CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eezah

JAMU LEPAS BERSALIN

tak tau nak cerita la dideal. agaknya, berat susah nak turun kot. also, tak rasa ketat kat mana2. tapi saya makan semua pil dia sampai habis. teh pun sama. mandi pun sama. semua lah. agaknya, lain orang, lain penerimaannya.
satu lagi, saya tak gemar sikit barut dia (TH supply barut ye, bukan bengkung. bengkung tu yg mcm panjang macam jawa tu) sebab, ikat2 tu membuatkan kulit perut saya luka. saya sapu benda utk perut tu, dan lapik lagi, sebelum pakai barut.
ingatkan lepas ni nak cari bengkung yg berjela2 tu la pulak. tapi ramai juga dgr serasi dgn TH. cuba lah dulu.

Originally posted by katak_kiut at 25-1-2006 04:29 PM

erk, tak ummpphhh plak dah
boleh explain tak, camne rasa tak ummpphh tu?? :stp:
rasanya set NR lam 500-600 kut?
kalau ikut cite opismate saya yang pakai NR

500-600??? uishh mahalnye.

Originally posted by mclaren at 25-1-2006 05:25 PM
tak tau nak cerita la dideal. agaknya, berat susah nak turun kot. also, tak rasa ketat kat mana2. tapi saya makan semua pil dia sampai habis. teh pun sama. mandi pun sama. semua lah. agaknya, lain  ...

emmm.. setahu dideal, Th nyer bengkung bukan barut, bengkung tak semesti berjela2 mcm dulu2]
TH nyer bengkung nih dah dimodenkan, so tak yah beli kain pjg2 lilit pastu pusing2 kat depan

kalau barut dia cuma muat-muat perut jer pastu ada tali ikat kat belakang, tak pjg, pendek jer..

kalau pjg dah dikategorikan sebagai bengkung

bengkung dia dah siap ada tali,
mc balut tak perut dulu ngan kain or towel before pakai bengkung

balut dideal, guna towel. kalau tak balut, kotor pulak barut / bengkung tu kene benda yg sapu kat perut tu kan.

lagi satu kan, lupa nak cerita. org lain makan TH lawas, saya pulak lain. padahal sebelum deliver, memang jenis lawas. lepas tu, masa dalam pantang, minum air banyak, makan sayur, buah2an, tapi susah nak buang air. bukan salahkan TH yg sebabkan sembelit, tapi TH tidaklah membantu lawaskan buang air. dengar cerita, NR ada product utk lawaskan buang air. so, nak try pulak.

Originally posted by dideal_2004 at 25-1-2006 05:36 PM

emmm.. setahu dideal, Th nyer bengkung bukan barut, bengkung tak semesti berjela2 mcm dulu2]
TH nyer bengkung nih dah dimodenkan, so tak yah beli kain pjg2 lilit pastu pusing2 kat depan

k ...

kalau ikut mak mertua saya yang pure jawa (dgr dia cakap pon boleh tahu)
dia pon mengklasifikasikan bengkung TH tu as barut
yang bengkung panjang2 jela2 stail jawa tuh dia panggil bengkung
entah laaaa

bagi saya lak
bengkung mak mertua sediakan yang panjang2 jela2 tu
pastu my mom tempah barut berubat ngan org kampung
lama gila org tu nak buat, amik masa sebulan
ish tak kempis gak perut aku nih tak tau laaa

tumpang semangkuk!
MIL sajes saya guna leesa, ntahla dah dia nak sponsor saya tadah tgn jek..rezeki Allah.. cuma nak tanya sesapa dah try or ada info pasal leesa ni, its quite new in market raasa saya, si amelia rosnaida tu yg jadik model dia kan??

Follow Us
Originally posted by ananur at 25-1-2006 06:04 PM
tumpang semangkuk!
MIL sajes saya guna leesa, ntahla dah dia nak sponsor saya tadah tgn jek..rezeki Allah.. cuma nak tanya sesapa dah try or ada info pasal leesa ni, its quite new in market raasa  ...

rasanya leesa ni tak pakai model
tgk atas org kut
opismate saya pakai dia kata ok
tapi ada forumner tak ngam lak ngan produk ni

Sapa-sapa kat sini yang jadik ahli NR ye? susah betul nak carik... kalau ada, bleh la order dan kalau baik hati tu, bagi la harga ahli sebab rasanya murah banyak jugak ye...

Originally posted by acik311 at 25-1-2006 10:01 PM
Sapa-sapa kat sini yang jadik ahli NR ye? susah betul nak carik... kalau ada, bleh la order dan kalau baik hati tu, bagi la harga ahli sebab rasanya murah banyak jugak ye...

aritu pernah survey harga NR n
i satu set dalam 400++ kang kalau acun ada senarai produk utk lepas bersalin NR ni acun bg ekk.

ajuz mmg kategori susah nak errk...even bukan dlm pantang pon..kena mkn buah,sayur & air secukupnya. kalo x mmg ler susah...

so dlm masa bersalin jenis yg suka cuba2 set bersalin ni.....mana tahu kot2 serasi...tapi nampaknya NR yg senang nak erkkk...
anak 1st- mkn nyonya meener...x brpa ummph sgt..pastu beli gak NR
anak 2nd - mkn salindah...tp akhirnya beli gak NR
mgkn agaknya masa anak dara dah biasa mkn NR....
tp wa x beli satu set...walaupun jd ahli NR ni...
yg saya beli pil herbanika(sekrg pyhtonatal) & minyak gosok...
yg lain luaran punya belasah apa2....x kisah..

tp jamu depends kat org gak ada yg serasi..ada yg tidak...
my fren dah biasa mkn NR..pastu gatal2 try sendayu tinggi..akhirnya beli gak NR..
kalo nak mkn jamu campur x de masalah...kena ada selang masa juga la...

kalo nak tgk...Nona ROGuy punya senarai product,harga

bole tgk disini....NONA ROGUY

Originally posted by katak_kiut at 25-1-2006 05:54 PM

kalau ikut mak mertua saya yang pure jawa (dgr dia cakap pon boleh tahu)
dia pon mengklasifikasikan bengkung TH tu as barut
yang bengkung panjang2 jela2 stail jawa tuh dia panggil bengkung
e ...

waktu first baby dulu, dideal pun pakai bengkung yg pjg berjela-jela tu, tapi payah ler rasanyer esp bila nak kencing.. tu yg buat selalu mengelat nak pakai bengkung tu..
barut pun tak pakai just sapu ubat kat perut jerr..

dideal rasa tak kisah le nak pakai pjg berjela ker, nak pakai separuh ker... nak pakai pure jawa ker, nak pakai bengkung pendek2 nih ker... yg ptg sekali konsep kat sini.. ibu dlm pantang memang elok pakai bengkung yg at least cover perut dan punggung... utk elak masuk angin dan pd masa merapatkan semula tulang pinggul yg dah merenggang waktu baby kuar

pada saya barut TH tu tak la susah nak buang air sbb kita boleh undo dalam 2 ikatan gitu dah boleh lift sikit barut tu, then abis bisnes, pasang balik.
tp sbb kulit abis luka2 (kulit nipis kot saya ni, even kalau garu2 pun dah merah2, pernah kawan ingat kene love bite kat leher sebab merah2 padahal masa tu belum kawin lagik), kalau boleh nak tukar ke bengkung yg jela2 tu.
another thing, perut tak kempis2. hmmm...

Cemp pun tgh survey apa yg nak di makan masa confinement nanti... semlam call my sister, dia ckp susah gak nak tau mana product yg betul2 serasi ngan kita, kekadang kita di inform certain products tu ok, tp body kita takleh accept. So dia suh Cemp makan ubat doctor dulu, after 2 weeks or 1 month br amik sume jamu2 tuh. But ubat doctor pun bukan yg doctor bekalkan masa kit akuar spital, but then kena beli yg lain for kecutkan rahim etc etc.... pls advice friends....:stp::stp:

cempakasari, satu cara traditional and natural utk kecutkan rahim is by breastfeeding your baby. insyaallah, cepat je kecut and back to normal.

saya dulu rahim memang cepat kecut (sebab exclusively breastfeed baby). yg lambat kecut lemak kat perut tu hi hi hi.

tapi mana2 produk pun rasanya ada sertakan jamu utk kecutkan rahim.

Reply #175 mclaren's post

Tu arr Mclaren, rasanya sbb my sister tuh prefer jumpa doctor la kot? Tp kalau ikut, org tua zaman dodolu lagi prefer kalau kita ikut cara traditional kan? Like bertungku, berurut all those things, but the most important thing is makan mau jaga... ais diharamkan... (siksa tuh). Cuma jamu je yg takdapat dipastikan keberkesananya utk diri kita... dah byk memeber suh amik  ubat bidan kampung, ntah la.... nak kena tanya banker dulu caman nih....

Originally posted by mclaren at 25-1-2006 04:11 PM
saya dulu guna TH, alhamdulillah takde masalah. anak pun tak kuning.

tapi kalau beranak lagi lepas ni, taknak dah guna TH. sebab, TH mmg takda alahan pada saya, cuma dia macam kurang ummphh. bi ...

last time masa saya beli set NR prima, semua sekali dlm RM530. set prima ni termasuk herbanika bersalin, herbanika ramping, herbanika lulur, minyak herbanika, uncang cuci herbanika dan air akar herbanika.

Originally posted by mclaren at 25-1-2006 05:43 PM
balut dideal, guna towel. kalau tak balut, kotor pulak barut / bengkung tu kene benda yg sapu kat perut tu kan.

lagi satu kan, lupa nak cerita. org lain makan TH lawas, saya pulak lain. padahal ...

pengalaman saya guna TH, first few days tu ada la sembelit gak (air akarnya tak berapa membantu). then bila dah start makan jamu bersali tu, dah ok sikit la...tapi baby pulak asyik buang2 air...lawas benar....sampai 3-4 kali satu hari...

rasenya baby baru lahir memang kerap buang air besar kan, sebab itu cara dia nak get rid of the meconium tu.
arysa, saya pernah masuk website NR tapi mcm konpius sikit. boleh share tak functions brg2 yg awak beli tu?

Originally posted by mclaren at 26-1-2006 11:48 AM
rasenya baby baru lahir memang kerap buang air besar kan, sebab itu cara dia nak get rid of the meconium tu.
arysa, saya pernah masuk website NR tapi mcm konpius sikit. boleh share tak functions  ...

betul jugak tu...tapi baby saya dari pagi sampai malam asyik buang air....selang 2-3 jam sekali tukar diaper. bila saya cuba skip jamu bersalin tu, takde la kerap sangat dia buang air.