CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MsAnonymous

10 Sebab Dilarang Pilih Suami Orang

yer tapi normally bila benda ni jadi jarang org nak salahkan si isteri..normally suami yg dipersalahkan..
apa apa pun jodoh itu ditangan Allah..
kalau ditakdirkan bermadu atau dimadukan semua itu takdir Allah..
jangan mudah menunding jari pada org lain sebaliknya kaji dulu kesalahan diri sdiri..

Salam............

Mungkin masing2 ada kesalahan dan kesilapan....... Berfikir sejenak muhasabah diri bagi yang terjebak adalah lebih elok dari menyalahkan satu sama lain.......

Mudah2an ada penyelesaiannya:ah:

Hmmm..:hmm:dalam dunia ni ada macam2 character manusia.. ada yg suka membangkang n suka berpandangan negatif..tapi tak semua lar macam tu.. kalau yang berpandangan negatif melulu tu..tengok2 dan pandang2 lar..kalau tak kena kat dia, kena kat anak atau adik beradik dia....itu saja..."what goes around comes around..whatever goes up must come down"

Originally posted by MsAnonymous at 9-7-2005 08:33 PM
muahahhaha

takpe.. jgn sampai ke5 udah

buang satu...tinggal empat apa susah..

Originally posted by Lady_On_Earth at 12-9-2005 11:39 AM
yer tapi normally bila benda ni jadi jarang org nak salahkan si isteri..normally suami yg dipersalahkan..
apa apa pun jodoh itu ditangan Allah..
kalau ditakdirkan bermadu atau dimadukan semua itu ...

takdir...jangan terlalu mudah menyalahkan takdir...manusia diberi akal bukan tuk perhiasan tapi tuk digunakan...dan saya yakin..setiap perbuatan ada balasannye..tak kena pada diri sendiri, terkena pada anak2..adik, abang, kakak, ibubapa, atau sape2 yang berkaitan...tindak tanduk perlu dijaga...

aku pernah citer pengalaman ni kat FD

hehehhee

Follow Us
sapphire_pink This user has been deleted
Originally posted by NagaVillage at 4-8-2005 08:44 PM

ya btoll..........:setuju:

jgn pilih suami org..tp.. biar suami org pilih korang.....:pompom:

p/s:tringin lak nk bermadu...........:malu:

muakakakakkakakakakakkakakakaa!!!!!!!!!!!!!!!!:cak::cak::cak:
lawak.....lawakkkkkkk:cak:

Kenapa suami orang di larang berkawen lebih dari satu?
Adakah ianya haram?
Kenapa perempuan di pandang hina bila berkawen dengan suami orang?
Adakah ianya satu dosa?
Beri lah mereka peluang untuk menikmati kasih sayang...
Hidup ini hanya sementara....

Apa yang saya lihat....mereka tidaklah bahagia dengan erti kata sebenar....
Sebab...terpaksa berkongsi segala-galanya....
KASIH SAYANG.....WANG.....MASA...SEX.....
mana lagi cemuhan dari anak-anak isteri pertama...yang sanggup lakukan apa sahaja buat melindungi Ibu mereka...yang mereka anggap teraniaya apabila ayah mereka berkawen lain.

Pada pandangan saya...hanya mereka yang cekal dan tabah sahaja yang boleh bertahan sebagai isteri kedua atau ketiga atau keempat.

Brapa banyak masa yang mereka perolehi....kasihan juga saya pada mereka....
Mereka mengharap secebis kasih dan belaian sayang.....namun mereka tetap kesepian....kerana hanya masa dan hari tertentu sahaja berpeluang bersama....hari-hari yang lain bagaimana?

Ada orang kata...hidup ini tidak adil,mereka begitu....
Keadilan...hanya ada di sana.

rasenye, takleh salahkan sape2 dalam hal bercinta dgn suami org nih..
semua org ada reason tersendiri..
ada yang tak sengaja n ada yg berniat nak cari married man..
semua tengok pada keadaan..

married man yang bercinta lagi ni pun ada alasan sendiri kenpa dia bercinta lagi..
ada yg suka berkawan, ada mmg kaki flirt, suka main2 and ada yg betul2 jatuh cinta sbb new girl ni memenuhi citarasa dia..

utk yang dah involve dgn this kind of love, terpulang samada nak teruskan atau tak, sbb perjalanan seterusnya bakal menyakitkan walaupun kita dapat kawen dgn dia.. lagi la if kita baik gila n cuba memahami..

utk yg belum lagi, try la avoid.. banyak sebab akibat yg kita perlu hadapi.. sakitnya lagi.. sebaik mana pun lelaki tu pd kita, tetap ada yang pertama di dalam hatinya...

pada i.. only a tough woman yang dapat bertahan dlm hubungan nih.. bukan perempuan bodoh, tapi perempuan yang cuba menjadi yang terbaik berbanding yang lain..

Rate

1

gini lah.....apa kata kita berada kat tempat...contohnya....kita ni  GF..cuba kita dok kat tempat isteri BF kita tu..apa kita rasa...
dah tu..isteri lak cuba dok kat tempat GF laki dia lak..apa dia rasa. kekadang org boleh cakap macam2..tapi yg merasa tu..hanya Allah yang tahu kan.

korang agak2 la... sanggup tak yang bercinta ngan laki orang tu....lepas kawin nanti kena sebijikkkkk cam isteri pertama rasa?? :cak::cak::cak::cak:

yang lebih best lagi, kita kan tau apa yang 2 2 rase..
mcm mane dia pernah tipu bini wife dia utk kuar dgn kita.. mcm tu gak la kita tau dia tipu kita utk kuar dgn new girl..
then kita tau apa janji manis yang dia cakap dgn new girl, taktik yg dia pakai nak ngorat and whatsoever, sbb dia pernah buat semua tu kat kita dulu... tul tak...?

mcm something happened to u dulu, now is happening again, in front of u... kita mcm filem tukar heroin la..

saya tak pernah mengalami..alhamdulillah. walaupun ada yg cuba mendekati ( brengset punye lelaki!)
saya betul2 bersyukur kerana Allah memelihara hati saya daripada terpaut/tersangkut pada suami org.
tapi berdasarkan pemerhatian saya pada kawan2 saya yg terlibat dlm percintaan dgn suami org ni,
ada 2 jenis perempuan & 2 jenis lelaki:-

1- perempuan yg terpedaya- tak tahu lelaki tu dah berkahwin..bila dah cinta maut baru lelaki tu confess yg dia dah
berkawin..pada saya perempuan sebegini memang kesian la..kesian sgt2... sebab bukan salah diorg..tapi lelaki
tu yg brengset ( pardon my language)

2-perempuan yg mmg dah tahu lelaki tu dah berkawin..tapi nak jugak kat lelaki tu.. kalau lelaki tu memang bole
bertanggungjawab dan membimbing ke jalan yg diredhai ..takpe gak..tapi mostly..tipu 1st wife..pastu bab nak kawin
byk jek ikut sunnah..bab t/jawab pada isteri..t/jawab pada anak2 -sunnah ntah ke mana... so kalau ada yg jatuh dalam kategori ni..pk le panjang lebar tinggi sumanya sebelum buat decision utk commit ur future life dgn lelaki sebegini. takkan matinya u all kalau tak hidup bersama dgn lelaki gini.

3- lelaki yg memang miang dan punya self esteem yg sgt rendah.. dgn cara kawin 2-3-4 tu bole le menunjuk2 kat lelaki
lain yg kononnya die punye kehebatan utk kawin more than 1. lelaki gini memang selalu perasan seolah2 dia tu yg
terhangat di pasaran... padahal.. rupa dah le tak seberapa.. perangai pun hodoh!

4- lelaki yg betul2 berkawin more than 1  kerana Allah. tp tak byk yg gini.. kalau buat bancian..bole kira dgn jari tangan+kaki kot.. cth terdekat ada seorg pegawai kat tpt keje saya. dah byk tahun kawin..tapi tak dapat anak. 1st wife desak
supaya dia kawin lagi..dia tak nak..tapi 1st wife desak jugak..at last kawin jugak..tapi dia masih jaga 1st wife dgn baik...

ini pendapat saya jek..maaf kalau ada yg kecik ati..

Rate

1

BALAKTIMUR This user has been deleted
BAGUS PENDAPAT TUH....:cak:

kena menuntut ILMU MADU TIGA(P.ramlee) & MANGKUK TINGKAT(cekerama) nih.. kena khatam bebaik .. :lol

p/s:tak pon nuntut ngan ayah pin je... ilek je tgk bini2 dia.. harmoni gitu...

hanya org2 yg dah melaluinya saje tau betapa manis...indah...kelat...masam ...masin dan berbagai2 lagi rasenye...dlm percintaan bersama suami org nie...manisnye sbb mereka nie terlalu caring sgt.. pandai melayan kita ...seronok lah rasenye tapi semua tu dah tinggal kenangan..tapi masih lagi terjumpa ari2 sbb satu opis...namun nak teruskan mustahil sbb kite dah berumahtangga ..terpaksa la lawan perasaan walapun ati ni kadangkala tu  meronta2 dan termimpi mimpi jugak maklum la kami putus pun sbb family i tak restu ...macamer yek nak buangkan perasaan nie...

Rate

1

Originally posted by sofeaz at 7-10-2005 01:27 PM
hanya org2 yg dah melaluinya saje tau betapa manis...indah...kelat...masam ...masin dan berbagai2 lagi rasenye...dlm percintaan bersama suami org nie...manisnye sbb mereka nie terlalu caring sgt..  ...

err.. blety citer skit tak?? x baper paham nih... ada skit kompius... dah cerai ke ape?

tak bcerai.. sebnrnye kami tak smpt kawen pun dah tpaksa break..die carry on ngan family die dan i pulak kawen ngan org lain..itu le cite nye

Originally posted by sofeaz at 10-10-2005 01:29 PM
tak bcerai.. sebnrnye kami tak smpt kawen pun dah tpaksa break..die carry on ngan family die dan i pulak kawen ngan org lain..itu le cite nye

Salam ........

Berikan peluang dan ruang pada hati adik utk melupakannya ..... Ingat bahawa si dia mmg telah berpunya dan hati adik pula terisi .... Tak guna kenangkan perkara yg lalu .....

Fikirkan perasaan suami adik yg sememangnya menyayangi adik lebih dari si dia sebenarnya .... Pecayalah ... :ah:

Originally posted by halimijuliana at 10-10-2005 04:56 PM

Salam ........

Berikan peluang dan ruang pada hati adik utk melupakannya ..... Ingat bahawa si dia mmg telah berpunya dan hati adik pula terisi .... Tak guna kenangkan perkara yg lalu .....  ...

percayalahhhh..

Originally posted by cinde_lylla at 28-9-2005 05:14 PM
rasenye, takleh salahkan sape2 dalam hal bercinta dgn suami org nih..
semua org ada reason tersendiri..
ada yang tak sengaja n ada yg berniat nak cari married man..
semua tengok pada keadaan..
...

yg ini saya setuju..!!:setuju::setuju::setuju::setuju::setuju::setuju: