CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Tulip04

Test utk Pegawai eksekutif G7 LHDN Malaysia

Akum...

Aku pun baru lepas iview smlm,
So aku nak share la experience aku dgn korang
Aku kena sesi petang...aku advise korang pegi la awal2 skit.
Bagi yg naik keta tu pandai2la carik parking...susah ooo. Aku sampai lewat sebenarnya, jln jammed sbb le Tour d Langkawi. Pukul 12 lebey aku samapi...Masa sampai dorang bagi borang, isi n serahkan masa sesi amik berat tinggi dan tangkap gambar...

Aha! time aku sampai masih ada lagi calon sesi pagi yg blum di iview.So, x kisah le aku lewat hahaha...tapi kalau boleh awal tu pegi le awal lg bagus. Ada jugak budak sesi petang yg datang pukul 9.30 pg, fuh semangat betul...

Aku kena bilik 5 ,panel 2 orang - sorang laki sorang pompuan...
tgh menunggu tiba2 letrik plak xde..bergelap le seketika sambil menunggu.Pegi semayang Zohor dulu la..kat tingkat 1 tu ada surau.
Pastu baru le ada balik letrik...

untuk bilik 5 tu sesi petang, aku le calon yg last...tunggu punya tunggu perut pun dah lapar.Pukul 4.45 baru le turn aku...

(bersambung...jika ada permintaan)

Reply #241 yutanagi's post

weh citer lah.. apahal lak nak tggu permintaan nih hehehe

Sorry bloxx hehehe

Sebenarnya aku busyyyyyyyyyyy giler arini kat ofis...
Maklumla...semalam cuti, sat saja keje dah bertimbun kat ofis.
InsyaAllah esok aku try sambung ok...
Apapun Good Luck utk semua...hip2 hip hoooreeyy

Selamat pagi geng...

aku nak sambung ni...

Aku adalah last calon yg diinterview...org ke-6 sesi petang
aku perhati calon yg awal2 tu kena dalam 30 minit average...
pastu bila masuk 3rd last dah makin cepat dah...sampaii turn aku tinggal 15 minit je
Takpe lah...asalkan panel evaluate semua sama rata, jgn last2 ni dia dah buhsan ...dia ikut sedap je kasi mark.

Ok...masa aku masuk tu terus bg salam salam. Ada 2 panel.
Pastu yg lelaki kata kat aku "aik...bukan kena tunduk ke?"
Ha...? Tunduk? chewah...manyak cantik. Tapi aku angguk kepala je...
sebagai tanda hormat...kot. Aku pun konpius nape dia suruh tunduk lak, budaya LHDN ke?

Pastu dia kata..."kata boleh cakap Jepun..kena la tunduk" cess...hehehe, patut pun dia suruh aku tunduk sbb kat resume aku tulis leh cakap jepun (asas je).Terkena aku...

awal2 tu tak foemal le...bila aku duduk baru le formal.
1st tanya ttg diri...cakap bla2 bla2
apa keje aku skrg?
aktiviti kokurikulum?
pencapaian terbaik dlm xtvt tu?
Tanya ttg apa yg aku tahu ttg LHDN?(ini soalan wajib...prepare woi)
dan yg paling mencabar skali bila dia tanya soalan yg jawapannya perlu menunjukkan aku budak sc. comp dapat survive sbg Peg. Penaksir yg rata2nya budak akaun. So aku kena yakinkan dia yg aku boleh buat...mcm2 la aku cakap...Nak bg dia yakin. Dorang macam mempersoalkan kredibiliti aku, soalah2 x mampu nak buat keje selain bidang sc. comp...dorang attack aku balas, attack balas...itu le yg lama sampai le dorang berenti tanya topik tu. Aku x pasti le dorang yakin dan puas hati dgn aku...

Pastu dorang tanya ttg jenis cukai2 yg LHDN kutip...pergh! soalan kacang...zap..zup... zass...aku menjawab.Yg membuatkan diameter lubang hidung aku membesar tu bila dia kata "Wah...tau semua nya, hafal nih.Dah buat research ke?" Aku jawab adala buat home work skit, tgok kat web site ma....

Pastu dah nak abis, dorang tanya ada kenal sapa2 kat LHDN (cara tanya mcm nak tanya aku ada kabel kat LHDN ke tak) Aku jawab aku xde kenal sapa2 kecuali sorang je..tu pun kenal nama je...dorang mcm terkejut...dorang terkedu...sapa?haha..pastu aku jawab ..Ketua Pengarah...kah kah kah....pastu dorang cakap...hmmm yg tu semua org kenal...hehehe...

Bila abis iview amik la balik folder sijil2 tu, masa amik tu dia tanya cuti ke hari ni.Aku bgtahu yg aku mmg amik cuti...bukan tuang keje aaa...aku keje gomen senang je cuti.Lainlah keje private...cuti halfday pun kemut.

Oklah, bg yg lelaki..pakai lah blazer.Aku pakai tp ramai gak yg x pakai.Yg pompuan aku tgok ada yg pakai one dress, ada gak baju kurung.Penampilan kena jg sbb ada sesi tangkap gambar.

itu je yg aku nak share, aku dah berusaha samapi limit yg diberi.Lepas ni tawakkal je lah.Moga ada rezeki utk dapat keje tetap.Amin.

mm mcm tk brp mcabar jek hahaha dorg intrvw dlm english ka bm.. mula2 aku tk kisah sgt tp aku tgh prepare aku nyer resume nih so terkonpius aku nak buat dlm bahasa apa hehe pastu korg tadr sesi soal jawab ke.. ko lak tnya dorg.. ataupun free diskasen or mmg keje ko berhujah jek psl compability ko tu

kay_k This user has been deleted
a'a la...bila baca citer yutanagi tu...tak ada lah rasa tension sgt... cam santai jer...klu cam ni...confident la nak jawab...

nak tanya skit, giliran kita tu ikut siapa sampai dulu ker? kalau cam tu, nak pegi lambat skit, kena turn lambat..jd interview pun 15 minit jer...:cak:

Follow Us
Aku rasa diorang guna konsep FIFO...
fisrt in first out...
Gd luck utk ko kay...yg penting konfiden, x kisah lah 100 minit pun..
Tapi kalu x konfiden 5 minit pun hancuss...
Gd luck n all the besssshhhh

sesas This user has been deleted
Originally posted by bloxxzone at 8-2-2006 11:40 AM
eh itu je ke... apsl cm simple jek hehe
average brp minit sesi interview tu.. ada ramai calon tak... ko sndiri dress cmnr

aah..aku pun cam tekejut gak,prepare gilos2 alih2 cam sempoi2 je
aku intrvw dlm 20 min kot..lebey kurang laa...

aku dress biasa je kemeja putih,sluar hitam,tie kelabu taik unta..huhu
tak pakai pun blazer/kot

*sape2 yg ada bela janggut tu sila2 laa buang ye,tan sri tak suke..hahaha

korg ada dgr tak intake bulan brp

Malam ni aku dah nak bertolak ke KL...

Thanks pada maklumat yg korang semua bagi...
Aku amat menghargainya...korang memang baik hati...
Terima kasih semua...:tq:

gud luck to u

kay...
Citer la panglaman intview hang kat sini
Buleh jadi rujukan utk next time bg budak2 lain

Assalamualaikum semua...

Balik cuti byk plak keje...ni baru ada masa nak masuk forum ni...

Ni nak citer pengalaman masa interview tu...

Kite kena panel dua2 pompuan, 1 malay 1 chinese...
Panel tu baik gak tapi soalan dia tanya memang power...kite tanya kat org yg sama panel ngan kite, dia tak kena tanya pun cam kite...tiap2 org lain yg ditanya..

Giler betul soalan yg kite kena

aej_2440 This user has been deleted
nie info yg dapat dari kawan keje kat lhdn....intake dalam 1/4/06 - kendian masuk wataniah bulan june....intake dalam 300 org termasuk admin n it....kursus 6 bulan lak dapat gaji penuh tapi klu gagal exam terus buang je.....Wallahualam....sesama la kita berdoa n bertawakkal pd Allah

ermm ada bape kali intake?
Aku dgr ada 2 intake...entah le.Sama2 le kita tunggu
Kalo dapat, bulan 4 agak x lama jugak tu...get ready le nak pegi ke APM kat Bangi

Alhmdulilah le kalo full gaji...tp aritu time aku intview panel kata RM 600 jek.
Dia nak test kita kot, tunggu je lah....

Kay...susah jugak soalan intview hang no.
Takpa, jgn risau sgt....kalo dah rezeki hang tak pi kemana.

Originally posted by aej_2440 at 20-2-2006 08:46 AM
nie info yg dapat dari kawan keje kat lhdn....intake dalam 1/4/06 - kendian masuk wataniah bulan june....intake dalam 300 org termasuk admin n it....kursus 6 bulan lak da ...

mane dpt info ni? source blh pakai ke...

bnyak beno rumuors tentang intake kali ni..sampai tak tau mane satu nak pecaya..

TUNGGU JE LAA...:stp:

Kalau 1/4 kiranya sebulan lebih jer lagi...bulan 3 mesti diorang start hantar surat....

Kite pun ada gak dengar yg lhdn nak amik dlm 300 orang...tapi tak sangka plak dlm 300 tu termasuk pentadbiran & IT...

aej_2440 This user has been deleted

Reply #258 kay_k's post

diorg slalu je lambat..mcm aritu..masa last day assessment bagitau dalam bulan Dec dah kluar result..tapi bulan Jan baru le tau...sama gak mcm result interview nie gak kot...

hmmm..dah kena interview utk post peg.sistem maklumat...soalan takder lah susah stg mcm soalan utk peg penaksiran.....masuk utk interview pn cuma 15 minit..dan soalan pun cuma soalan basic..pasal experiences keja dan jugak pasal apa nak masuk keje ngan lhdn...yg lain cuma tanya pasal diri jer byk...kena buat komen skit pasal website lhdn..tu jer la...skang cuma tawakkal jer la...ada yg tanya kpd panel bila nak buat pengambilan, dia org kata lg dua bln ..so skang ni tak tau sumber mana yg boleh dipakai..dan utk peg sistem maklumat dgr citer nak ambil 7-8 org je..