CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bebop

ANEKA KEK MENTEGA [BUTTER CAKE]

Kek Butter Maklang (sempoi):bgrin:

Bahan-bahan
1 cawan mentega
1 cawan gula halus
1 cawan tepung gandum
1 cawan tepung kastard
1 sudu besar susu pekat manis
4 biji telur
1 sudu the vanilla dan serbuk penaik
Cara membuatnya
1.        Pukul telur dan mentega hingga kembang
2.        Masukan telur satu demi satu, vanilla, susu pekat manis dan serbuk penaik. Gaul hingga sebati.
3.        Masukan tepung gandum, tepung kastard dan gaul sebati.
4.        Masukan ke dalam acuan dan bakar hingga masak.

Originally posted by MAKLANG at 22-3-2005 12:54 PM:

Bahan-bahan
1 cawan mentega
1 cawan gula halus
1 cawan tepung gandum
1 cawan tepung kastard
4 biji telur
1 sudu the vanill ...

maklang, kita suka sangat kalau resepi main sukat2 pakai cawan nie...khehehhhee...senang...tak payah guna timbang2..lambatttt
ke guane?....
mekasih for the resepi...
:hug:

baru semalam beli pound butter cake kat King's..
selalu blue tak ske butter cake tapi yg semalam tu (before dah pernah makanbeli kat JJ) mmg sedap , soft, moist..sedaplah!

Bop, nak enterprem sket. Jgn mare yek. Alin nak tepek resepi Sandwich Cake. Ni lebih kurang cam butter cake jugak. Kalu ada sesape yg sudi nak try, silakan ye..

250 gm tepung naik sendiri
250 gm butter
250 gm gula castor
5 biji telor
1/2 sudu teh esen vanila
Sedikit gula aising - untuk tabur atas kek

Cara:  Pukul butter and gula sampai kembang, Masuk telur sebiji sebiji. Pukul lagi. Masukkan tepung yang telah diayak, Kaup balik adunan hingga rata.
Tuang adunan didalam bekas yg telah dilenser ngan sedikit margerin. Bakar selama 30 minit atau hingga masak.  Keluarkan kek, sejukkan dan belah bahagian tengah, sapukan jem strawberry dan tangkup balik. Taburkan gula aising diatas permukaan kek (gunakan pengayak tepung).

GOLDEN BUTTER CAKE

kak liza pun nak bikin kecuh gaklah..sapa yg dah buat tu nanti ..kasilah report..

GOLDEN BUTTER CAKE

bahan
250 gm butter
40 gm majerin
210 gm gula kastor
5 biji telur [pukul kembang sikit jer]
1 s/k esen vanilla
260 gm tepung gandum
1 s/k baking powder
50 gm susu full cream

Cara
1. Pukul butter, majerin, gula sehingga gebu.
2. Nasukkan perlahan telur dan kacau sehingga kembang lagi. Masukkan esen vailla.
3. Masukkan tepung gandum dan baking pwder yg telah diayakkan berselang seli dengan susu.
4. Kacau rata dan masukkan adunan kedalam acuan.
5. Bakar dalam oven 170'C selama 40 - 45 minit.

[ Last edited by hanieliza on 22-3-2005 at 04:55 PM ]

Originally posted by MAKLANG at 22-3-2005 12:54 PM:

Bahan-bahan
1 cawan mentega
1 cawan gula halus
1 cawan tepung gandum
1 cawan tepung kastard
4 biji telur
1 sudu the vanill ...

maklang n nsutra.......saya pun suka gak resepi cam ni. pakai cawan....senang banget....tak pernah lagi jumpa resepi butter cake taruk tepung kastard, mesti best ni....errrmmm....nanti saya cuba ye maklang...
tq for de resepi...:hug:

Alin, saya pun kekadang suka gak enterprem kat orang punyer topic....so masuk aje lerrrr dan kalau ada lagi resepi tepek lagi kat sini....silakan..:lol  so sesiapa yg nak letak resepi koleksi sendiri pun boleh letak kat sini....with my pleasure....:clap:

Follow Us
Tenkiu bop, ni nak tepek satu lagi resepi. Family memang suke makan kek ni.

Prune Butter Cake

250 gm butter
250 gm gula castor
250 gm tepung gandum- diayak bersama 1/2 s/t baking powder
100 gm pitted prune - direndam dalam air panas sebentar then toskan
5 biji telur
Esen vanila

Pukul butter and gula sampai kembang. Masukkan telur satu persatu, kendian masukkan esen vanila. Gaul rata, masukkan pulak prune tadi. Last masukkan tepung. Kaup balikkan sampai rata. Masukkan dalam loyang 9" bakar selama 40-45 minit.

Trylah sedap tau.

Originally posted by alin_raaz at 23-3-2005 10:09 AM:
Tenkiu bop, ni nak tepek satu lagi resepi. Family memang suke makan kek ni.

Prune Butter Cake

250 gm butter
250 gm gula castor
250 gm tepung gandum- diayak bersama 1/2 s/t baking powder
10 ...

lin...kalau prune tu ganti dengan kismis sedap tak?....

Sutra, boleh aje kalu nak guna kismis. Caranya sama, kena rendam dulu kasik lembut. Actually kalu ada idea lain nak campur dlm kek ni boleh. contoh mcm buah2an campuran, cempedak. Terpulang pada citarasa memasing. Selamat mencuba

Originally posted by alin_raaz at 23-3-2005 10:26 AM:
Sutra, boleh aje kalu nak guna kismis. Caranya sama, kena rendam dulu kasik lembut. Actually kalu ada idea lain nak campur dlm kek ni boleh. contoh mcm buah2an campuran, cempedak. Terpulang pada ci ...

ohh macam tu...nak cuba jugakkkk ..hehhhehe...

Originally posted by hanieliza at 22-3-2005 04:53 PM:
kak liza pun nak bikin kecuh gaklah..sapa yg dah buat tu nanti ..kasilah report..

GOLDEN BUTTER CAKE

bahan
250 gm butter
40 gm majerin
210 gm gula kastor
...

Saya da gak resipi butter kek, kawan saya kasi (lebih kurang macam bebop),  nak try buat, tapi bila dah nampak resipi k. liza & maklang, say konpius, mana satu nak buat ni... so, pertanyaan saya, apa beza k.lizanya resipi tu diletakkan susu full cream? lagik bertambah moist + lemak ke kek tu?  Nape kene pukul telur kembang sikit je? Untuk dapatkan hasil yang moist ke?
   And for mak lang, apa bezanya mak lang letak tpg kastad + susu pekat 1 sudu? bertambah moist + lemak ke? .. Saya nak try buat untuk besday suami....bantulah budak baru belajar ini...:pray:

Alin....dedulu pernah gak buat kek ni ikut resepi kat buku tapi tak memenuhi citarasa....kureng....so i think one day mesti nak cuba jugak resepi u ni...tq...:hug:

eloysh....memang betul tu....saya la ni tengah rambang mata....rambang tekak....:bgrin: rasa macam nak cuba semua, tengok pulak resepi kak liza ngan resepi mak lang tu pun nampak berlainan dari biasa....hati ni berkobar2 nak tau macamana rasa kek tu agak nya....:pompom:

Originally posted by bebop at 23-3-2005 12:26 PM:
Alin....dedulu pernah gak buat kek ni ikut resepi kat buku tapi tak memenuhi citarasa....kureng....so i think one day mesti nak cuba jugak resepi u ni...tq...:hug:

eloysh....memang  ...

hehehe..bukan ekau sorang jor yg rambang mata, eden pun dah :gila::gila: sbb tak tau yg mana satu eden nak cubo....nampak sume cam sodap jor...lol

Originally posted by eloysh at 23-3-2005 11:33 AM:

Saya da gak resipi butter kek, kawan saya kasi (lebih kurang macam bebop),  nak try buat, tapi bila dah nampak resipi k. liza & maklang, say konpius, mana satu nak buat ni... so, pertanyaa ...

Sebenornya, maklang dah lame tak buat kek butter sbb anak maklang idok le gemor makan kek butter kecuali choc. cake. Jadi, maklang ghase le, maklang tak dapatlah nak mengagok ghasenya camner sbb dah lame bebenor tak buat...ampun tuanku...:pray: sembah patik harap diampun

dah buat ...

200 gm gula tu mungkin manis sangat. Lain kali saya pakai 150 sahaja. Saya tak pakai Butter sebab terlupa nak keluarkan dari fridge saya pakai CRISCO.

gambar

adik beradik - satu saya letak essen vanilla satu lagi saya ikut resepi bebop

Mungkin tak berapa cantik sbb saya buat sambil tengok Amazing Race (gula & crisco tak cukup kembang). Lain kali saya cuba pakai butter dan pukul kembang sikit

[ Last edited by DARSITA on 24-3-2005 at 12:02 PM ]

kak dar..  tak cantik kak dar kata????? saya dah cukup kagum dah tgk nih...
macam setaraf dengan kek yang jual kat tesco n K4 tuh...

bestnya... so, kak dar buat ikut adunan bebop dapat 2 kek yer... kalau saya nak buat kena kurangkan lagila.. sebab tak ramai tukang makan kat rumah..

terujanya nak mencuba...

Originally posted by eloysh at 23-3-2005 11:33 AM:

Saya da gak resipi butter kek, kawan saya kasi (lebih kurang macam bebop),  nak try buat, tapi bila dah nampak resipi k. liza & maklang, say konpius, mana satu nak buat ni... so, pertanyaan saya, apa beza k.lizanya resipi tu diletakkan susu full cream? lagik bertambah moist + lemak ke kek tu?  Nape kene pukul telur kembang sikit je? Untuk dapatkan hasil yang moist ke?

kak liza gunakan susu full cream dalam kotak kecik hok biasa tu [plain] yg rega rm1.00 tu jer..
tujuannya nak berikan kelembapan [moist] yg menarik gitu....

telur dipukul kembang sikit dalam mangkuk lain sebab nak sebatikan jer kot..
pastu bila masukkan dalam mixer..kita pukul lagi.. so makin sebati dan tidaklah merekah sangat bila masak nanti..
tak mau kes overr beat the eggs...

Originally posted by DARSITA at 24-3-2005 06:39 AM:
dah buat ...

200 gm gula tu mungkin manis sangat. Lain kali saya pakai 150 sahaja. Saya tak pakai Butter sebab terlupa nak keluarkan dari fridge saya pakai CRISCO.

gambar

[img]http://www ...

Dar....nampak sodap benor kek tuh!....kalau taruk kismis lagi sedap;.hhehhhehehe.....

Originally posted by white pearl at 23-3-05 04:33 PM:
kak dar..  tak cantik kak dar kata????? saya dah cukup kagum dah tgk nih...
macam setaraf dengan kek yang jual kat tesco n K4 tuh...

bestnya... so, kak dar buat ikut adunan bebop dapat 2 kek ye ...

Selamat pagi,
Kalau pakai pembakar mcm saya, Pearl boleh dpt dua (ketul ke biji?) kek. Hehehe mcm K4 (benda apa ni?) .. thanks to Bebop sebab iklas bagi resepi sebab tu menjadi

Pearl, kembar Pearl tak minat makan kek ke?

Originally posted by nsutra at 23-3-05 05:22 PM:

Dar....nampak sodap benor kek tuh!....kalau taruk kismis lagi sedap;.hhehhhehehe.....

nsutra, cuba lah buat senang jer sambil tengok tv pun boleh

Tapi saya tak ada mixer, so saya pukul gula dgn CRISCO dulu. Bila dah kembang baru campur telor then tepung self raising. Lubang dlm gambar tu lubang bekas cucuk dgn lidi. Oven saya ambil masa 60 minit utk kek masak.