CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cassiopeia

Goodbye

Close [Copy link]
ler blm ada sambuangan lagi ker :cry:

ekk...hehe.. sori sori....
cassio busy study pasal exam nak dekat dah... ;)
jap cassio siapkan part 3...

besok cassio post part 3 & part 4......tunggu...

part 2 dah post ke?

Originally posted by Robab at 8-9-2005 09:09 PM
part 2 dah post ke?

dahlah robab cuba baca kat atas kan part 1 & 2

owh
kekeke
tapi nk sambungan die??

Follow Us
Originally posted by Robab at 9-9-2005 10:27 PM
owh
kekeke
tapi nk sambungan die??

hehe....very very sori...
cassio ingat nak wat malam nih..
tapi tiba2 besok kena skool...
pasal cuti berganti la...

but i promise besok....
cassio wat lebih lagi..
sampai part 5...
harap korang semua maafkan cassio......... :cry:

takde idea la....sempat siap part 3......
jap lagi post...

~three~ {A New Beginning}

(My Little Princess - TVfXQ)
"__I suppose this feeling in my heart would be love,
Although I try to hide it, a smile appears on my lips__"

"Baiklah, semua sila beri tumpuan. Cikgu adalah guru kelas anda buat masa ini. Nama cikgu Pn. Rasyidah Bt Omar. Cikgu harap para pelajar semua dah bersedia untuk memulakan azam baru, di sekolah yang baru. Dan cikgu amat berharap, awak semua menjaga kelakuan masing-masing. Ingat, ini bukan lagi sekolah rendah.....awak semua tak boleh lagi main-main macam dulu, faham?" --- "Faham, cikgu" jawab kami semua. Tiba-tiba, "Cikgu, handphone cikgu berbunyi", kata seorang pelajar perempuan di tepi meja guru itu. "Ye? Sekejap ye kelas..." kata cikgu itu sambil menuju ke meja guru dan mencapai handphonenya. (Sementara itu...aku memandang sekeliling ku.....kelihatan seorang pelajar lelaki india membaling 'bola kecil' yang di perbuat daripada kertas ke arah rakannya. Di tepinya seorang pelajar perempuan cina sedang khusyuk membaca buku....hmm...nampak seperti novel.....ya.....novel bahasa cina.....kemudian, perhatian ku beralih semula...) "Hmm....kelas, cikgu ade hal di pejabat, mungkin ambil masa yang agak lama....cikgu harap awak semua buat kerja masing-masing ok?" kata cikgu itu sambil bergegas menuju ke pejabat. (belum sampai satu minit, kelasku menjadi teramat bising...) "Ita, bestnya....tak sangka kita sama kelas lagi ye?" kata seorang pelajar perempuan
melayu di meja depanku kepada rakannya di meja tepi. (dalam keadaan kelas yang amat bising ni, aku pula mendiamkan diri...yelah...budak baru..manalah kenal sesiapa pun..ataupun aku yang sombong?)
"Hi...assalamualaikum!" sapa seorang pelajar perempuan melayu. "Waalaikumusalam" jawabku tersenyum. "Nama saya Azirah. Panggil Azi je. Um...kenapa awak duduk diam je dari tadi? Tak mahu join kita orang ke? Sombonglah awak nih....." ---- "errr..." aku mencelah, namun Azirah masih... ---- "Saya rasa awak bukan dari kampung nih kan? Sebab saya kenal ramai orang dari kampung nih..tapi tak pernah tengok awak pun..
Awak mesti dari kawasan perumahan baru tu kan? Cantikla rumah kat situ....Saya................ --- (begitulah Azirah yang ku kenal,  jarang Azirah bercakap sikit. Ada saja perkara yang ingin dia cakapkan.) ..........Eh! Apa nama awak tadi?" tanya Azirah. "(tersenyum) Nama saya...." ---- belum sempat ku mangatakan nama ku pada Azirah, kedengaran suara..."Hah...tu dia cikgu...."-------(Aku menjengah ke luar tingkap dan terkejut melihat si botak dan gengnya bersama guru lelaki india pagi tadi di koridor kelas ku. : Sebaik sahaja si botak terlihat aku....) "Oh, budak tu pun di sini.....eloklah tu....duduk sebelah menyebelah pulak tu!" kata si botak tersenyum sinis. Pelajar lelaki cina di sebelah ku yang dari tadi mendiamkan diri (actually, tidur! :gantuk: ) kelihatan terkejut melihat kedatangan si botak dan guru tersebut. "Awak berdua, mari sini. Cikgu ada hal sikit nak tanya," kata guru lelaki india tersebut sebaik sahaja menjejakkan kaki ke dalam kelasku. Aku dan pelajar lelaki cina tersebut saling berpandangan. :stp:
Satu kelas memandang ku dengan wajah penuh kebingungan.
Aku hanya melemparkan senyuman kepada semua rakan di kelasku lalu berjalan mengikuti guru india tersebut. :bgrin: :jeling:
(Setibanya di bilik penolong kanan HEM, guru lelaki india itu mula menjelaskan tentang mengapa aku dan pelajar cina tersebut dipanggil)
"Jadi, siapa yang nak ceritakan apa sebenarnya berlaku pagi tadi?" tanya guru itu yang baru ku kenali sebagai En. Subra. (Si botak cepat mencelah) "Cikgu, si apek nih yang tiba-tiba je tolak saya pagi tadi cikgu" ujar si botak bersungguh-sungguh. "Apa????" balas pelajar cina
tersebut. "Zaki.....jaga mulut kau tu!" balas cikgu Subra. (Si botak merenung tajam muka pelajar cina tersebut) :agr: Aku memulakan ceritaku pula -- "Err....cikgu, tadi si botak ni yang kacau saya cikgu, dia halang saya pergi ke tapak perhimpunan" -- (si botak memalingkan mukanya ke arahku dan cuba untuk mencelah -- "Oi cik adik, yang cik adik ni tak pasal-pasal je nak cari gaduh dengan abang-abang semua kenapa haa??? :gado: Cik adik yang lalu dekat tempat kami.... -- (aku mencelah) -- "Apa pulak tempat korang?" -- (kawan si botak yang gemuk itu menjawab)  -- "Alahai Zack ((nama panggilan glamer Zaki)), dia nih bengap la, semua orang tahu itu tempat kami," :lol (si botak dan gengnya ketawa) -- "Oi! Mana ada kat situ tulis nama korang? Apa korang ingat sekolah ni bapak korang punya ke???" nf:
---------- "BERTENANG SEMUA...Cikgu bukan nak kamu semua bergaduh di sini, kalau mahu bergaduh, cikgu boleh hantar ke bilik Cikgu Ali, mahu?" ((cikgu Ali, terkenal dengan rotannya dan kadangkala pembaris besi!)) ---KAMI SEMUA DIAM--- "Baiklah, nampaknya kamu semua masih lagi tak mahu bercakap benar, jadi cikgu ter.... -- (aku mencelah lagi) "Cikgu, apa yang saya cakap benar, cikgu!" tegasku. "Sorrylah, cikgu dah beri peluang tadi, tapi kamu semua masih tak hargai, jadi cikgu terpaksa adil dengan kamu semua. Cikgu mahu kamu semua membersihkan dewan terbuka dan juga kantin untuk satu minggu ini!" : ---(saat cikgu memberikan arahan itu, aku merasakan aku seperti berada dalam makhamah yang menjatuhkan hukuman penjara seumur hidup..:ketuk:..bayangkan aku sememangnya tak pernah melakukan kerja seperti itu! Ini kerana di rumahku, pembantu rumah lah yang sering melakukan kerja begini.)---(Aku menunjukkan muka kasihan kepada cikgu)-- "Cikgu, saya..." --- "Ya, awak pun perlu lakukan juga!" tegas Cikgu Subra. (aku lihat pelajar cina tersebut kelihatan tak puas hati...aku merasa bersalah....walaupun bukan salahku...) Nampak gayanya, kami berdua sukar untuk menjadi kawan, apatah lagi dengan keadaan begini. Or, maybe this is the new beginning?

>> CASSIOPEIA : - ish..apsal aku rasa bersalah pula?? :stp: aku suka kat dia ke? ish......taklah....aku tak suka..tak sukaaaaaa......

[ Last edited by cassiopeia at 13-9-2005 06:41 PM ]

Originally posted by cassiopeia at 09-09-2005 02:57
part 2 dah siap~
sorry eera, lambat sgt buat...busyla....

it's okey

utamakan pljrn dulu

best gile part 2 :love: :love: :love: :love: :love:

syok gile bace

Originally posted by Zaheera at 11-9-2005 02:11 AM

it's okey

utamakan pljrn dulu

best gile part 2 :love: :love: :love: :love: :love:

syok gile bace

la...eera online rupenye.... :cak:

thanks...tgh buat la nih...

wah, semakin best la cassio

senang2 nanti wat la part 4

Originally posted by Zaheera at 11-9-2005 02:14 AM
wah, semakin best la cassio

senang2 nanti wat la part 4

jap tgh buat nih.. ;)

by the way........ ff:
eera tak ngantuk lagi ke?
ingatkan dah gi tido..

[ Last edited by cassiopeia at 11-9-2005 02:16 AM ]

by the way, eera......suggest kan nama pelajar lelaki cina ngan nama cassio leh tak?
takde idea la... :hmm:

Originally posted by cassiopeia at 09-09-2005 02:13

la...eera online rupenye.... :cak:

thanks...tgh buat la nih...

online..offline...pastu online balik

nasib baik sy nampak cassio kat bod ni (melalui online users)

kalo x, mesti sy x tau pon yg cassio dah sambung balik

Originally posted by cassiopeia at 09-09-2005 02:15

jap tgh buat nih.. ;)

by the way........ ff:
eera tak ngantuk lagi ke?
ingatkan dah gi tido..

x ngantok pon

tadi dah tertido 3 jam setgh...dari kol 7 sampai 10.30

sy x online kat ym sbb server lambat...kang masuk ym lagi tambah lambat

x tau pc ke dail-up yg wat problem (pakai pc lama...kakak sy dah balik)

streamyx lak x sampai sini :geram: :geram: :geram: :geram: :geram:

Originally posted by Zaheera at 11-9-2005 02:22 AM

x ngantok pon

tadi dah tertido 3 jam setgh...dari kol 7 sampai 10.30

sy x online kat ym sbb server lambat...kang masuk ym lagi tambah lambat

x tau pc ke dail-up yg wat problem (pakai p ...

laaa.......... lamanye tido.......
hehe........

Originally posted by cassiopeia at 09-09-2005 02:18
by the way, eera......suggest kan nama pelajar lelaki cina ngan nama cassio leh tak?
takde idea la... :hmm:

tu la pasal...

sy pon terpk gak

nama x sebut lagi

Originally posted by Zaheera at 11-9-2005 02:25 AM

tu la pasal...

sy pon terpk gak

nama x sebut lagi

pasal tak tau nak bubuh nama ape la............ :lol