CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6187|Reply: 29

Chef Wan Nasihat Aliff Syukri Perbaiki Resipi Produk Sebelum Jual Kepada Orang R

Chef Wan Nasihat Aliff Syukri Perbaiki Resipi Produk Sebelum Jual Kepada Orang Ramai

Walaupun sering dikriktik netizen, namun usahawan terkenal Aliff Syukri tetap tidak patah semangat untuk menjadi seorang personaliti media sosial yang versatile.

Menguruskan perniagaan kosmetik, menyanyi dan berlakon semuanya sudah pun beliau lakukan. Terbaharu, Aliff Syukri terlibat pula dalam bidang usahawan makanan dan hadir dengan produk makanan berasaskan sup bebola daging keluaran jenama serta resepi hasil air tangan beliau sendiri iaitu Sup Jolo.

Ia dijual pada harga RM16.90, harga yang agak tinggi menurut netizen. Dalam pada itu, Sharnaaz Ahmad yang menghasilkan video review makanan untuk saluran YouTube miliknya terpanggil untuk mencuba dan merasa Sup Jolo Alif Syukri yang dikatakan ‘confirm terlajak sedap’.

Walaupun Sharnaaz sudah memuat naik video berkenaan hampir sebulan yang lalu, tetapi ia dikongsi semula oleh chef selebriti terkenal Malaysia, Chef Wan menerusi hantaran di Instagram hari ini. Menurutnya, beliau baru sahaja menonton video berkenaan dan rasa terpanggil untuk beri komen setelah namanya ‘dipetik’ dalam video Sharnaaz.

Susulan itu, Chef Wan menerusi kapsyen untuk video tersebut tampil untuk memberikan kata-kata nasihat kepada Aliff Syukri. Chef Wan berkata, hendak berniaga makanan ini perlu menerima segala komen yang positif mahu pun negatif.

“Hendak berniaga makanan perlu terima komen positif dan negatif. Itulah, orang nak berniaga makanan, dia pun hendak juga. Bukan tak boleh tetapi kena berhati-hati.

“Jika tak pandai masak, kena pergi belajar memasak betul-betul. Kalau tak mahu, sebagai usahawan dan jutawan yang pakai jam tangan berlian, lebih baik dia labur duit kepada orang yang pakar bab bisnes makanan untuk bantu bisnes dia.

“Citarasa kita tak sama dengan orang lain. Jadi, kalau buat cara yang tak betul serta syok sendiri, boleh rugi perniagaan kita dan duit tu lebih baik humbankan sahaja ke dalam longkang jadikan sampah sarap,” kata pedas Chef Wan kepada Aliff Syukri.

Chef Wan juga menambah bahawa tidak semua patut kecam Aliff Syukri kerana biar pun Sup Jolo ini tidak sedap tetapi peminat Aliff Syukri akan tetap setia menyokong jualan produknya ini.

“Siapalah kita untuk kritik. Scam atau tidak Sup Jolo ini, peminat Aliff Syukri akan tetap setia menyokong setiap produk keluaran jenamanya.

“Kepada Aliff dan Sharnaaz janganlah marah saya. Aliff pun, macam-macam hendak dibuatnya,” kata Chef Wan sambil menyertakan emoji tergelak pada akhir kapsyen.

Dalam video penuh Sharnaaz, beliau turut menyarankan kepada Aliff Syukri supaya memperbetulkan semula harga jualan, resipi serta cara penyediaan Sup Jolo supaya ia murah, lebih sedap dan mudah faham untuk disediakan. Moga dijadikan iktibar kepada peniaga semua.

SUMBER
INSTAGRAM CHEF WANYOUTUBE SHARZAAZ AHMADINSTAGRAM ALIFF SYUKRI
https://www.thevocket.com/chef-w ... kepada-orang-ramai/

makanan yg iols avoid... meatball & sosej

Orang kite pun beli and sokong
bgs2

Belum baca baca title je sudah gelak

Memang tak sedap!

Aku beli sebab kesian akak kat apartment aku ni ibu tunggal, tolong je la dia. Sekali aku buang je sup jolo ni.

Yg kata keriuk tu punya keras dan liat. Meatball mcm ketul tepung je. Baik beli megi mee lagi bagus.

Kalau kat China, Alip, Vida, Sajjad ni suma dah kena hukuman tembak sampai matu sebab scamming orang dengan produk depa. Berjuta la depa dapat kaut untung.

Follow Us
loh tak sedap ke? ada hari tu i tengok ig acik rambutan a.k.a zz dok promote sup nie lah , terlajak sedap katanya . apakah acik zarina sorang yang beli produk2 alif nie . sekarang nie alif dok jual jus perawan dan kopi manthol ke hapa tah , macam biasa lah acik rambutan nie yang promote .

KucingBiru replied at 15-6-2021 12:53 PM
Memang tak sedap!

Aku beli sebab kesian akak kat apartment aku ni ibu tunggal, tolong je la dia. ...

BETUL tu ! Tak bohong Lillahi memang Tak sedap! Kruk2 KERASSS mau tercabut Gigi palsu! Daging tepung, sop sampah! Demi Allah saya Tak halalkan Mee Jolo yg alif laki bini jual yg saya beli. Yg supporters pun sama mengampu gila babi produk sampah! Bayangkan satu packet rm15.. harga yahudi! Beraper kali lipat makan untung produk sampah!

Knpa msih ada yg pcya dgn produk ala scam ni? Ayyooo so stupid yg beli

Nenasketum replied at 15-6-2021 01:15 PM
Kalau kat China, Alip, Vida, Sajjad ni suma dah kena hukuman tembak sampai matu sebab scamming orang ...

Dah2 lah support laki bini sakit otak ni....diaorang dah kaya...baik korang support biz orang2 Islam yg Ikhlas berniaga dan perlukan sokongan kita.

msamyrazi replied at 15-6-2021 02:47 PM
loh tak sedap ke? ada hari tu i tengok ig acik rambutan a.k.a zz dok promote sup nie lah , terlajak  ...

Zz tu penjilat no 1..ntah apa la yg die nak smpai jilat over sgt. Nak jd duta produk ke. Asal si alip ni post msti acik zarina dok menaip karangan panjang lebar nak bg sokongan

Dolmat replied at 15-6-2021 07:11 PM
BETUL tu ! Tak bohong Lillahi memang Tak sedap! Kruk2 KERASSS mau tercabut Gigi palsu! Daging tepu ...

Kan!! Aku ni bukan la sejenis nak kutuk makanan, selagi boleh makan aku ok je. Tapi sup jolo Alipsyukri ni, too much la. Kruk kruk tu mmg boleh bagi patah gigi. Imagine kalau org tua yang makan. Buat naya org sangat.

Dolmat replied at 15-6-2021 07:11 PM
BETUL tu ! Tak bohong Lillahi memang Tak sedap! Kruk2 KERASSS mau tercabut Gigi palsu! Daging tepu ...

Kan!! Aku ni bukan la sejenis nak kutuk makanan, selagi boleh makan aku ok je. Tapi sup jolo Alipsyukri ni, too much la. Kruk kruk tu mmg boleh bagi patah gigi. Imagine kalau org tua yang makan. Buat naya org sangat.

maxim replied at 15-6-2021 08:08 PM
Zz tu penjilat no 1..ntah apa la yg die nak smpai jilat over sgt. Nak jd duta produk ke. Asal si a ...

Kalau ZZ Tak jilat sotong kurita belit letrik Mana nak dapat produk free.. PERIOK free sofa set free katil preekannnn

maxim replied at 15-6-2021 08:08 PM
Zz tu penjilat no 1..ntah apa la yg die nak smpai jilat over sgt. Nak jd duta produk ke. Asal si a ...

Laaa kan mmg duta produk kan
Ada zaman sblum covid tu acik tu pakai kebaya menari nari dalam bideo iklan produk alip tu
Produk utk ppuan tu

KucingBiru replied at 15-6-2021 09:41 PM
Kan!! Aku ni bukan la sejenis nak kutuk makanan, selagi boleh makan aku ok je. Tapi sup jolo Alips ...

Aku pun beli sebab nak support si seagama meniaga...beria2 hirup kata sedap.. sekali beli makan... UWEKKKSS!! KEMBANG TEKAK.. Sampah! Samalah dengan susu pishang sampah hajjah Zouk baik beli susu pisang Meiji walaupun non Muslim harga tak yahudi menipu orang!

Tak yah Meiji lah ehhhh.. 8 kali baik susu Farm Fresh dari susu esen sampah hajjah Zouk!
Ni syukri mintak2 dapat lah dia balik atas PERBUATAN dia.. bini dia nyer bahasa TUBUH pun bleh agak Tak tahan dgn laki dia tuuu aperkan dayaaa tahan aje lah.. kayaaaaa berduit nyer pasal. Kalau kerja delivery mau kena fasakh si belut letrik tu!

Dari awal2 dulu dia promote sup ni... Eeeewww rm17. 00 sekecik tu.. Sapa je nak beli.. Ada juga org nak beli.. X berbaloi.. Ntah mana produk dia ambik.. Terus claim cam timbang kilo

Rogue98 replied at 15-6-2021 07:58 PM
Dah2 lah support laki bini sakit otak ni....diaorang dah kaya...baik korang support biz orang2 Islam ...

Memang Tak akan support dah serik. Beli sekali produk quality sampah Tak akan kedua kali ler nak beli.. scrap terus!
Susu pishang pun sama sekali teguk ajer.. terus ke dalam tong sampah! CEKIK lah duit orang pastu konon buat Amal, zakat, sedekah tunjuk semua orang... pat sana nanti jawablah pelan2.. satu CONTOH macam telemovie 18 puasa, pak din yg warak puasa solat tak tinggal, banyak buat amal pun kena ikat! Nasib baik mulut pak din Tak kena sumbat dengan buah billard!

12Next
Return to list New