CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 175075|Reply: 3143

List yg belum ada rezeki anak

Close [Copy link]
assalamualaikum...

Hanni saja bukak topic ni.. nak tau brapa ramai yg senasib dgn Hanni.. Hanni hampir 3 thn kahwin, tapi masih belum ade rezeki nk menimang chy mata. Hari ni kt opis, ade 2 org member yg bakal tambah ahli kuarga next year. Well nampaknya Hanni akan dikelilingi dgn mak2 buyung belaka. Bile dengar berita2 mcm ni..rasa tumpang gembira sama tapi rasa sedih pun ade . yela bila la Hanni sendiri nk buat announcement camtu..Hanni harap ade le rezeki Hanni thn dpn ni. Mintak2 biarlah cepat berjangkit kat Hanni pulak.:pray: amin.. begitu jugak dgn kwn2 yg senasib. Moga ade rezeki kita di tahun hdapan..

Originally posted by Hanni at 30-11-2004 02:34 PM:
assalamualaikum...

Hanni saja bukak topic ni.. nak tau brapa ramai yg senasib dgn Hanni.. Hanni hampir 3 thn kahwin, tapi masih belum ade rezeki nk menimang chy mata. Hari ni kt opis, ade 2 o ...

nak masuk list yang pertama dulu...tapi mintak2lah adalah rezki kita tawun dpn ni:pray: tak larat nak jawab soklan bonanza tetiap tawun bila balik beraya di kpg

Hannni - ko buatlah senarai skali k...tq:hug

nessa pun masuk list nie la..harap-harap bukan untuk jangkamasa yang lama...
nessa dah nak masuk 3 tahun kahwin..hujung tahun nie..genap 3 tahun...
harap-harap..ada berita gembira on that day...

darling tumpang simpati yg teramat sangat dgn u all...sabar ye kawan kawan..

bila terpikirkan nasib darling yg mak buyung ni..alahai..rasa bertuahnye badan walaupun kali ni mabuk teruk!

insya Allah semoga tahun hadapan akan ada goods news utk dikabarkan di sini & jua kaum family..

Hamzah This user has been deleted
saya pun nak masuk list gak? leh ke? saya org baru kat board ni dah lama ikut perkembangan kat sini ..tapi tak tergerak nak join..malu..aper-aper pun saya dah masuk 1 tahun 2 bln kawin..masih tak der rezeki lagi..macam kawn-kawn yang lain.moga-moga tahun depan ader rezeki utk kami kat sini.

Nally ni dah lama kat board ni...stp kali isu ni keluar ada la nickname kat situ......kawin dah dekat 3 1/2 thn tapi still cam kenkawan yg ada dlm board ni......kalau kat opis tu usah cakap ler dah beganti2 org yg dok sekeliling pregnant hingga ada yg dah masuk kali kedua tapi tak jugak berjangkit2......mcm thn ni depan ada 2 org...kat sblh pun 2 org....paling sedih rakan sebaya lak tu.....seronok tengok org sembang pasal anak & menghitung zuriat tapi kita ni......sabar je la....setiap kesabaran yg kita pahatkan di hati ada pahalanya....

Follow Us
annasharlina This user has been deleted
anna mula2 tak perasaan pon board ni. ingatkan board yg lama tu yg list org2 pegnen tu.. then baca semula... aik board baru ni....macam kena join jer...
anna plak dah emm nak letak dah ker nak letak baru kawen 8 bulan...? 8 bulan kawen.. masih belom ada tanda2 nak pegnen.... risau & sedih jugak... member2 yg kawen after anna seme nya dah pegnen. ada yg bunting pelamin lagi... harap2 ada rezeki next year ni...

Originally posted by Hamzah at 30-11-2004 08:19 PM:
saya pun nak masuk list gak? leh ke? saya org baru kat board ni dah lama ikut perkembangan kat sini ..tapi tak tergerak nak join..malu..aper-aper pun saya dah masuk 1 tahun 2 bln kawin..masih tak d ...

ala napelak malu2 join.. xde salahnya. ;) tapi sebenarnya ni first time Hanni tgk kaum suami join topic2 camni.. atleast Hamzah dpt menyelami apa yg dirasai isteri. Yelah sapa yg mengalami keadaan mcm ni shj yg dpt faham :ah:
Tak salahkan kita berkongsii pengalaman.  for me, bila Hanni meluahkan perasaan kat sini, sekurang2nya dpt meredakan rasa kekurangan diri. :cry: Rupanya ramai lagi di dunia ni yg senasib dgn kita semua.

Originally posted by mea at 30-11-2004 04:06 PM:

nak masuk list yang pertama dulu...tapi mintak2lah adalah rezki kita tawun dpn ni:pray: tak larat nak jawab soklan bonanza tetiap tawun bila balik beraya di kpg

Hannni - ko buatlah se ...

kita doalah bersama2.. mea.. masih mkn product gamat tu ke? ade rasa apa2 perubahan tak? kalo ok.. hanni pun nk try jugak

jazzee This user has been deleted
Hello assalamualaikum,
kita nie pun sama gak, dah 2 1/2 tahun kawin takder anak..tapi rasanya cam tak sanggup nak join group ni ..sebak dan pilu...huk..huk....

ala jazzee jangan la sedih...raden pun nak masuk group gak lah.
raden dah kawin 5 tahun tapi masih berdua...dulu2 masih tahun pertama ke 2 memang la sedih tengok lak kawan2 yg lambat kawin dari kita dah pegnen...
tapi sekarang dah tak kisah dah nak buat macam manakan rezeki kita lambat..kita terima je mungkin ada hikmatnya...tapi hati perempuankan kadang2 sedih juga...cuma tak seteruk dulu2 la.. tak kisah la apa yg org nak cakap kita ni madul ke tak subur ke janji hubungan kita dng husband bahagia...

Originally posted by Hanni at 1-12-2004 09:47 AM:

ala napelak malu2 join.. xde salahnya. ;) tapi sebenarnya ni first time Hanni tgk kaum suami join topic2 camni.. atleast Hamzah dpt menyelami apa yg dirasai isteri. Yelah sapa yg mengalami kead ...

Hanni, Hamzah tu pompuan..mebi dia guna nama asben dia kut..betul tak Nor (Hamzah)? ;)

As'kum..............

Hai, saya orang baru. Sebelum ni saya cuma baca je.  Saya pun nak join jgk. Sebab saya kawin dah 2 th lebih tapi belum ada zuriat lg.

[ Last edited by bonE15 on 2-12-2004 at 02:18 PM ]

Originally posted by bonE15 at 2-12-2004 10:02 AM:
As'kum..............

Hai, saya orang baru. Sebelum ni saya cuma baca je.  Saya pun nak join jgk. Sebab saya kawin dah 2 th lebih tapi belum ada zuriat lg. :mll:

welkam to da club bone :hug:
curahkanlah segala-galanya kat sini..kita kat sini serupa jer....jgn malu2 k :hug:

Serupaler kiter, bonE15... saya dah 2 tahun 3 bulan kawen..InsyaAllah..kalu ader rezeki....Next year.... Amin Yaa Rabbal Alamin...

assalamualaikum.....nak join gak lehh....jazz hujung tahun genap 3 tahun kawin tapi masih tak ada zuriat...peritnya rasa dugaan ni....tapi jazz buat tak tahu dan buat pekak je.....

balik raya hari tu p berurut sakitnyer...perut kena uli mcm adunan roti canai tu....katanya peranakan saya dah senget ke kiri....patutlah rasa besar belah kiri....la ni dah perbetul tak tahulah kalo2 ada rezeki nanti....

si ujong bulan satu tahun depan genap 2 thn nikah.. stakat ni soalan bonanza org dah stop bagik sbb reply dari si memang 'pedas', dan rasanya sudah berlapang dada ttg soal rezeki akhir2 ni.. alhamdulillah sekiranya beroleh 'anugerah' :bgrin:

tu la.. saya pon nak beri jawapan 'pedas' pada soalan2 sensasi tu...

aper jawapan 'pedas' yg si beri????

cthnyer tanye balik ngan depa 'kat mane kilang wat bebi yg paling fofular? sbb nak jugak wat oder biar esok dah bleh sampai bebi'

atau bgtau kat depa 'saya dah usaha memacam bg beroleh zuriat, sekarang tgh bermohon pada tuhan agar segala usaha saya mendapat hasil, melainkan makcik pakcik nak jadik tuhan bolehlah perkenankan permohonan saya' (yg ni kalo depa dok kate tak power la, kene belajar kat mana2 la atau dok bgik jalan yg x logik

yg lain2 tu ikot keadaan dan kreativiti lah.. cth tanyer ade x sape2 yg nak sedekah bebi ker, juai bebi dier ker..

kalo ade yg dok banding2 kan si ngan anak2 kaum keluarga sepupu sepapat yg dah ade anak ramai si jawab la mcm ni..'memang la depa tu senang dpt bebi, tp jgn lupe.. sumer tu tuhan gaks bagik, kalo tetibe tuhan nak amik sumer sekaligus depa pon bukan leh nak wat atau kata apa... kalo anak/cucu makcik tuhan nak amik sekaligus pon makcik x leh  nak wat ape, sumer ni kijer tuhan '

~LiLi~ This user has been deleted
Originally posted by mrsaafifi at 2-12-2004 11:55 AM:
cthnyer tanye balik ngan depa 'kat mane kilang wat bebi yg paling fofular? sbb nak jugak wat oder biar esok dah bleh sampai bebi'

atau bgtau kat depa 'saya dah usaha memacam bg beroleh zuriat, s ...

: :

pedas nye cili api....hikhik....bila laa lili bleh jd sepedas ni..kena pektis ni :gado: :gado: