CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: azahan

WFH - Adakah anda hantar anak-anak ke pengasuh/taska?

sardintin replied at 5-7-2021 11:07 PM
better awk cari pengasuh lain aje la.  sbb bln2 byr full, utk pengasuh jg. xkesah la u kj kt tpt kj  ...

dia benchmark parents2 anak asuhan dia yang kerja goverment tu. Parents yang keja government tak hantar anak2 kat akak pengasuh ni. Tu yang akak ni berkira yang amat. Duit mau full. Terasa macam dibuli bila dia buat kita macam ni

animcute replied at 5-7-2021 01:05 PM
fee bulanan masih kena bayar juga ke

Masih bayar macam biasa. Kalau saya ni nak berkira dengan dia, lain kali kalau ambil anak lambat dia pulak nak berkira dengan saya. Nak cas OT RM5 utk setiap 1 jam yg saya lewat. Dia ada pergi kursus pengasuh JKM. Konon level dia up sikit dari pengasuh biasa. Tapi bukan dia buka pusat asuhan pun. Duduk rumah taman biasa2. Saya respect dia sebagai orang yang mengasuh besarkan anak2 saya. Tu la..tunggu next event. Kalau banyak sgt kerenah nya, memang saya nk move on cari pengasuh lain

Jadi sekarang ni anak2 toddlers tu duduk rumah or hantar ke rumah dia?

If kat rumah then jangan bayar lah fee dia. Cakap kat dia since tak jaga tak perlu bayar.
At the same time rigorously cari replacement asap.

TT tu bagi muka sangat mcm takda pilihan lain. Maaf tnya duk kawasan tkde penduduk ke kwsn luar bandar? Klu area bandar rasa  jarang mcm ni

Edited by sarahmirza at 6-7-2021 10:20 PM

Silap TT juga hadap sangat babysitter berkira pasal duit tapi tak berkira rezeki halal ke haram bila ikhlas tu dipersoalkan...
Kalau i, sekali dia berkira mmg i blah aje tak hingin hantar anak kat dia.

TT, takde ke taska/day care dekat2 rumah atau office? Cari alternatif dan singkirkan terus pengasuh tu dari keluarga TT..

Sis memang kena buli ni.Dah la dapat bayaran penuh setiap bulan,boleh pulak dia nak buat peraturan sendiri bila boleh hantar bila tak boleh.Banyak cantik muka dia senang2 dapat duit  but act as if she’s doing you a favour with no payment.

Budak2 tak boleh dihantar kalau sakit atau hari jagaan tu public holiday.Selain dr tu dia kena jaga & sis punya pasal la nak hantar sebab dah bayar full.

Follow Us
mclaren replied at 6-7-2021 03:40 PM
Jadi sekarang ni anak2 toddlers tu duduk rumah or hantar ke rumah dia?

If kat rumah then jangan b ...

saya minta tukar dengan member ofis yang WFH. Maksudnya sy memang masuk ofis saja. Member yang nak WFH memang terus WFH.
Anak-anak hantar pengasuh macam biasa. Setakat ni cara ni saja boleh buat. Nak tukar pengasuh akan masuk dalam next plan

TulenBang replied at 6-7-2021 10:16 PM
TT tu bagi muka sangat mcm takda pilihan lain. Maaf tnya duk kawasan tkde penduduk ke kwsn luar band ...

Banyak rumah taman sini. Nanti akan diusahakan cari pengasuh lain. Dia jaga anak2 saya nak dekat 7 tahun dah. Dari anak yang sulung sampai anak ke-3 ni.

Tapi tu la dia ego dah ada sijil JKM...

Dulu ada kes parents lain ambil annual leave hantar anak bagi pengasuh ni then parents ni post pula kat wasap status tengah masak-masak kat dapur. Terus betekak. Parents ni hati kental terus stop cari pengasuh lain. Benda macam ni oun nak berkira. Susah

azahan replied at 7-7-2021 01:52 PM
Banyak rumah taman sini. Nanti akan diusahakan cari pengasuh lain. Dia jaga anak2 saya nak dekat 7 ...

Even if parents cuti AL tapi still hantar tu, takde salah pun sebab dah bayar.
Ish serious tak faham dia ni.

Memang macam member atas cakap dia dah buli customers dia.

azahan replied at 7-7-2021 01:52 PM
Banyak rumah taman sini. Nanti akan diusahakan cari pengasuh lain. Dia jaga anak2 saya nak dekat 7 ...

Penah jgk alami rasa kesian mcm awak sbb pengasuh dh lama kan tp dh gaya perangai takle bawak bincang terus saya laki bini tawakal cari tmpat lain. Sminggu pastu rasa legaaaaa sangat buat decision tak pandang blakang dulu tu. Percaya & sayangi diri sendiri sebelum percaya & sayang kat orang dulu ye  .. sekadar berkongsi cara saya selesaikan masalah saya long time ago.anak pun dah nak 10 yrs old skrg

u terlalu baik hati,dah bayar tapi pengasuh taknak jaga..
harap dia terima balasan la sbb makan duit macam tu je...

kalau i di tempat u, i takan anta lagi dah kat org mcm ni walaupun dia jaga anak kita dgn baik..
i doakan u semoga dapat pengasuh lain yg baik hati & tak berkira bab jaga anak ni...

Edited by sally03tomato at 8-7-2021 07:44 PM
azahan replied at 5-7-2021 01:01 PM
ya betul. Dia nak samakan saya WFH dengan anak asuhan dia yang lain. Anak asuhan dia yang lain par ...

Hurmmm.. asal gomen je kerja relax2 kan... Rasa tak menang tgn WFH kat rumah...

Berapa bayar pengasuh sebulan?.. banyak solution org dah bg.. tp kalau sy, sy mmg cari taska lain... Ramai je yg nak ambil budak.. nak2 lg frontliners

move on je lah TT. walaupun pengasuh tu da lama jg anak/ jiran setaman, tp klu bab2 berkira mcm ni mmg kene let go org mcm ni. it is either you nk susahkan diri u atau let the nanny suffer disebabkan sifat berkira yg nonsense tu.

anak aku PDPR..sblm PDPR .. kindy half day.. ikt perjanjian pengasuh amik die tgh ari..then aku balik kerja amik die.. memandangkan WFH..aku la anta aku la amik tgh ari..kadang2 die nak gi umah pemgasuh.. kadang2 xnak.. tp mmg bnyk dok umah ngan aku..

sejak PDPR..adalah 2 kalu je die gi umah pengasuh.. tuh pun sbb aku ada hal laki bini xleh bawak die..

tp byran penuh la kt pengasuh.. mls nak berkira..

ni smalam pengasuh wasap..cakap ayra byr die la ..duit anak aku sbb bnyk x dtg dr dtg.. kalau aku ada hal.. nak anta anak aku.. dtg je bila2 masa..katanya.. esok baru nak pi umah pengasuh nak tanya bebetoi.. die takmo jaga anak aku sbb laki aku kerja luar takot bawak covid atau pun die segan aku byr full ..tp anak aku x gi umah die..

sbb setahu aku..budak jagaan sorg lg tuh.. x dtg ..mak die WFH..dan minta stopkan sepanjang pkp ni..

laki aku cakap..kalau pengasuh tuh segan.. kami tetap akan byr half la dr sepatutnya.. xkan x byr langsung.. mau sesak akak tuh.. sedangkan aku laki bini kerja mcm biasa..gaji penuh ajer..

Meiizu replied at 5-7-2021 02:08 PM
Emm yg ni pakai duit lagilah
Emm
Iklan cari org dtg rumah u sendiri utk jaga anak..u duk diam2 bua ...

orang yang hilang keje mmg nak keje tapi nak keje kat pejabat.
mana ada orang nak keje kat umah jadi babysitter,pengasuh, part time maid gitu2.

azahan replied at 5-7-2021 04:56 PM
Dia babysitter kat rumah biasa2. Bayar full jugak end of month. Tak da kurang pun.
Cuma tu la ber ...

teruk betul pengasuh awak. saya boleh simpati aje.
mmg cabaran betul kalau ada anak kecik takde backup (parents atau parents in law yang jaga atau ada maid)

Pengalaman sendiri, dulu mmg sy hntr anak2 ke taska/tadika walopn giliran WFH sbbnya susah siapkan kerja bila mereka d rumah.. Ada 1 ms tu lps musim cuti Krimas rakan sekelas anak sy yg sulung positif, urusan nak bw dia ulang alik ke hospital dan rasa sakit swab test bt sy lama xhntr dia ke tadika.. Then bila tgk kes bawah 10 dkt tmpt kmi, sy hntr semula n guess what lps raya kes melonjak dr below 10 ke 80-200 dan cikgu anak sy positif.. Dua2 anak kena pergi swab tests kali ni and that's it.. Mmg mereka d rumah smpi hari ni..

Sa try siapkan keja mn yg boleh tggu suami balik baru smbg tgh mlm or awal pagi esoknya..  Penat mmg penat.. Ada hikmah jg, sy bersyukur WFH xperlu risau anak tu terdedah virus, apa lg yg dtg tadika tu byk anak2 frontliners kesihatan.. Online learnings waktu siang bgtau sj cikgu siap2, sy guide bt work books either mlm or weekend..

#Noworkistoourgentyoucantdoitsafely

If u r still comfortable to send your children, tukar sj pengasuh baru..  Klo u simpati, bg kata dua or you psiko kn sj dia, bgtau u kna hntr anak2 sbb u kna jg prestasi keja, skrg ni musim pandemik, klo hilang keja biar u sendiri jg anak, xda upah asuhan la dia..

12
Return to list New