CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

"Jika Ada Pahala Saya Hadiahkan Buat Mak Ayah,"- Ebit Lew Buka Rumah T

liton replied at 1-8-2021 12:49 PM
Itulah...penipu mcm ni pun di angkat sbg ustaz.
Padahal kalau tgk ceramah dia lebih kpd motivasi. ...

EL ni tau tak had tempoh istilah MUALAF tu berapa lama

kalau ikut neg Selangor.. 5 tahun je
lepas 5 tahun bukan dikira mualaf dah...
negeri lain tak pasti

https://www.muftiselangor.gov.my ... h-panggilan-muallaf

Fortiori02 replied at 1-8-2021 09:16 AM
Yg iols perasan, ramai org kita ni bila dgr muallaf, dorang akan hormat abes kat org tu, mcm org t ...

Itulah. Tengok video yg ada forumer letak sebelum ni, memang betul lah dia mengaku mualaf. Ingatkan orang ramai yg salah anggap. Betul tu, org Melayu kalau dgn mualaf yg mahir dalam bidang agama memang habis hati.

samperit replied at 31-7-2021 08:45 PM
"mcm mana cik nak transfer pahala?"

"nak guna pin ke wave?"

This i kenot .. hahahaaha

Edited by timohnotecah at 2-8-2021 05:08 PM
Redskin replied at 1-8-2021 05:57 PM
Are you sure?

Bukan ke hadith kalu bertentangan dgn ajaran Quran, dikira batal? Ya hidup kita berpandukan Quran dan hadith. Tapi Quran tu kalam Allah...bolehkah kita sanggah mesej dalam Quran? Mesej Quran surah najm tu clear kot. Both pahala dan dosa tak boleh transfer. Berbalik kepada hadith, aku ada baca sikit sejarah pasal pengumpulan hadith ni....ko tahu berapa banyak hadith yg telah direjek para ulama kerana diragukan kebenarannya? Beratus ribu or more kalu tak silap aku. Tapi ayat Quran tak pernah lagi orang reject khuenz?...unless oleh orang bukan Islam lah. Cuba check apakah ciri ciri yang menentukan sama ada hadith itu sahih, palsu, daif dan lain lain. Tapi aku perasan dalam masyarakat melayu ni, mereka lebih banyak highlight hadith dari Quran. Contoh hadith pasal hari arafah...yg berkait pasal mintak ampun dosa ke apa tah...lepas ustaz bertauliah cakap itu hadith palsu pun masih lagi di share di alam maya. Pasal payung emas pun begitu...padahal tak de basis pun. Aku bukan pakar hadith, so kalu ko ada jumpa hadith (yang sahih sahaja, sekali dengan nombor rujukan) atau dalil yg berkait dengan mesej dalam Quran tu, sila tepek sini. Aku tak de hal. Aku bukan anti hadith pun. ..sesapa yang hujah cara gentle aku layan.......kalu wujud hadith tu, aku pun nak belajar...

Edited by timohnotecah at 2-8-2021 05:12 PM
Redskin replied at 1-8-2021 07:23 PM
Boleh, takde salahnya sedekah sekiranya ada pahala dihadiahkan kpd simati.
Syaratnya sesama Is ...

Boleh tunjuk tak dalam Quran yang kata boleh transfer pahala asalkan sesama Islam? Ayat Quran yang ko tepek tu untuk dosa saja. Jelas kan dosa pun tak boleh transfer. Sebenarnya bukan dosa saja, pahala pun sama ....since ko mungkin lupa nak share, meh aku tolong share kan...here Quran chapter 53, surah najm verses 38-41..'..man can have nothing but what he striving for'.... Kalu nak sahkan apa maksud ayat ni, mudah je, check dengan educated mufti macam dr maza tu....habih cerita....boleh rujuk juga komen '43 nukilan sis blackbird....aku setuju dengan pendapat dia.

kalau betul mualaf mungkin dia sunat lepas masuk islam kot.sebab setau saya mualaf ni selalu orang sebut masuk jawi.agak-agak bila dia masuk jawi.lepas tu dia lahir tu agama apa dlm surat beranak dia.lahir kat indon aku percaya dia bukan islam .sebab islam tak islam boleh kahwin.kalau ic warganegara ,surat beranak  makpak islam confirm dia bukan mualaf.tengok adik beradik satu ayah satu mak sama tak ic dan surat beranak.dlm jakim dan jais nak masuk islam kena umur 18 tahun keatas,ada 2 saksi atau 3 saksi.ada surat pertukaran agama.ada surat mualaf,ini perli dibuktikan bila dia masuk islam,di mana,saksi.juga duit bantuan mualaf jika dapat dari jais atau jawi.nama baru dia selepas islam.nama lama sebelum islam

Follow Us
surat nikah.nama islam dia.nam bukan islam.ic dia.semua kena dibuktikan.juga adik beradik lain tak pernah ditunjukkan.satu mak dan satu ayah.adakah mereka juga dilahirkan oleh ibubapa bukan islam.nak bukti semua itu.sebab haram jika dia lahir islam tetapi baru masuk islam.dia telah fitnah ibubapa dia yg sudah islam.tapi anak kata lahir dari bukan Islam.bermakna dia telah mengharamkan apa yg halal.menghalalkan apa yg haram.mak ayah dia tau tak semasa hidup dia kata dia masuk islam umur berapa.selama ni mak ayah dia murtad ke?bukan Islam?ini benda basic

harap ebit irawan jangan jaja baru masuk islam dan mualaf.berdosa menipu orang awam.lagi satu tak perlu nak announce pahal saya,itu ini untu ibubapa saya.jika nak buat kebaikan senyap-senyap sudah.sebab dah cakap guna duit sendiri.ramai vvip kat malaysia buat telaga di sudan,buat masjid satu malaysia tak letak saya telah membina masjid bukhari untuk arwah ibubapa saya.saya juga telah buat masjid di sendayan untuk ibubapa saya.orang ikhlas banyak duit tak bagitahu satu malaysia dia derma sebab dia tak jadikan contain utk kutip duit orang ramai utk up diri sendiri.

berhentilah up derma sana-sini untuk upkan diri.ramai rakyat malaysia pemurah tak jadikan contain IG utk kutip derma.mereka ikhlas membantu.harap Allah saja yg balas.lagi satu sila audit duit bantuan orang ramai kemana perginya.barulah islam yg sebenar.telus dan jujur

Edited by timohnotecah at 2-8-2021 06:20 PM
nolya replied at 1-8-2021 12:15 AM
Apabila mati seorang anak Adam, putuslah segala amalnya melainkan tiga perkara iaitu sedeqah jaria ...

Sis... Pemahaman aku begini, doa yang dimakbulkan bukan bermaksud pahala boleh bertukar tangan. Cth sis anak soleh, mintak Allah ampunkan dosa mak pak sis. Insya'Allah dengan izin Allah dosa mereka dikurangkan atau dihapuskan. Tapi itu tidak bermakna pahala sis sudah ditransfer kepada mak pak sis. Kalau sis budak baik, banyak buat jariah, mak pak sis dapat pahala yang mengalir SEBAB TELAH MENDIDIK sis menjadi manusia berguna SEMASA HAYAT mereka. Bukan nya bila sis bersedekah kepada anak yatim (selepas mak pak sis meninggal dunia),  so pahala sedekah tu boleh di transfer kepada mereka. Itu tak tepat.  Nampak tak beza disitu? Sama juga macam orang sibuk duk kata ayah tanggung dosa anak pumpuan, laki tanggung dosa bini. Mana ada istilah tanggung dosa orang lain dalam Islam. Ko dah baligh, tanggung lah dosa ko sendiri. Tapi si ayah atau laki berdosa kalau tidak berusaha mendidik anak atau isteri. Kalu dah usaha sebaik mungkin, tapi depa degil jugak, beban mendidik tu dah lepas....rengsa betul bila baca acik acik suruh retis pakei tudung supaya laki tak masuk nuraka..... Aiyooo penatnya aku debat pasal dosa pahala ni wehhhh.....ikut koranglah wehhh nak percaya camana pun. Aku tetap pegang pada ayat Quran yang terang lagi bersuluh itu. Kalu tak puas hati juga, tanya ugamawan yang terpelajar cam dr maza. Jangan rujuk ustaz atau ustazah yang baru habih belajar atau ustaz selebriti....sekian.......dan tak payah susah susah nak ubah pemahaman aku. Korang dengan pemahaman korang, aku dengan pemahaman aku. Sekian....kosser tul

Edited by Redskin at 2-8-2021 06:17 PM
HappyGumbira replied at 1-8-2021 01:46 PM
sebab tu kalau cikgu2 dulu selalu pesan nak belajar tak boleh hanya based on buku semata (dlm zm ...

(dlm zmn skrg termasuk medsos la kn). mesti cari guru yg betul supaya xsesat. kalau tak,
kita akan tafsir satu2 perkara tu sesuka hati.

Bagusla kalo berguru...tapi ko masih tak menjawab penulisan ko
fakta yg bercanggah... Takkan nyorok dlm lemari kot.

anak dia tak berdoa, maka tiada lagi pahala yg mengalir kepada simati melainkan
apa yg dah sedia dapat masa si mati hidup.
pahala boleh dapat berterusan dapat dengan membuat 3 perkara di atas.
dan persedian untuk 3 perkara tu mesti dibuat semasa simati tu hidup.

Diatas ko kata "anak dia tak berdoa, maka tiada lagi pahala yg mengalir kepada simati"

Maksudnya kalo anak itu berdoa maka pahala akan mengalir kpd simati.

pahala tak boleh transfer, if pahala boleh transfer ertinya dosa pun boleh transfer.

Akhir sekali ko kata.."pahala tak boleh transfer,"

Bercanggah statement ko, mana satu ni, boleh transfer pahala atau tidak??
Atas kata lain, akhir sekali kata lain ??

Takkan la ko mabok ketom masa menulis tak perasan apa yg ko tulis ?

spesis yg sesuka hati tafsir ayat quran or hadith ikut tekak dia ni
mesti ponteng sekolah xdgr apa cikgu pesan

pahala tak boleh transfer, if pahala boleh transfer ertinya dosa pun boleh transfer.

Ini betol lawak, seseorang yg berguru tapi tak tahu yg dlm Islam Dosa tak boleh transfer,
apa ko ingat Islam macam Kisteaa kaaa boleh transfer dosa kat Jesus?

Surah An-Najm : 38

That no bearer of burdens will bear the burden of another

Apa ko ponteng kelas kaa tak tahu pasal ayat diatas ini.

timohnotecah replied at 2-8-2021 03:58 PM
Bukan ke hadith kalu bertentangan dgn ajaran Quran, dikira batal? Ya hidup kita berpandukan Qura ...

Ya betul, tengok juga isu nya mengenai apa, adakah isu berat seperti
melibatkan akidah atau isu kecil sahaja yg bercanggah.

So Hadith mana yg bertentangan dgn Al Quran ?

Ya hidup kita berpandukan Quran dan hadith.
Tapi Quran tu kalam Allah...bolehkah kita sanggah mesej dalam Quran? Mesej Quran surah najm tu clear kot.
Both pahala dan dosa tak boleh transfer.

Tunjuk sini ayat mana yg ko maksudkan?

Berbalik kepada hadith, aku ada baca sikit sejarah pasal
pengumpulan hadith ni....ko tahu berapa banyak hadith yg telah direjek para ulama kerana diragukan kebenarannya?
Beratus ribu or more kalu tak silap aku. Tapi ayat Quran tak pernah lagi orang reject khuenz?

Sebab itu ada ilmu hadith samada Sahih, Hasan, Daif dan Maudhu.

Aku bukan anti hadith pun. ..sesapa yang hujah cara gentle aku layan.......kalu wujud hadith tu,
aku pun nak belajar..

Ada...tapi sabar dulu sebab aku tunggu jawapan dari orglain dulu.

timohnotecah replied at 2-8-2021 05:03 PM
Boleh tunjuk tak dalam Quran yang kata boleh transfer pahala asalkan sesama Islam? Ayat Quran ya ...

Ayat Quran yang ko tepek tu untuk dosa saja. Jelas kan dosa pun tak boleh transfer.
Sebenarnya bukan dosa saja, pahala pun sama ....since ko mungkin lupa nak share,

Sebab ko tak paham apa yg ko baca.

meh aku tolong share kan...here Quran chapter 53, surah najm verses 38-41..'..
man can have nothing but what he striving for'.... Kalu nak sahkan apa maksud ayat ni, mudah je,
check dengan educated mufti macam dr maza tu....habih cerita.

Dlm isu ini Doa dan pahala dari anak yg soleh, pandangan Maza dan mana2 Ustaz pon sama.

TIDAK ADA khilaf doa dan amalan2 anak yg soleh,
pahalanya sampai kpd kedua orgtua nya.

Mengerjakan BADAL HAJI dan GANTI PUASA utk arwah pon boleh
dilakukan oleh anak2, waris dan pahalanya sampai kpd kedua orgtuanya.

boleh rujuk juga komen '43 nukilan sis blackbird....
aku setuju dengan pendapat dia.

Mari kita tengok apa dia kata...

Yg aku tau la selepas mati terputus semua si mati dengan dunia kecuali 3 perkara 43/3
1) Ilmu bermanfaat
2) amal jariah
3) doa anak yg soleh

tak semestinya anak sesiapa pon boleh, doa org yg soleh ni lebih dimakbulkan allah.
dan yg terakhir setiap amalan bermanfaat & amal jariah yg dilakukan anak yg soleh
juga automatik ibu bapanya (sekiranya islam) akan dpt manfaat juga kerana hasil
dari didikan ibu bapa (refer no 1) selepas mati tanpa perlu mention secara specific dlm press.

Ya, bro BB quote Hadith Sahih Muslim.

Akan dapat manfaat hasil didikan ibubapa. Nak tanya ko, manfaat tu apa kalo bukan PAHALA. ?

Crystal clear, Pahala mengalir terus kpd simati kedua orgtuanya walaupon sudah lama meninggal dunia.

So pemtaksub pon dh mula sokong la kan haha

Edited by timohnotecah at 2-8-2021 08:52 PM
Redskin replied at 2-8-2021 06:24 PM
Ya betul, tengok juga isu nya mengenai apa, adakah isu berat seperti
melibatkan akidah atau isu  ...

Aku dah bagi ayat Quran tu kat komen aku yang bernombor 241".....antara hadith yang aku rasa bertentangan dengan Quran adalah......masa sekolah dulu, aku pernah terbaca, pumpuan kalu dah kawin esok, kalu tido jangan sekali kali paling dari somi, malaikat sumpah sampei ke pagi. Hadith katanya.Tapi tak dikasi pulak rujukannya. Dalam hati aku terpikir, itu macam kalu terkehel lah leher bini duk tido ngadap belah laki jah. Tapi bila aku dah besor, aku banyak jumpa ayat Quran yang cakap pasal toleransi dan kasih sayang sesama pasangan. Jadi aku rasa hadis yang aku pernah baca tu macam sangatlah bertentangan dengan Quran ( itu pun kalu betul hadis berkenaan wujud lah). Itu contoh...tapi kalau hadis tu tak wujud, atau daif, abaikan jah.

tolower cium balik tapak jilat.walau dah berapa bini orang kena harras , tayang kulat bertaik lalat.kena mintak maaf pada para suami dulu sebab si mualap so called dah tayang cendawan merata.besok bini dan anak siapa pulak jadi mangsa si mualap tayang cendawan bertaik lalat .dimaafkan asal tayang derma sana-sini.begitulah tolower punya taksub

jfq replied at 31-7-2021 04:22 PM
Eh dah kenapa tak ckp pahala balik ke penderma.
Tiber kat mak bapak dia pulak

Dasar indon suka claim claim nak buat macam mana

Tante shamsinar meninggal waktu bila, acik Ibrahim baru je kan

tante shamsinar kafir masa beranakkan si mualap.lepas tu mualap masuk islam.sampai la ni masih pegang mualap terlama di malaysia.orang pegang ttle mualap 5 tahun je.dia pegang sejak umur 12 tahun.berpuloh tahun masih mualap.kesian tante dan ankle difitnah kafir oleh anak sendiri

Edited by timohnotecah at 2-8-2021 07:09 PM
Redskin replied at 2-8-2021 06:31 PM
Sebab ko tak paham apa yg ko baca.

Bro, aku rasa ko yang salah faham....ko baca betul2 apa dia tulis dari mula sampai habis. Jangan tepek sekerat sekerat..maksud dah jadi lain. Especially ayat dia yang tulis refer no 1.  Dan dia cakap mula2 tu no 1 dan nombor 2 mesti dibuat semasa hayat. Dan ko baca juga ayat dia yang kata 'no no' tu. ....BB tu dari mula sependapat dengan aku yang pahala tak boleh di transfer. Cam nilah bro, aku hormat pendapat ko....tapi aku ada pendapat aku. Walau aku bukan orang alim tapi aku rajin jugak ler ikuti ceramah pendakwah dalam dan luar negara yang pada aku ada kredibiliti di utube nun. So tau lah sikit sikit benda benda cenggini....dah jumpa hadith yang ko janjikan tu, ko alert aku balik. Kat mesia ni ustaz ustazah ramei....kadang sesama derang pun bercanggah....

nak tanya boleh ke kafir terima pahala dari orang islam?umur berapa tante dan ankle masuk islam?adakah mereka juga baru islam lepas mualap masuk islam?sebab tak pasti sejak bila ankle n tante jadi orang islam?