CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Anak_Nogori

Apa kata Hassan Sukri terhadap pembebasan Anwar.

Originally posted by golok mail at 2004-10-18 04:31 PM:
mana kau tau dia cakap macam tue????

kau pun salah sorang pemuda pas yg hadiri majlis tue ke macam 2 org tukang tulis artikel diatas????

tu laa aku kata awai awai tadi..org PAS semua dah tau....

yg tak tau cuma org2 Keadilan jer...

maleh la nak layan org keadilan nih...

aku tanya member aku org pas.......sorang pun tak tau.
kau tipu ke mail????

kau org pas ke?mana kau tau???dari harakahdaily ke?dari malaysiakini?:bgrin:

Originally posted by mail golok at 2004-10-18 04:33 PM:

tu laa aku kata awai awai tadi..org PAS semua dah tau....

yg tak tau cuma org2 Keadilan jer...

maleh la nak layan org keadilan nih...

Mail,
Anwar al Joboori punya pasal, golok ni mudah hilang punca
mola-mola dia kata aku dengan akulahini tak pandai baca penghakiman
lepas tu dia kata hakim tu cuma baca apa yang hakim dulu dok tulih..
kemudian dia  dok kata orang UMNO jeles dan takut sangat kat nuar..
la ni bila hasan shukri pun setuju apa hakim dok kata
dia kata itu penulis hantu punya hal..... :lol

Hehe..Apa pun ini berita tidak baik buat PAS dan Keadilan.

lebam..........pendirian aku jelas dalam isu nie.aku dah respon dalam page pertama.pegi laaa baca.

yg aku sebut pasal penulis hantu tue berikutan dari situasi yg mahu dicipta dan digambarkan kononnya ust hassan sedang berlawanan persepsinya dalam isu anwar dengan kepimpinan tertinggi lain.

lalu pelbagai artikel berkaitan yg kita tak tahu kredebiliti dan kesahihannya diputarkan seolah situasi sebegitu benar2 wujud.digambarkan kononnya ada puak2 ortodok dan puak2 moderist.

yg aku tau pas tetap secara konsisten sejak anwar mula difitnah,sepanjang perbicaraan kartun dan selepas penghakiman membebaskan anwar.......pas tetap melihat keadilan wajar ditegakkan!!!!

dan dalam keadaan ini,ianya bukan kerana yg teraniaya bernama anwar,hatta jika paklah atau mahdey pun dianiaya dan pas melihat mereka wajar dibantu....maka pas akan laksanakan tanggungjawabnya.

Originally posted by golok mail at 2004-10-18 04:58 PM:
lebam..........pendirian aku jelas dalam isu nie.aku dah respon dalam page pertama.pegi laaa baca.

yg aku sebut pasal penulis hantu tue berikutan dari situasi yg mahu dicipta dan digambarkan kon ...

memang jelas pendirian hang golok...
aku nampak...
sebab tu sekali lagi aku bangkitkan...
bila story kondom tu dicetak dek harakah bersumberkan sumber hantu...
tak dak pulak hang menimbulkan keraguan seperti diatas...

memang jelaskan golok? :stp:
lagi satu... aku juga jelas nampak hang tak pernah pun membela RTC kerana dia juga terfitnah...
Pas lagi la..... tolong tambah lagi ada la...

memang jelas golok....

[ Last edited by Al Lebam on 18-10-2004 at 11:23 PM ]

Follow Us
Originally posted by golok mail at 18-10-2004 04:58 PM:

yg aku sebut pasal penulis hantu tue berikutan dari situasi yg mahu dicipta dan digambarkan kon ...

meh aku paste lagi penulis hantu punya tulisan...

-------------------------------------------
"OLIMIK HASSAN SHUKRI MENGHINA ANWAR IBRAHIM
OLEH : MELI

Assalamu抋laikum wm.wrt
Saudara-saudara pembaca budiman,

Saya amat kecewa apabila membaca kenyataan yang dikeluarkan oleh Setiausaha Dewan Ulama PAS Pusat, Dr. Badaruzaman Md.Yusof yang disiarkan oleh Harakahdaily.net pada 14.10.2004 berhubung komen Hassan Shukri, Timbalan Presiden PAS dan juga Senator yang mewakili Kerajaan Negeri Terangganu yang akan menamatkan tempoh Senatornya pada bulan Disember ini, beliau menganggap bahawa pembebasan Anwar Ibrahim oleh Mahkamah Persekutuan pada 2.9.2004 yang lalu adalah disebabkan oleh masalah 搕eknikal

Sejak pembebasan Anwar ni..buat masalah betui lah dia..kalau lah menang 3 - 0 hari tu, tak lah carca marba dalaman PAS macam ni...:lol

Nak dengar plak komen dari Mustafa Ali yg tewas dalam pemilihan Tim Presiden PAS ditangan Hassan Syukri hari tu...:cak::cak::cak:

Tentu menarik..:bgrin:

muncul plak 8tuk dengan artikel dari tranungkitelol.laman yg terang2 mengaku tidak bertanggungjawab keatas sebarang artikelnya kerana berpegang pada konsep kebebasan bersuara.

bagaimana dia mahu mengaitkan tulisan itu dengan mengatakan ust hassan tidak mempercayai anwar bukan peliwat?.
bukankah jelas dalam kenyataan yg dilaporkan ust hassan bercakap itu, dia hanya menyuarakan kebimbangannya tentang teknikal keputusan mahkamah???.

jika sebelum ini mahkamah tinggi dan mahkamah rayuan menyebut anwar bersalah pun.......ust hassan dan pas tetap bersama anwar,apa sangatlaaa jika mahkamah perseketuan dalam satu perenggan penghakimannya yg bertulis sebegitu maka ust hassan mahu beranggapan anwar bersalah????

aku melihat ini tak lebih dari propaganda tangan2 luar yg mengeksplotasi situasi dalam pas dengan menggunakan isu anwar.

dan seperti biasa mereka akan gagal.:lol

Originally posted by golok mail at 19-10-2004 11:19 AM:
muncul plak 8tuk dengan artikel dari tranungkitelol.laman yg terang2 mengaku tidak bertanggungjawab keatas sebarang artikelnya kerana berpegang pada konsep kebebasan bersuara.

bagaimana dia ...

lol

mana aku tau hang tak percaya kat tranung kite...mungkin sebab laman2 web pembangkang memang penuh dengan lawak jenaka n sampah sarap.. hang pun sedaq ka golok? errr.. hang nak aku paste cerita dari haramkah ka golok? lol

keh!!!keh!!!!keh!!!!!
aku ingat kau nak respon akan benarnya ust hassan berlainan tanggapanya dengan kepimpinan pas dalam isu anwar nie.ada info baru ke.....ada maklumat terkini ke.....ada respon ust hassan yg tetap mendakwa anwar bersalah....atau apa saja.

rupanya sekadar buat lawak kosong je.

Originally posted by golok mail at 2004-10-19 11:55 AM:
keh!!!keh!!!!keh!!!!!
aku ingat kau nak respon akan benarnya ust hassan berlainan tanggapanya dengan kepimpinan pas dalam isu anwar nie.ada info baru ke.....ada maklumat terkini ke.....ada respon  ...

Hehheh..dah banyak artikal pasal isu ni Golok..berapa lama lah ko nak bertahan..:lol

An selalu dengar ungkapan..kalau tak ada angin pokok takkan bergoyang..tapi ni bukan angin lagi golok...puting beliong dah ni..:cak:

Originally posted by 8tuk at 2004-10-19 11:39 AM:

lol

mana aku tau hang tak percaya kat tranung kite...mungkin sebab laman2 web pembangkang memang penuh dengan lawak jenaka n sampah sarap.. hang pun sedaq ka golok? errr.. hang nak aku  ...

salam atuk...

hari tu lepas kes nih keluaq kat internet, kat harakaahdaily pon ada keluaq tapi aku tak sempat nak save...berita pasai tu keluaq 2 hari jer ..
tapi dlm berita harakah tu dia tak sebut laa nama ostad hasan, cuma dia kata segala berkaitan dgn anwar hendak laa bincang dahulu....

hang ada save ka berita tu atuk?...

biaq bagi golok mail lagi gabra...:lol

berita tue ke mail????
ada......
ada aku baca......
tak gabra pun......lol

Originally posted by mail golok at 19-10-2004 12:29 PM:

salam atuk...

hari tu lepas kes nih keluaq kat internet, kat harakaahdaily pon ada keluaq tapi aku tak sempat nak save...berita pasai tu keluaq 2 hari jer ..
tapi dlm berita harakah tu dia ta ...

sorry mail...
cerita2 dari harakah aku tak save mail... aku baca sepintas lalu ja.. lepas tu gelak sorang sorang.. lol

tapi ramai orang pas dok sembang pasai ni... hassan syukri pun sampai la nih tak bagi kenyataan lagi pasai pendirian dia.. takut orang kata dia lawan keputusan parti kot... :hmm:

sepat_benua This user has been deleted
tak mungkin la dia yang tau undang-undang Islam nak kata Anwar bersalah. Dahla tak dihukum pakai mahkamah syariah, pakai mahkamah civil pun tak bersalah.
Kabar angin semata-mata.

Tula bila tuhan kata nak lepas, lepas jugak last-last. TADAK SAPA BOLE HALANG.

akulahini This user has been deleted
Originally posted by sepat_benua at 2004-10-20 12:42 PM:
tak mungkin la dia yang tau undang-undang Islam nak kata Anwar bersalah. Dahla tak dihukum pakai mahkamah syariah, pakai mahkamah civil pun tak bersalah.
Kabar angin semata-mata.

Tula bila tuha ...

Aku rasa Hassan Syukri ni pun pandai baca alasan-alasan penghakiman Mahakam Persekutuan.

sepat_benua This user has been deleted
Originally posted by akulahini at 20-10-2004 12:59 PM:

Aku rasa Hassan Syukri ni pun pandai baca alasan-alasan penghakiman Mahakam Persekutuan.

kalau dia pandai baca keputusan mana-mana mahkamah sekalipun, dia kena akur anwar tak bersalah ditambah plak tak cukup 4 saksi sebagaimana yang dia percaya tertera dalam hukum allah. Takkan la saja-saja dia nak p buat statement yang anwar bersalah. Berita palsu nih.

akulahini This user has been deleted
Originally posted by sepat_benua at 2004-10-20 01:03 PM:

kalau dia pandai baca keputusan mana-mana mahkamah sekalipun, dia kena akur anwar tak bersalah ditambah plak tak cukup 4 saksi sebagaimana yang dia percaya tertera dalam hukum allah. Takkan l ...

Liwat termasuk dalam Hudud macam zina ke? Kena 4 saksi juga?

Originally posted by sepat_benua at 2004-10-20 01:03 PM:

kalau dia pandai baca keputusan mana-mana mahkamah sekalipun, dia kena akur anwar tak bersalah ditambah plak tak cukup 4 saksi sebagaimana yang dia percaya tertera dalam hukum allah. Takkan l ...

Tu hang yg kata kena akur, tapi dia tak akur..:ah: