Habis Belajar Tak

Setuju sangat dengan artikel ni, memang tak dinafikan rata2 rakyat malaysia di luar negara ni suke mencapub hal negara waima mereka sendiri dah bermastautin di negara luar kengkonon nak jadi hero... bende ni berlaku dalam setiap group Malasysian in overseas mesti ade duri dalam daging jadi tukang provoke...

Mengenai Dr bijak pandai ni plak, aku notice a little bit of narcissist side of her, die cakap orang boleh, orang cakap die tak boleh...then bile die bercakap its her speaking her mind out, then bile orang bash her... terus jadi cyberbully so whats the difference between u and them? Paling obvious ketika adik ainul datang london, mmg die jadi pemudah cara tapi dokto sebenar yang menyelamatkan Ainul ialah seorang dokto Malaysian Chinese tapi bile PM Malaysia ketika itu Dr Mahathir datang melawat die plak yang kedepan menempel all the time..

Aku percaya diorang ni tersangkut dalam satu zaman yang melihat Malaysia dengan mata kasar dan negatif dan mempercayai bulat2 dengan news dan video yang mereka lihat dan merasakan diri mereka lagi bijak dari orang malaysia! Aku pindah uk dah beberapa tahun atas sebab2 tertentu apa aku boleh rumuskan ialah Healthcare Malaysia 10x lagi baik dari uk! ade certain msia boleh perbaiki tapi banyak bende dari sudut lain malaysia dah mendahului pun... andai ade rezeki dan umur pun aku akan balik berkhidmat utk malaysia khususnya untuk anak2 istimewa

Aurora175 replied at 17-6-2021 06:01 AM
Setuju sangat dengan artikel ni, memang tak dinafikan rata2 rakyat malaysia di luar negara ni suke m ...

Healthcare Malaysia memang berganda bagus. Tapi KKM tetap tak boleh lawan teknologi dan beberapa perkara lain dgn NHS.

Aurora175 replied at 17-6-2021 06:01 AM
Setuju sangat dengan artikel ni, memang tak dinafikan rata2 rakyat malaysia di luar negara ni suke m ...

walaupun tudung dah cabut namun DNA menyanjung mat salleh dan pikir segalanya kolot di negara sendiri tu masih menebal. takpe, nanti nak dekat2 31 ogos mula la post2 benda patriotik balik

Aurora175 replied at 17-6-2021 05:01 AM

Dr Amalina bagi pendapat dia tanpa maki hamun segala.
Orang yang xsetuju dengan dia memang bash dia segala benda diorang bash termasuk tuduh mak dia xpandai jaga anak.
So, memang ada beza.

NHS punya policies and facilities are better but they all dok struggle duit tak ada cukup even before Covid-19.

Eh boleh pulak ko cakap kalau panjang umur nak balik berkhidmat kat Msia. Hehe Dr Amalina pun masih muda dan masih belajar. So, tak valid pun nak kutuk dia sampai label as pengkhianat.

Aurora175 replied at 17-6-2021 05:01 AM

Orang yang xsetuju dengan dia memang bash dia segala benda diorang bash termasuk tuduh mak dia xpandai jaga anak.
So, memang ada beza.

NHS punya policies and facilities are better but they all dok struggle duit tak ada cukup even before Covid-19.

Eh boleh pulak ko cakap kalau panjang umur nak balik berkhidmat kat Msia. Hehe Dr Amalina pun masih muda dan masih belajar. So, tak valid pun nak kutuk dia sampai label as pengkhianat.

perempuan ngan perempuan gaduh lelaki jangan masuk campur..tengok jer komen jangan..sebab kita tak tau sapa salah yang kita tau dua dua betul

Follow Us
LadyCarefree replied at 17-6-2021 11:39 AM
Orang yang xsetuju dengan dia memang bash d ...

Aku tak setuju yang maki hamun tu la, tapi bila yang bagi pendapat secara fakta pun dia harus terima, and aku tak maksudkan jugak die pengkhianat.. tapi bab kondem ke negara sendiri bile ko physically tak berada di negara sendiri tu yang buat org kurang gemar kott
aku silap cakap patut aku cakap berkhidmat kembali di malaysia, aku berkhidmat dengan kerajaan msia and Tok Pa bigboss aku berbelas tahun and ats sebab tertentu berpindah... secara mata kasar die diberikan peluang untuk menimba ilmu dan statement die berjanji untuk balik berkhidmat pada negara tu yang buat ramai tertunggu and frust but again its her life and her choice

Aku bukan pro gomen neither haters die... tapi bile knowing how dokto nhs berkhidmat disini idok ler busy mane pun... utk jumpa surgeon pun tggu separuh mati baru dapat jumpa and plus ramai dokto msia berkhidmat utk covid wad last year yang aku personally kenal sampai camp depan rumah berbulan2 then bile sikit2 up yang macam die sorg busy aku rase macam more to insta content then being a real doctor

Lady aku bukan nak ckp aku ni patriotik sgt, tapi bile dok jauh dari negara sendiri tengok rakyat msia asik kondem negara sendiri walhal negara luor ni idok ler bagus mane pun, frust beb...

aliff ahmad 111 babi

sama. babi dgn prof. muhayo

2 kali. lima... lima. kali. babi!!

nikaido replied at 14-6-2021 08:59 AM
Pernah baca artikel, pelajar yg dkt UA pun kerajaan tanggung hampir keseluruhan even xdpt apa2 biasi ...

Jangan lah kata begitu. Jadi suri rumah jangan ingat kita tak buat apa. Suri rumah pun kena pandai2 jugak. Sbb nak kena didik anak. Didik anak jadi manusia berjaya pun 1 sumbangan juga.

Balik malaysia dan lepas tu kerja dalam toxic environment dan gaji murah. Baik tak payah.

Aurora175 replied at 19-6-2021 02:58 AM
Aku tak setuju yang maki hamun tu la, tapi bila yang bagi pendapat secara fakta pun dia harus teri ...

Fakta apa tu yg dia xterima? Just curious la.

Well, she is still young and still dok sambung belajar. Kenapa nak frust dan nak desak dia balik sini kerja? Doktor macam Imelda Balchin pun lama kat UK baru balik. Amalina pun dapat biasiswa BNM so kalau dia langgar bond, mestilah BNM dah handle isu tu. So, xtimbul pun isu xkenang jasa or makan duit rakyat as some claim.

Sungguh iols xfaham konsep kena balik msia untuk berkhidmat. Dia bukannya kerja gomen yg gomen bg grant ke apa untuk pergi kursus and then balik sambung kerja.

Especially bila dia pun dah kahwin orang sana.

Everyone patut diberi kebebasan nak buat apa dengan hidup mereka. Asalkan jangan langgar2 undang2 memana. Kalau langgar pun, sendiri tanggung. Jangan kacau orang, sudah. iols lg nyampah dgn doktor2 yg sibuk jual buku cerita hantu, jual produk timbang kilo, buat mlm. Pastu jenis medsos macam instafemes, sharing knowledge tadok.

Anyway, pendapat chuols ikut chuols la. Nak berfrust bagai. Nak anggap Dr Amalina nak bersenang kat sana.

Hehe smart move then for her! Living a balanced life and away from direct toxicity meleis, and still banyak menabur jasa outside of work. And of course, keep learning and acquire knowledge. Skills yg specific yg bantu orang yg memerlukan kepakaran doktor yg niche.

Gitu iols salute kat Dr Amalina. I wish I am like her. But I am not, so I cheer her on and living vicariously thru her esp at the moment takleh nak travel. Hehe

farhani87 replied at 19-6-2021 06:01 AM
Jangan lah kata begitu. Jadi suri rumah jangan ingat kita tak buat apa. Suri rumah pun kena pandai ...

Agreed. Suri rumah yg bijak memang saya salute. Bukan senang oooo