CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Minleter

Pernah check handphone hubby anda?

Originally posted by owenkatz at 23-7-2008 11:01 AM

mmg la ujian utk isteri, boleh handle or not bila suami curang

Suami yang curang dalam erti kata lain berzina sedangkan ia mempunyai isteri yang sah, mengikut hukum agama...kalaupun si isteri membunuh suaminya itu atas perlakuan zinanya itu, perbuatannya itu halal.......kerana sesungguhnya telah tergolong orang yang berzina sedangkan ia mempunyai isteri, dihalalkan untuk darahnya diambil(dibunuh)...

Begitu beratnya hukuman bagi orang2 seperti ini......

saya telah mendapat restu kedua ibu dan ayah saya. sebelum jumpa memanglah byk cerita tak baik dari ibu, dan kerisauan di pihak ayah, tapi bila dah berkenal2 lan, datang rumah, ibu saya pula berlebih pula excitednye suka pada dia, bagi dia kain pelikat bagi souvenir bila ade kerja luar. ibu mana yang tak syg anak? semua ibu nak yg terbaik. tapi ibu dan ayah faham itu soal jodoh... dan sy mmg mencintai dia...

Originally posted by <i>nazo</i> at 23-7-2008 12:43 PM saya tapi ibu dan ayah faham itu soal jodoh... dan sy mmg mencintai dia...
<br />

kalu tgh hangat bercinta mmg susah sikit nak tgk dunia from perspective org lain.

like i've said earlier, benda ni ujian utk you (nak ganggu marriage org or not), the wife (suami tak jaga hati dan perasaan dia), and your bf (tak de zuriat) -- probably lah, may be ujian for other things.

anyway, kalu d other wife sanggup terima you, tahniah. but kalu d other wife tak sanggup terima, then bertanggungjawap lah atas your action yg meruntuhkan masjid. dosa pahala and the consequences on it, itu urusan you, your bf, the other party and Allah.

Just a thought though, Kalu the other wife nak tuntut balasan kesengsaraan yg you caused her now kat akhirat nanti, be prepared lah nak bagi your pahala tu her. hopefully, masa kat akhirat tu, masa tgk amalan pahala you kene demerit, you will think ur cinta ni was worth it.

-peace-

[ Last edited by  owenkatz at 23-7-2008 03:03 PM ]

Balas #822 nazo\ catat

Sorry tuan rumah.. dah meleret ke cerita lain

Betul apa yang Nazo cakap tu. Soal Cinta. Siapa yang nak pilih macam tu.

Tapi....Kalau laki tu mahu bercinta, kenapa dia tak berani berterus terang cakap kat isteri dia?

Biarlah isterinya decide sama ada dia sanggup berkongsi atau tidak.
Kalau dia tak sanggup, bagilah dia pilihan,samaada nak terus atau nak pilih hidup
sendiri.

Semua orang layak mencintai dan dicintai. Apa kah BF tu fikir dia saja layak mencintai dan isteri dia kena berkongsi?
Hello.. semua orang layak berbahagia..
Kalau dia jujur, cakap terus.. semua orang tak sakit hati.

Kalau tipu tipu dan buat cara macam ni.. ada hati yang luka.
The sence of betrayal tu berat.
Nanti ada pulak orang yang teraniaya.. Doa orang yang teraniaya tu tak berhijab..

huh..!!! kat sini pun ada citer poligami...adoiii...

aku sokong jer benda halal..

Balas #825 namakurahsia\ catat

ala kalo dah topiknya chek hp laki, takkan lah saja suka nak tengok gambar arnab tepi pantai?

mesti ada hal orang ke 3, nak tahu serius ke kawan kawan ke , ada hati pasang lain ke? Atau precaution sebab tak nak hal membazir tenga berlaku..  
Kurang kurang kalau nak pasang lain, dah detect signal.. boleh  siap siap.. boleh buat persediaan awal, gi gym supaya ada stamina , boleh travel obersea ke, split akaun siap siap ke.. tak de lah esok dah jatuh longkang baru tersedar

Follow Us

ala kalo dah topiknya chek hp laki, takkan lah saja suka nak tengok gambar arnab tepi pantai?

mesti ada hal orang ke 3, nak tahu serius ke kawan kawan ke , ada hati pasang lain ke? Atau precaution sebab tak nak hal membazir tenga berlaku..  
Kurang kurang kalau nak pasang lain, dah detect signal.. boleh  siap siap.. boleh buat persediaan awal, gi gym supaya ada stamina , boleh travel obersea ke, split akaun siap siap ke.. tak de lah esok dah jatuh longkang baru tersedar

Dah kalo topic pun check hp hubby

Salam. Bila pula masanya saya menipu isteri dia? Tugas memberitahu itu, lelaki kenalah bertanggungjawab. Tapi kalau isteri tu dah sms/ telefon, saya akanlah berterus terang. Masalahnya sunyi tanpa berita, kecuali gangguan-gangguan telefon dari entah siapa-siapa entah. Macam saya kata, saya dah banyak kali pesan dan tanya bila nak berterus terang dengan isteri? Jawapannya, setelah cukup simpanan yang dikumpul ataupun bila isterinya membuka cerita. Saya baru baru ni dapat tahu emel isteri tu, patutke saya berkenal-kenalan dgn dia?

Reply #831 nazo's post

ape ke hal ko ni nak jolok sarang tebuan plak
kang kena sengat bertubi2 kang.. sapa yg susah?
firasat aku.. she is in denial or trying to deny your existence in her husband's life
tok sah ler ko nak sibuk2 'muncul'kan diri plak gi email2 bagai, ambik lah sikap 'halimunan' sampai dia blh terima kewujudan diri ko itu.
but then, firasat aku ler.. i'm not her, otherwize mmg dah lama dah aku gusti guling2 tarik rambut ngan ko.

Originally posted by mala0n at 22-7-2008 09:33 AM

engkau yg suka menyelubungi diri dgn dosa...apsal nak salahkan org lain...otak akal semua cukup tuhan bagi. apa alasan ko buat dosa ni beb?

TUHAN MAHA PENGAMPUN.......... (ada unsur sinis disini...jaga2...)

Terima kasih lah puan mentos. Saya pun pikir cam nak halimunan je, baru ingat nak beremal2 an.. konon2 nak kenal hati budi. dan laki tu dari awal dulu dah bitau, jgn cuba buat apa-apa,, kalau dapat telefon ke ape ke,,, diam je, jgn menjawab, sbb itu katanya dia akan selesaikan. tapi kat sini semuanya cakap sy ni gila, tak berterus terang , menipu, berbohong, tak jujur, tak ikhlas ... padahal cuma menunggu masa je,, tak lamau dah punnn. semoga allah memakbulkan doa kami :pompom:

semua orang berbuat dosa, jangan lah plak memikir kami dah terlanjur, minta ampunlah. sy masih tahu dosa pahala. tapi berlama-lamaan dalam hubungan tidak sah, sapa yang boleh tahan. saye pun ade firasat wife die bukan sebrng wanita, pasti wanita yg baik2, educated, bergaya, dari gambar je dah tau... sapelah saya yang berjiwa keanak-anakan dibandingkan dengan kematangan wanita 40-an.... tapi setiap wanita juga ada daya penarik dan juga kelemahan tersendiri...

Originally posted by Minleter at 11-3-2005 01:42 PM
Nampaknya sekarang ni sindrom hubby ber'sms' ngan pompuan lain semakin menjadi-jadi. Just nak get the statistik, whether ramai tak yang check handset hubby diorang sebab tak percayakan kejujuran  ...

.......waaaaaaaaaaaaaa..aku mangsa keadaan..selalu kena check hp ngan wife..

Originally posted by nighunter71 at 23-7-2008 19:29

buat hal le kot ni

Reply #834 nighunter71's post

patut wife ko check post ko dlm forum gak...

Originally posted by nighunter71 at 23-7-2008 07:29 PM

mesti pernah ada sejarah ler nih  

eh..camno thread handphone boleh masuk cite poligami gak nih

kenapalah haku rs hangin dgn si nazo nih?

Originally posted by nazo at 23-7-2008 07:27 PM
semua orang berbuat dosa, jangan lah plak memikir kami dah terlanjur, minta ampunlah. sy masih tahu dosa pahala. tapi berlama-lamaan dalam hubungan tidak sah, sapa yang boleh tahan. saye pun ade  ...

bakal 2nd ke ni...

good luck dik ek...