CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lonely_surina

Simpanan Wang

Close [Copy link]
:: mana pg pakar2 kita ni ek ??? teringin nak dengar nasihat mereka...

Originally posted by lonely_surina at 8-4-2005 12:06 PM:

yea ke?
dah lama tak update....
banyak duit nko dalam asb sekarang ni?:cak:

duit takde la banyak sgt.. aku pun dah lama tak menyimpan.. ni yg nak kena disiplin diri balik nih..

Originally posted by supersapiens at 8-4-2005 02:38 PM:

duit takde la banyak sgt.. aku pun dah lama tak menyimpan.. ni yg nak kena disiplin diri balik nih..

yea laa, su pun jarang menyimpan dalam asw tu.. :malu:
sume stay dalam bank muamalat jer gaji tu..
tak tahu laa mcm mane.. :stp:
kena start baliik ni... :ah:
mari laa kite sesame memberi semangat antara satu sama lain... :pompom::pompom:
su sayang duit su....:love:

:: sokong su n semua !!! :pompom: :pompom: :pompom:

::  kene disiplin ye tak? yg penting, setiap bulan, bila dapat gaji ke, terus masuk kan dalam akaun simpanan lain... jgn pk itu ini lagi... okie...

Originally posted by adik_nazgul at 9-4-2005 10:16 PM:
:: sokong su n semua !!! :pompom: :pompom: :pompom:

::  kene disiplin ye tak? yg penting, setiap bulan, bila dapat gaji ke, terus masuk kan dalam akaun simpanan lain... jgn pk itu ini lagi... ok ...

apa khabar semua..... mcmana ngan progress masing masing? lama tak masuk sini.... bz sket lately ngan projek2.....
mmmm...... actually bagi I, memang betul disiplin lebih penting. Even lebih penting dr duit tu sendiri..... memang susah nak disiplinkan diri ni.....

bolatbolat This user has been deleted

Apa kata try ASB dulu

Originally posted by lonely_surina at 8-4-2005 07:01 PM:

yea laa, su pun jarang menyimpan dalam asw tu.. :malu:
sume stay dalam bank muamalat jer gaji tu..
tak tahu laa mcm mane.. :stp:
kena start baliik ni... :ah:
mari laa kite sesame memberi ...

A'kum dan salam sejahtera,

Saya ada gak pengalaman dan sering ditanya oleh pelabur skim apa yg perlu dilaburkan kerana ASNB menawarkan pelbagai produk. Secara jujur saya katakan laburkanlah wang anda ke ASB terlebih dahulu. Apabila telah mencapai pelaburan maksimum, barulah pergi ke ASW 2020 kerana harganya fix setiap unit. Perlu diingatkan setelah perubahan had umur pelaburan di dlm ASW 2020, khabarnya telah mendapat sambutan yg amat menggalakkan dari kaum bumiputera. Jumpa lagi

Follow Us
waalaikumussalam bolatbolat,

hmm.. tq for the info....

:: setuju ngan ahmad albab...

:: tak lama lagi saya akan menempuh dunia pekerjaan... kerja sambil belajar... belajar kursus english... saya sangat lemah english actually... tolong bagi tips ye...

:: rasa takut nak kerja... tapi ingin nak berbisnes gak... cam2 ide...

:: rahsia kekayaan dan kebahagiaan = hidup lah mengikut kemampuan - Azizi Ali

:: dan :setuju:   :pompom: :pompom:

Originally posted by adik_nazgul at 12-4-2005 01:09 AM:
:: setuju ngan ahmad albab...

:: tak lama lagi saya akan menempuh dunia pekerjaan... kerja sambil belajar... belajar kursus english... saya sangat lemah english actually... tolong bagi tips ye. ...

Good luck adik.... jangan ulangi mistake yg kitorang pernah buat.... I betul betul harap those yg baru nak start kerja ni tahu basic financial planning... bukan nya apa, kerugian yg amat besar jika tersalah langkah pd permulaan.....

Originally posted by ahmad_albab at 12-4-2005 09:09 AM:

Good luck adik.... jangan ulangi mistake yg kitorang pernah buat.... I betul betul harap those yg baru nak start kerja ni tahu basic financial planning... bukan nya apa, kerugian yg amat besar ji ...

:setuju:
berjimat selagi boleh berjimat...
pakai ape yg ade....
su punye prinsip laks, u need or u want... :pompom:
bile betul2 perlu baru belanja... :ah:
kalau tak, dok diam2... :ah:
tp alhamdulillah, makan selalu org belanja.... :pray::pray::pray:

Makluman Ikhlas Dariku

TQ coz sudi reply my msg, cuma nak share lagik kalu boleylaa.... Sepanjang pengetahuan saya dalam banyak2 instrumen pelaburan di m'sia saya fikir ASB adalah yg terbaik walaupun satu ketika dahulu ianya ianya hangat diperkatakan kemana wang pelabur dilaburkan. Pengagihan Pendapatan & Bonus yg diberikan oleh PNB bagi saya amat menggalakkan berbanding dengan instrumen pelaburan yg lain dan perlu diingatkan bahawa masih terdapat pelaburan di tempat lain juga mampu memberikan pulangan yg setanding dgn ASB, malah ada yg lebih lagi. Cuma satu kelebihan yg ada di ASB adalah tahap kecairannya yg mmg friendly dgn pelabur. Namun begitu setelah ekonomi merundum pada thn 1997, kadar dividen dan bonus yg diberikan semakin menurun akan ttp masih kompetetif jika dibanding dgn unit trust yg lain.

Walaubagaimanapun, saya tidak mengatakan instrument dlm bentuk syer, insurans dan property tidak memberikan pulangan yg baik. Sebaliknya bagi saya instrumen spt insurans dan property mmg wajib bagi setiap insan yg bekerja biarpun sedikit. Seperkara lagi, di samping kita sibuk menyimpan wang saya rasa penting kita ada estate planning bagi semua org. ok stop dulu nanti kalu ada yg berminat saya akan sambung lagik tp kalu takder... mmm.... takperlaa....

Originally posted by lonely_surina at 11-4-2005 10:25 PM:
waalaikumussalam bolatbolat,

hmm.. tq for the info....

Originally posted by bolatbolat at 12-4-2005 06:10 PM:

TQ coz sudi reply my msg, cuma nak share lagik kalu boleylaa.... Sepanjang pengetahuan saya dalam banyak2 instrumen pelaburan di m'sia saya fikir ASB adalah yg terbaik ...

sambungla bolatbolat.... menarik jugak tu

sambung laa lagi...
terutama pasl asw2020...

ASB vs ASW 2020

Originally posted by lonely_surina at 14-4-2005 02:16 PM:
sambung laa lagi...
terutama pasl asw2020...

Terima kasih kerana meminta saya menyambung lagik, disebabkan bertanya pasal asw 2020 so saya terus fokus kpd asw2020 lah! Secara amnya asb dan asw2020 adalah sama dari segi pengiraan dividennya yg mana diambilkira selepas 8hb utk setiap bulan dan baki terendah akan diambil bagi bulan2 berkenaan. Manakala sebarang baki antara 1

Originally posted by bolatbolat at 14-4-2005 05:26 PM:

Terima kasih kerana meminta saya menyambung lagik, disebabkan bertanya pasal asw 2020 so saya terus fokus kpd asw2020 lah! Secara amnya asb dan asw2020 adalah sa ...

oooo.... baru saya tahu, baki 1-7 hb tu tak dikira utk pengiraan.... jadi apa kelebihannya kpd yg bijak guna kad kredit tu......

kalau dalam asb or asw2020 ada rm10000, brp dividen dia akan dapat?

Salamz sejahtera suma,

Thread nih sungguh informatif. Banyak benda baru yang telah dipelajari dan diinsafi. Teruskan usaha anda, untuk manfaat bersama. :solute:

Marilah bersama memajukan ekonomi diri, agama, bangsa dan negara. :hatdown:

Originally posted by quedac1 at 16-4-2005 03:23 AM:
Salamz sejahtera suma,

Thread nih sungguh informatif. Banyak benda baru yang telah dipelajari dan diinsafi. Teruskan usaha anda, untuk manfaat bersama. :solute:

Marilah bersama me ...

thread ni di buka untuk kite semua melihat kesilapan kita dan memperlajari dari ape yg berlaku... :hug:

Originally posted by quedac1 at 16-4-2005 03:23 AM:
Salamz sejahtera suma,

Marilah bersama me ...

Betul tu...ber-informatif le thread ni....teringat zaman bujang dulu....boros nya mak oiiiii....memang tak de simpanan dan harta lansung....bila kahwin baru ada kesedaran untuk menyimpan......nasib baik gue bayar expenses yang kecil-kecil sahaja.....yang besar-besar hubby yang bayar...perbelanjaan kami....

Kereta  rm700.00
rUMAH  RM1,300.00     (RM2,000.00)
Insuran RM200.00       (RM2,200.00)
Bank Rakyat  RM230.00 (RM2,430.00)
Loan Bank RM350.00    (RM2,780.00)
Telekom   RM100.00   (RM2,880.00)
Api/Air/Astro RM120.00 (RM3,000.00)
Credit Card RM600.00   (RM3,600.00)
JPA    RM150.00        (RM3,750.00)
Prepaid RM250.00     (RM4,000.00)
Loan ASB  RM200.00  (RM4,200.00)
Makan&Enjoy RM1,000 (RM5,200.00)

Total Expenses RM5,200.00

Plus : Simpanan ASB  +- RM750-1,000.00  (hasil dari buat part time bisnes....terus simpan dalam ASB....no compromy.....)

Plan nak beli flat/ apartment for investment...tetapi terpaksa tangguhkan dulu coz sekarang ni sedang ambil KPLI...elaun dapat RM1336.71 sahaja...cukup-culup untuk cover gue punya expenses sahaja....walaubagaimanapun,bersyukur,,,,,tekanan kerja kurang sekarang ni...hati & jiwa tenang...itu lebih penting dari wang ringgit....

Mula menyimpan dalam ASB dalam 3 tahun lepas...tapi mula dapat menyimpan wang yang lebih sikit seelpas buat part time job....bonus ASB last year just dapat kurang dari RM100.00....Divident pula dapat dalam RM1,500.00...aim to get RM3,000.00 ASB Dividend this year....kena kerja kuat sikit le coz bila posting jadi cikgu nanti...ada le dalam 3-4 bulan baru dapat gaji...parah oiiiii...kesin kat abang kena cover all.....