CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 1681|Reply: 14

[Tempatan] lambakan ejen qurban

Close [Copy link]
Tak lama lagi nak raya qurban.ramai org Islam akan melaksanakan ibadat qurban.bila buka fb byk betul iklan ejen2 qurban.ada yg siap buat promosi dapat free gift & discount.bagi yg kurang berada tapi nak amik lebih bahagian tentu lah akan pilih qurban di luar negara kerana harganya lebih murah berbanding harga tempatan.
jadi cemana nak tentukan ejen tu legit atau tidak.

linda rasa kalau nak buat qurban tu tak perlu lah harapkan hadian tudung ke, telekung ke, tasbih picit2 ke, kurma ke

Mana yang betul legit? Try ni ha aqiqahmurahmekah.com search kt ig,fb. Kenalan aku ramai dok guna servis depa. Rasanya depa bagi video bukti penyembelihan. Begitu lah.

Tahun ni boleh buat qurban ke?

SOP pkp 2 minggu akan datang pun tak release lagi,  awal sangat TT nak cari ejen.

Btw,  rasanya salah bod ni.

Masuk je yg kat kg kita..tp thn ni x buat kut..puas hati kita nmpk bahagian kita dpn mata..

aku tak pernah minat dgn qurban pakej esp buat kt tempat lain/negara asing.aprika la,cambodia la
better buat kat tempat sendiri and kita sendiri
NAMPAK haiwan yg nk dikorbankan tu ada depan mata kita.lagi puas hati
kowser nk bajet2 obersi bagai
ujung2 ntah2 kene tipu je

Buat di tempat sendiri je. Nampak seketul lembu/kambing yang nak diibadahkan. Tahun ni tempat I dari awal tahun tak ada yang offer, sebab ada sistem kutip sikit sikit. Ni kalau saat akhir baru nak iklan, mungkin kurang la orang nak join rasanya.

Follow Us
Edited by rosmahisham at 14-6-2021 01:54 PM

Rege sekor lembu kat luar murah.whatsapp group keje aku  ramai yg dh tepek.2019 aku kena tipu buat upah haji.mati2 igt kn derang dh buat lah..bila call tanya mana sijil aku x dpt2 lg dh 6 bln..blh lak company tu kata x de nama arwah abah aku.. bising pulak marah kata semua yg buat derang dh keluar kn sijil,brg2 mcm sejadah etc dia dh poskn kat customer dia.pdhal sblm tu kata x pernah terima duit dr aku!

Celaka punya ustaz tu..aku bising mtk dia pulang kn balik duit..kalau x buat..dan2 kata mmg dh ada org buatkan..boleh pulak sijil aku tercicir katanya.pdhal time aku mtk sijil tu..kata nama arwah bpk aku x de lah..semua yg dia buat  dia dh pos semua lah..x de yg tertinggallah...aku doakn ustaz tu mampos la ank beranak!mkn duit haram..aku yakin biz nye pon dh melingkup!mkn duit ank yatim mcm aku hu hu.

bisnes gune agama mmg laku lebat

Masa aku nk aqiqah ank aku terus kt fb keluar pasal aqiqah luar negara memg murah sangat, mcm aku kambing rm800-1000  seekor, kt luar rm400-600 jer

Zirara99 replied at 14-6-2021 11:54 AM
Mana yang betul legit? Try ni ha aqiqahmurahmekah.com search kt ig,fb. Kenalan aku ramai dok guna se ...

Aku pulak pernah guna house of qurban and akikah..laju jer dorang buat kerja..siap ada video penyembelihan lagi..n yes, kos nak buat akikah ni murah kalau nak dibanding dalam negara

buat kat masjid berdekatan aje..mahal sikit tapi itulah tujuan korban.. kita kena berkorban sebahagian wang ringgit dari rezeki pemberian Allah untuk sebahagian lembu, demi perintah Allah.. dulu2 nabi punya pengorbanan lagi besar..
nabi ibrahim tu asalnya kena korbankan anak dia.. tapi sebab dia taat perintah Allah ditukarkan kepada korban kibasy.. jangan pikir asik nak murah, asik nak diskaun aje .. btw start tahun lepas dah tak bole tengok lembu dikorbankan sebab mengikut SOP.. staff2 n ajk korban sembelih kat rumah sembelihan, petang2 sikit diorang call suruh ambik bahagian daging korban masing2

i tiap2 tahun wat ngn ezqurban
tahun lepas je x wat
tahun ni dgr kat radio katanya wat qurban kat malaysia je.xgi dah luar negara.

korban luar negara murah,dgn bajet yg ada boleh la amik 3 atau 4 bhg
boleh letak nama semua ahli kuarga

buat aqiqah center.. alhamdulillah mudah cepat pantas.

Thread seperti ini lebih sesuai di buka kat Board Borak