CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SenangMaju

Zina Didalam Hati Itu Berdosa?

ooo, maseh nak tunjuk pandai lagi ya
jin kapir dalam badan dah melompat lompat nak ajar kesesatan ya
kesian, maseh belum insaf bertaubatlah ni yer....sian...
langgar sumpah keberapa kali dah ni
beria ia dulu tak jejak forum cari, munafik sunguh
sian tanpa sedar jadi pengikut dejei bodo

rantaikendoq replied at 1-8-2021 10:03 AM
jin kapir dalam badan dah melompat lompat nak ajar kesesatan y ...

Dosa dalam hati dirakamkan di dalam Alquran, merujuk kepada perbuatan saksi yang menyembunyikan kesaksian.

Dan jika kamu berada dalam musafir (lalu kamu berhutang atau memberi hutang yang bertempoh), sedang kamu tidak mendapati jurutulis, maka hendaklah diadakan barang gadaian untuk dipegang (oleh orang yang memberi hutang). Kemudian kalau yang memberi hutang percaya kepada yang berhutang (dengan tidak payah bersurat, saksi dan barang gadaian), maka hendaklah orang (yang berhutang) yang dipercayai itu menyempurnakan bayaran hutang yang diamanahkan kepadanya, dan hendaklah ia bertaqwa kepada Allah Tuhannya. Dan janganlah kamu (wahai orang-orang yang menjadi saksi) menyembunyikan perkara yang dipersaksikan itu. dan sesiapa yang menyembunyikannya, maka sesungguhnya ia adalah orang yang berdosa hatinya. Dan (ingatlah), Allah sentiasa Mengetahui akan apa yang kamu kerjakan.

(Al-Baqarah 2:283)

Ini pengecualian, yang ditetapkan oleh-Nya.

Ada masaalah yang nak dikomen soal dosa hati?

Edited by SenangMaju at 19-8-2021 12:33 AM

Saja nak paste :

Segala yang ada di langit dan yang ada di bumi adalah kepunyaan Allah. Dan jika kamu melahirkan apa yang ada di dalam hati kamu atau kamu memyembunyikannya, nescaya Allah akan menghitung dan menyatakannya kepada kamu. Kemudian Ia mengampunkan bagi sesiapa yang dikehendakiNya dan menyeksa sesiapa yang dikehendakiNya (menurut undang-undang peraturanNya) Dan (ingatlah), Allah Maha Kuasa atas tiap-tiap sesuatu.

(Al-Baqarah 2:284)

Dalil ini menjelaskan, dosa yang dizahirkan menerusi hati (amalan).

Amalan menyembunyikan penyaksian, itu merujuk kepada dosa  hati yang diambil kira oleh-Nya.

Jika ada dalil2 dari sisi Allah, yang boleh disandarkan untuk menghukumkan dosa di hati, makanya kembalilah kepada Allah s.w.t, jawapannya jelas dihadapan mata kepada yang mahu beriman kepada-Nya.

Sila bagi dalil, Zina hati itu telah ditetapkan oleh-Nya.

Barang siapa yang mengada-adakan perkara yang tidak dinyatakan oleh Allah s.w.t dan Rasul (perkara yang benar), makanya, dosa itu ditanggungnya dihari akhirat kelak, berserta mereka2 yang mengikutinya.

SenangMaju replied at 19-8-2021 12:36 AM
Sila bagi dalil, Zina hati itu telah ditetapkan oleh-Nya.

Barang siapa yang mengada-adakan perk ...

maseh xreti nak insaf yermaseh xkesudahan bodo sombong yer
kasian....sendiri berdusta munafik...
sila cermin diri dan tgk posting2 lama...selagi maseh munafik
tiadala wasilah petunjuk haq....

dlm hadith tu hanya menyatakan tunduk pandangan jika melihat wanita.  mcm mn pulak kalau wanita melihat lelaki, adakah perkara yang sama yg harus dilakukan?

Follow Us
kaoru44 replied at 26-7-2021 05:00 PM
Tt...dlm ni ada pjelasan dia..pnjg sgt nk tepek..ada skali cth2 org yg extreme bg erti zina hati..
...

Pertama sekali nak bagi tahu saya baca lebih kurang setengah je sebab makin panjang pulak artikelnya.
Apa yang saya faham dari hadith ialah zina mata, zina lidah lidah selain dari zina kemaluan itu adalah perbuatan dan bukan lagi niat.  Niat zina mata seperti "aku nak pergi sekodeng si fulanah mandi" yang mana ini hanya niat.  Kalau dia sekodeng baru zina mata.

Dan bila saya baca sterusnya hingga bahagian tengah, saya rasakan bahawa penulis menyatakan pendapatnya sendiri untuk beberapa perkara yang bila dirujuk kepada Ustaz lain, ada percanggahan.  Seperti Zina hati yang langsung tak ada dalam hadith.  Adakah zina hati itu sekadar niat atau sudah jatuh jadi perbuatan hati?  Pada saya, dari apa yang dia tulis tu, zina hati tu masih dalam niat bukan perbuatan fizikal.

rantaikendoq replied at 19-8-2021 09:42 PM
maseh xreti nak insaf yermaseh xkesudahan bodo sombong yer
kasian....sendiri berdusta munafik...
...

Jika jawab pun nampak kebodohan. Sudah dijawab akan bertambah kebodohan.

Kurang2 lembu reti makan rumput sambil menundukkan kepalanya

Mana2 manusia, yg sering diganggu oleh Jin, perlu menyedari, erti "diizinkan oleh Allah s.w.t".

Dalam membicarakan org2 yg jahil harbi, juga menerangkan kepada jenis yang sama waktu dengannya, celah lagi Lupa untuk merujuk Alquran, semua jenis gangguan syaitan, hanya berlaku atas izin Allah s.w.t. Ianya ujian dari Allah s.w.t, samaada, mahu membicarakan sesuatu itu, sesuai petunjuk-Nya atau sebaliknya.

Saya jumpa ramai jenis2 nampak aje pandai berbicara, tapi bodoh itu lebih teruk berkali2 ganda, meskipun dinasihati berkali2, diakhir tindakan dan kata2 yg dikeluarkan, sekadar kosong, tanpa manfaat.

Di dalam surah Al-Munafiqun, jenis2 yg bicaranya kosong, sekadar sangkaan, tanpa menjelaskan dalil2 nyata dari petunjuk-Nya, mereka itu pendusta nyata.

Oh ya, saya tak panggil kamu untuk berbual kosong disini. Dan jika kamu merasakan, kegembiraan kamu itu adalah kegembiraan Allah s.w.t, teruskanlah apa yg kamu mahu teruskan.

Nescaya, yg rugi itu semua.

SenangMaju replied at 29-8-2021 01:50 PM
Mana2 manusia, yg sering diganggu oleh Jin, perlu menyedari, erti "diizinkan oleh Allah s.w.t".

...

ni nak habaq sikit cek oi
jikalau tiada mursid, itu sesat namanya
nabi saw dah berpesan, belajar cari guru
selagi diri kamu maseh belom ada guru, tauhid pun belum tahkik
cuba belajar sedar diri cermin diri sedikit
setakat dok hayal dalam lendir pala nafsu kamu tu, sbbtu butakayu atau bodo sombong namanya
selagi tiada wasilah, tak kemana...
kamu zikir ke kamu solat ke, tanpa ada wasilah sanad guru...takkan dapat mencuci saka keturunan kamu tu
dan kamu tiada dpt mencuci nafsu amarah mencela keji kamu
cuba kamu cermin sendiri diri kamu, sejak dulu kamu besembang hanya angan2 fikiran yg kamu wujudkan dlm hayalan kamu
bukan seperti mana2 waliyullah atau ulama sufi ajarkan
kamu sendiri mencela ulama dan wali, manalah Allah nak beri landasan kebenaran
perkara mudah pun kamu masih tak faham
tengoklah posting2 lama kamu tu, cermin lama2 sikit...
hati tu bila berpenyakit syak waham, tidak aakan terbit nur siddiq ...cermin diri lagi ya...
bab tauhid akidah pun kamu tak reti nak jelaskan, cukup lah jgn dok memandai main hukum hakam dari Allah rosul
selesaikan dulu bab tauhid akidah tu, jgn mandai2 sembang ilmu fiqh yg yg ntah dari mana sumber ilmu kamu tanpa guru tu
erti izin Allah pun kamu masih tidak faham , dok bicara kosong sebut saja sejak bertahun
tapi diri kamu maseh gagal nak mencuci nafsu2 mencela keji, sian...

rantaikendoq replied at 29-8-2021 10:36 PM
ni nak habaq sikit cek oi
jikalau tiada mursid, itu sesat namanya
nabi saw dah berpesan, belajar ...

Sesuatu yg ditakdirkan-Nya bodoh, selama2nya tetaplah bodoh

Hehehehe, hari ini, saya ada melawak2 belanja KFC didepan adik beradik belah isteri saya, Alhamdulillah, dapat free satu set KFC yg disembunyikan di dalam kereta mereka aje. Huhuhu.

Muka mereka lain sikit masa saya sebut belanja KFC tu. Huhuhu. Macam tautau aje ye. Hehehehehehe

Sebelum terlupa, jgn lupa ye, saya boleh buat2 bodo dalam mana2 page disini atau dilain2 page selain ini. Kalau saya baca sekalipun, saya baca untuk saya masuk syurga aje, bukan ikut faham mereka2 yg tak ketahuannya.

Jika ada hal2 yg berkaitan tajuk, usulkan aje. Nak bela agama tu, kena tau diri tu bodoh atau tidak aje. Jika rasa diri tu mcm bodoh, ikut aje Alquran Dan Sunnah. Senang buat kira. Tapi kalau bodoh tak mau ikut cara DIA, maka faham2 lah ye.

Kepada yg pernah kena banjir baru2 ni, nasihat saya, selamatkanlah jiwa anda semua dan carilah tempat tinggal yg baru.

Tak mau ikut, ikut suka kamulah ya.

zaza_babypink replied at 24-8-2021 03:25 PM
dlm hadith tu hanya menyatakan tunduk pandangan jika melihat wanita.  mcm mn pulak kalau wanita meli ...

Bagi pandangan saya, tunduk pandangan itu perintah Allah s.w.t kepada kaum lelaki sahaja. Bila dilakukan, pasti dicatit-Nya kebaikkan. Jika tidak dilakukannya, bererti mengingkari perintah-Nya

Kenapa lelaki perlu tundukkan pandangannya?
1) tanda penghormatan-Nya ke atas wanita menerusi lelaki yg mentaati-Nya.
2) membersihkan hati lelaki juga wanita.

Cukuplah ya.

Saya suka melihat sesuatu yg Allah s.w.t ciptakan, sebab Agar diri mengenal Allah s.w.t dgn lebih dekat.

Saya out of topik kejap ye isu ini.

Kenapa ya, asal berlaku gangguan syaitan kepada diri seseorang, mereka menyalahkan selain Allah s.w.t, Dan bukan pula mahu mengenali Allah s.w.t disebalik kejadian yg diizinkan-Nya berlaku? Apakah ketakutan yg DIA datangkan, mengakibatkan manusia2 ini langsung tak takut kepada Allah s.w.t yg menciptakan?

Kenapa ya, Allah s.w.t tidak melindungi mereka2 yg diganggu oleh syaitan2 yg bersifat ghaib ini ya? Adakah kerana mereka2 itu sombong kepada Allah s.w.t? Ataupun, Allah s.w.t hendak memenuhi janji2-Nya, memenuhkan manusia2 ke dalam neraka-Nya, menerusi cara ini, kepada mereka2 yg lalai kepada-Nya?

Edited by SenangMaju at 2-9-2021 09:32 PM

Saya bagi sedikit info hal2 kebiasaan orang di zaman ini.

Si A tetiba Mendengar perutnya berbunyi kekosongan, lalu dihatinya mengingati Allah terlebih dahulu atau kejadian perut berkenaan? Sama halnya, bila si A sakit, si A ingat Allah terlebih dahulu atau kejadian sakit itu?

Sama halnya, bila seseorang itu diganggu syaitan2 yg sifatnya ghaib, diri sendiri mengingati Allah s.w.t atau kejadian berkenaan?

Tahukah Kita, di dalam hati kita, ruangnya amatlah luas! Jika diisikan mengingati selain Allah, nescaya tak akan habis yg sebenar2nya. Sedangkan, tidak mungkin, di dalam hati ada 2 perkara kan?

Kenapa ya, sebelum makan, perlu membaca Basmallah? Akan tetapi bila diganggu oleh syaitan2 yg bersifat ghaib,  tidak dimulai dgn Basmallah? Jawapan mudah sahaja, ketika makan, adanya Ar-Rahman dan Ar-Rahim-Nya. Akan tetapi, bila masuk sahaja part diganggu syaitan, hanya wujud Ar-Rahman-Nya. Ar-Rahim-Nya hanya khusus untuk orang2 yg beriman sahaja.

Makanya, mana2 tuduhan yg dilemparkan, atas perkara syaitan2 yg mengganggu seseorang, ke atas orang yg lain, menjelaskan seseorang yg MEMBUAT pertuduhan itu perlu merujuk surah Ar-Rahman, yg mencakupi makna "pendustaan". Para pendusta perlulah sedari diri, dibiarkan diri sendiri hanyut dalam pendustaan, berakhir dengan kerugian.

Awal agama mengenal Allah. Agama itu nasihat.

Renung2kanlah

SenangMaju replied at 2-9-2021 05:01 PM
Hehehehe, hari ini, saya ada melawak2 belanja KFC didepan adik beradik belah isteri saya, Alhamdulil ...

ni namanya terperasan syok sediri atau org tua2 cakap tak reti melayu atau tak sedar diri

SenangMaju replied at 2-9-2021 06:53 PM
Kepada yg pernah kena banjir baru2 ni, nasihat saya, selamatkanlah jiwa anda semua dan carilah tempa ...

diri kamu sendiri tak betol
sapa nak ikut,
mengaji pun tiada guru, akal maseh kesesatan
jiwa maseh celaru
cuba cerita apa pegangan tauhid kamu?
cara kamu nak membaca hadis dan menilai hadis pun salah, ke tak reti melayu lagi?

SenangMaju replied at 2-9-2021 09:09 PM
Saya suka melihat sesuatu yg Allah s.w.t ciptakan, sebab Agar diri mengenal Allah s.w.t dgn lebih de ...

melihat dgn lendir pala bana yg sesat dlm kesamaran tidak akan timbul kebenaran
apatah lagi tiada mursid
maka hanyutlah dlm butakayu atau menjadi bodo sombong selamanya
sian...