CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mistyQue

[MERGED] All About Mencari NURSERY/BABYSITTER/PENGASUH

Originally posted by sari_apot at 11-12-2007 10:35 PM
mungkin nurseri tu tak byk baby yg byk songel kot...

heheh tak tau plak baby tak bleh mandi awl sgt, tapi bleh guna air panas....

kalau semua pihak bekerja sama, kehidupan jadi sejahtera.. ...

Sebelum I send my baby to this nursery, I dah banyak survey nursery lain... tak pernah pulak I dengar diorang suruh mandikan anak dulu sebelum hantar ke nursery diorang. Ni first time dengar request cam ni. Emmm, nasib baik lah I tak hantar kat nursery you yer.

Takpe la, kalau mak duduk rumah 24 hours jaga anak, boleh lah nak mengadap anak jer, ni bagi mummy yang berkarier, pegi keje awal pagi, balik keje malam, mana ada masa nak mengadap anak, lepas tu nak mengadap laki lagi. Macam tu cepat lah pompuan zaman sekarang ni mati, dah banyak sangat beban nak tanggung.

Rasanyeer kalau nak jadi babysitter, jangan pulak cakap tak tahu yg baby kecik tak boleh mandi awal-awal pagi cek non. Ini saranan doktor! Banyak lagi awak kena belajar sebelum boleh menjawat jawatan babysitter tu. Jawatan ni satu tanggung jawab besar tau.

Hai, mummy semua, I will move in to new house at Desa Petaling area. So kalau ada sesiapa yang tahu nursery or babysitter yg ok kat area situ, boleh lah inform I .

Thanks.

Reply #99 siefay21's post

actually, org yg mintak tolong jagekan , sbb staff dia ade yg cuti bersalin... mmg zero knowledge leee. tapi biasa yg paling awal org anta pun kul 7...  even ade yg dtg kul 10 pun ade yg tak mandi lagi tau...

tapi ade pulak yg dah mandi, ade jugak baby yg bersih telinga, kukunya pendek.. ade tu tiga beradik, bersih je anak dia mak dia jage

alaaa kak, bersihkan baby tu bukannye kena hari2, seminggu skali pun boleh, lepas mandi... walaupun ada maid or baby sitter yg jagekan, sbg parents, anak tetap tanggungjwb kita. wangi, busuk, masam, masin, tetap anak kita...

sbnrnye nak share je pengalaman keadaan dlm taska tu dr pandgn taska pulak. biasanye parents je ade masalah ngan taska... takde lah kate semestinya buat mcm ape yg sy tulis... mungkin siefay dah beri didikan dan keperluan yg secukupnya...
so takdelah masalah...

Reply #98 phoebe's post

jauhnye kerja... awlnye bgn!!

mmg susah lah kalau pagi2 mcm tu nak mandi!!

ape kate request kat tempat kerja utk bukak nursery... setengah tmpt ade tau.

tulah nak anta budak ke nursery ni mahal, kan?? cume kita kena pandai pilih laa yg bagus...

Reply #102 sari_apot's post

emm tak leh nak letak kat tpt keje since my husband keje pj...i selalu kena keje on site..kekadang kena kuar kl...so memang susah kalo letak kat area opis..kena letak area dkt2 umah so if i tak leh collect my baby , still got hubby ...tu la plannya ...kl ni semua nya boleh dikire jauh if jem..i prefer dok jauh dr kl since pening dok crowded2 kalo di kl ..dok jauh sket tak pe la just kena bare the travel..

for me rate rm250 tu kire normal rate la...i still leh consider higher rate at nursery if memang nursery tu ok jek jaga n ajar anak..for me money u can cari la..anak mana u nak cari kan if apa2 later...but stil range yg dlm budget la..yg my fren suggest rm500 per month tp i tak pi tgk lai nursery tu..since member tu anto 3 org sekali at same place..imagine berapa byk dia kena spend for 3 child ...

Hi semua,
Since thread ni dah ada, saya tumpang je lah.

Saya pon mencari babysitter/pengasuh untuk baby kami di kawasan sekitar taman sri gombak ni. usia baru 2 bulan. prefer pengasuh sebab baby exclusive breastfeed. tapi kalau ada nursery yang baik2 pon boleh juga.

by the way rumah kami memang dekat je dengan taska nur muhibah yang seroja_pagi mention. semalam dah sembang2 dengan si kakak tu. dia berdua, jaga berbelas budak. ada sorang baby 8 bulan. tapi kalau macam tu lah pengalaman seroja_pagi, saya cari yang lain.

terima kasih in advance.

Follow Us
Originally posted by losyen at 25-7-2007 01:32 PM
ada satu taska kat fasa 4. nama taska tu..taska raudhah.

ok ke skang taska ni? dulu saya antar taska ni gak. punya la ramai budak dia amik, pastu mcm tak terjaga je. yg selsema tu hingus meleleh2. saya antar masa anak saya umo 2 bln. dah pesan siap2 jgn bagi anak saya tido buai. saya provide bouncer. tapi dia bagi buai gak. pastu tak bagitau kitorang lak tu. Padan la bila balik umah anak saya susah beno nak tido, rupanya dia cari buai. Mlm2 saya & hb kena amik shif jaga anak sbb dia taknak tido. sampai kitorg amik mc la, tak cukup tido Dr hayati fasa 3 tu pun tau dah, kalau laki bini ni dtg, mmg ada masalah anak la tu....

sekali tu ayah saya dtg, dia kata nmpk mcm anak saya ni mcm biasa berbuai je..... dia suruh la kitorg pi beli. apa lagi.... kitorg pecut la pi melawati, beli buai, balik pasang..... tak sampai 3 minit anak saya terus zzzzz.... mmg itu yg dia cari selama ni..... cuma tak reti cakap je......

bila dah tau camtu saya gi confront budak yg jaga tu... taknak ngaku lak..... saya kata takpe la... korang bg je la buai, kat umah pun mmg dah berbuai pun skang...... berubah air muka dia....

1 lagi, owner dia, ntah apa ntah nama, masa saya bgtau nak berentikan anak saya kat nurseri tu.... punya la lazer saya tak hengat depan2 mak2 yg lain.... saya ni sampai terkedu, muda lagi kot masa tu nak balas blk. kalau skang ni, mau aku balas kaw2 punya..... :@

Salam....

Pd yg mencari baby sister kat area Tmn Sri Gombak..... Sy gak stay kat Tmn Seri Gombak fasa 1 dan saya antar my daughter kat Kg Nakhoda.. ada jln shortcut lalu wira damai dan yg palin penting tak jem. dah 3 thn sy antar my daughter kat ctu since sy abis pantang . mean it fr 2 month. mmg bagus sgt.... alhamdulillah. yerlah dulu sy stay kat kg nakhoda dan bila move ke Tmn Seri Gombak... sy tetap antar anak kat pengasuh yg sma... coz jagaanya mmg tip top. dan anak sy tak pernah merenggek bila setiap hari sy antar. Anak2 pengasuh tur semua dah besar2 yg bongsu pun darjah 6. so dah adalah yg tolong. aper2 hal kalu ada yg berminatlah...PM lah sy. exspecial org di pinggiran coz itu yg palind hampir. Actuall selang 3 rumah di fasa 1 tur ada gak org jaga anak tp disebabkan pengasuh anak sy ni bg sy dah cukup baik so sy still antar kat ctu.

Terima kasih semua.
helpful betul forumers kat sini
weekend lepas dah jumpa dengan akak owner kat taska raudhah tu. nampak sangat friendly. tempat so so lah. dia ada 4 pekerja & 18 budak2. baby takde buat masa ni.

lemon,
jiran kat fasa 1 tu ok ke menjaga baby ni? you've got PM by the way

babysitter area bandar baru sentul

salam...saya nak minta tolong, ada sesape yang tahu babysitter area sini...saya nak hantar my daughter 4 bulan.

nak tanya skit kot2 ada yg tau nursery area wardieburn... ataupun setapak.. me akan berpindah ke sana bulan julai ni... kalo ada yg tau bgtau yek... tqvm...

Nak cari pengasuh baby...

aku skrg ni tgh cari pengasuh yg boleh ngasuh bb....kat area bandar kinrara....
skrg ni aku anto bb kat nursery....tapi tadi aku dpt sms...pekerja nsery senyap2 sms aku...dia bagitau...budak2 kat nsery tu asik sakit sebab dorg slalu mandikan bb dgn air sejuk....mandikan atas lantai je...pastu susu buat pagi2....kalu budak sampai lewat, ntah elok lagi ke tak susu tu....pastu kalu budak yg dah besar (2 thn ke atas), kalu dorg kate ada sediakan milo & biskut ke....takde manenye dorg sediakan mcm tu...kadang2 tak cukup makan....no wonder la baby aku asik sakit je...seme2 tak baik2...hari tu dah masuk spital sebab kena pneumonia...batuk 3 bln....tak baik2...lepas kuar spital, dah ok kejap seminggu, pastu batuk balik...seme2 lagi....

kesiannya ngan baby aku.....

mana aku nak cari pengasuh yg boleh jaga anak aku mcm anak dia sendiri ni???

pekerja tu bgtau sebab dia tak sampai hati tgk budak2 kena sakit mcm tu...sebab dia pon ada anak gak...bila dia tegur, dia lak yg kena marah...so, dia mengharapkan mak2 budak la yg amek tindakan....camne ni??????sedihnye aku.....

kesiannya  kalau ada bukti tak boleh lapurkan ke pada pihak berwajib

jauhla sgt..
kakak saya mmg tgh cr baby utk dijaga..
saya bukan nk memuji kakak sendiri..sbb saya tgk kakak saya mmg jaga anak org mcm anak dia..
tapi mak pak budak tu la pulak buat hal..buat kakak aku tu betul mcm org gaji..
tinggal anak smpai mlm..satu sen/habuk pon tak bg..terima kasih pon tak rasanyer..
huhuhu..
tu yg nk cr bb lain tu..tak tahan ngan mak pak budak tue..

Reply #1 keretapilaju's post

Kesian sangat la dgn baby awak ye...
dijaga smpai cmtu skali..teruknya nursery tu.

baby u umur brp??
klau taska jaga budak ramai gitu la kan..
better cari bbsitter..emm......

u dah dah siasat ke sms tu??
kene siasat...bukan tuk anak u je,tuk anak org lain pon...kesian anak2 diorg.

alamak.... awak hantar baby kat mana keretapilaju....mummy bulan 8 ni nak hantar adam kat nursery gak...tengah survey la ni...mummy duduk puncak jalil....kalo dapat babysitter nanti bagitau mummy ye...

Reply #3 cai_yunk's post

cai yunk...kakak awak duduk kat mana....

anak awak umor brapa...cuba la tanya nak tak pengasuh tu jaga anak kita...Adam mummy ngan anak awak....kalo pengasuh tu baik mummy tak kisah bayar lebih sket

sorry terpost 2 kali

[ Last edited by  mummycool at 30-6-2008 08:10 PM ]