CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: PrincessFiona

LOVER IN PARIS ~ Astro Prima ~ 6PM/Mon-Fri ~ 4 June 07

hehehe kayla yg kita tengok tai ling ngan kj kat tv tu memang dorang bersamakan...dorang kawin....yg nie memang aku paham....

hehehe tapi yg tai ling kat rumah kj....jual kat tepi jalan tu aku memang tak faham....huhuhu kenapa blur sangat aku nie....

Originally posted by babyface76 at 25-10-2005 11:19 AM
wah penin aku dengan ending cite nie...huhuh dracorlord kata ada 3 tae ling...ada 3 kijoo....hahah aku pun dah pening....

senang cite aku kena cari gak citer nie dan nengok endingnya....baru fah ...

baby ... aku pun pening gak lepas baca apa yg dracorlord post tu ...:gila::lol
marilah kita pening bersama .....:lol
tapi , at least conclusions nye taeyoung n kijoo ni mmg dah ditakdirkan bersama.........:clap:

Originally posted by babyface76 at 25-10-2005 11:31 AM
hehehe kayla yg kita tengok tai ling ngan kj kat tv tu memang dorang bersamakan...dorang kawin....yg nie memang aku paham....

hehehe tapi yg tai ling kat rumah kj....jual kat tepi jalan tu aku m ...

hehehe ... baby kau jgan pikir2 detail2  sgt, nanti satu ari ni kau tak dapat buat kerja....asyik pikir pasal ending crite ni je ...:lol
tak perlu nak paham semuanye ...kita pikir ringkas2 je .... yg penting happy ending....

Last 15 minutes of LIP yg kena cut (bg sesape yg nak tau)

Lepas scene KJ and TY berbual kt depan sungai Seine tu, ada suara bercerita psl Tae Young2 yg baru sampai ke Paris nk memulakan hidup baru.Ki Joo2 pun ade ditunjukkan dlm scene ni dan diperkenalkan sbg org yg akan dicintai oleh Tae Young2 leps nih.Scene seterusnye menunjukkan org yg buat voice over/ yg bercerita tu adalh Tae Young3 (pakai spek). Rupa2nye die tgh menaip crite tu kt sebuah laptop di sebuah aprtment mewah (apartment sama yg Ki Joo sewa kt KOrea)   Tae Young3 tiba2 sedar die dh lmbat.Die pun cpt2 kuar rumah.  Sampai scene sini kite dpt tahu yg die ni jadi maid utk org kaya apartment tuh (Ki Joo3). Dalam tergesa2 tu minah cemerkap ni terpijak  spek Ki Joo3.Terpaksa la die 'fix' bende tu n then mcm biasa die tinggalkn nota penjelasan.Lps tu die kuar umah n kt dpn lif die trnmpak newspaper. Kt situ tertulis "Cinderella di Paris". Paper tu kata Han Ki Joo dan Jiang Tae Young tlh mendpt kebahagiaan di Paris / dh kawin. Tae Young3 tumpang sukahati utk couple tadi dan letakkan paper tu kt tmpat postbox. Scene yg seterusnye lebih kurang sama ngan episod 1 cite LIP ni bile TY and KJ memula jumpa (psl langgar stall rokok tuh)

Sesape yg tgk scene 15 minit terakhir ni mesti pening.So ni penjelasan die:
Ada 3 pasangan KJ and TY dlm episod last nih.Muka mmg sama, tp deme ni org lain (different characters)
Couple yg pertama yg kite tgk dr ep. 1 smpai ep. last. Scene terakhir deme kt dpn sungai Seine.Suratkhbr kata deme ni akhirnye kawin.

Couple ke2( yg muncul ls scene kt sungai tu) adalah watak rekaan dlm novel yg TY ke 3 tgh tulis.

Couple ke3 ni lebih krg sama ngan couple1.bezanye adalah TY ke 3 adalah penulis (TY 1 nk jadi director filem).TY3 jual teddy bear. TY1 jual rokok.TY3 pakai spek.TY1 x pakai.

KJ3 pulak still 'jual keta' tp dlm hidup die xde ank sedara (Xiu He). Buktinye frame gambar mainhoki ais tu xde atas meja kt aptment die.lgpun KJ3 pakai kasut hitam.KJ1suka pakai kasut warna coklat.Setting pun berbeza.yg KJ3 kt korea.yg satu lagi kt Paris.

Sooo..kenapa buat couple lain?Coz cite cinderella KJ nTY ni bulih terjadi kt sesapa pun.Juga nak membuktikan KJ n TY r meant for each other walo apepon terjadi.

Once again, maaf if aku terlalu byk ckp.

Originally posted by fadzssha at 25-10-2005 11:00 AM
nak tanya nie naper samalam tengok KJ keje jd mekanik...x paham laa...

sebelum tu dier lunch keta baru kat GD..//

sowi x folo sangat citer nie....x sempat...

thanks...

selepas launch kreta baru tu, kijoo tinggalkan co tu .... pergi paris utk cari taeyoung .....
kijoo jadi mekanik sbb rasanye dia nak cuba hidup macam org biasa seperti yg taeyoung selalu crite kat dia ....

Originally posted by dracorlord at 25-10-2005 11:40 AM
Last 15 minutes of LIP yg kena cut (bg sesape yg nak tau)

Lepas scene KJ and TY berbual kt depan sungai Seine tu, ada suara bercerita psl Tae Young2 yg baru sampai ke Paris nk memulakan hidup ba ...

thanks dracorlord .... rasa2 nye aku dah faham ....:bgrin: rasanye lah ...........

Follow Us
Originally posted by kayla at 25-10-2005 11:31 AM

baby ... aku pun pening gak lepas baca apa yg dracorlord post tu ...:gila::lol
marilah kita pening bersama .....:lol
tapi , at least conclusions nye taeyoung n kijoo ni mmg dah ditakdirkan be ...

Sori la if aku buat org pening.aku dh kata aku tak reti explain bende, tp gtl gak nk explain.

Cuba korang baca balik posting aku sebelum nih.

By the way, Cik Baby,  Ki Joo3 tak kata die pengarah GD Motor. Die kata die jual keta..heheheh..kan dlm episod satu pun Ki Joo ckp mcm tu.die mana pernah ade ckp direct die buat ape (nakal btul mamat nih).tu yg minah cemerkap Tae Young tu bulih silap sangka Ki Joo ni pekerja biasa je.

Aku x pasti la pulak samada die ckp ke tak die tu pengarah GD motors mase scene terakhir cite nih.

Sori la Isabel if aku tersilap info.apologies to babyface gak

Originally posted by kayla at 25-10-2005 11:51 AM

thanks dracorlord .... rasa2 nye aku dah faham ....:bgrin: rasanye lah ...........

rase pun paham..
kalau ade 100 org cam KJ n TY pun, diorg akan tetap bersama..

pening kepala ....nak paham kan ending citer ni

hahah iyalah punyalah berpusing2 endingnya...hahahah inilah dalam sejarah penulis skrip cite lip buat ending yg membuatkan penonton jadi biullllllllll...............heheheh

dracolord aku rasa2 aku faham kot apa yg kau tulis.....(dalam kepala masing penin lagi...hahaha)

kiranya (tanya lagi)....yg jual teddy bear tu...tailing yg mana arr..tail ing ke2 ke??...nie dia kat paris ke??

tai ling yg ke3 memang dia kat korea kan cuma watak tai ling ke2 dalam cite dia kat paris kan??...betul ke apa aku tulis nie...hahahah

yahooo rasa2nya aku dah faham kot....kiranya tai ling 2 ngan kj 2 tu adegannya cuma dalam cerita yg ditulis aoleh tai ling 3 kan(kiranya tai ling 2 nie yg kat cafe dan dalam masa yg sama kj ada berbincang ngan mat salleh kat tempat sama kan?? berhenti kat sini tuk tailing 2...betul kan....

kiranya yg berbetul akan berlaku cam tai ling dan kj 1(yg kita nengok kat tv yg ada xiu he tu)...adalah tai ling 3 yg guna laptop kj3 dan kat korea kan....

jadi tai ling3 jual teddy nie kat korea...dan apa2 yg berlaku tu lebih kurang sama ngan apa yg berlaku pada tai ling1 cuma tempat je berlainan kan....

tailing1 kat paris...tailing 3 kat korea...betulkan.........

kalau betul berjaya jugak aku faham ending cite nie...fuh berpeluh aku nak faham...heheh

adussss pening baca ending dracorlord .. kena beli citer dia tgk ngan kusyuk baru boleh faham... aduss.. nasib posa...klu tidak dah telan panadol sebab pening..ekekekekekke

Originally posted by babyface76 at 25-10-2005 12:57 PM
yahooo rasa2nya aku dah faham kot....kiranya tai ling 2 ngan kj 2 tu adegannya cuma dalam cerita yg ditulis aoleh tai ling 3 kan(kiranya tai ling 2 nie yg kat cafe dan dalam masa yg sama kj ada ber ...

ekekeke siap berpeluh2 ko cuba memikirkan hal Kijo dan tai ling bernumber-number nie..

Originally posted by babyface76 at 25-10-2005 12:57 PM
yahooo rasa2nya aku dah faham kot....kiranya tai ling 2 ngan kj 2 tu adegannya cuma dalam cerita yg ditulis aoleh tai ling 3 kan(kiranya tai ling 2 nie yg kat cafe dan dalam masa yg sama kj ada ber ...

Syabbas baby, syabbasssss (sebut style hero hindi sebut)

yang baby ckp tu mmg betul.kirenye bile cite tai ling n ki joo yg kite tgk tu dh abis (deme kawin), maka bermula la pulak cite baru KJ3 dan TY3.kali ni kt korea plaks.yg KJ2 n TY2 tu hanyalah rekaan yg ditulis TY3 saje.sebab tu die buat wish biar hidup die jd sama cam cite yg die tulis.

when one love story ens, another one starts anew.

Aja!:love:

Korang kalau nk faham ending yg kena cut tuh, korang kena beli CDnye and tgk dulu.pastu korang baca la balik posting aku.

Kalau ko baca ape yg aku tulis tp ko x tgk die punyer ending, mmg sah korang akan masuk spital sakit jiwa punyaaaaa....dishakan oleh SIRIM!

Kesimpulannye, korang burn atau beli je la LIP nih.miahahahha

adoi...fenin...fenin...
aku mls nak pk ending utk kijoo ngan tai ling...for sure happy ending...
tp aku nak pk psl xiu he....apa jd ngan dia...scene pompuan yg jatuh basikal tu bkn ker mcm first time dia jumpa tai ling kan...:lol

korang semua dah pening ngan ending LIP....for me salah satu ending yg tak best/mengelirukan penonton...yelah sbb kita malas nak fikirkan sendiri camane sebenarnya Taeyoung ngan Kijoo...for me cam dulu first tgk LIP...happy ending cam kat TV ...habis cite ...senang.

dracorload.....betulkan apa aku tulis tu...hahahah tahu gak aku akhirnya....

kiranya watak kedua tu takde apa2 lah cuma dalam cite penulis iaitu tai ling3 je....

eh tapi kan tak sangka ye tai ling3 tu percintaannya seakan sama ngan tailing1 yg kita tengok kat tv kan...iyalah jual kat tepi jalan lepas tu kj yg kena bertanggungjawab.....heheh itu jugak yg berlaku kat tai ling 3 kan....

princess avatar kau tu tuk cite apa??