CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Raline

4 Persepsi Burμk Orang Malaysia Terhadap Orang Kelantan

rosmahisham replied at 15-6-2021 01:36 PM
Aku ada pakcik kawen org kelantan..aku notice kalau sedara mara dia dtg kemain lg dia berabih.hi hi  ...

Ingat dulu beli nasi kerabu kat pasar malam dekat uia pj tu. Cukup lengkap semua ada, telur masin, bawang jeruk etc harga rm4.50. Memang puas hati. Tapi tu harga 10 tahun lepaslah. Sekarang tak tahu berapa. Yang jual tu orang kelantan rasanya.
Teringat pulak makcik yang jual rojak dan aiskrim goreng. Pakcik dan anaknya yang jual chicken wing besar rm1.50 satu. Yang lawaknya iols pernah beli ulam raja yang asalkan ada daun.

kapir tepuk tangan

meleis vs meleis

bodoh tak sudah

Iols sepanjang kenal ngan sskjp ni ok je.kalau dah kenal peramah n bole buat kwn.takdela jmpa yg pengotor plak.kalau perangai ni takyah ikut negeri.sama je semua .

Member aku kawen dengan sskjp ni dah 20 lebih
Dia cakap tak pernah sekali pun raya pertama dengan keluarga dia kat banting sana
Raya pertama wajib balik kelantan

Sifat benci kelantan ni dtg dr mak bapak kita..diorg kene brainwash apetah pastu menurun ke anak beranak.
mmg org tua2 kalau dgr kelanatan negative sgt.
Org muda pandai2 la guna otak.xkan lah lahir kt kelantan automatic jd pemalas.pengotor.queen control.
Negeri lain pon ada.

Kat tempat aku, dulu memang ramai yg pandang serong pada org kelantan. Negeri miskin katenya. Tapi sekarang yang dok mengutuk sangat dulu majoriti dapat menantu dari kelantan. Bila dah ke sana seronok pulak siap angkut brg2 dari kelantan jual kat sini..

Follow Us
hasniey replied at 15-6-2021 10:21 PM
Sifat benci kelantan ni dtg dr mak bapak kita..diorg kene brainwash apetah pastu menurun ke anak ber ...

Negeri lain pon ada. betul setuju...

tapi apa yg ketara sgt kelantan ni smpi jd isu dan tetap di COP MCM NI

wow..tak sangka jadi current issue. hebat betul..
negeri lain takde ke?

mak aku penah cakap ada dua manusia kalo boleh elakkan dr buat menantu. orang kelantan dgn negeri 9.
depa ni elok kawen sesama negeri baru aman makmur hidup

Dua kali aku roommate dgn org kelantan. 2 kali gaduh. Tetibe sound aku out of nowhere. 2 org yg berbeza ya. Dua-dua gila. Panas baran. Hempas laptop time aku study. Last-last aku sound dia kalau nk hempas2 pergi keluar bilik. Kahkahkah. Rupanya dia ngamok sbb apa ko tahu? Sebab aku ignore dia. Jenis aku mmg tk banyak cakap. So mmg aku buat hal aku je tk kacau dia pun yall. Dia mengamuk sbb tu wei. Mcm shiyal. Time tu aku sedar, benarlah org tua tua cakap, kita buat hal sendiri pun orang tak suka KAHKAHKAH lesson learnt the hard way. Kalau dia mntk tolong aku tolong je. Cuma dia ngamok sbb aku tk sembang kosong dgn dia. Gila ke apa. Roommate kedua lagi mental. Pengotor ya. Legit pengotor. Bilik aku bau hancing ya sbb katil dia. Masuk toilet seluar labuh tk lipat dok seret air toilet masuk bilik ya. Sampai aku buat line dgn marker pen merah kawasan aku solat cakap kt dia jangan lalu sini. Korek telinga, used cotton bud tu kumpul dalam laci bawah meja ya sobat2. Aku mntk tolong dia kata aku buat dia mcm kuli ya. Padahal masa tu aku betul2 lupa bawa kunci bilik. Aku ketuk pintu 100 kali dia tk buka dia kata aku saja malas buka sendiri. Bodo ke apa kalau aku penat sgt aku tk ketuk sampai 100 kali. Alahai bodo. Aku pernah ke kelantan ya, sOrang2 gi merantau sana. Tumpang rumah mak bapak member laki aku. Aku bawa dia keluar dgn kawan tino aku kelantan gak, dh la aku jd driver dorang. Si laki ni berkenan dgn tino ni, dia tiba2 maki aku baii. Sejak daripada tu tobat aku tkmau ada kena mengena dgn puak2 ni. Tk sembang lg pasal mak si tino ni terdesak sembang kenan kt laki ni buat aku tk wujud. Pengalaman aku tkkn lupa. Mcm shiyal. Legit shiyal. Yg aku jumpa la.. yg baik tk termasuk la.

ifanonline replied at 15-6-2021 11:57 AM
wanita2 kelantan ni tak ramai jadi andartu...mudah laku...tak mcm negeri2 lain...mungkin perkara ini ...

Orang pahang cantik doo. Pahang mana yg sis jumpa ni? Huhuhu

jazaa100 replied at 15-6-2021 09:24 PM
Tu aku kata...kau dah kuar dari kepompong situ...educated, cara pemikiran pun lain
.

Kepompong situ apa..aku membesar di kelantan..tinggal dah lebih 30 tahun

Kawan perempuan from Kelantan, dia bagitahu aku nak kahwin jgn cari org Kelantan sbb laki Kelantan mls2. Mcm ayah dia, kalau nak makan nasi lauk semua tunggu bini hidang depan muka, lps makan pinggan cawan pon tunggu bini bawak pergi sink. Kalau laki aku mcm tu, dah lama aku merusuh hehe.

Tak leh ckp lebih sbb family aku sorg kawen ngan perempuan kelantan. Tp wife sekali dgn family wife dia kagum sbb sedara aku jenis lelaki yg rajin tolong bini buat keje rumah, boleh jaga anak. Smpikan pakmak mertua pun suruh adik beradik lain cari org bangsa **** mcm sedara aku tu. Wife dia pun siap promote, nk kawen cari lelaki **** mcm laki die.

Tp tu lah, kalau dah mmg laki die dididik ngan makbapaknye mcm tu besar jadi laki yg baik, takde kene mengene ngan bangsa pun. Didikan makbapak tu yg penting

Bukan Isu Semasa

Thread seperti ini boleh buka kat Board BORAK

Rate

1

Raline replied at 15-6-2021 11:26 PM
Negeri lain pon ada. betul setuju...
Atas permintaan TT ... FC pindahkan Thread ni.

@ipes2

@AceHand

Comments

terima kasih tgk2 permintaan TT; sy tak sempat tadi  Post time 17-6-2021 04:23 AM

Rate

1

tq mod

ellejo replied at 16-6-2021 12:09 AM
mak aku penah cakap ada dua manusia kalo boleh elakkan dr buat menantu. orang kelantan dgn negeri 9. ...

100 % setuju.....

eeee cerita apa ni

sil org kelantan, buruk betul perangai, haprak