CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tuahayam

All About KPLI - DPLI : Pengalaman dan Tips

Reply #4 heros's post

saksi adalah mentor kita di IPG nanti..jangan pening2 nak cari saksi...cuma yang perlu cari penjamin 1 & 2 je...penjamintu boleh ibu/bapa, adik beradik, suami/isteri atau kawan2...

BETUL KER ADA INTAKE JULY UNTUK KPLI

ada sesiapa dekat forumni leh confirmkanbetulker ada intake july kpli pahtu mcm mana KPM pilih calon2 yg berjaya untuk intake july tu

x pernah dgr la pulak... ada ker???

Reply #2 morango's post

ade kot..sbb aritu aku chat ngn sorang budak nih..dia ckp dia intake july....

intakejulay untuktahun lepas memangla ader..tp yg untuk thaun 2008ni..ada kerrr

mmg ada intake july..n diorg siap dh interview skali dgn yg intake jan....kira skali harung....

Follow Us
ada kot...ikut hb ku kata intake july tu utk org yg tak dpt msk jan. kira nyer dah tapisan ke berapa ntah dah la...

Originally posted by lindasam at 5-2-2008 04:11 PM
ada kot...ikut hb ku kata intake july tu utk org yg tak dpt msk jan. kira nyer dah tapisan ke berapa ntah dah la...

intake july akan masuk bila kitorg ambilan january ni keluar gi praktikum...

InsyaAllah sapa2 yg blm berjaya intake jan, akan masuk july..

Reply #1 suryati83's post

setahu aku ada intake july ni..
dan org kat ipg aku cakap intake july ni mungkin ramai bilangannya

yeke ni?dah xyah interbiu ka wat exam dah ka?kalo ramai lagi baguih..

KPLI 2009 - Interview perlu bawa ijazah asal ?

Saya mahu CONFIRM lagi, wajib bawa IJAZAH ASAL dalam INTERVIEW KPLI ??

Saya takut masa tu, belum dapat ijazah (ACCA) la...

Sudah MAklum, saya ada UK Accounting Degree tetapi tidak diiktiraf kerajaan.
Saya sudah bekerja sudah 1  tahun lebih, memang tak suja pekerjaan saya...

Ada kawan suruh saya beli ijazah sahaja, nanti guna Ijazah asal untuk gantikannya
(Result saya agak baik juga, saya ada biasiswa swasta, bukan tak boleh graduate, tetapi jika ambil ACCA, tentu tak sempat KPLI/DPLI 2009)
Interview bagi lecturer pun tak dapat (ada interview, tetapi tak dapt la) . Memang Kecewa. Tetapi, saya lebih gemar jadi guru kerana lecturer kerja tu banyak buat research, saya lebih suka mengajar...

(Saya minta maaf kerana banyak perkataan tidak tertulis tadi kerana copy &paste:flower: )

[ Last edited by  mahujadiguru at 8-2-2008 11:02 PM ]

dah grad ke blom?

pasaipa sampai kena beli ijazah lak   

tak perlu rasanya buka begitu banyak topik psal mende ni..

mmg aku tahu keinginan ko utk jadi guru begitu kuat... tp tak perlu la buka topik2 yg sama je...

beli ijazah.. ok..  katakan masa interview dia lepas.. lepas tu terpilih masuk maktab...

masa masuk ni dia juga akan tgk ijazah asal.. ok katakan lepas lagi..

lepas tu masa belajar.. sebelum posting dia nak tgk ijazah asal.. katakan lepas lagi. kira mmg bernasib baik la..

masa keje.. sebelum konfirm . interview utk pengesahan jawatan dia akan tgk sekali lagi ijazah asal.. hehe.. katakan masa ni baru org perasan ko gunakan ijazah palsu..

serta merta ko akan dibuang keje.. dan maybe kena bayar ganti rugi.. dan boleh juga didakwa sbb menipu... fikir-fikir kan lah...

Reply #1 mahujadiguru's post

Jgan beli..just make sure u have confirmation letter from ur university. Surat pengesahan graduasi dari bhgn hal ehwal pelajar uni kalo betol blom dapat ijazah sebab blom konvo.

buying other degree sama cam menipu, kalo diketahui bleh kene reject la... nak minta kerja, mesti la ikhlas. all the best in ur interview

mintak surat dari Universiti mengatakan ko dah lulus ijazah...

tp nasihat aku.. habihkan dulu ijazah skrg baru fikir semula pasal KPLI..

kalo kene bayo ganti rugi rm8+ +++ oooooo.........
sanggup ker???

belum dapat ijazah fasal belum konvo ek? tapi kan ada surat rasmi yang dikeluarkan ipt yang kita da grad... pakai je surat tu dulu...

hmm..bkn nk jatuhkn semangat ko ni..tp aku rasa better ko abiskn blaja dulu, cuba kerja dlm bidang yg ko blaja dulu.aku paham yg ko mmg minat nk jd cikgu, td kdg2 bergantung pd rezeki jgk.
klu sbl apa2 lg ko dh pikir nk beli ijazah(aku pn xtau aktiviti camni ada ke org guna utk masuk gov?), ko rasa minat dn niat ko utk mengajar tu telus ke?klu pn ko berjaya buat kpli tu, then posting, then confirm, ko rasa ko boleh idup dengan tenang sepanjang hayat ko dengan menipu tu?
ko ada buat ACCA, aku phm sbb aku pn buat accountancy gak kat u dulu, tp utk kpli ni wlupn ko ada lesen MIA sekalipn tp kalo xde ijazah yg recognised by JPA, susah rasanya sbb utk jd cikgu kpli, bkn setakat interview utk kpli tu aja, bermacam2 lg prosedur kau kena lalui bila posting.
bagus sbb ko pndg jauh dn ko tau apa yg ko nak, tp kdg2 kita kena faham yg kdg2 kita xboleh dpt sume yg kita nk.

pe2 hal pn, hargai apa yg ko ada skrg, dn caiyok2!

Reply #8 ernniey's post

KAdang Kala, saya rasa tidak puas hati kerana sya banyak menghabiskam duit tetapi UK Accounting Degree saya tidak diiktiraf kerajaan. Saya memang marah dan benci, saya susah payah belajar dan dapat FIRST CLASS.
Semua hanya sia-sia. :@

Sekarang saya belajar PART TIME ACCA sambil bekerja. Bekerja 12 JAM sudah letih,  sya memang tak tahu boleh lulus ACCA. Saya ambil 3 kertas ! Rasa tertekan & satu motivasi ialah guna ACCA untuk jadi guru walaupun semua orang termasuk kamu cakap guna ACCA jadi guru memang membazirkan...

Nasib saya tergantung dalam tangan saya. Say memang ingat satu guru sekolha rendah memandang rendah terhadap saya, tetapi sayaa sudah tunjuk kepadaanya "SAYA BOLEH" dengan mendapat semua A's (6As) pada UPSR 1996.

IA, saya sanggup buat apa2 sahaja untuk capai impian saya...

[ Last edited by  mahujadiguru at 8-2-2008 11:04 PM ]