CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mistyQue

[MERGED] All About Mencari NURSERY/BABYSITTER/PENGASUH

SEsiapa tahu nursery area sri hartamas? BErapa charge utk baby pas pantang dn bdk 2 thn setgh???

Sypun samalah nk cari babysitter dlm bln Jan 08 area gombak.Kalu ada inform plz..

Babysitter

Originally posted by nona_k04 at 28-6-2007 09:11 AM
hi su bnyk sebenar nye nursery kat putrajaya nih kat prec 11 j ade 4 nursery kat kaw yg sama....kat prec 9 kat petronas lama pun ade satue kat belakang petronas bru pun ade gak 1...

i nak anto ...

hai nona, bole tak tolong bagi no tel babysitter kat putrajaya tu ......or anybody who knows good babysitter in putrajaya/dengkil/cyberjaya...thanks a lot for yr help....

razifd This user has been deleted

Reply #73 rodzie's post

duk bukit subang, wife keja kt kota damansara..so anyone pls help tq

ada tak sapa-sapa tau bbsitter kat area paroi jaya, seremban?

Reply #20 najwahayyat's post

kalau area gombak, TOLONG JGN SEKALI KALI HANTAR ANAK KE TASKA NUR MUHIBBAH FASA 9, TMN SRI GOMBAK..citernyre maid aku dah balik kg terus, so aku ingat hantar dekat ngan area rumah senangla konon coz aku boleh amik dia n terus sampai umah gitu..

memula kitorang kol dulu...tanya berapa org dia jaga. minah ni (dlm umur 30an) kata baby cuma sorang.kalau masuk ngan anak aku kira 2 orgla. yg lain dia kata cuma transit jek. so mcm ok la..dia kata dia pun buatkan bubur utk baby yg dah mkn nasik..so senangla kan ...mlmnya before hantar tu aku singgahla taska tu. minah ni tinggal kat situ ngan kakak dia-dah beruban tondan-kira kakak dia tolong dia jaga jugak. nampak diorang ni mesra gila dan mcm suka jek nak jaga anak aku nih... so legalah aku sket...

esok paginya aku siap2 bancuh susu pagi dan htr brg2 sumer.masa hantar tu anak aku diam jek..mcm paham aku nak gi keje coz masa ngan bibik pun dia dah biasa dah babai2 aku..

masa kat tempat keje aku sempat kol sekali tanya baby aku camne. yg angkat telepon tu kakak dia yg tua beruban tu. dia kata anak aku OK..

petang kitorang balik amik dia dlm 6pm sampai...aku masuk tgk anak aku tgh tidur. kakak tu kata-"dia jatuh sikit tadi" memula aku tengok pipi dia BIRU. bila aku usap2 kepala anak aku, tetiba dia jaga & menangis kuat-mcm takut. husband aku angkat dia-LEMBIK SGT badan dia mcm tak makan-anak aku ni umur setahun tapi mmg dah biasa mkn bubur nasik + sayur+ ayam 3 kali sehari..(ni pun aku dah pesan kat kakak tu n aku siap bawak bubur sendiri takut2 anak aku x biasa)

bila husband aku angkat, terkejut beruk kitorang nampak dahi dia benjol mcm telur & biru sgt! lepas tu telinga kanan dia merah pekat mcm kena pial.

aku tanya kakak tu dia boleh kata jatuh sikit jek. x logik sungguh coz lantai umah dia tu ada carpet penuh n x de perabot apa2 langsung. camane plak anak aku jatuh kat lantai pipi boleh lebam?

aku tanya lak kat dia nape lembik semacam anak aku nih..dia kata NTAHLAH. MMG MCM TU.boleh x? selama ni anak aku x pernah mcm tu tetiba boleh lembik. aku tanya akak bagi x bubur yg saya bekalkan. dia kata bagi. tapi bila aku bagi anak aku susu, mcm HAUS gila gayanya.....

masa aku nak blah tu aku sempatla tanya kat kakak tu bubur apa yg dia bagi kat budak lain-(masa aku sampai ada lebih kurang 11 budak dari umur 3 bulan sampai 3 tahun..)- dia kata -"tu kat situ, tengoklah. ko tau, bubur kosong jek dibaginya kat bebudak tu...apalah salahnya letak sayur ke, paling tidak pun ikan secubit dua..

conclusion-JGN HANTAR ANAK KORANG KAT SANA. FURTHER, DORANG ADIK BERADIK ANAK DARA TUA X PENAH KAWIN LAGI-SO HATI PERUT SEBAGAI IBU BELUM ADA LAGI...JGN HANTAR...

Follow Us

Reply #21 seroja_pagi's post

thanks seroja...

mama pon tgh cari babysitter kat area gombak...mama dok kat pinggiran..

sblm nie nenek dia yg jaga...tp ujung bln 11 nie my mom nk stay kat kg ... so, terpaksa ler cari nursery atau bb sitter ... mama pon tgh survey2 nie..ank mama dh setahun 2 bln...

hi..phoebe tgh cari babysitter gak ni..phoebe now dok putra height subang jaya..so kalo ada sapa2 leh rekemen baby sitter same area ,usj ke or subang jaya ok jek..phoebe tak kisah ngat since memang kena lalu jalan sama nak pi keje kl...sesapa ada info soundla phoebe..baby phoebe baru 3 bln..now stay kg..payah gak nak ulang alik selalu ke kg

hi semua,

eva ni first time mummy, insyaAllah n nk tahu la apa
kriteria nk pilih nursery..coz ada la few nurseries kt area rumah
ingat nk p survey..tp tatau apa yg nk di tengok/tanya
kalo ada tips..tlg la bgtahu ye

n kalo ada mummies kt sini dok lestari puchong/perdana
& kawasan sewaktu dengannya, bleh la kongsi bgtahu
nursery mana yg ok kt area sini

thanks

Assalamualaikum w.b.t

nano tgh cari babysitter area KL
Pls let me know kalau u all ade info ye.... PLEASE!!! Last edited by nano on 28-8-2013 03:28 PM

just to share info...

ni berdasarkan pengalaman kerja kat taska...

ade beberape masalah yg kerap berlaku yg sy nampak:

1. makanan yg dibekalkan utk baby tak cukup, akalu yg dah besar takpe, taska masakkan
2. baby nak didukung shj
3. kekemasan baby - ade yg nak pakai bedak, ade yg nak pakai losyen
    sebenarnye lagi elok kalau pakai losyen je, tak berdebu2.
4. baby cerewet pasal makanan.
5. kebersihan baby, spt lidah, telinga,kuku, daki2 kat badan sepatutnye, parentslah yg   
    bersihkan.
6. pakaian yg dibekalkan biarlah lengkap, ade seluar panjang, stokin, seluar
    pendek, baju lengan panjang dan pendek... yelahkan, malaysia ni hujan tak
    menentu.
7. parents terlalu cerewet, cth: jgn kasi anak dia tido petang... sbb mak dia nak
    senang2 time malam kot
8. mandikan anak2 sblm hantar ke taska. ade kes yg baby dihntar dgn tak mandi n ade najis kering. kadang2 tu lampin yg
    petang semalam pun tak tukar hingga di hantar ke taska waktu pagi.

kesimpulannye, parents kena bertimbang rase dlm memberi kepercayaan kepada org lain utk jage anak kita, jgn susahkan nursery or babysitter. kita sepatutnye memberi keselesaan kpd org yg menjaga ank2 kita, supaya takde leee jadi kes2 dera budak2....

n kerja2 babysitter tak habis kat situ, diorg kena kemas nursery, sapu , mop, lap semua tempat everyday utk keselesaan dan kesihatan anak2 kita juga.

[ Last edited by  sari_apot at 10-12-2007 07:31 PM ]

Reply #89 sari_apot's post

emm..kalo mandi for baby takkan nak mandi early ngat..let say parent kol 7 dah grk nak anto nursery..bukankan too early nak mandikan baby

for me..

masa anak 1 dok kg subang.. anto nursery tak ingat brape.. rm250 kot. tapi sangat puas ati.. bersih sungguh pastu jagabudak mmg excellent. nursery tu kat pangsapuri jasmin.. tingkat bawah.

anak 2 dok kinrara bk4.. anto babysitter. 2 org dia caj rm400 walaupun sorang baru abih pantang.. sorang lagik 1yr++. situ okey jugak.. bagus btul akak tu.

finally kena pindah balakong.. dok tmn desa karunmas.. skang anto nursery kat tmn bukit emas.. dekat jer. sejak umo 2thn + 6bln kot dia kira flat rate rm350. tahun depan si akak nak masuk tadika qdees.. nanti ada diskaun lagik la sbb masuk half day jer. si adik je dok situ full day. reason pilih taska tu sbb tak ramai budak, dia campo semua umur budak kat ruang tamu bawah je.. so dari kecik diorang dah diajar camne nak jaga baby... diorang buat mcm kumpulan.. my doter slalu ckp dia kena jaga baby natrah.. kawan dia rina kena jaga baby mirza. cikgu dia ajar camne nak main ngan baby.. nak bagi baby 'suka'.. hehe lawak gak tapi bagus idea tuh. actually my doter umo baru 3yrs 2months tapi perangai mcm dewasa dah dari segi perlakuan, cakap, dsb. nanti next year dpt anak no 3.. kalo tak pindah umah.. memang hanto situ gak. puas ati.

erm..ader sesapa perlukan baby sitter area butterworth or permatang pauh, penang sila la call saya...ade ramai yg nk jaga...

Reply #89 sari_apot's post

Thanks for info... but macam tak practical pulak, kalau time nak hantar anak awal-awal pagi, anak still tengah tidur, cam mana nak mandikan dulu. Tambah kalau parent yang hantar anak awal-awal pagi, masuk keje kul 8.30 ke. For your information, nurse kat klinik kerajaan pun tak galakkan baby ni mandi awal pagi, sebab senang kena selsema. Kalau semua yg disebutkan parent yang kena buat, itu kena charge 50% OFF lah daripada harga yang sepatutnyer dibayar .

I hantar anak I kat nurseri jugak, tapi diorang tak banyak songeh! Kebersihan telinga, kuku dipotong, so far memuaskan. Bila ambil, memang anak I wangi dan bersih. Kalau anak I bangun awal, I akan mandikan dulu sebab, nanti babysitter dia tak payah mandikan dia. Bukan nyer parent hantar free kat nursery. 'Masak' lah kalau semua parent yang kena buat semua tu, lepas tu nak keje lagi.

Assalamualaikum, ada seorang makcik ni mintak ice tanyakan , anyone tgh carik baby sitter ke? She is interested to take care/be a babysitter.Dia lemah lembut & pembersih orangnya. Nice lady, dah berhenti kerja and anakpun dah adult, so she has the time and space to do it.

For your information, dia tinggal di condo somewhere in Kota Damansara. Just 5 minutes drive from Ikea/Curve/Ikano. Shud be easilly accessible to those in Bandar Utama, TTDI, Damansara, Hartamas, etc.

Reply #87 EvaBobbie's post

eva keje kat mane .. coz babysitter puri tgh cari nak jaga bdk lagi , now dia jaga 6 org + anak dia sendiri so 7 org , tapi dia jenis cekap & pembersih, event kalu anak puri demam dia siap remind kita jgn tidur lena sgt mlm.... bbsitter puri ni muda lagi tapi dia ada adik beradik ramai , tu yg dia cekap jaga bdk..... ok le alhamdullilah le puri dpt bbsitter yg baik n ok .:bg:

emm tak de yg leh rekemen babysitter around subang ke...  hai..phoebe masih dilemma nak anto babysitter ke nursery..

Reply #93 siefay21's post

mungkin nurseri tu tak byk baby yg byk songel kot...

heheh tak tau plak baby tak bleh mandi awl sgt, tapi bleh guna air panas....

kalau semua pihak bekerja sama, kehidupan jadi sejahtera... ewah ayat best!!

bayangkan kalau pagi2 yg dtg tu semua dah bersih, mesti boleh byk selitkan pelajaran or playtime sblm time makan... tapi best ape mandi kan baby, potong kuku baby, bersihkan telingan baby... itu kira quality time yg boleh buat sesame ngan baby...

kena ingat , budak2 ni lain2 ragamnye, ade yg lasak , baik, suke buli... ni pun sy baru tolong jagekan taska sebenarnye nih... mcm2 perangai yg ade!! tapi experience yg best

Reply #97 sari_apot's post

it good to 2 both party work together..tp kan apa yg phoebe pikirkan is...let say cam phoebe la...i keje kl but i stay subang jaya...for me to go to work kol 6.45 u dah kena grk kuar dr umah ...it still to early nak mandi baby even guna air suam pun..then dah tido elok2 sure terkejut2 kena bgn mandi...so far yg i pi check2 nursery dorang yg ckp mandi baby dorang and what time..ada schedule la aktiviti2 kat nursery..now nursery not cheap..overall rm250..tp ada yg i tanya rm320 and rm500..tp cam ok sket yg tu compare rm250...