CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: peace

Apa sebab lambat kahwin? tak cantik ataupun sebab kos?

bila cakap pasal kawin ni macam macam nak kene pikir..macam macam persediaan nak kene buat kan..

Originally posted by Lady_On_Earth at 3-5-2005 01:27 PM
bila cakap pasal kawin ni macam macam nak kene pikir..macam macam persediaan nak kene buat kan..

betul kata lady tu..dalam fikiran myra sebab apa lambat kahwin..
emm..pertama sebab belum bertemu lagi pasangannya, mungkin ada kawan yang kita sudah berkenan tapi tak pulak approach kiter only just a fren but love still there.
tak taulah apa yang kaum lelaki ni fikirkan..:stp: nak kata syok s'diri..ntahla..tp ada
syg2..:hmm:

yang kedua, bila dah ada pasangan nak jugak fikir kosnya..zaman skang ni perlukan banyak persediaan sebelum proses pernikahan..mmg macm2 nak fikirlah..;)

dan yang ketiga sudah bersediakah zahir dan batin untuk menempuh alam baru..perlukan persefahaman dan kata semangat dari pasangan..keyakinan dan komitmen dari pasangan..ish, tulah yg rasa kdg2 tak bersedia lagi tu..

Rate

2

fikir tu fikir gak lah.. tp jgn terlalu byk berfikir.. kita mencari yg sempurna... adakah kita sendiri sudah cukup sempurna.. Tuhan menjadikan kita berpasangan.. kenapa??? kerana pasangan itu hidupnya saling melengkapi... masalah nya ada kata2 NOBODY PERFECT.. tp siapa yg ckp macam tu... maksud nya kalau dah mmg tader org dlm dunia ni yg perfect.. apa lagi yg kita boleh buat..
so i think kita better gi pilih option lain.. go for the best.. not yg perfect...
kita akui yg perkahwinan ni adalah whole life commitment... but sometimes.. ada benda2 yg akan develope by time.. benda yg takan wujud secara semulajadi so ia perlu di pupuk...
some ppl say yg manusia ni fitrahnya tak lari dari haiwan.. kita perlukan makanan.. haiwan pun perlukan makanan.. haiwan perlukan udara.. kita pun perlukan udara... kita perlukan pasangan.. haiwan pun perlukan pasangan... tp apa kualiti yg haiwan tgk ketika memilih pasangan... they look for si jantan yg gagah.. si jantan yg blh melindungi keluarga mereka.. yg blh mencarikan makanan.. tp masalah nya haiwan tiada akal..  jadi mcmana keputusan di buat... naluri guys... sometimes u hav to trust ur instinct more than akal.. tp jgn buang akal semata2.. kerana akal tu yg akan membezakan antara naluri yg baik itu dgn nafsu...
sorry guys.. its just my two cents
kita pun bujang lagi hehe sbb cari yg perfect sgt kot hahaha. (also a reminder for myself)

Rate

1

ermm.. x cantik??

mmg x  cantik pun.. aku hensem je.. ( aku yg kata  la).. ornag lain x kata apa pun.. tapi setakat nih xde laa yg memalingkan muka atau termuntah bila nampak aku.. so aku assume aku  hensem.. heheh

sebab kos?
ntah laa ( ayah aku dah offer semua ditanggung beress, pun x gak kawin sampai lani)

maybe pasal aku belum bersedia and komited towards that.. tambah plak aku masih studi, awek pun xda nak memburukkan keadaan lagi, aku nih insan yg bukan make the 1st move.. ahahahahhaha

orang cakap "blom sampai seru" hehehe..

aku plak cakap.. tunggu la sinar hidayah ..hehehe.. (terowong cahayan yg macam orang mati nampak tuh)

ahaks!:cak:

Rate

1

Originally posted by peace at 22-3-2005 08:10 PM
Sekarang ni ramai yg tak kengkawin lagi.. kat tempat kerja aku ramai perempuan yg dah masuk umur 27 ke atas yg masih belum kahwin.. apsal ha?

Adakah ianya disebabkan paras rupa yang tak seberapa ...

Antara satu sebab,zaman sekarang nie,kebanyakan kaum perempuan berpendidikan tinggi..
Sekolah tinggi,ilmu tinggi,sibuk berkerja..dan sudah tak ingat nak kawen..duit222222
Segalanya duit..Lagi satu..perempuan nie,kalo berpendidikan tinggi,lelaki takut nak dekati,malu
.....

Sebagai contoh.. aku punya kakak..
Umur dah menjangkau 28 thn  nie...Entah bila nak kawen???Kakak aku yg kedua,thn depan baru
nak kawen..:kunyah:

Dah tak tau lah.....

Rate

1

mcm nak malas nak kahwin lak...hehe

Follow Us
kesibukan masa kot yang buat derang tak kawin...
cam aku ni ha, kalau aku tak kenal ngan bf aku masa study dulu,
memang takde bf la aku smpai skang..
bila dah keje ni, makin sibuk...
nak dating pun takde masa...
kadang tu nak layan tepon pun takde mood sbb penat sgt...

sbb tu la, pada aku..waktu terbaik untuk mula menjalinkan hubungan
ialah masa study..dekat dekat nak last sem tu, leh la mula cari pasangan..
masa study kan kita banyak masa terluang...
kalau kapel pun, leh study sama..
tapi, jangan sampai kantoi dah le..

Rate

1

- apasal tak kawin lagi??
----belum jumpa...
- ala... ko yang tak cari, sebab tu la tak jumpa
----nak cari macam mana yer.... nantila aku buat iklan kat suratkabar... "sapa nak kawin nagan aku??"
kekekeke

Hehehehe..:bgrinsentiasa mulakan dgn senyuman,tak salahkan)

Memang pd pendapat aku,memang org mengatakan perempuan kalo berijazah'demandnya'
lebih dan lelaki tak mau  jatuh egolah..(cik abang di luar sana,jangan mare!)

Cepat atau lambat kawen ni,hanya kerja sendiri..hehe

Rate

1

black_rider This user has been deleted
Originally posted by yixin at 13-10-2005 10:37 PM

Antara satu sebab,zaman sekarang nie,kebanyakan kaum perempuan berpendidikan tinggi..
Sekolah tinggi,ilmu tinggi,sibuk berkerja..dan sudah tak ingat nak kawen..duit222222
Segalanya duit..Lagi ...

adik dia bila???
:hmm:

Originally posted by black_rider at 15-10-2005 06:53 PM

adik dia bila???
:hmm:

......Lom cukup bulan lagi nih...

Kitak tok bila pulak???:nyorok:

Aku yg sentiasa heppi tanpa sebarang persoalan...:pompom::pompom::pompom::pompom:

[ Last edited by yixin at 15-10-2005 09:51 PM ]

Originally posted by yixin at 15-10-2005 06:35 PM
Hehehehe..:bgrinsentiasa mulakan dgn senyuman,tak salahkan)

Memang pd pendapat aku,memang org mengatakan perempuan kalo berijazah'demandnya'
lebih dan lelaki tak mau  jatuh egolah..(cik abang ...

betulla cakap yixin tuh...

pempuan kalo dah studi tinggi2.. takkan nak duduk kat rumah je kann??

byk diskussion aku dgn rakan rakan perempuan sekelas.. ramainya mmg nak berkerjaya... dan aku tanya bagaimana nak menguruskan rumahtangga.. ramai berkata new modern lifestyle.. upah bibik ( minah indon).. takpun soh suami jadi househusband.. pergh.. x dpt laa aku nak dekat perempuan gini.. hhehhee...

tuh pasal la mmg x kawin kawin.. bila dah bekerjaya.. most of the time taken for work only..

laki mana nak ngorat perempuan yg selalu bz manjang ye dak?

Rate

1

Salam,

Belum sampai jodoh.

Originally posted by peace at 22-3-2005 08:10 PM
Sekarang ni ramai yg tak kengkawin lagi.. kat tempat kerja aku ramai perempuan yg dah masuk umur 27 ke atas yg masih belum kahwin.. apsal ha?

Adakah ianya disebabkan paras rupa yang tak seberapa ...

bagi pendapat aku sebab aku lom kahwin ... aku tak kisah bakal isteri lawa atau tidak yang sifat-sifat dan ciri-ciri seorang wanita dan isteri baik .pasal duit satu perkara bagi aku juga sebab sekarang nie semuanya mahal-mahal belaka so nak kahwin kena berjimat cermat

Rate

1

ingat senang ke nak carik macam beli ikan kat pasar

m kalau tak kawin biase tengah kumpul kos atau sebalik nyer atau tengah nak sebarkan virus aids...tapi kalau f yg lewat kawin tuh...biasernyer ngade2 sikit...konon high taste..nak tunggu cam azrina mazhar hakim latu...tunggu la....sampai bulan jatuh keriba...

Rate

1

Originally posted by dwbh163 at 24-3-2005 09:41 AM
Zaman skarang, memasing ada "expectation"...si pompuan nak yg hensem, si lelaki nak jelitawan, nak ni nak tu....mcm nak nak matching. Oleh tu, projek matching memakan masa yg lama...

naqnya.. kadang2 nak tegelak, semua nak pasangan masing2 yang cantik anggun menawan. walhalnya diri sendiri tu tadak la se'rupa paras' mana pun..
ya dak?:hmm:

Rate

1

Originally posted by yixin at 13-10-2005 10:37 PM

Segalanya duit..Lagi ...

ur sis masih muda yixin. dia tak perlu risau

Originally posted by joe1983 at 10-11-2005 08:41 AM
m kalau tak kawin biase tengah kumpul kos atau sebalik nyer atau tengah nak sebarkan virus aids...tapi kalau f yg lewat kawin tuh...biasernyer ngade2 sikit...konon high taste..nak tunggu cam azrina ...

:no::no::no:takleh ckp mcm tu gak joe...
ermm... pompuan kalau hat tak ngada2 tak gedik2 tadak lak laki2 nak jelin
napa eks? laki2 suka pompuan yg manja2 yg ngada2? btoi ka?:hmm:

Belum ada jodoh kot!