CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

"Jika Ada Pahala Saya Hadiahkan Buat Mak Ayah,"- Ebit Lew Buka Rumah T

CikYaYaYa replied at 1-8-2021 01:30 AM
Kecoh kejap je laa kes dia nie. Pastu senyap ler mcm xder apa jadikk.. Sal audit pon dia senyap sal  ...

Sama dgn Bainon tahap kebal.

Muah ciked muah ciked tu dari EL ke?

Edited by Fortiori02 at 1-8-2021 08:28 AM
epal21 replied at 31-7-2021 08:15 PM
Dia pun bukannya boleh cakap mandarin/kantonis ke. Kalau jumpa uncle aunty Cina pun dia kena ada i ...

Patut sis penah tgk video, dia bantai ckp melayu je ngn uncle,auntie Cina. Tp masih gigih gelarkan diri mualaf

Dosa fitnah parents kafir sblm umor ebiet irawan 12 tu mcm mana ya?

HappyGumbira replied at 1-8-2021 03:12 AM
hadith sohih riwayat muslim dari page JAKIM

Thanks sis atas perkongsian

dramaking007 replied at 31-7-2021 11:41 PM
td aku baca post kt lawyer kt fesbuk.dia ckp malaysia ni mcm pelik skit.aku tak ra dia nk ckp peli ...

Kannn, bese yg tukang sebar yg akan bermatian2 di cari sampai lubang cacing.

Kita faham yg sebar mmg dah langgar certain peruntukan undang2. Tp pelaku2 dlm video tu pun kena siasat gak.

Follow Us
Boleh ke sedekah2 pahala..aneh2 je la setad webit ni

sorry orang macamni takkan boleh berubah nak kutip derma.dah sedap dapat duit free mesti carik jln nak tambah tabungan yg maik kurang,harap tolower dia insaflah.bantulah sedara-mara korang yg betul memerlukan.kita pun nak derma tengoklah siapa yg ngurus.you all percaya ke penunggang agama tak pernah rasa bersalah kutip derma.contoh persatuan ulamak yg berpolitik.mintak derma je koje.audit tak tau pergi mana duit dibelanjakan

dia dapat nama,dapat up diri,korang tolower duit habis dosa pun dapat.duit korang dibelenjakan  ke dior ,lv bagai.orang yg dia bantu guna dana awam .derma orang ramai.patut tolong pejabat zakat.sah-sah duit tu ada panel jemaah mana duit tu pergi.ada audit report.

amansihat replied at 1-8-2021 09:01 AM
dia dapat nama,dapat up diri,korang tolower duit habis dosa pun dapat.duit korang dibelenjakan  ke d ...

Setuju. Aku ni mmg anti dgn penunggang agama..mempergunakan agama utk up diri sendiri..sehingga ditaksubkan oleh tololwer bila ada kesilapan si penunggang..

Kat dunia ni mmg boleh berlakon....malu lah dgn Tuhan

darkness replied at 1-8-2021 09:33 AM
Setuju. Aku ni mmg anti dgn penunggang agama..mempergunakan agama utk up diri sendiri..sehingga di ...

Tololwer semuanye dah kene pukau....kene tampar kuat2 baru sedar kot

Copy paste dari FB Wan Shariza chairman persatuan anak2 kanser PESONA

Sekurang-kurangnya empat orang sahabat men'tag' saya dan mem'forward'kan promosi viral daripada  Ebit Liew tentang Rumah Kasih Umat yang beliau usahakan untuk keluarga kanak2 penghidap kanser yg menjalani rawatan di Hospital Kuala Lumpur.

Alhamdulillah.  Syukur.  Saya amat2 menyambut baik satu bakti infaq yg begitu bermakna sekali. Ramai anak2 kami dari Kelantan, Terengganu, Pahang dan negeri2 utara yg selalu berulang alik ke Kuala Lumpur samada untuk rawatan utama seperti kimoterapi, atau untuk menjalanj prosedur2 khas seperti radioterapi, transplan atau petscan.

Rumah transit sebegini akan meringankan sedikit beban yg berat terpikul di bahu2 ibu bapa yg perlu berkelana jauh dari kampung halaman untuk rawatan anak2 mereka

PESONA selalu membantu membiayai bilik2 penginapan di hotel untuk ahli keluarga yg tidak bersama anak2 di wad.  Selalunya ada ayah yg akan ikut sekali, dan tinggal sehari dua jika perlu menunggu

Kerana itu, Rumah Kasih Umat kelihatan sebagai sesuatu  yg segar dan berinspirasi.  Semoga team Ebit Liew dapat mengekalkan momentum kebajikan seperti ini agar taman2 kebaikan terus lestari.

Cuma, sedikit pesan jika mesej dari post ini dapat sampai kepada Ustaz Ebit Liew sendiri.  Saya amat berharap ini bukan sekadar gegar vaganza atau promosi besar2an yg sengaja diviralkan tanpa sebenarnya ada perancangan untuk pengurusan yg mantap. Lebih dari segalanya, saya pohon supaya usaha ini tidak menjadi harapan yg palsu kepada ibu ayah yg sudah melalui terlalu banyak.

Beberapa ketika lalu, pernah juga viral tentang usaha yg seakan sama.  Cuma tempat transitnya ialah di Hotel Premiera.   Hotel Premiera bukan calang2 hotel.  Berbintang2 tarafnya.  Saya sendiri, walaupun staff Majlis Amanah Rakyat, dan Hotel Premiera terletak di Menara MARA di ibu kota, namun tidaklah mampu untuk menginap di situ.  Paling2 hanyalah hotel2 sekitar di Jalan Raja Laut itu.  Di Hotel Premiera, hanya sempat menginap sekali. Itupun takut baby kempunan dan meleleh air liur.  Eh, melalut!

Lalu, bersinar2 mata saya, berbunga2 hati saya apabila mengetahui tentang usaha ini oleh UEL  Dalam imaginasi, keluarga2 B40 dalam PESONA akan dapat menginap di hotel mewah.  Karpet dari ke wall ke wall.  Deko indah dengan petkhidmatan kelas pertama.  Wah!  

Saya membuat panggilan telefon berkali2.  Tidak pernah berjawab.  Saya lantas menghantar mesej whatsapp, menjelaskan maksud dan tujuan.  Mesej whatsapp saya cuma sekali sahajalah.  Tak perlu berkali2 seperti panggilan telefon.  Mesej itu tak akan hilang jika tidak didelete

Tapi bukan cara saya untuk merayu dan berbelas hiba.  Jika panggilan telefon tidak diangkat walau sehingga berkali2, saya mungkin masih boleh berbaik sangka.  Mungkin terlalu banyak permohonan dan panggilan yg mereka terima.  Tapi mesej whatsapp yg tidak dijawab?  Entah dibaca entahkan tidak, kerana tiada bluetickpun.

Lalu, saya mengundurkan diri secara bermaruah.  Kami bukanlah pengemis.  Perjuangan anak2 perlu saya saya jaga kehormatannya

Tentu sahaja saya tidak pernah menyalahkan UEL sendiri.  Tapii team UEL, perlulah lebih komitmennya kepada gagasan idea yg sebegini mulia yg dicetus dan disebarluaskan secara viral. Hampir semua media sosial digunakan apabila khabar tentangnya diviralkan.

Jika tidak bersedia utk menangani "nationwide responses", dan tidak bersedia untuk memenuhi permohonan yg pastinya melimpah ruah dari hati2 yg berbunga dan mata2 yg bersinar, then tidak perlu lah mewar2 kan secara nationwide.  Go low and slow dululah.

Untuk tempat transit, sementara anak menjalani rawatan, konsep dan hakikatnya tidak sama dgn orang yg membuat perjalanan utk holiday atau vacation.  Tarikhnya tidaklah boleh diketahui berbulan2 sebelum.  Kadang2 seminggu, beberapa hari atau beberapa jam sebelumnya.  Jika mesej tidak berjawab, panggilan telefon tidak berangkat, bagaimana utk merancang tempat transit ini?  

Last2, jawabnya, hotel bajetlah. Receptionistnya memang akan menjawab telefon bila2 masa sahaja.  Kalau ada bilik, dikatakan ada. Kalau dah penuh, dijawabnya tak ada.

Mudah. Ringkas. Tidak perlu menopang dagu di bucu katil menunggu orang jawab panggilan kita atau membalas teks mesej kita

Tiada harapan yg samar, kabur dan palsu

Harapan2 palsu membuatkan hati2 yg rapuh berderai.  Terutamanya di wilayah perjuangan ini. Harapan2 palsu terlalu melukakan.

Kerana itu, walaupun ditag dan menerima forwarded messages, saya tidaklah pula mengongsi, mentag atau memforwardkan pada yg lain.  Saya anti penyebaran berita dan harapan palsu.

catalyna replied at 1-8-2021 09:41 AM

Sekurang-kurangnya empat or ...

Kannnnn baru saja sy ada terbaca, pung pang macam hebat sangat dahhhh..sekali kena seperti nadir. Apa salahnya bagi feedback..kalau xjadi, cakap tak jadi...kalau jadi cakap jadi..puih

catalyna replied at 1-8-2021 09:41 AM

Sekurang-kurangnya empat or ...

Yang pernah cuba berurusan dgn team EL, memohon bantuan, yang tahu perangai mereka ni macamne. Di whoareyouskan saja call & msg, exactly sama mcm kes Nadir. Hujung cakap itu semua idea asal & keprihatinan debit dewasayu. Harap ada banyak lagi pengakuan atau post sebegini ditujukan khas buat si ebelit nih.

HappyGumbira replied at 1-8-2021 03:12 AM
hadith sohih riwayat muslim dari page JAKIM

Ye betul.. sama penerangan masa sy ikot kelas pengajian al-quran dan sunnah

shernazz replied at 31-7-2021 11:28 PM
Dialog nya mcm ni

PA: Ustaz..boleh naik atas lori jap..kita nak.snap pic

Dulu, iols boleh terima juga bila orang cakap dia perlu hebahkan kebaikan dia supaya orang ramai terinspirasi. Tapi lama2 lain macam pulak EL ni. Sesuka hati dia je nak terjah sana sini. Cuba Rina Harun yg posing macam tu, mesti kena kutuk. Disebabkan ni EL, orang terharu pulak. Double standard betul, kan.

Fortiori02 replied at 1-8-2021 12:26 AM
Patut sis penah tgk video, dia bantai ckp melayu je ngn uncle,auntie Cina. Tp masih gigih gelark ...

Don't know why dia tak clarify kan kpd pengikut2 dia perkara sebenar. Dia bornt Muslim cumanya tak amalkan sehingga lah dia jumpa hidayah. Cara dia bercakap dgn org yg dia jumpa bagi bantuan pun bukannya lembut pun. Nampak kasar. Drp penulisan dia kat fb tu iols bayangkan dia ni soft spoken tapi bila dengar dia bercakap, dia sejenis yg kasar. Macam indifference tone bila bercakap. Yg kalau seminar dia tu, memang dia cakap lembut.

midori_katana replied at 31-7-2021 03:47 PM
Duit siapa buka rumah kebajikan tu?
1. Duit NGO/ orang ramai  ; kenapa pahala nak sedekah kat mak a ...

Mmmh.

Perlu ke nak bagitau pahala untuk sapa bila nak beramal?

nolya replied at 1-8-2021 12:13 AM
Sukacita saya perturunkan di bawah ini sebahagian kandungan  makalah drp Aman Palestin, berkaitan dg ...

Aman Palestin ni cakap macam tu sbb nak org derma kat dia. Sendiri menipu xikut undang2 lagi mau mengajar orang.

Pahala kebajikan ni berterusan kalau kita buat amal jariah atau kongsi ilmu. Lagi satu yg dapat lepas mati ialah doa dari anak yg soleh.

Mana ada pahala dari transfer2 ni.