CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: raliz

Kedai Fotostat

Jiran kau tu kaya ke tak?

(Soalan aku ni bunyi mcm soalan orang bodoh, tapi pesan tok guru: jika tokeynya tak mampu beli kereta mewah, bisnes itu buang masa aja kita buat, sebab ianya bisnes kais pagi makan pagi ... Kamu takkan bisa jadi kaya dengan mengusahakan bisnes tersebut, justeru itu ada baiknya kamu lupakan sahaja)

Reply 41# cmf_WonBin

aku tak tau la dia kaya ke tak...aku tgk sederhana je hidup dia org...tp aku dengar gak laki aku ckp...satu kedai bleh dpt 10K jugak...itu yg kedai 1st tu la...kedai yang 2 lagi tu aku tak tau...10K tu pun blum tolak gaji perkerja, beli kertas, sewa machine, sewa kedai lagii .....jiran aku tu suami dia masih bekerja...isteri dia je yg jaga kedai..tp pada aku ok dah tu..buat masa ni..rezeki orang mana kita tau kan..even rezeki kita pun kita tak tau

Reply  nssinar

salam...jiran sebelah rumah aku ada 3 kedai mesin photostat ni...kedai 1st  ...
nagasaka Post at 31-5-2011 13:27

wah best nya.....hanya ngan bisnes photostat jer......tp nk dpt lokasi strategik tu susah sgt.....lokasi yg aku nk..... baru di masuki oleh penyewa baru.....org tu just letak brg2 pelamin nye aje......tunggu lg satu kedai....baru nk buat....tak tau bila nk siap nye.....Modal dah dpt dlm 50k.....silap2 msk ASB dulu la duit tu....

saya nak upkan balik thread ni, boleh bagi info lanjut berkenaan dengan bisnes mesin fotostat?

1. Ada ke bengkel keusahawanan yg berkaitan, sbb ssh nak faham di forum berbanding ke seminar.
2. Dari segi teknikal, mana nak belajar?
3. Berapa modal yang diperlukan. anggaran sahaja.

Saya dapat tempat strategik utk kedai fotostat ni di area jb. Harap ada yg blh tlg.

myohmy posted on 25-10-2004 12:41 PM
Ada tak sapa2 kat sini yg terlibat dlm bisnes mesin fotostat? Kalau ada saya nak lease sebuah mesin  ...

Konica Minolta ada buat service sewa

far_east00 posted on 30-8-2013 04:14 PM
saya nak upkan balik thread ni, boleh bagi info lanjut berkenaan dengan bisnes mesin fotostat?

1. ...

saya lebih memilih utk pakai jenama Ricoh...krn sparepart n toner nya blh dpt murah....

mesin pertama saya beli harga Rm2,600 saya hanya pakai genap2 setahun, mmg mesin nie tak tahan lama... meter reading pun dh cecah 500,000 copy ....tapi alhamdulillah berbaloi jgk....kalau ikut kiraan harga plg mrh sy kenakan pd customer iaitu 5sen sy dh balik modal berganda2 dgn mesin tu....

yg pntg mcm mana kita pakai mesin tu....

Follow Us