CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: liyana306

Pembohongan Karut Bruce Lee Pernah Tewas Di Tangan Mahaguru Silat Gayong.

emm sudah la tu..
bulan posa ni bawak bersabar sikit..
kalau ada benda menarik cite je..

takyahla nak sampah2kan org...

Originally posted by riccckyyy at 10-10-2005 04:51 PM
Dasar jenis manusia sampah masyarakat. Hanya tahu mengada2kan cerita karut memesongkan org lain. Nak menjaguhkan silat konon, tetapi memalukan sajer. Bercakap macam org jual ubat kat kaki lima. Kal ...

apa lah... kau ni....riccckyyy

kita hanya nakkan kebenaran, bukan kekarutan dan pembohongan. mrk yg karut, mrk lah yg sampah, mrk lah yg terasa. semoga tuhan menunjukkan jln yg benar kpd mrk yg keliru dan sesat.

[ Last edited by riccckyyy at 11-10-2005 02:45 PM ]

apolah nih....korang nak ko korang punyo poso hanyo dapat lapar dan dahago...ish ish ish...sabar...moga ALLAH menunjukkan jalan yg benar serta memberi rahmat kepada semua.......

kita tak tahan bila manusia tak berakal kencing merata di dlm thread ini. teknik advance lah, kencing jer pandai. macam tong kosong. macam dia tu pendekar silat. tak geti malu. moga ALLAH menunjukkan jalan yg benar serta memberi rahmat kepada semua.......

[ Last edited by riccckyyy at 12-10-2005 02:57 AM ]

riccckyyy .... abang ni baru di sini dan mungkin tak akan sering masuk forum kerana masalah kerja ... tapi apabila
meneliti post2 kamu dibeberapa forum ... saya nampak banyak post kamu walaupun panjang lebar dan kaya dengan
teks, namun lebih menjurus kearah condemn orang .. saya kurang pasti tentang etika forum internet ni .. tapi setahu saya
kebanyakan kita yg berforum di internet tidak pernah berniat untuk mendedahkan diri secara 'in-person' ... tapi sekadar
satu wahana untuk meluahkan perasaan, pengetahuan, pengalaman, kesombongan dan kebanggaan secara bebas tanpa
dikongkong mana2 pihak ... saya tidak berniat menyokong sesiapa namun secara logiknya mrk yg ada diforum terdiri
dari berbagai latarbelakang umur, pendidikan, bangsa dsb dan bukan semua yang 'smart' spt kamu ... tentulah ada org
yg sering membuat silap, tapi saya percaya selepas melibatkan diri dlm forum beberapa lama pasti dia akan mendpt
pelajaran ... saya sendiri pun begitu .. Kalau ada orang nak berlagak tentang teknik 'advance' silat ke .. taming sari ke ..
apa apa ke ... biarlah mereka .. saya ulang spt tadi .. mrk bukannya nak berlagak sampai satu dunia tahu rupa orang yg
buat cerita ni .. most people resort to writing to express self-esteem and enjoy a whiff of superiority complex which
they may not achieve at all in the real world out there ... buat apa kita nak kecoh2 ...

Just my 0.20 cents worth ... no prejudice intended. Wassalam.

Rate

1

Follow Us
Silat Cekak ini ialah silat yang paling pelik pernah aku jumpa......nampak simple tapi banyak rahsia...

Rate

1

abg raden, terima kasih.
siapa yg makan nangka dialah yg terkena getah. siapa yg makan cabai dialah yg rasa pedas. bukan saja ada yg sampah masyarakat kat luar, tetapi menjadi sampah masyarakat forum di sini.

paper smlm ada menyatakan bahawa bruce lee mati sebab tersalah mkn ubat menyebabkan ransangan otot ke otak terjejas...... any komen?

Rate

1

aku percaya lapuran macam ini... yg sahih dan tidak diputar-belitkan demi nak menjatuhkan seseorg dan menaikkan seseorg yg lain yg sebenarnya memperbodohi diri dan bangsa sendiri. cerita karut dan bodoh bruce lee dikalahkan jaguh silat, dato meor rahman, hanya satu gurauan yg tak masuk akal, yg hanya spt perbuatan meludah ke langit.
cuma lapuran 'tersalah makan ubat' krg tepat dan sepatutnya ialah bruce lee telah 'menyalah-guna dadah/drugs keterlaluan'.
jadikanlah bangsa kita bangsa yg bermaruah, bukan bangsa yg bacul dan berdolak-dalih.

Rate

1

tak habis lagi???  banyak betul masa boleh dibazirkan rupanya..

nak jelaskan.

post #109:
"guru aku ajar banyak teknik yang sepatutnya tak diajar melainkan dah melepasi tahap tertentu (memang sampai satu malaysia kecoh time tu).  tapi tiada tindakan diambil pasal guru aku dah explainkan reason dia kat diorang.  hasilnya, aku dah tolak taekwondo ke tepi."

intipatinya bukan aku nak berlagak.

tapi masa aku taip, itu je contoh yang aku terfikir cuma nak terangkan kebagusan silat mempengaruhi aku untuk tolak taekwondo.

sebab kebetulan kami ada demonstrasi silat serangan ala taekwondo. (refer kat penerangan di bawah)
batch kami pun diajar la untuk demo-kan cemana nak mematahkan serangan itu.

post #112:
aku dah jelaskan aku tak belajar advance mana.  dan bukan aku  sorang yang dapat.  teknik tu terpaksa diajar pasal kitorang disuruh masuk team demonstrasi (tak cukup ahli pasukan) untuk seorang ketua kerajaan negara (1991-1992) yang datang melawat sekolah aku.

teknik tu untuk mereka yang tamat sedangkan kami semua masih belajar peringkat asas.  sebab dah tak cukup ahli dan kesuntukan masa, kami yang tahap pelajar ni diberi peluang la belajar sekadar untuk menolong team kebangsaan..

itu saja.  seperti yang aku postkan dulu.. tak kurang, tak lebih.

kalau masih nak twistkan post aku ni, up to korang la......  dunia forum memang berbagai perangai...

salam, dan selamat berpuasa!

Originally posted by jofizo at 17-10-2005 11:25 AM
paper smlm ada menyatakan bahawa bruce lee mati sebab tersalah mkn ubat menyebabkan ransangan otot ke otak terjejas...... any komen?

Inilah baru betul, Bruce Lee ini mmg diketahui merupakan seorg penagih dadah yg mmg menjadi trend masa 70an. Beliau juga terkenal sbg kaki perempuan. Tetapi beliau mmg hebat dalam berkungfu. Aku nak tergelak tengok forumer kat sini merapu ttg beliau kalah kat pesilat Malaysia. Nak mampus ke dia nak kena pukulan dan tendangan kungfu Bruce Lee. Setakat kat SEA Games pun kita dah kalah kat Indon dan Vietnam, tak payah lah cerita silat Malaysia ini.
;);););)

Rate

1

Aku tak dpt pastikan ttg kesahihan cerita Bruce Lee dikalahkan oleh Dato' Meor,tp itulah yg dikisahkan dlm majalah Pendekar sedikit masa dulu.Kalau benarpun tidaklah mustahil,kalau tidak benar tak tahulah apa motif penulisnya.

Ttg mengapa Tanah Melayu boleh dikalahkan oleh bangsa2 dr Barat atau Jepun itupun tidaklah dihairankan sangat.Peperangan terbuka begitu lebih kpd kelebihan teknologi peperangan yg dimiliki oleh pihak yg bertentangan.Waktu itu Tanah Melayu atau Melaka ketika menentang Portugis hanyalah bersenjatakan keris,pedang dan tombak sedangkan org Portugis dgn senapang dan meriam dan teknik peperangan terbuka yg lebih maju.Manakan tak kalah.

Satu lagi sebab org Melayu kalah adalah kerana sifat org kita sendiri yg suka berbalah dan berpecah belah,sukar bersatu hati dan dengki mendengki serta menjaga tengkuk sendiri.Lihat aje di dalam forum ini atau mana2 forum pun.

Bagi aku silat atau mana2 seni mempertahankan diri paling efektif digunakan dalam pertempuran tangan kosong atau bersenjata yang sama tarafnya spt sama2 gunakan parang,pedang,keris dsb.Sbg gambaran 2 org berlawan,seorang mempunyai kemahiran silat,manakala seorang cuma boleh bertumbuk cara koboi,maka keputusannya kita boleh jangka.Di situ kita akan tahu kepentingan seni mempertahankan diri.

Yang penting Cintailah Seni Pusaka Nenek Moyang Kita.

Sekadar pandangan.

Rate

1

Originally posted by rempo at 18-10-2005 03:15 AM
Aku tak dpt pastikan ttg kesahihan cerita Bruce Lee dikalahkan oleh Dato' Meor,tp itulah yg dikisahkan dlm majalah Pendekar sedikit masa dulu.Kalau benarpun tidaklah mustahil,k ...

:setuju:

Originally posted by kuihkoci at 18-10-2005 12:24 AM
Inilah baru betul, Bruce Lee ini mmg diketahui merupakan seorg penagih dadah yg mmg menjadi trend masa 70an. Beliau juga terkenal sbg kaki perempuan. Tetapi beliau mmg hebat dalam berkungfu. Aku nak tergelak tengok forumer kat sini merapu ttg beliau kalah kat pesilat Malaysia. Nak mampus ke dia nak kena pukulan dan tendangan kungfu Bruce Lee. Setakat kat SEA Games pun kita dah kalah kat Indon dan Vietnam, tak payah lah cerita silat Malaysia ini.
Originally posted by rempo at 18-10-2005 03:15 AM
Yang penting Cintailah Seni Pusaka Nenek Moyang Kita.

Memartabatkanlah seni warisan bangsa kita dgn cara yang bermaruah dan terhormat, bukan dgn cara yang bacul dan memalukan bangsa sendiri. Terimalah hakikat Dato Meor tak pernah dan tak akan bertarung dan dapat mengalahkan Bruce Lee. Terimalah hakikat Bruce Lee mati keracunan dadah dan bukannya pembohongan yg diada2kan utk memperdayakan kita. Jgn kita jadi pengecut dan berdolak-dalih. Kita takkan megah dan dihormati dgn penipuan yang karut dan tak masuk akal. Kita takkan bangga dgn kemegahan yang palsu dan terhina. Dato Meor hanya seorg jaguh silat biasa yang banyak menyumbang kpd seni silat negara kita, bukan sebarang manusia luar biasa yang kita nak kononya mengangkat2 utk kemegahan palsu utk membohongi diri kita sendiri. Tidak akan kita malu jika kita mengaku kebenaran tetapi amatlah aib bagi satu bangsa yang hanya tahu berpura2 dan tidak dpt menghadapi kenyataan dan cabaran yang benar.

yearghhhh.....mungkin iniler akhirnyer.....

kesimpulannyer bruce lee dah mendiang....mcm maner dier mati......hmmmm....biarler....dier dah pong mati...yg penting kiter perlulah jager , amal , hayati serta cintailah seni pusaka nenek moyang kiter.....hikhikhik

so offcially dia mati sebab cerebral edema. tapi kenapa setelah lebih 30 tahun kematian dia baru depa reveal ???:hmm:

Rate

1

Hahaha... itulah orang Melayu. Suka membohong dan suka dibohongi. Kan sebabnya dia mati dah didedahkan sejak dahulu. Cuma Msia dan Indon nak ada hero masing-masing, buat cerita sensasi. :lol :lol :lol

Rate

1

erm. kenapa sejarah melayu macam ni takda di ceritakan pada anak anak muda sekarang??? kalau diceritakan dah tentu depa lebih menghargai agama dan budaya mereka...kan kan kan

Rate

1

apelah yg korang ngarut nie....
keballaa, tak lut laa, tikam tak mati laa....
kalu macam tuu baik suruh askar2  malaysia belajar ilmu nie jer...
tak payah laa nak pertikai mana satu seni mempertahankan diri paling hebat.
sbb semua tu bergantung kepada individu yg menguasai sesuatu seni mempertahankan diri tersebut.
jika hebat dia didalam sesuatu seni memprtahankan diri tu, tak kesahla apa jenis seni mempertahan diri yg dia hadapi, pasti tadak masalah punya.
yg penting diri si pengamal tu...

Rate

1