CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 262584|Reply: 3351

✿✿Share gambaq kucing korang (sendirik punye)✿✿

Close [Copy link]
mari kite share gambaq2 kucing yg dimiliki oleh forumer animallover cari.com.  Yang bukan dier punyer (duplicate kat web x aci).. hehehe.. Kalo boleh history skalik ttg kucing korang.. misti bleh buat buku kan...

Ahmad Boi (Aboy)

diambil nama sempena nama tuannyer (walid). suke mkn carrot, potato, kobis, kangkung, bayam, durian, oren, china pear, grapes, rambutan.  x pyah toilet train sbb dari hari pertama adopt dier dah pandai 'buang' dlm tandas. sgt nakal dan kaki buli adik2 yg penakots. favourite spot.. dlm akuarium, atas akuarium

ataih katil, bidai tingkap atau mana2 tpt yg dirasekan sesuai buat ambush adik2nyer..

[ Last edited by  TommyHilfiger at 17-2-2007 10:23 PM ]

Awang Kenit (Anet)

diberi oleh ofismate ummi utk dibela pd usia 2 minggu.  ibu anet terjun dri lori yg sedang bergerak dan meninggalkan anet sekoq2.. (kirenye anak yatim piatu la anet nih).. penah jatuh dlm tandas bowl smsa ummi ngan walid p outstesen (god knows how long) , pnah gaks wat akrobatik dri railing langsir ke atas perut walid (senak gaks prut walid mase tu) dan penah terlari dari rumah pastu x geti jln balik rumah.. nasib baik dlm blok yg sama, sampai skang phobia x mo kuar dri pintu rumah hehehheee.. sgt muscular tp x leh nak manja2 langsung.. saket woo kene tendang ngan kaki anet. tulang keras.  aboy yg boroi pon surrender kalo kna attack ngan anet

[ Last edited by mrsaafifi on 23-11-2004 at 11:08 AM ]

Lidya De Vega (lidya)

ummi beli dari petshop swaktu lidya berusia 2thn lebih.  sgt garang mase tu, x boleh nak pegang langsung.. mungkin cara mempertahankan diri kots sbb petshop tu ade anjing.  skang pon masih garang.. slalu berperangai seolah2 dier polis/cikgu/pengaman kat rumah.. shape nakal, bising, asyek gado, kaco anak angkat dier (meimei) bakal disepak dgn jayanyer.. stakat ni lidya dah tiga kali melahirkan anak di rumah ummi. 1st litter, awang jantan, lily dan embun. 2nd litter (all died) mickey, minie, teddy, lily, jonie dan nini. 3rd litter premature dan mati smsa lahir..

tgh jilat bulu..

aksi tidor lidya

[ Last edited by mrsaafifi on 23-11-2004 at 11:14 AM ]

ni ha... c montel aku..
kucin aku ni sendrik mintak tulung aku postkan gambor dia ni... prasan glemer le tu :lol

Originally posted by yamatO at 22-11-2004 17:06:
ni ha... c montel aku..
kucin aku ni sendrik mintak tulung aku postkan gambor dia ni... prasan glemer le tu :lol

ala kuci kuci sayang hei~

ini AWANG... kejenya, makan & tido & wrestling...  kawan aku bagi awang kat aku... terlebih manja.. mengada pun iye jugak... awang ni tak suka makan friskies... aku bagi dia makan sardin cap no1 kat carefour tuh... biskut kucing pun dia tak suka makan... tp apa2 pun, aku sayang sangat kat dia... heheheh

ngantukkss!!

opocottt!!!

errrrm.. ngadaaa...

Follow Us
kakn This user has been deleted
ala mama... tak nampak la gamba kucing tu...

zuan This user has been deleted
ni kucing aku
baru lepas kene qurantine + mandi air bunga sebab lari dari rumah balik dengan keaadan yg amat kotor

yg ni tak berapa jelas sangat gambar lama :p

Ini ABANG puteri. Dia ni manja giler... suatu ketika dulu sewaktu dia tak tau nak menggatai... bila puteri balik je. dia akan terus ajak masuk bilik, duduk atas katil. Puteri penah bawak dia gi tuition. Sebab dia takut tinggal sorang kat umah. ABANG ni kacukan persian dan tabby. So he has sharp nose. Sekarang ni habis bulu dia luruh... especially tgh tgh musim mengawan nih... Dia ada adik nama RINDA-mati kene makan anjing, dan JOHAN HARIS mati sbb gaduh...... so keturunan dia tinggal dia dan ANJA. Ni gamba ANJA

ANJA - Nama penuh MANJA. Dia di anaktirikan oleh mak dia.. (black persian-nama GIRL) sbb kaler dia ikut bapak. So dari kecik disusukan manusia, ditidokan oleh manusia.. err... dia ni.. 'bapuk'. Anusnya kecik dan ada sebelah je. heeheheh cian ANJA....

Lelain tu nanti ye.. puteri nak wat keje.. eehhehehe

kucing aku dah kena buang tak sempat nak tangkap gambar

tambah lagi... ni kucing ummi namanyer awang jantan (atan)

atan ni anak awang melor dan lidya.. adik bradik dier sumer ummi dah juai (mse dolu2 x geti nak bela ramai2) atan terselamat dari kene juai sbb mse kecik terkurus sgt dan asyik cirit.. skang sgt manja tp x leh dukung.. biler kiter duduk dier suke meleser kat jari.. dan gigit gonggong nak bwak p (ntah mane larr dier nak p tp ikot ajer lah) bile sedar org dok ikot dier baru dier lepaskan jari yg dier gigit.. paling diminati tidoq terkangkang (perut ke atas) dan wrestling ngan anet.

posing maut

terri bogart (terri)

terri anak monica dan melor.. sama mcm atan adik bradik sumer dah kene juai (sbb nak beli sangkaq) x sampai ati nak juai terri sbb mate terri cemei (bute) sbelah semenjak dilahirkan.. sgt manja, bijak dan gemok.. kalo die dok di bilik lain dri ummi dan walid dier akan garuk2 pintu dan munyik2 manja sampai dibukakan pintu dan bgi dier masuk/kluar.. tidur sama ngan ummi dan walid (kat dlm bilik tpi bwah katil).. biler digeruk2/usap2 badannyer akan mengeluarkan bunyik bubble.. suke main2 ngan meimei.. dan isap susu ngan aboy (ntah apentah dicariknyer susu kat kucing jantan)

aksi ngeliat kat dpan pintu mintak belas ehsan

macam nyer muek dierrrr.... eeeeeeee gigit tangan tu kang !!!!

mak aku nak potong ekor die nih... buat keychain... hahaha...
ekor cam raccoon...

ni plak kristal.. ummi beli kucing ni drpd mak tok sbb ke'tandus'an kucing betina.. manja bukan main, asyek nak beriba ajer.. tp cukup takut kene buli ngan lidya dan aboy.. sampai tersepit celah peti ais.. skang kristal tgh peggy 1mth.. anak shape x tau la plak samada awang hitam atau awang jantan.. dah peggy ni lagiklah bertambah manjanyer kristal nih.. asyek dok panggei ummi ngan walid  p lawat dier kat sangkaq (tpaksa kurung takut termiscarriage laks biler asyik kene buli ngan yg lain).. pastu pandai wat munyik kesian mintak habuan (susu)

tgh resting kat menara peti ais (fav. spot).. bile kene serbu cpat2 terjun p celah petiais..

ni baru dinamakan catwalk

meimei (mimi) ni plak ummi beli ngan mr gary..

nakal ya amat.. umoq kecik lagik tp ade ati nak buli teri dan baby.. fav spot kat bawah meja, bwah ironing board atau balik ropol cadar ummi.. yg geram sgt kat meimei ni suke sgt membosei kat atas katil ummi.. x dek cakor men naik duduk dan straight wat pojek dier, seda2 dgn cadar, mattres protector, lemek dan tilam dah basah.. besaq punyer tangki x sama saiz ngan badan.. ade skalik waktu ummi dan walid tdok kat hall dier bleh wat pojek tige spot (lain2 waktu) yg last skalik btul2 atas kaki ummi.. ntah dier nak protes ape pon x tau lah..

muke kesian lepas kene marah

asyik nak men ajer kejenyer

baby simba (baby)

ummi beli baby dekat cattery mak tok skali ngan kristal dan comei.. tp bebi kecik lagik dan mcm rimau.. sgt manja, asyek nak ngecek makanan yg sedap2 dan suke kentut busuk.. hehehhee.. paling suke main bola kertas.. boleh gadoh berderam2 kalo yg lain nak curik bola kertas dier.. kalo nampak ummi dan walid pegang kertas cepat2 dier godek2 ekoq mai dkat kami, nak mintak bola dier..tau ajer.. tpi paling x tahan biler dier wat aksi penyamun menyamun mkanan adik bradik yg lain.. dgn muke poyo ajer..

mate layu nak tdoq

x sedaq boy tgh memanjangkan tangan sbgai intro 'episod buli'

zuan This user has been deleted
waaa cute nyer meimei (mimi)  tu rumah ummi kat mane?
nanti malam saya dtg "catnaps" mimi hehe

kat penang zuan.. sblum ko dtg mengcatnapkan anak2 ummi, ko nyer tgn dah kene snipsnap ngan walid.. hehehhee..

tambah laie..

montel

montel ni merupakan hadiah mak ummi kpd kami berdua.  adik bradik montel ni sumer ade di kangaq.. tp sumer montel2.. yg x montel si montel ni la.. bgik mkn aper pon saiznyer mcm tu ajer.. cukup liat nak bagik makan ubat.. walid pernah beberapa kali digigitnyer dan sumer2 kali tu kene p amik injeksen att kat klinik... agaknyer kalo botol att tu simpan ajer kat rumah dah boleh wat kalong leher si montel ni.. last dier gigit walid, pastu walid hempuk kat dinding.. pastu demam dan montel x leh nak lompat tinggi2.. mcm lemah lutut lah.. tp skang sebut ajer kat celah mane, grill mane, tembok mana yg x kene konker ngan montel.. tp dier cume manja ngan ummi.. tingat kisah silam kene hempuk ngan walid kots.. bapak angkat dier @ laki dier si abdul hitam.. asyek mengempeng ajer ngan si atam.. dri kecik lagik.. agaknyer tingat kat mak dier yg ade coating mcm si atam kots..

ntah aper yg direnungkan ntah

[ Last edited by mrsaafifi on 23-11-2004 at 01:53 PM ]