CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tuahayam

All About KPLI - DPLI : Pengalaman dan Tips

Originally posted by c_comel at 30-12-2004 08:16 PM:

hehehehe...gelak den sengsorang....hehehe..:cak::cak::cak:

bak le email add...nak PM rasa mcm susah jer...nak citer panjang nie...

:nyorok:

email azwan982000@yahoo.com

Originally posted by tuahayam at 30-12-2004 07:50 PM:
kalu yang lum ada pasangan tu.. masa kat maktab tu lah tempat paling sesuai utk cari pasangan.. hehe..
kekadang lecture pun selalu nasihat.. carilah pasangan semasa kpli ni..

tul aku cakap ni.. ...

:bgrin::bgrin:ko bertemu jodoh ms kpli ke??:bgrin::bgrin:

aiseh c_comel.. citer je la kt sini.. azie nak tau gak.hehehe..

Originally posted by cik_azie at 31-12-2004 12:02 PM:
aiseh c_comel.. citer je la kt sini.. azie nak tau gak.hehehe..

comel...
:clap::malu:

cite le comel...
:bodek::bodek::bodek::bodek::bodek::bodek::bodek::bodek::bodek:

:pompom::pompom::pompom:

takde apa sebeanrnya nak diceritakan . hehe.

comel sibuk tu.. ari ni dia ada meeting sekolah rasanya...

wat bijok n sweety dapat mana ye...

Follow Us
Kisah benar.. jadikan sebagai pengalaman ye

GSTT...

saya tak tau dah ada org post psl GSTT ke idak..i tak sempat baca..nway, my sis said that start next yr no more kpli..betul ke? diganti dgn GSTT sebabnya ramai lepasan KPLI tak tau mengajar n that's why dia nak replace kan dgn GSTT (guru sanaran tak terlatih)..if it's true..apa kelayakannya n how to apply n sapa yg layak etc? thank u .....

sweety This user has been deleted
...ermm since dah ada thread ni,nak laa gak share experience dengan sume..
ermm act sweety masuk second intake..lebih kurang sebulan lewat dr batch awal tu..mula2 tu rasa kekok sangat,tp dah lama2,bila dah banyak terlibat dalma aktiviti bersama2 tu dah jadik rapat..
bila masuk 2nd intake ni,paham2 je laa mestinya ramai anak2 kabel besar..sweety ni kabel biasa2 je,cuma mgkn nasib laa bleh gak masuk kpli ni..tp disebabkan wujudnya anak2 kabel besr tu,maka sweety pun berpeluang laa menjalani minggu orientasi kat resort..haaaa ni laa satu2nya pengalaman orientasi paling best..sweety sejak sek lagi dah stay kat hostel,tp ni laa orientasi paling best,hehehe..then bila masuk hostel pun,tak campur ngan org lain..ditempatkan kat blok berasingan ngan sesama budak 2nd intake je..ada laa lebih krg 100 org..tp kitorang still rapat ngan budak 1st intake..
banyak outdoor act..camping kat pulau rhu,pulau perhentian..abseiling,snorkelng..best...mula2 menyampah,tp bila ingat2 balik,tgk2 balik gambar tu cam best je..
jadual mmg pack..bak kata tuahayam,assignment tak susah,tp banyak..asignment mostly yang simple2 je,tp banyak..
sweety sekali laa majoring math ngan wat bijok..math rend..so banyak aktiviti bersama ngan dia wpun kelas berbeza..math rend kat mpsmb tu ada 2 kelas..
since dah majoring bi ngan pj,so dalam seminggu tu lebih banyak pakai tracksuit banding ngan pakai baju kurung time gi kelas..2 hari pakai baju kurung,lainnya pakai trakcsuit..
ujung minggu tak kaco biasanya,tp sesekali tu ada gak kursus ntah apa2 tu,cam kursus pencegahan dadah la etc..so tiap2 ujung minggu sweety mmg balik umah laa,dalam sejam setengah dr maktab tu..so khamis je dah mula ceria sikit muka,sebab lepas kelas boleh terus shoot balik umah,hehehhe..
pasal jodoh..heheh..susah nak cakap..ramai kawan2 yang dapat balak,dapat awek kat maktab ni...ada yang sesama kpli,ada gak yang sangkut ngan budak kdpm..ada kawan2 sweety pun banyak yang jumpe jodoh kat sini..tak kisahlaa,asalkan bahagia..sweety??still single n available..hehehe..lom sampai seru agaknya..
ermm..lecturer ngan budak2 kpli biasanya cam kawan..sebab ala2 sebaya gitu,hahahha..lecturer mmg best..sporting abis..ye laa mostly budak2 kpli ni yang masuk sume dah mak2 org,bapak2 org..dah umur agak2 'matang' gitu..heheh..
rasanya tu je pengalaman yang dapaty sweety ingat..
skang ni dah dapat tempat posting pun..wpun sek org asli,tp no choice la..cuba laa dulu..belajar dr pengalaman kata org..
all the best laa kat kawan2 yang sama2 bergelar guru..
akhirnya sweetyjuga bergelar GURU gak..heheh..

sweety This user has been deleted
Originally posted by tuahayam at 31-12-2004 02:00 PM:
takde apa sebeanrnya nak diceritakan . hehe.

comel sibuk tu.. ari ni dia ada meeting sekolah rasanya...

wat bijok n sweety dapat mana ye...

...wat bijok dapat pekan,phg..sweety pun dapat pekan gak..ermm ramai budak2 math kat situ..nasib laa ada kawan..

pelangi_petang This user has been deleted
ada ke orang yang kawin masa tengah kursus?

Originally posted by pelangi_petang at 31-12-2004 07:28 PM:
ada ke orang yang kawin masa tengah kursus?

ada.. tapi senyap-senyap jelah.. jangan heboh sampai pengarah tau dah ler.. lecture pun tak kisah sebenarnya.. lelaki ok skit org tak tau kalu kawin.. tp pmpuan.jaga2 ..jgns amapi mengandung sbb mengandung kena la tangguh pengajian..  

tapi kalu mengandung. jangan nak sorok lak. kita gak yg susah. pasal kpli ni banyak juagk kena berlari.. ada kes.. kandungan gugur..

jgn ler kawin awal.... tunggu dah kerja betul2 stabil baru kawin... ataupun kawin bila dah desperate jer...

pelangi_petang This user has been deleted
saje nak tau bole ke tak kawin masa tgh kursus...
sebab ingat dulu tak dpat kpli, so sume perancangan dah di buat...

ada jugak member yg kawin masa tgh kursus tahun lepas, lecturer siap bagi hadiah katanya...
dia kawin masa bulan 5 atau 6..
pastu tgh praktikal dia pregnant lak..

sbb tu tak disuruh kawin.. nanti pregnant, semua kena tangguh... nak tunggu posting lagi... kan susah tue...

Originally posted by pelangi_petang at 1-1-2005 03:26 PM:
saje nak tau bole ke tak kawin masa tgh kursus...
sebab ingat dulu tak dpat kpli, so sume perancangan dah di buat...

ada jugak member yg kawin masa tgh kursus tahun lepas, lecturer siap bagi hadiah katanya...
dia kawin masa bulan 5 atau 6..
pastu tgh praktikal dia pregnant lak..

kalu masa praktikal pregnant ok lagi. sbb lepas praktikal takde dah berlari2 kat tengah padang..

keh keh keh

last last amik KPLI, sedih-sedih itula dulu suruh belajar main-main, bercinta lah, berkepit ke hulu ke hilir, kononnya bagus sangat la tu...campus life le katakan............

last-last keluar U menganggur, pastu mohon KPLI.........sebenarnya hati tu bukan la nak jadi guru sangat

jangan la menganiaya anak bangsa....

keh keh keh.... nasib kamu lahhh

:gantuk:

Balqish This user has been deleted
Aku sekadar bengkongsi pengalaman...

Originally posted by jerukPetai at 10-5-2005 01:54 PM:
keh keh keh

last-last keluar U menganggur, pastu mohon KPLI.........sebenarnya hati tu bukan la nak jadi guru sangat

jangan la menganiaya anak bangsa....

Err.. aku penah terbaca kat dlm satu majalah... pinjam pendapat dia jap. Guru nih ada 3 jenis:
1. Guru yang memang dilahirkan untuk jadi guru
2. Guru yang dilatih untuk jadi guru
3. Guru yang terpaksa jadi guru..

So...jgn mudah menunding jari pada mereka yang menganggur dan mintak jadik Guru.

Mcm pengalaman aku sendiri... lepas spm dulu, aku mintak masuk maktab, nak jadik cikgu... Dah pegi ujian..dan dipanggil interview bersungguh-sungguh aku jawab interview tu maklumlah, nak jadik cikgu. Tetiba bila sampai part penemuduga tu tanya..."result awk elok, takkan tak dapat offer lain?" Masa tu aku budak2 lagi kan... first time gi interview... lurus bendul, aku jawab laa sejujurnya...aku kata ada, tp saya lagi minat nak jadik cikgu. ...( masa tu MARA offer aku buat comp sciences kat UK.) pastu dia kata "Bagi laa peluang kat org yang lagi memerlukan...awk ada peluang yang lbh elok untuk masa depan..." So, kiranya masa tu aku pun redha dalam terpaksa... Result keluar..aku tak dapat masuk maktab, so terpaksa terima offer dari MARA.

Tp kalau dah rezeki tu tak kemana kan? Last2, lepas grad 2 bulan...dpt jugak masuk education line nih...walaupun tak dipanggil Cikgu, tp ok laa... kira pendidik laa jugak. ;)

Aku rasa, kalau laa ditakdirkan aku tak dpt kerja aku sekarang nih... aku pun mesti apply KPLI jugak...lepas tu mesti ada jari2 yang menunding kat aku... kononnya "MENGANIAYA anak bangsa".

saje nak up kan balik thread ni..

suke bace pengalaman2 kpli nih..
dina dpt maths rendah kat Maktab Sultan Abdul halim Kedah..kena daftar 16 jan ni...kire suntuk jugak la nak prepare bebarang..kire jauh gakla...selatan ke utara..
lagi pun tak dpat buku panduan makatb tu lagi..
ade sesiapa ade pengalaman kat situ tak? saje nak tau kat situ mcmane? dari segi yuran pendaftaran, asrama pakaian n lain2 la tq..hopefully ade la anybody fr there ek...