CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: blastoff

[Dunia] Negeri mana di dunia yg berjaya hapuskan pandemik covid 19 ? Kes baru covid 19 c

Edited by blastoff at 29-7-2021 01:21 PM
rainbowrainz replied at 29-7-2021 12:41 PM
blastoff kat farmasi baru satu kotak x sampai 50 hengget yee...ni semua amik kesempatan diatas kes ...

mahal ler dah kerajaan manipulasi situasi hingga menyebabkan ia susah nak di perolehi jadi mahal ler.... cuba kalau kerajaan yg beli dan edarkan kat org2 yg kena covid , tentu boleh bagi free ler sebab kerajaan boleh gi dapatkannya terus dari manufacturer secara borong , pandemik boleh di hentikan , kematian boleh di elak, yg sakit boleh di tolong utk sembuh segera dgn bagi dos yg betul.
Duit budget pandemik boleh di jimat agar ekonomi negara kembali naik semula .... tapi kerajaan nekad nak berkomplot dgn pembuat vaksin utk bunuh ramai rakyat ...bala yg sedang menimpa sekarang nih adalah ekonomi teruk , hidup rakyat tersekat macam dlm penjara, korupsi berleluasa , itu belum di timpa serangan bala Allah macam mega banjir yg dialami banyak negara2 lani tuu . Dah merempat manyak rakyat dahhh .

Edited by Dwdrum at 28-7-2021 10:45 PM
kemaruk replied at 28-7-2021 05:35 PM
macam bangkem kata, orang yang dah parah tak heran dah kelulusan bagai

jubur kera pon dorang hi ...

Issue nya sekarang ramai buat decision sendiri dalam panic situation + gang charlatans cerita keburukan ubat lain... Hanya ivermectin mujarab...ko pasti bangkem? Jika terbukti mujarab india pharma tidak develop ubat antiviral untuk covid.... US juga sama.. Untuk dapat approval ada procedure...
Tanpa protocol jika ubat diambil akan sebab kan permanent side effect or fatal... Siapa mahu jawab?.....siapa boleh jamin ubat selamat?....

Issue mahu ambil ubat apa pun ambil lah tiada siapa larang.... But if Mahu kkm skip procedure..... Really big issue .... Sanggup mahu jeopardise nyawa orang yang sepatut nya dapat rawatan dan ubat yang betul....

Aku cerita ini bangkem bukan untuk takut kan orang... Bukan niat but uols seperti lagi tidak faham... Masih dengar cakap orang yang ubat cacing ini side effect tidak teruk....

Bangkem ubat cacing untuk membunuh parasites dalam badan.... Fosho chemicals dalam ubat bukan treat cacing.. Aku repeat untuk membunuh so ko makan bahan chemical yang sepatutnya tidak kita jauhi... But dalam bidang perubatan depa akan ukur semua bahan chemical itu selamat di guna kan..sebab itu aku cakap tunggu result clinical trial.... Side effect ubat cacing ini aku baca bukan mild untuk badan manusia....boleh sebab kan kecacatan kekal...
Ubat cacing orang tidak sihat tidak galakkan ambil... Apa lagi untuk orang kena covid...

JessePinkman replied at 28-7-2021 05:57 PM
Sama gang ko ni dengan mbxgfdh

Main sebut ja perkataan clinical trial, dose, bunyi2 sains sikit ...

Aku telah cuba tidak guna kan term pelik...thats why... Ivermectin aku panggil ubat cacing binatang....

Aku repeat...

Ivermectin = ubat cacing binatang

blastoff replied at 29-7-2021 05:20 AM
mahal ler dah kerajaan manipulasi situasi hingga menyebabkan ia susah nak di perolehi jadi mahal l ...

iols nak tny kn kenapa rmi ckp bila amik nti ade jangkitan kulat..uols bleh bg info skit

rainbowrainz replied at 29-7-2021 04:13 PM
iols nak tny kn kenapa rmi ckp bila amik nti ade jangkitan kulat..uols bleh bg info skit

Yg tu steroid... Dexa dan Pred kalau ambik banyak boleh kena Black fungus pd yg ada diabetes terutama

blastoff replied at 29-7-2021 08:29 AM
Yg tu steroid... Dexa dan Pred kalau ambik banyak boleh kena Black fungus pd yg ada diabetes ter ...

Ok tq iols nak google kjp

Follow Us
tripleid replied at 28-7-2021 11:03 AM
yg mati sebab cucuk vaksin sah2 la lagi ramai drpd telan imervectin

Saintis boleh beli. Data boleh manipulasi.

Dwdrum replied at 29-7-2021 03:12 PM
Aku telah cuba tidak guna kan term pelik...thats why... Ivermectin aku panggil ubat cacing binatan ...

Mampu menghina je kan???? Kesiannye.

Kahkahkahkah

Gang2 ko yg injek vaccine pun ramai cari 'ubat binatang' tu.

Ko terpaksa la berterusan menghina. Dalam keegoan dan kebodohan.

"Penerbitan terbaru dari Cochrane Database of Systematic Reviews, baru saja diterbitkan semalam, 28/7/2021.

Inilah gabungan 14 kajian perubatan yang melibatkan 1678 pesakit COVID-19.

Kesimpulan keseluruhannya ialah TIDAK ADA BUKTI untuk menyokong penggunaan ubat cacing parasit sebagai rawatan COVID-19 atau untuk mencegah jangkitan virus yang menyebabkan COVID-19.

Setakat ini penggunaannya untuk COVID-19 hanya dibenarkan untuk kajian perubatan saja."

Niee aku baca kt page fb dr imelda..

Edited by Dadooooo at 29-7-2021 09:44 PM
blastoff replied at 27-7-2021 10:37 AM
Doktor2 ada provide.... malah kat HTAR pung ada doktor yg suggest ivermectin ler bukan secara  ...

Blasto u amek daily ke as supplement ? Sehari 12mg ke ?
Sbb i tgk ada 6mg dan 3mg utk human nya pills.

Currently iols just amek vitamin d3+k2 , vitamin C , omega 3 probiotic dan might add zinc too plus daily gargling 3 kali and nasal wash.. ni yg maklumat iols dpt from pakar doctors yg sllau encourage ppl to get enough vitamins especially vitamin D during covid era ni..

Apa pendapat uols?

Dadooooo replied at 29-7-2021 09:31 PM
Blasto u amek daily ke as supplement ? Sehari 12mg ke ?

Kalau kena covid baru ambik.... Aku tak kena covid so tak ambik ler.... Aku daily ambik  habatusauda dan madu tak pernah berhenti dah bertahun, alhmadullilah sihat tiada penyakit lani.... Sebelum ni ada pernah nk demam aku makan zentel 2 biji kejap je dlm beberapa jam sihat sampai sekarang memang payah nk demam walau kena hujan, sebelum mkn zentel tu aku tak leh kena hujan kira nk demam je rasa , lani dah OK tak ada dah camtu, badan jadi kebal air hujan plak.

blastoff replied at 29-7-2021 09:42 PM
Kalau kena covid baru ambik.... Aku tak kena covid so tak ambik ler.... Aku daily ambik  habatusau ...

So beli utk stock la maksud uols?

Currently iols just amek vitamin d3+k2 , vitamin C , omega 3 probiotic dan might add zinc too plus daily gargling 3 kali and nasal wash.. ni yg maklumat iols dpt from pakar doctors yg sllau encourage ppl to get enough vitamins especially vitamin D during covid era ni..

And also tambahan madu manuka dan olive oil.. habbatus sauda i x berani lgi sbb Iols ada masalah perut baru ni .. maybe lepas dh ok I akan star guna enshaAllah
Apa pendapat uols?

Dadooooo replied at 29-7-2021 09:46 PM
So beli utk stock la maksud uols?

Currently iols just amek vitamin d3+k2 , vitamin C , omega 3 ...

Ye aku beli simpan.... In case perlu di masa depan.... boleh guna sebab ia ada anti cancer, bagus tu buat stock...

Madu bagus utk sihat kan badan... Bagi tulang kuat... Gigi kuat.... Macam2 vitamin ada pada madu, juga utk sembuh kan sel2 yg injured kalau ada... Sebab tu Tuhan sebut madu utk kesihatan... Aku minum madu penuh mulut buat style kumur tu kemudian telan....Aku suka yg natural dlm bentuk buah sayur.... aku tak pernah amalkan vitamin yg dlm bentuk tablet atau pill, aku tak suka.

blastoff replied at 29-7-2021 09:56 PM
Ye aku beli simpan.... In case perlu di masa depan.... boleh guna sebab ia ada anti cancer, bagus  ...

I dgr bnyk yg critical kena covid salah satu punca vitamin D deficiency selain immune rendah.. sbb ramai skrg ni x suka matahari walau kita ni iklim khatulistiwa.. lebih bnyk abiskan dalam kereta bangunan office etc.. these doctors suggest amek vitamin D kalau disamping jemurkan bdn under the sun..

and also dia org ada wat research nasal wash and gargling mcm listerine contohnya leh prevent viral loads kalau kita amalkan at least tiga kali sehari.

and sbb tu skrg ada company sedang usahakan buat nasal spray bunuh covid ..n also ada yg sedang buat nasal speay vaccine ..  x silap I now dh pringkt kedua clinical trial .. sbb nasal and mouth tu main target virus masuk kot situ ..

cikmouse replied at 29-7-2021 09:21 PM
"Penerbitan terbaru dari Cochrane Database of Systematic Reviews, baru saja diterbitkan semalam, 28/ ...

Deyols ni buat kajian , ikut cara Uttar Pradesh tak? Coz klo tgk artikel yg ai tepek tu , cara penggunaannya cam kt bwh. Klo tak, tak efektif katanya. Tp sbb artikel tu gugel translate ja, tak pastilah ketepatan ayat tu. Ai bukannya paham bahasa hindi haha.

Take the dose only at night after eating food: Keep in mind that all the doses should be taken only after eating food at bedtime. Doses taken at other times are not effective. The infected patient has to take two consecutive doses of two tablets each on the first, second and third day after meals.

Compare dgn FACT check  kat satu website , katanya kena makan time perut kosong plak.

Fact #3 : Ivermectin Should Be Taken Before Food

Dr. Amir Farid doesn’t seem to know that ivermectin should be taken on an empty stomach!

In fact, it’s best not to eat any food for two hours before or after taking ivermectin, for optimal absorption.

https://www.techarp.com/science/ivermectin-dose-dr-amir-farid/

mcm ada kontra kat situ kan.

borrow replied at 29-7-2021 10:12 PM
Deyols ni buat kajian , ikut cara Uttar Pradesh tak? Coz klo tgk artikel yg ai tepek tu , cara pen ...

Ntah..x baca laaa pulok details report tuuu arrr...heeeeeeeee...

cikmouse replied at 29-7-2021 10:20 PM
Ntah..x baca laaa pulok details report tuuu arrr...heeeeeeeee...

oh ok. Ai setakat bc news tu boleh la , nk belek kajian .. larik

borrow replied at 29-7-2021 10:24 PM
oh ok. Ai setakat bc news tu boleh la , nk belek kajian .. larik

Haaaaaa tauuuu xperrrr...mau berpinar2 mata iols duk nk hadam terms2 klinikal tuuu nnt muahhahahaaaa..

Edited by blastoff at 29-7-2021 11:29 PM
borrow replied at 29-7-2021 10:12 PM
Deyols ni buat kajian , ikut cara Uttar Pradesh tak? Coz klo tgk artikel yg ai tepek tu , cara pen ...

Sepatutnya kena ikut mcm kat uttar pradesh buat tu la kannn sebab depa berjaya turunkan kes sampai 3 dgn dos yg depa dok guna menurut cara yg depa dok buat selama nih ler....

Obviously yg nak gagalkan trial akan buat sebaliknya utk blame ubat tu padahal cara depa buat yg menyebabkan ia jadi tak efektif...

Tu laa aku dok tekankan dari buat trial cara sundrik macam kkm buat tuuu, why not depa hantar team pi learn dari pakar2 yg berpengalaman yg dok bagi dos dgn cara paling efektif kat uttar pradesh....

Sepakar mana punggg yg kkm claim tetap depa tak pernah guna ivermectin sebelum buat trial tuu kann so depa dummy ler aje dibandingkan dgn kat uttar pradesh yg dah mencapai kejayaan gilang gemilang dalam penggunaan ivm

If you want to be the best in short amount of time you must learn from the best ler, bukannya terkedek2 nak mula buat sundrik dgn cara yg ntah pepe, mana mungkin akan berjaya sama mcm kat uttar pradesh tuu

Edited by blastoff at 29-7-2021 11:34 PM

KKM bodoh sombong...... Dlm semua hal dok anggap depa boleh tentu kan itu ini dgn terbaik semata2 kerana depa gelar kan diri depa pakar..... Tapi sebenarnya depa cuma pakar auta.... Pakar putarbelit data dan fakta je.

Tu yg kes jadi mencanak dan kematian jadi meningkat macam nak rak tapi masih tak reti nak sedar kelemahan cara yg diguna selama nih