CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 5381|Reply: 19

AKU STRESS SERABUT

Assalam. Aku betul2 dah buntu tak tahu nak luah kat siapa. Aku ada 7 orang adik beradik. Sudah kematiam ayah. Ibu ku masih ada. Aku anak ketiga. 4 orang adik2 ku masih belajar. kecil2 lagi. Kakak ku sudah berkahwin dan kerja sebagai kerani. Aku sedih stress dengan masalah abang ku yang nombor 2. Dia seorang penagih dadah. sudah 2 kali keluar masuk penjara. tapi belum insaf. paham paham lah kalau dah terlibat dengan dadah. mengamuk kalau takde barang. satu rumah diamuk nya. menyumpah mencarut sampai sampai semua jiran dengan. aku malu, sedih jugak tengok mak aku dan kakak aku. duit gaji habis tanggung adik2. abang aku asyik2 minta duit. apa aku perlu buat?

Rate

2

Report ke aadk.

Report ja.. Biar kena dok dlm

Sebelum jadi apa2 yg lebih teruk, baik report AADK

Jgn duduk dgn penagih dadah.  Mereka umpama mayat hidup yang x ada otak dah ...so report pada pihak yg berkenaan untuk mereka ambil dia dan masukkan ke pusat pemulihan.

Jgn ada langsung rasa simpati atau sayang lagi pada ahli keluarga yg menagih dadah. Jgn jadi bodoh untuk membela dan hidup bersama drug addict.

Rate

1

Sorok duit biar die cari xjumpe jgn sesekali bg..sedap je org ssh payah cari duit die sng2 minx..same je perangai taik dadah ke taik judi ke taik pompuan ke..kte mmg kne kuat nk berdepan dgn org mcm ni..

Follow Us
Laporkan ke AADK

Assalamualaikum

bagaiaman keadan di rumah ye masa PKPni tegang ke saudari?

kalau nak penyelesaian:

report dan bagi abang ke 2  tu  di pusat serenti ( kalau ada lagi ambilan )

itu saja.

dan kalau boleh jgn bagi dia balik ke kawasan tempat tinggal you, mulakan hidup baru , sebab kalau dia pulih pun balik semua , nanti kekawan lama gang penagih akan bawa dia ke kancah durjana tu balik.

report untuk keselamata diri you, nyawa you  and aqal .

tak salah you pun kalau report sebab nak jawa nyawa, aqal kaum keluarga yg lain and harta benda.

fefahama lah penagih time pkp ni .

Rate

1

terima kasih semua atas nasihat dan cadangan. insyaallah saya usulkan pada ahli keluarga yang lain utk buat report.

noor2 replied at 5-7-2021 06:23 PM
Jgn duduk dgn penagih dadah.  Mereka umpama mayat hidup yang x ada otak dah ...so report pada pihak  ...

yaa kadang2 tak tahan bila datang perangai gila babi dia. tapi ada waktu kesian tengok dia. dengan fizikal kurus kering. tapi insyaallah moga Dia bagi kekuatan untuk saya buat report.

ciksaenara replied at 5-7-2021 06:55 PM
yaa kadang2 tak tahan bila datang perangai gila babi dia. tapi ada waktu kesian tengok dia. dengan ...

Buat....jgn ragu2 sebelum dia bertindak di luar pemikiran kita...baik buat cepat. .kesian kan diri dan adik2 yg normal yg lain.

kalo report dengan aadk
berapa lama dia kena tahan?
susah kalo orang tak insaf

kalo ada duit lebih bawak lari semua family
supaya tak jumpa dia lagi
itu akulah..... kalo dah habis fikir

semoga awak tabah
ikut nasihat rakan2 kat atas

Edited by nolya at 5-7-2021 07:39 PM

Jangan tunggu lama2 lagi, cepat buat laporan ke AADK. Jgnla adik dn keluarga dijadikan sapi perahan untuk dia dapatkan duit  dn beli benda haram.  Tindakan penagih dadah tak ade sape yg dpt menjangkakan waima mereka sanggup membunuh sekalipun.  

Saya doakan awk dan keluarga awk agar sentiasa dilindungi dari apa2 masalah. Semoga dibukakan pintu hati abg awk untuk bertaubat dan menyesali dgn perbuatannya.  

report akdk jelahhhh

kalau sayang abg and family.. report aja ke AADK.. itu aja.. sebab susah nk deal dgn penagih ni.. lagi susah kalau family berlembut and biarkan aja dgn harapan suatu hari nnt akan berubah..

pls.. report aja..

Jangan delay TT..report terus nanti dia mengamuk tetak mak, adike beradik..nangis x berlagu. Ada benda boleh bincang ada benda kena terus buat apa yg betul walau tak disukai

Edited by sarahmirza at 6-7-2021 10:25 PM

Report AADK biar abang tu kena masuk pusat pemulihan...
Masa dia kaat pusat pemulihan tu, TT sekeluarga pindah rumah supaya dia tak jumpa u all lagi...
Tak payah kasihan sangat...biar hilang saudara penagih dari hilang harta dan nyawa.

bahaya hidup serumah dengan penagih ni...
Dah banyak kes bunuh, kena tetak...

simpati dngn awak harap tabah hadapai dugan kuarga begini..aadk sj jalannya..iols bukan apa, org yg bwh oengaruh dadah ni sangguo buat ap saj sbb nak barang..ada yg sampai bergelut terbunuh..nauzubillah

jgn lupa dokan juga spy dia kuat utk kembli ke pangkal jalan

Mak awak blh terima ke kalu dia kena tangkap? Yg penah ai dgr mak2 taknak caya anak dia isap dadah . Mcm in denial. Duit habis pun takpa. Dikatekan tu semua qada dan qadar.....Tau2 la kan org isap dadah ni cakap pun baik2 je mak mana tak cair.