CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MsAnonymous

10 Sebab Dilarang Pilih Suami Orang

jappp...jap...nak mencelahh skiit bolehh....

mcm maner kalau seseorg perempuan yg dah pun berkahwin..tetapi
mempunyai hubungan luar..dgn lelaki yg dah bekeluarga juge...apa pendapat anda..
atau sape2..yg pernah mengalami tak situation mcm nihh...??? kongsi jomm..

Kita perempuan memang mudah terpikat dengan lelaki yg gentleman dan caring.  Tak macam orang bujang yang gelojoh dan not so caring.  Dah memang sifat lelaki dah kawin, kalau kat luar rumah macam tu la.  Nak tau sifat  sebenar dia gentleman ke tak, tengok cara dia bercakap dgn isteri dia, adakah selembut dan secaring dgn anda?

[ Last edited by aurorae at 20-10-2005 10:46 AM ]

skrg dania bercinta ngan suami org...dulu dania benci sgt ngan pompuan yg bercinta ngan suami org ni.dania rase diaorg perampas.tp bila dah kena kat batang idung sendiri br dania tahu cam maner rasenya bila bercinta ngan suami org..
bercinta ngan diorg kadang kala indah sgt...tp kadang2 rase sebaliknye..
skrg dania tak tahu nak teruskan atau tak hubungan nie..dania sygkan dia..syg sgt2.susah nak lupekan dia.
family dania semua tak tahu lg dania bercinta ngan suami org.dania tak tahu nak cerita mcm maner kat diaorg.takut gak diaorg marah2 nnt.
pening pala pikir semua nie.kwn2 dania byk yg tak suka bila dpt tahu dania bercinta ngan suami org.
kwn2 lak semua tak suka bila dpt tahu dania bercinta ngan suami org.diaorg kutuk dania.susah tul la cam nie

Originally posted by natashadania123 at 18-10-2005 05:34 PM
skrg dania bercinta ngan suami org...dulu dania benci sgt ngan pompuan yg bercinta ngan suami org ni.dania rase diaorg perampas.tp bila dah kena kat batang idung sendiri br dania tahu cam maner ras ...

betul tu dania...kalau seseorg tak mengalami..diorang tak tahu bagaimana perasaan tu sebenarnya tp bila dah terjebak...hanya tuhan saje yg tahu...ianya bukan dibuat2...tp...perasaan tu datang sendiri...kannn...:cry:

Rate

1

mmg perasaan tu dtg sendiri..susah nak tepis.lg kita nak lupe.lg tu le kt akan ingat dia.
dania tak tahu nak buat cam maner.nak lepaskan dia rase syg sgt2.dia pon ambik berat kat dania.utk pengetahuan  semua lelaki tu tua dr dania 20thn.dania 22 thn dan dia 42 thn.bagi dania usia tak mendatangkan masalah.dania leh terima.dia pon bukannye kaya sgt.sederhana aje orgnye.tp dania bahagia gak ngan dia.dia nie kira alim.dia dpt membimbing dania kearah kebaikan.dulu dania ni nakal skit.

Rate

1

perasaan tu memang datang sendri

tapi tepis tu sebenarnya boleh kalau kita yakin kita tak nak suami org.

nak2 plak adik masih muda...baru 22 thn. banyak lagi pengalaman hidup yg adik tak lalui lagi.

aku ckp...bukan takat ckp
aku teramat paham sangat...sebab aku pun pernah kenal ngan laki org. aku pun malas nak ulang2 citer sebab
dulu2 aku ada citer pasal ni...hehehe

Follow Us
naper ekk suami org gak yg sy pilih..lg sy nak jauhkan diri dr dia makin dkt dia dtg..
utk pengetahuan semua dia org trg.sy lak org prk.kami jarang sgt berjumpe.cuma berhubung melalui telefon dan chat ajer.dia btl2 jenis ambik berat.dia pon tak penah lg cerita keburukan bini dia kat sy.
kadang2 bila pikir balik sy tak sepatutnye jd perampas suami org. tp jln ni jgk yg sy pilih.

MidNightCaller This user has been deleted
Secret lovers that's what we are,
We shouldn't be together
But we can't let it go, oh no,
'Cause we love each other so

How could something so wrong be so right
I wish we didn't have to keep our love out of sight
Living two lives just ain't easy at all
But we gotta hang on and after fall(?)

Secret lovers that's what we are,
Trying so hard to hide the way we feel
'Cause we both belong to someone else
But we can't let it go,
'Cause what we feel is oh so real
So real....so real...

You and me,
Are we fair
Is this cruel, or do we care
Can they tell what's in our minds
Maybe they've had secret love all of the time

Rate

1

Originally posted by natashadania123 at 19-10-2005 12:27 PM
mmg perasaan tu dtg sendiri..susah nak tepis.lg kita nak lupe.lg tu le kt akan ingat dia.
dania tak tahu nak buat cam maner.nak lepaskan dia rase syg sgt2.dia pon ambik berat kat dania.utk pengeta ...

mmm.... klo rasa dia mampu utk berlaku adil.. kenapa idak....:cak: lom cuba lom tau....:cak: tambah2 klo dia mampu membimbing ke arah jln di RedhaiNya...... just suggestion..... klo dh tekad... solat isthikharah.. minta petunjuk dr Allah.. i/Allah....:pray:

to Ms Anonymous,
you still haven't answered the question i posted 3 months ago (post #51).

the following is the content of my message.

[quote]10 Sebab Dilarang Pilih Suami Orang

diLARANG? sape  yang larang ni?

2. SANGGUP MENIPU ISTERINYA
Sikapnya yang tak jujur terhadap isterinya sendiri sudah cukup untuk dijadikan bukti jelas kepada kamu sikap sebenar si dia yang tak jujur. Dia sanggup mencari hiburan di luar rumah apabila mendapati ada masalah atau perkara yang tidak memuaskan hatinya di rumah, tanpa cuba untuk mengatasi masalah itu. Tambahan pula, kamu menjadi punca sebenar si dia menipu kepada isterinya. Ingat, si dia mungkin akan mengulangi sikap menipu ini terhadap kamu apabila kamu berdua menghadapi masalah dalam perhubungan kamu kelak.

semestinya ka si isteri tu tak tau? that's just one of the sexist remarks from the list.[/quote]

ada juga yang pasangan dia tau....siap bagi "green light" lagik...
CUMA....yang menentang keras pula....anak-anak?

Originally posted by Akak_Siti at 22-10-2005 04:00 PM
ada juga yang pasangan dia tau....siap bagi "green light" lagik...
CUMA....yang menentang keras pula....anak-anak?

err.. sape tu ek?? akak ke:cak:

tak payah la gatai carik laki orang nie....laki bujang dalam dunia nie berlambak...buat apa kita nak laki orang sedangkan laki tue dah ada isteri....dah ada anak....depa dah cukup bahagia....layak kah kita dok terhegeh-hegeh kat laki orang...apa yang kita ada...tapi kalau sayang tue susah nak cakap la...laki orang nie kalau dalam apa2 hal pun mesti pilih bini dia jugak....bini dia yang utama....sebab diorang dah hadapi hidup susah senang bersama...

Originally posted by natashadania123 at 21-10-2005 02:40 PM
naper ekk suami org gak yg sy pilih..lg sy nak jauhkan diri dr dia makin dkt dia dtg..
utk pengetahuan semua dia org trg.sy lak org prk.kami jarang sgt berjumpe.cuma berhubung melalui telefon dan  ...

tak per perasaan tu tak salah. cuma mungkin adik tidak begitu kuat utk meninggalkan dia. so adik masih lagi mahukan dia walau pun hakikatnya adik rasa bersalah.

so utk betul2 lari dari dia...adik perlu nekad dan bersumpah.

kerana apabila adik nekad dan bersumpah...adik akan automatik takut gak nak langgar sumpah kan...hehehe ni sekadar usaha je la...kalau dah berusaha tapi last2 takdir adik dgn laki org gak...nak buat mcm mana kan...cuma pada mula2 skrg ni adik cuba usaha dulu utk elak kan diri.

senang je..org kata nak seribu daya...tak nak seribu dalih.

so bila betul2 dah nekad dan sumpah nak tinggal kan dia.

adik mesti lari dari dia.....dah lagi pulak adik jarang berjumpa dgn dia...so teramat la mudah utk lari kan diri.

mula2...hapuskan segala contact2 dgn dia. tukar no hp...tukar email..tukar segala2 nya yg boleh buat dia hubungi adik.

kendian...dlm masa ni adik mesti terlalu sedih atau pun tak biasa dgn keadaaan ni...yea la kan dah selalu ngadu2 ngan dia...selalu berhubung so utk elak kan ni...adik mesti pandai dgn diri dan hati adik sendiri. adik yg boleh control perasaan tu sendiri. bila teringat...adik cepat2 berzikir. ingat balik sumpah nak nekad adik. dan ckp kat diri sendiri AKU MESTI KUAT.

banyak lagi tip...tapi adik mesti cuba buat yg penting ni dulu
aku ckp banyak2 kang...penat gak kalau tak nak ikut hehehehee

agaknya laki orang nih di mata perempuan nampak lebih berkepimpinan kot :cak:

korang je tanak bukak hati korang.. sme nak rebot..
sharing is caring ahahaha

elehhhh!
tulis la apa pun
kalau laki tu berharta
korang sapu jugak!

aku tak dapat meghakis rasa sayang kat om...but y? he's somebodu's bie.....yet want him be my bie.......aoooorghhhhh..

Originally posted by R2D2 at 25-10-2005 10:03 AM
elehhhh!
tulis la apa pun
kalau laki tu berharta
korang sapu jugak!

minta maap ckp ler kan

pada aku...sory ler...aku tak pandang kalau takat berharta je.
aku dulu kenal laki org tu...bukan miskin pun...kaya
siap nak beli kan umah ngan keter.suruh keje ngan dia lagi.  tapi aku tak pandang pun.
aku mampu cari sendiri.

sikit pun aku tak heran ngan kekayaan org.

dan bukan laki org tu sorang je yg kaya yg pernah aku kenal tau. ramai lagiiii. yg bujang kaya pun ada.

tapi di sini la kita perlu ada prinsip diri. tau siapa yg kita nak. bukan takat...pilih je..pilih je...tetapi kita perlu ada sikap MESTI PILIH YG KITA NAK.
kalau tak nak
jgn layan..habis citer.

Rate

1

MidNightCaller This user has been deleted
Although You Are with Someone Else

Although you are with someone else,
I want to have my say
Without invading your domain
Or scaring you away.
I respect the choice you made
And all that you decide,