CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eezah

JAMU LEPAS BERSALIN

Originally posted by arysa at 24-11-2005 06:44 PM
oo...produk tu ke? hari tu ada kuar dlm rancangan Wanita Hari Ini...
set bersalin Manja pn saya pernah cuba tapi tak serasi pulak...terpaksa gak amik jamu NR...

tapi kan, betul ke jamu2 ni berk ...

betul la kata arysa, benarka jamu yg sebabkan penyakit kuning, saya rasa bukan sebab utama, sebab ada baby tu hari kedua ah kena kunih sedangkan maknyer belum start makan jamu

rasa saya bukan jamu sebab utama cuma bila anak dah kena kuning, doc advised not to consume jamu sebab jamu agk panas, derang sendiri pun blum ada prove kata jamu penyebb kuning, dreang tak kasi makan sebab derang tak sure apa kandungan jamu yg kit amik

salah satu punca baby kena kuning yg dideal pernah baca la sebab waktu pregnant ibu byk makan asam- almaklumle tgh loya2 sure sedap jer hisap asamm... isshhh kecur air liur.. alhamdullilah ler tiga2 anak dideal walau kena kuning tapi tak teruk..

saya setuju, ada yang belum makan jamu pun baby kena juga kuning... dalam 10 baby 8 atau 9 akan kena kuning eventhough ibu tak makan jamu. tapi kes saya dalam sehari terus melonjak naik dari 11 ke 20 lepas saya makan teh herba/jamu tu... terus melonjak naik. itu yang saya nak sampaikan.... kalau lepas 1 atau 2 hari kena kuning tahap serum bilirubin masih rendah, jemur pagi-pagi insya'allah boleh ok. Tapi bila dah naik ke 20, kena le treatment phototraphy + stop susu badan + bagi baby air glukos. Nasib baik tak lebih 20 kalau tidak kena tukar darah.

bagi akak pulak... nasib baik baby 1st dan second nie tak kene kuning sbb jamu tukar-tukar...:stp: so skrg nie yg ke 3
nak try warisan alfiat pulak org kata mmg baguz utk kempiskan perut kan.... sbb jamu utk mkn cume 1 jenis je...
kalau nak gi beli jamu bersalin nie... pegilah kat mydin:love: mmg murah gilerr!! mcm-mcm ade!!!:love::love:

jamu kat mydin tu...sama ker dgn jamu2 yg jual2 kat tempat lain??

mmg same je.... cume rege je yg murahhh!!:cak::cak: kalau kat luar rege biase je tp kat mydin rege borong.. tu yg
murah sgt tue!!!!:cak:mll:

aturcara This user has been deleted
jamu lepas bersalin tu ..guna yang bidan punya jela...tapi baru2 ni belila binari...disebabkan suruh makan sebelum makan..masalah betul..selalu tak leh nak ikut..bila makan baru ingat...last2 dah tak makan...susah la hehehe....

Follow Us
Those yg still tertanya2 pasal apa kandungan set bersalin Tropical Herbs Amway, boleh dapatkan manual bergambar dr dideal yer.. just give me ur fax number, then dideal fakskan.. u all boleh baca then decide which set yg u all suka

Originally posted by kakyongsarah at 24-11-2005 04:01 PM
tak menjadi kesalahan ke subet nama produk tu? L.. F..bukan nona roguy, bukan sendayu, bukan afiat. Tapi kawan saya yang anaknya pun kuning tak start makan NR lagi. Lepas 2 minggu baru nak makan... ...

My opismate guna set Leesa Formula OK jer
Dia kata best jer
Rasanya tak rasi ngan kakyongsarah kut?

As for me lak, saya order set bersalin sari herba + bidadari jer dari kak riss
baru dapat tadi, alhamdulillah cepat pulak

TOLONG....TOLONG..

Kak di nak minta tolong sape-sape forummer kat sini yg pernah beli Tropical Herbs atau dpkan manual pasal Th dr kak dideal and dia ada rekemen kat kawan dia utk beli this set dr kak di...

bukan apa ada sorang hamba Allah ni ada call kak di and ode set bersalin TH, dia kata kwn dia kat CARI yg rekemenkan.. nama dia ZAFINA from SUBANG PERMAI ( kalau tak salahlahh..)

Kak di patut date ngan dia today (22 Jan 2005) dan deliver TH tu pd dia, masalahnyer kak di dah missplaced number phone dia...

kalau ada sape yg mempunyai kawan nama mcm tu and memang ada ode ngan kak di TH, tolong ctc kak di kat 012-2728944

Rasa bersalah pulak sebab dah janji nak deliver hari ni..

sapa2 yang ada pengalaman menggunakan jamu bersalin sendayu tinggi......silalah bg komen.......ingat nak try lah.

sapa2 forumer yg ada pengalaman menggunakan sendayu tinggi (produk bersalin) sila lah kasi komen ye.....rasa cam berminat nak cuba...mana tahu boleh slim...heheheh

ye la katak kiut, mungkin tak sesuai dgn saya. apa-apa pun nasihat saya tunggu le seminggu 2 sebelum makan apa-apa jamu...

Originally posted by dideal_2004 at 22-1-2006 03:00 PM
Kak di nak minta tolong sape-sape forummer kat sini yg pernah beli Tropical Herbs atau dpkan manual pasal Th dr kak dideal and dia ada rekemen kat kawan dia utk beli this set dr kak di...

bukan  ...

assalamualaikum kak di!!

thank you so much sebab deliver TH tu to cik dee... tak sabar nak deliver rasanya...

kak di, your kids are so comel!!!! sayang pulak hujan petang tu kan? oh yes, kalau cik dee nak lagi supply, i know where to find you eh?

anyway, thank you so much again...

Originally posted by cik_dee_na at 24-1-2006 09:27 PM

assalamualaikum kak di!!

thank you so much sebab deliver TH tu to cik dee... tak sabar nak deliver rasanya...

kak di, your kids are so comel!!!! sayang pulak hujan petang tu kan? oh yes,  ...

cik dee~ welcome, u nampak cute yer terboyot2 bw peghut.. eheheheheh
harap2 semuanyer selamat nanti.. Aminnn

Ina nak tanyalah sikit kat kawan2 yg berpengalaman berpantang. Sebenarnya turutan proses berpantang ni macam mana? Betul ke seperti yg Ina dah listkan di bawah?

i)  Bertungku
ii)  Berurut
iii) Mandi herba
iv) Bertangas
vi) Berparam
vii) Berbarut + tapel
viii) Berbengkung
vi) Berpilis

Kalau kita bertungku, bila masa paling sesuai ye? Berapa lama / sampai bila kita nak panaskan batu sungai atas dapur? Berapa kali sehari seloknya kita bertungku?
Kalau nak berurut, berapa kali sepanjang kita berpantang boleh berurut? Ke kita urut masa tiga hari pertama berturut2 tu aje?
Untuk semasa bertangas tu, kita duduk dlm campuran air herba tangas dan bersihkan tutttt ke atau kita biarkan wap air tu aje yg kena kitanya tutttt?
Kalau kita nak berparam satu badan, kita terpaksa tunggu sampai keringkan baru boleh bersihkan. Jadi bidan tu kena tunggu kita lepas kering & bersih param ke baru boleh letakkan barut & bengkung?
Harap boleh membantu...

saya dulu guna TH, alhamdulillah takde masalah. anak pun tak kuning.

tapi kalau beranak lagi lepas ni, taknak dah guna TH. sebab, TH mmg takda alahan pada saya, cuma dia macam kurang ummphh. biasa je. masih mencari lagi yg better kot.

yg guna NR tu, kos semua sekali berapa ek? nashra / arysa,  awak spend how much utk 60 hari punya supply?

Originally posted by Acun at 24-1-2006 09:23 AM
sapa2 yang ada pengalaman menggunakan jamu bersalin sendayu tinggi......silalah bg komen.......ingat nak try lah.

my fren pernah guna, dia kata panas sangat + baby jadi cirit birit. but once again, mungkin body dia yang tak tahan.

Originally posted by mclaren at 25-1-2006 04:11 PM
saya dulu guna TH, alhamdulillah takde masalah. anak pun tak kuning.

tapi kalau beranak lagi lepas ni, taknak dah guna TH. sebab, TH mmg takda alahan pada saya, cuma dia macam kurang ummphh. bi ...

erk, tak ummpphhh plak dah
boleh explain tak, camne rasa tak ummpphh tu?? :stp:
rasanya set NR lam 500-600 kut?
kalau ikut cite opismate saya yang pakai NR

Originally posted by katak_kiut at 25-1-2006 04:29 PM

erk, tak ummpphhh plak dah
boleh explain tak, camne rasa tak ummpphh tu?? :stp:
rasanya set NR lam 500-600 kut?
kalau ikut cite opismate saya yang pakai NR

a'ah ler citer ler sikit

satu jenis ubat post natal NR jer RM180 ( yg ni rega ahli laa)