CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Gravedigger

Rumah Idaman

skarang kampung pun dah tak rupa kampung. zaman kecik2 dulu kebanyakan rumah jenis papan yg berkaki (rumah tinggi), skarang ni kat kg aku susah nak tgk rumah jenis tu. aku impikan rumah kat kawasan sawah dan dekat ngan pantai. pada aku, sawah ada suasana yg tersendiri, lain dari yg lain. sayup mata memandang. tenang gitu. aku harap 10 tahun akan dtg aku dpt berhijrah ke utara, kerja dan menetap kat situ, aku nak anak2 aku membesar ngan suasana kampung macam aku dulu (sorry off topic)

Rate

1

rumah idaman adalah rumah yg macam ada satu melayu nie, dia dah buat buku pun pasal rumah dia (i think he's married to a german) dia menang Aga Khan's Award pun...

cantik, dan memang tradisional, itulah yg yaneng idamkan....pastue kalau ada anak sungai di belakang rumah, itu bonus.....

Rate

1

rumah idaman...eemmmmm....

memang ada. setaip org pun ada rumah idaman masing2...kalau nak diikut kan memang ler kiter nak yg besar....mcm banglo....nak yg diperbuat dari kaca....mcm umah dalam citer 'full house'...tapi kan biler dipikir2 balik...biler umur pun dah meningkat nie.....actually bawang suker rumah yg bersuasanankan kampung...maksudnyer rumah dalam taman.....di sekitar kawasan umah ada macam...ada pokok buah....ada kolam ikan yg kiter boleh pancing.....ada tanaman sayur2....ada plak membela pelbagai jenis bunga...ada ayam...itik....sumer tue kan...boleh menyenangkan pikiran tau..korang bayang kan dalam kesibukan kota kat kl nie...biler bertandang kat kawasan umah yg mcm nie...peerrrggghhhh....memang tak nak balik kl punyer lah...buat kijer pun boleh online jer....seronok tau kalau dapat bersama keluarga yg tercinta....sumernyer happy2.....contoh kawasan rumah mcm nie...bawang ada nengok citer lama dulu..eemmmm...kalau tak silap tajuknyer..'abg92'....bestnyer,,kalau impian bawang termakbul.....insyallah....amin....

Rate

1

aku nak umah mcm anada krishnan tu...kat ostolia
aritu ade msuk dlm utusan

Rate

1

Originally posted by toilet at 25-12-2006 09:39 PM
aku nak umah mcm anada krishnan tu...kat ostolia
aritu ade msuk dlm utusan

I ada baca article tu... rumah moden kat ladang kuda

erm.. ari tuh pegi bermalam kat bukit cerakah ngan kengkawan kat chalet diorang yang ikot umah2 tradisional kat negeri2 kat negara kita ni..
trus jatuh cinta..
tak kesah style aper pon,
nak umah kayu.. atas.. tanak umah bawah..
hu~

Follow Us

Reply #19 dilaOHdila's post

mesti tuan rumah tu banyak atau luas bendang dia
alhamdulillah.

Reply #19 dilaOHdila's post

bendang ( sawah ) dgn mempelam tu memang
tak dpt di pisahkan.

yg aku takut satu shj :dia:  mempelam itu MASAM

Sekarang ni... rumah idaman I.., adalah yg kondusif & aman utk didiami.....

Ye ler... zaman la ni tak menentu.... bencana alam... perompak... budaya kuning..

So, rumah yg sederhana besar n perabot yg sederhana.  Paling penting, org2 yg disayangi ada bersama.

Nak cerita sikit...

Dulu PK tempat kerja tinggal kat rumah bunglow. Then, satu hari seorg perompak masuk rumah beliau. Beliau melawan sebab adalah sikit ilmu silat... rupa2nya dtg lagi 2 org... terus pukul beliau.  

Sekarang ni, beliau berjalan rengkat sikit n tinggal kat rumah teres je.... yg penting hati senang.....

Rumah idaman ku kini sudah mula tercemar pemandangan disekelilingnya. Masa mula2 beli dulu dikelilingi oleh sawah bendang yang luas saujana mata memandang. Kini sawah bendang sudah mula ditambak orang untuk membuat projek2 perumahan. Lama-lama mungkin agaknya sampailah berdekatan dengan rumah ku ini. Alahai...ketenangan mula dicerobohi.

12
Return to list New