CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Tulip04

Test utk Pegawai eksekutif G7 LHDN Malaysia

hampeh tul... ingt kan dah kuar result.. rupa2nya just utk G9, G11, G13 adesss keciwaaa

hampeh tul... ingt kan dah kuar result.. rupa2nya just utk G9, G11, G13 adesss keciwaaa

tiba2 ada surat lak hehehehe 20 febuari

Originally posted by bloxxzone at 18-1-2006 02:03 PM
tiba2 ada surat lak hehehehe 20 febuari

tahniah!!

Reply #203 bloxxzone's post

tahniah awak........nanti leh banjer kita makan........:bgrin:

(nk soh kita banjer awak pon boleh.....hehehe)

Tahniah pada semua yg telah dipanggil utk interview....gud luck!

kay_k This user has been deleted
Kay dpt gak interview....15/2
berapa ramai yek yg dpt??? Kalau 7/2 pun dah ada interview, mesti ramai gak yg terpilih ni...

Follow Us
Originally posted by kay_k at 19-1-2006 01:26 PM
Kay dpt gak interview....15/2
berapa ramai yek yg dpt??? Kalau 7/2 pun dah ada interview, mesti ramai gak yg terpilih ni...

ko ada contact no lhdn tak? aku nak try call la...

rasanya mmg takkan publish kut result utk intebiu ni kat website, derang anta surat jek.

no phone LHDN  03-62091000 pastu ko suh sambung bhg HR. atau pon, kalau sape2 yg nak tahu nak suh aku tlg cekkan pon bleh.. heheh.. pm aku lah yer

Originally posted by kEk_KeL@d| at 19-1-2006 08:03 PM
no phone LHDN  03-62091000 pastu ko suh sambung bhg HR. atau pon, kalau sape2 yg nak tahu nak suh aku tlg cekkan pon bleh.. heheh.. pm aku lah yer

kalo nak tukar date interview bule ke? :hmm:

hari smlm dah kuar list nama kat website.. sila lah check tayah call hehe

Sape2 yg penah ada experience inview dgn LHDN, dipersilakan share dgn kawan2 anda...
Kek Keladi, ko keje situ ke? Mesti ko dah penah iview kan..citer aaa

aej_2440 This user has been deleted
interview nie conduct dlm Bm @ Bi?..ke mcm interview jawatan PTD??...Klu tak salah utk position ni tak penah lagi ade interview[font=Verdana]....sape ade idea boleh share....

Originally posted by d34n at 20-1-2006 08:54 AM

kalo nak tukar date interview bule ke? :hmm:

tak tau la.. tapi selalunye tak akan dilayan.. tapi ko try ler.

intebiu dia macam biase2 intebiu la.. korg kene tahu psl lhdn, apa lagi yek.. tunggu la nnt dah dekat tarikh intebiu mesti nyk tips dr budak2 yg nak gi intebiu.. nanti la kalo ada pape aku inform la kat korang

apakebondo la nak stadi ni.... ada apape idea tak? :stp::stp:

Dean,

Ko kena iview bila? berapa haribulan?
Aku pun xde idea nak studi apa...tapi aku just d/load info2 yg ada kat web site LHDN...usefull gak web site tu.
Kengkawan yg lain...korang semua studi apaa haa...share aaaa

interview penolong pegawai eksekutif LHDN G9

SORRY LA AKU NI MOHON JD PENOLONG KORANG JER..HI HI... JUST NAK SHARE PSL INTERVIEW SMLM...

PURATA INTERVIEW 20-30 MINUTES.. BUT ME ONLY 15MINUTES

SELEPAS DAFTAR PENGESAHAN SIJIL2 U ALL KENA TIMBANG BERAT N TINGGI

AFTER THAT U ALL KENA AMEK GAMBAR. PERLU GANTUNG NO KAT LEHER...(pst...KAT NOMBOR TU ADA TULIS U ALL KENA PANEL BILIK MN?) SO DI INGATKAN, PAKAIAN MAKE SURE KEMAS, SEBAB SBLM KITA MASUK INTERVIEW, PANEL AKAN LIHAT PENAMPILAN KITA DLM GAMBAR YG TLH DI AMBIL....

OK START INTERVIEW...
soklan2 n jawapan (lebih kurang yg diingati)

1)kenapa memohon jawatan ini
   - untuk membina kerjaya yang lebih cemerlang demi masa depan bla.bla..

2)kerja apa skrg? apa tugas2 yang biasa dibuat
   -syarikat swasta nama...
3)syarikat jlnkan business apa
   -bla bla
3)suami kerja apa, dimana
   - ptd di jpa(panel lelaki tanya ooo PTD?err  u ada degree tak..i jwb tidak ada. syaa cuma memiliki diploma..mungkin if ada diploma dia akan tanya kenapa tak mtk PTD)

4)kalo dpt posting sabah swak bolehker?
   - tidak menjadi masalah. panel tanya semua org ckp jwpn yg sama tapi bila panggil kerja mintak tukar.. saya jwb..saya yakin dengan jawapan dan keputusan saya. sblm memohon jwtn ini, saya telah sedia berbincang dengan family terutamanya suami, sekiranya saya berjaya mendapatkan jawatan yang dipohon ini, dan terpaksa tinggal berasingan bagaimana kita hendak menghadapi situasi tersebut. hasil perbincangan, ibu atau adik perempuan saya sanggup mengikut kemana sahaja saya akan ditempatkan. suami juga amat memahami matlamat hidup saya yang mahu berjaya dalam membina kerjaya."panel tanya boleh ke tinggal berasingan ngan suami".saya jwb,tidak menjadi masalah kerana setahun mula perkhawinan kami tinggal berasingan. suami meneruskan tanggungjawabnya sbg pelajar tahun akhir dan saya mula membina kerjaya.dan sebelum berkhawin kami telah sama2 berjanji untuk memberi kebahagiaan dan kebanggan kpd kedua org tua kami. kini diawal tahun baru ini suami telah mencapai impiannya dengan menjadi pegawai kerajaan.cuma saya yang kini masih mencari hala tuju kerjaya saya.dan permohonan kerja kali ini amat disokong oleh  suami.

5)asal mana?
   - perak
6)bagi 3 nama menteri yang berasal drpd perak...menteri tu di kementerian mana
   - dt sr rafidah aziz, dt sr samy vellu "panel nyampk..dr kaw mana dan kem mana" saya jwb kem kerja raya dr kaw sg siput, rafidah aiz kem perd antrab & ind dr kaw k.kangsar, dan dt nazri bin abdul aziz dr pdg rengas.

7)sultan perak siapa nama
   - sultan azlan shah
8)apa nama raja muda perak
   - dr raja nazrin shah

9)siapa menteri besar perak
   - dt sr tajol rosli

10)boleh bersukan tak
     - saya aktif bersuka di prgkt sekolah, daerah n ipt.."nampak gaya mcm tak boleh bersukan aje" saya jawab, maaf encik..penampilan saya boleh berubah mengikut situasi dan keadaan

11)terangkan sedikit pasal cukai pendapatan
     - cukai pndpatan ind n syarikat, akta berkaitan, pcb, sistem taksir sendiri bla...pnjg gak la...
12)terangkan sedikit pasal bidang tugasn bg jawatan yg di pohon
     - sama jwpn mcm dlm iklan jwtn kosong yang tlh dimaklumkan..aku explain la...

kesimpulannya setiap soalan yang ditanya aku jawab dgn yakin. dan yang pasti majoriti jwpn yg ditanya mengundang senyum dan anggukan para panel dan sesekali mengeluarkan pandangan spt soklan no.10..panel kata "pandai awak",soklan 5-9..panel ckp, ini betul2 rakyat perak yang taat ni..tahu menteri, sultan anak raja dan mb...dan akhir sesi temuduga salah sorg panel kata kat panel sorg lagi, "ok la noo...ok kan?kita pun dah laaama sgt interview dia(sambil tgk jam)...ok la ambil la noo"..depa ckp sesama depa la " ok sesi temuduga selesai, boleh ambil brg" aku memandang muka panel tepat..(sebab aku musykil org lain semua 20-30 minute..ni aku br 15 minute..mungkin diaorg phm kot apa yg aku pikirkan dia ckp) " tak pa..jgn risau..dah abis dah interview...selesai dah..tak dak apa dah yang kami nak tanya" so aku pun ambil balik ic ngan file sambil mengucapkan terima kasih dan aslamualaikum...

moga2 dpt dijadikan panduan jgk sesama kita..dan dengar kata dr pegawai bertugas smlm..lapor diri march 06...hopefully aku berjaya...semoga ada rezeki ku kali ini dan disini..amin...kini aku hanya memohon pada Allah SWT kerana hanya Dia yg berkuasa...

habislah amy if diorg tanya solan2 mcm tu.

:kant:

interview dlm BI atau BM?

kawan amy dulu interview dlm bm n bi.