CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eezah

JAMU LEPAS BERSALIN

Bidadari

Soalan : Kalau lepas bersalin, bila boleh mula minum Bidadari?  

Jawapan : bagi yg baru lepas melahirkan anak, elok di minum bidadari secepat yg boleh. mulakan dr 2 jam pertama selepas bersalin. lagi cepat, lagi baik. lepas bersalin paling baik sebab kita nk keluarkan darah2 kotor (nifas) dlm rahim, selain utk kecutkan semula peranakkan, membaiki sistem kewanitaan. aturan minum sama jugak, 2 sudu, 2 kali sehari.

Kalau ada yg ingin mencuba, boleh PM saya.

Nak tanya la, kalo ambik jamu bersalin contohnya NR lepas tu pada masa yang sama minum Bidadari, ok ke? takde problem ke?

hhmmmm...bape harga set TH amway ni?... rasa cam nak pakai set ni la...ramai yg kata bagus...   

acik311,

kalau boleh jarakkan masa pengambilan antara jamu dgn bidadari. contohnya amik NR sebelum sarapan, 1-2 jam lepas sarapan amik bidadari pulak.

Originally posted by arysa at 8-9-2005 02:43 PM
acik311,

kalau boleh jarakkan masa pengambilan antara jamu dgn bidadari. contohnya amik NR sebelum sarapan, 1-2 jam lepas sarapan amik bidadari pulak.

TQ arysa. lagi satu soklan nak tanya, kalau ambik NR ada effect apa2 tak kalau kita breastfeeding baby sebab saya plan nak exclusively BF my second baby. baby first ari tu saya amik Nyonya meneer dan alhamdulillah takde effect apa2 pd baby wlpn BF.

Eynda memang dah guna nona roguy ni sejak anak dara....bila bersalin, dlm pantang pun eynda ambik nr...Alhamdulillah, body kembali ke bentuk asal malah lebih slim & eynda dapat nyusukan anak sampai umur dia 3 tahun

Follow Us
Originally posted by acik311 at 8-9-2005 08:14 PM

TQ arysa. lagi satu soklan nak tanya, kalau ambik NR ada effect apa2 tak kalau kita breastfeeding baby sebab saya plan nak exclusively BF my second baby. baby first ari tu saya amik Nyonya mene ...

pengalaman saya sendiri, takde effect apa2 pada baby. saya breastfeed kesemua anak saya.
just in case u takut ada kesan sampingan pada bayi mulakan dgn dos yg rendah.

In makan tropical herb dari amway, lengkap. percuma barut. teh herba dan pil dia tak de la effect pada baby In yg menyusu badan.

Guna Warisan AFIAT dari anak no 1 sampai no 4, utk susut perut mujarab.. hari ke 30 dah kecut back to normal. Ubat kapsul memang berkesan utk kesihatan, setakat ni tak de rasa letih2 or demam2 masa dalam pantang.

those yg minta manual set bersalin tropical nerbs amway, dideal dah faxkan dan ada juga yg dah poskan

Reply #129 liya71a's post

warisan afiat tue.. ade jual kat mane?? i duduk kat cheras... tgh dok cari lagi nie!!!

Originally posted by zamnie at 17-11-2005 11:25 AM
warisan afiat tue.. ade jual kat mane?? i duduk kat cheras... tgh dok cari lagi nie!!!

kat mydin ada jual atau kat kedai2 jamu,

Reply #132 dideal_2004's post

tima kacih!!!

kesan jamu pada baby

saya baru je bersalin 2 minggu sudah. Saya dah beli satu set bersalin yang agak baru juga le di pasaran. beli pun sebab ada org kata bagus. Saya pun ikut le panduan start makan hari ke4. Sudahnya anak saya kena masuk hospital sebab kuning. Dari 11 terus naik ke 20, hampir-hampir nak tukar darah.
Doktor suruh saya stop susu badan & bagi susu formula. Baru le turun dalam 2 atau 3 sehari. seminggu kena tinggalkan anak kat hospital. Kesian betul tgk dia bwh lampu dgn mata tertutup. tapi apa nak buat terpaksa asalkan anak baik.
Nasihat saya pada ibu-ibu yg dlm pantang, jgn le makan jamu awal sgt. Tunggu le dlm 2 minggu baru makan. Tak payah le nak ikut aturan makan hari keberapa.. Lagi satu jgn cepat percaya dgn produk baru, kekadang tak serasi dgn kita.

Reply #134 kakyongsarah's post

blh tk tulun bg tahu ape produk tu?? sbb sy pun tgh dok tunggu ari nak bersalin sooo fikir kan nak beli warisan alfiat...
tp kan dulu sy mkn NR mmg takde masalah tp tak tahulah kalau serasi dgn u ke tak!!!

jamu aper tu??????

a'ah..nak tau la jamu ape tu?

saya pun amik jamu NR masa dlm pantang, alhamdulillah tak ada apa2 masalah. 2-3 hari lepas bersalin saya dah mula makan jamu ni..

pernah amik set bersalin TH, tapi baby asyik buang air jerr pulak...

btw kakyong, jamu apa yg u guna tu?

tak menjadi kesalahan ke subet nama produk tu? L.. F..bukan nona roguy, bukan sendayu, bukan afiat. Tapi kawan saya yang anaknya pun kuning tak start makan NR lagi. Lepas 2 minggu baru nak makan... Serik rasanya beli jamu mahal, dulu-dulu makan HPA, salindah no problem...Pada semua hati-hati le... kesian kat baby. Baby saya hari tu kena dekat Rm2000, nasib baik tak kena tukar darah.

oo...produk tu ke? hari tu ada kuar dlm rancangan Wanita Hari Ini...
set bersalin Manja pn saya pernah cuba tapi tak serasi pulak...terpaksa gak amik jamu NR...

tapi kan, betul ke jamu2 ni berkait rapat dgn penyakit kuning ni? kalau chinese mana ada makan jamu2 ni semua tapi anak dorang kena kuning gak...

kalau mak saya, dia suruh jemur baby pagi2...