CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zurin_79

Betul ker lepas bersalin, mudah lekat?????

lupe nk tmbh...me pun fully bf baby...

salam....

nilam nak tanya ar....
baby dah 6 bulan.sampai skang masih belum period.masih BF baby kat umah...campur FM kat umah bbsitter.
masa 2-3 bulan lps bersalin cuma ada spotting.adakah masa ni nilam masih dlm xsubur?mcm suree_aa bagitau tuh...xsubur sementara.
jadik peluang untuk hamil tipis w/pun xmakan pil perancang???
nilam skang makan pil perancang....harap2 dapat jarakkan kehamilan ke-2 nanti.

emm..sama kes cam sy lar..
sebelum neh my first doter lepas deliverafter pantang cepat jek period dtg..
oklar..tp bila yg second neh..itu hari risau dah..ingat terlekat ker pasai dah masuk  5 month still period x dtg lg..skalidekat ank nk masuk 6 month bendera jepung datang..alhamdulillah...agaknyer psal sy fully BF kot..sekarang sy tak risau lg hehehe

Originally posted by zurin_79 at 15-7-2005 11:58
Hai...nak tahu pengalaman sumer yg pernah jadi mcm ni..Betul ke orgkata lepas bersalin (sebelum dtg period) tu time kita sangat subur dansenang lekat. Bukan apa zu baru lepas 2 bulan bersalin. ...

mmg mudah leKAt... mcm aku ler...  6 bulan period tak dtg lepasbersalin.. sekali dtg terus lekat.. setahun sorang anak aku...

heheh...mcm2...tiap org ade pandangan sendiri kan.....bg aku plk....aku mmg suke anak ramai.....lgpon umur aku bkn muda lg...aku kawen umur 29 n dpt anak pon umur 29 jgk..kawen bln 2 anak bln 12...heheh....tp ditakdirkan aku bersalin caeser n aku kalo blh nk jarakkan la....at least 2 thn stgh br aku ready utk conceive blk...kalo ikut mak aku....dia suh jarakkan 4 thn...kene jaga dalaman katanya...wpon anak2 mak aku jarak 4 org yg pertama sthn srg aje.....

aku niat pantang utk x bersama suami selama 100 hari.....tp x kesampaian...heheh....sempat 87 hari aje....lama jgk la tu almost 3 bln....lps tu aku pakai teknik "buang luar" aje almost 4 bln jgk la....sbb aku ni x reti sgt nk kira time subur ke x...so mmg tiap2 kali bersama pakai teknik tu je la.....

aku lak period terus dtg bersambung ngn darah nifas aje...xde jarak2 pon...ni aku dpt tau melalui pembacaan la....mmg ade org yg period dia cpt....

tp lama2 bila pk....mcm x best plk....xkan sampai 3 thn aku nk mcm tu aje....tp aku x berani nk planning cara moden ni...either mkn pil or implan ke ape...takut bdn aku ni xleh terima....kalo blh xnak sumthing yg blh affect hormon la...lgpon aku breastfeed baby sampai 8 bln wpon x exclusively la...campur FM jgk....

nk jd cite...aku jumpa sorang kakak ni time kursus...dia perkenalkan aku jamu utk dalaman yg berfungsi mcm  pil perancang jgk...yg plg bagus x perlu risau nk bersama suami, x perlu pakai teknik ape2...heheh...lg satu jamu elok utk kesihatan wanita termasuk awet muda n sakit sendi n mengembalikan keintiman....ni bkn promote ye...just share aje....

Alhamdulillah dh mkn ni masuk 10 bln n anak pon dh sthn 3 bln.....kesihatan aku pon improve luar dalam......rasa dlm next year aku plan nk conceive la...InsyaAllah....

[ Last edited by  izati_abc at 12-3-2009 10:55 ]

mmmm..anak i 2 2 rapat..beza 11bulan..msm 1st bb umo 4bulan i dh peknen yg 2nd..now yg 2nd fully bf..ms bb 2nd neh masuk 2bulan i piod lepas tuh x piod2 dh sampai laa..bb nk masuk 7buln nih br piod..riso gak kan...tkt peknen rapat lg..dhlaa 2 2 c sect..

Follow Us
kate orang memang senang lekat kalau pas bersalin... tak betul plan... agaknye rahim aktif kot

sy kena camtu la......naik kja after pantang....bb sulung tu lam 3 bulan......lam perut dah berisi lagi.......dah la operate.......takut...sggup tggu smpai 4++ baru cek up...
alasan kat nurse..x pasan preggy lagi..period x teratur...hehe cover baik...

kenari bersalin bulan 9...bulan lepas (bln 11) kenari dah period...
kenari BF campur formula...tp lebih byk formula la sbb keja..
best nyer kalo dapat anak dekat2...kenari suka tgk anak2 org lain yg umor dekat2...
tp kenari beranak czer..kena jaga betol2

akak ada post entri mengenai nie dlm blog akak...kalau ada masa jemputlah ke blog akak ye....
http://bidanbersalin.blogspot.com

anak kiki baru nak masuk 7 bulan.. kiki dah tak period sebulan lebih.. dalam hati memang rasa cam pregnant je.. minggu lepas buat test air kencing.... conform kuar 2 line.. mengandung lagi rupanyerrr... nak wat camna terima je la...

51# kikilala_comei

kiki..kiki...kes enko ni mcm officemate aku.. last friday dia beli pregnancy test...
period dah lambat 42 hari.. sekali tu dia.. memang positive.. anak pun baru masuk 6 bulan...
sebelum tu aku dah nasihatkan dia suruh ambik precaution sebab tak nak jadi cam aku..
takperlah baru anak ke-2... redha jerlah...
aku pun termengandung gak sekarang ni.. anak aku baru setahun masa aku positive ngandung hari tu..
sekali dah ngandung balik.. hem...kesian kat kita ni yg ter..ter..ter.. kan..???
aku dahlah anak yang ke-4.. ikutkan plan nak anak 3 orang jer..

anak kiki baru nak masuk 7 bulan.. kiki dah tak period sebulan lebih.. dalam hati memang rasa cam pregnant je.. minggu lepas buat test air kencing.... conform kuar 2 line.. mengandung lagi rupanyerrr. ...
kikilala_comei Post at 22-2-2010 10:33

uih..anak kiki lebih kurang mcm anak hana ajer. anak hana 6 bulan.
skrg nie, hana makan byk betul. asyik melapar ajer.
takut gak berisi. tapi, dah ambik injection. blum check lagi. hari ini, nak beli test kit.
harap2 la hana makan byk sebab kesan ubat injection.

51# kikilala_comei  

kiki..kiki...kes enko ni mcm officemate aku.. last friday dia beli pregnancy test...
period dah lambat 42 hari.. sekali tu dia.. memang positive.. anak pun baru masuk 6 bulan ...
timah77 Post at 22-2-2010 10:51

hihihi sama lak kes cam aku.. aku memula memang nak amik ubat.. tapi fikir2 balik.. sebab aku kahwin nak tunggu yang first baby setahun lebih gak.. mana tau aku ni lambat sikit nak mengandung ke... tetiba jadi kes lain.. senang lak  nak lekat...

uih..anak kiki lebih kurang mcm anak hana ajer. anak hana 6 bulan.
skrg nie, hana makan byk betul. asyik melapar ajer.
takut gak berisi. tapi, dah ambik injection. blum check lagi. hari ini, ...
Hana Post at 22-2-2010 11:17

sama ekkk anak kita... hihi... cek mana tau... jadi kes cam kiki lak...

51# kikilala_comei  

period dah lambat 42 hari.. sekali tu dia.. memang positive.. anak pun baru masuk 6 bulan ...
timah77 Post at 22-2-2010 10:51

timah ko dah telebih plan.. hihi... dari ke-3 nak masuk 4 dah... haha

sama ekkk anak kita... hihi... cek mana tau... jadi kes cam kiki lak...
kikilala_comei Post at 22-2-2010 11:23

tu la. kena check dulu sblum hana pergi slimming sanctuary. nak abiskan course slimming.
kita nie naik berat gila gila masa pregnant. sbb tu kena gi slimming. turun berat dgn bantuan mesin2.

56# kikilala_comei

tak perlah.. aku redha jer.. mula2 dulu je jadi stress..
sekarang tidak lagi... mudah2an Allah memberikan rezeki untuk anak2 aku..
amin...   
tapi lepas ni aku insaf dah.. aku kena plan betul2 nih..

56# kikilala_comei  

tak perlah.. aku redha jer.. mula2 dulu je jadi stress..
sekarang tidak lagi... mudah2an Allah memberikan rezeki untuk anak2 aku..
amin...   
tapi lepas ni aku insaf d ...
timah77 Post at 22-2-2010 16:02

ye betul tu... anak2 adalah anugerah tuhan.. semoga rezeki ko lebih bertambah lepas ni...

paling best.. semalam aku gi check-up klinik gomen ler sbb.. anak first memang klinik gomen..
2nd & 3rd klinik swasta.. yang ke-4 ni aku gi leh gomen nak save budget kan..
since ramai orank kata gomen dah okey dah sekarang.. cuma waktu menunggu jer memang lama... maklumlah orang memang ramai kan..
aku boleh layan lagi tu.. sekali semalam dorank scan rupernya...
aku tak tanya lah baby boy ke girl.. tapi memang nak tahu..
dokter tu sangat okeylah.. aku tak tanya pun tapi dia yang kasi tahu..
anak awak ni lelaki.. wah...!!! dapatlah aku 2 laki 2 pompuan lepas ni..
gembira sangat....